ALICJA ŁODKO - NAJSZYBSZĄ DZIEWCZYNĄ Z KL.5 W WARSZAWIE

2017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 0052017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 009Dziś 05.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Około 40 autokarów, 2000 uczestników, padający deszcz, zimno, a w każdym biegu około 150 nieprzypadkowych zawodników. W zawodach tych rywalizują reprezentacje dzielnic czyli najszybsi z każdej dzielnicy, osoby które znalazły się w najlepszych 10 zawodów dzielnicowych. W tych ciężkich warunkach nasza Alicja, nie dała najmniejszych szans konkurentkom. Wystartowała jak zawsze, zabójczym sprintem po którym reszta mogłaby już odpoczywać, jednak Ala wytrzymała narzucone przez siebie tempo i wypracowaną przewagę utrzymała do mety!

ZŁOTY MEDAL NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!

Do tej pory nikt w szkole nie zdobył medalu w biegach na Warszawskiej Olimpiadzie, nie mówiąc o wygranej.
Złoty medal daje Ali miejsce w reprezentacji Warszawy i kwalifikuje ją na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędą się wiosną 2018, właśnie tam spotkają się najszybsi zawodnicy z mazowieckich powiatów!

Trzymajmy dalej kciuki i nie zapominajmy że to nie koniec sportowych emocji w tym sezonie. Już za tydzień, ponownie zobaczymy Alę na Warszawskiej Olimpiadzie tym razem w drużynie, wraz z pozostałymi super biegającymi dziewczętami powalczymy o medale w sztafecie 10 x 800m!