XVII Dzień Papieski

XVIIDP-dzielopl www 2Szanowni Państwo!
W najbliższą niedzielę odbędzie się XVII Dzień Papieski - finał rocznej pracy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Idea ma upamiętniać pontyfikat i nauczanie Jana Pawła II. Głównym obszarem działania Fundacji jest przyznawanie stypendiów edukacyjnych i formacja zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości. Nasza szkoła włącza się w te działania. Co roku wolontariusze kwestują na rzecz stypendystów Fundacji.

W zeszłym roku w szkole przy Racławickiej udało się zebrać 10.290,63 zł., (podobną kwotę może pochwalić się nasze gimnazjum przy Wąwozowej) Przymierze Rodzin (szkoły, terenowe ośrodki przy parafiach i świetlice środowiskowe) zgromadziło kwotę 131.525,65 zł; w Polsce zebrano 2,5 mln zł. Pomocą zostało objętych 1750 uczniów i studentów.
Pieniądze nie trafiają więc do przypadkowych osób, z wydatków stypendyści muszą się rozliczać. Stypendia (ok. 300 zł) można przeznaczyć na dodatkowe lekcje, zakup pomocy edukacyjnych, ale też na odzież lub dojazd do szkoły czy zakwaterowanie w internacie.
Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym szlachetnym dziele. Również w naszym środowisku mamy podopiecznych Fundacji, którzy pracują jako wychowawcy w Terenowych Ośrodkach Przymierza Rodzin.
Zbiórka kościelna trwa tylko jeden dzień - 8 października, natomiast my bierzemy udział w kweście publicznej, która już trwa. Można więc zbierać, nie czekając do niedzieli.
Zachęcam również, jeśli to możliwe, do kwestowania ze swoimi dziećmi.
Z wyrazami szacunku,
Jola Bidzińska