Dyrekcja

Dyrektor szkoły

Marzanna Rymsza-Leociak

 

Prosimy o uzgadnianie terminów indywidualnych spotkań za pośrednictwem Librusa lub w sekretariacie (22 845 17 42).

poniedziałki                  7.30 - 16.00

wtorki                          7.30 - 16.00

środy                           10.00 - 18.00

czwartki w gimnazjum   8.00 - 16.00

piątki                           7.30 - 16.00


Ulubiony przedmiot w szkole: JĘZYK POLSKI, JĘZYK NIEMIECKI

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAUCZYCIEL Z MOJEGO LICEUM - STARSZY PAN (PODOBNY JAK DWIE KROPLE WODY DO LUISA DE FUNESA) ZASYPIAŁ NA OSTATNICH LEKCJACH. W KLASIE ZAPADAŁA WTEDY IDEALNA CISZA - NIE CHCIELIŚMY PRZESZKADZAĆ PANU PROFESOROWI...

Wakacje w dzieciństwie TO BYŁY WAKACJE W HOLANDII - NAJBARDZIEJ UTKWIŁY MI W PAMIĘCI, BO ZOBACZYŁAM ŚWIAT, KTÓREGO NIGDY PRZEDTEM NIE ZNAŁAM.

Najbardziej lubię robić... LUBIĘ CZYTAĆ I "ŚWIĘTOWAĆ" - SZCZEGÓLNIE BOŻE NARODZENIE 

Wicedyrektor szkoły

Anna Kulinicz-Walczak

 

Prosimy o uzgadnianie terminów indywidualnych spotkań za pośrednictwem Librusa lub w sekretariacie (22 845 17 42).

Wicedyrektor szkoły

Izabela Sawicka

 

Prosimy o uzgadnianie terminów indywidualnych spotkań za pośrednictwem Librusa lub w sekretariacie (22 845 17 42).

 

Nauczyciele

Klasy 1-3

Justyna Kocoń

Nauczycielka w klasach 1-3, prowadzi zajęcia komputerowe, jest współwychowawczynią w 2T.

 


Ulubiony przedmiot w szkole: język polski i historia

 

Wakacje w dzieciństwie: kolonie w Sarbinowie Nadmorskim.

Ulubiona potrawa: spaghetti i pizza.

Ulubione zwierzę: kot.

Lubię: podróżować, czytać książki, chodzić do kina.

Justyna Bartczak

 

Jolanta Bidzińska

Współwychowawczyni klasy 3MK. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, nauczycielka języka polskiego w klasach 4 - 6.

 


Ulubiony przedmiot w szkole JĘZYK POLSKI I HISTORIA, DLATEGO ŻE... PANI MNIE BARDZO LUBIŁA.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły BYŁAM BARDZO GRZECZNĄ UCZENNICĄ Z WZOROWYM ZACHOWANIEM, ALE RAZ POBIŁAM KOLEGĘ I WYRWAŁAM MU KĘPKĘ WŁOSÓW Z GŁOWY. MAMA MUSIAŁA PRZYJŚĆ DO SZKOŁY.

Wakacje w dzieciństwie CO ROKU JEŹDZILIŚMY CAŁĄ RODZINĄ NAD MORZE.

Najbardziej lubię robić...CZYTAĆ, ROBIĆ NA DRUTACH, ROZMAWIAĆ Z BOHATERAMI MOICH REPORTAŻY.

Katarzyna Chałupka

Wychowawczyni klasy 3MK. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori.

 

 


 Kasia Chalupka

Nina Florczak

Nauczycielka religii w klasach 1 - 5.

 


Ulubiony przedmiot w szkole JĘZYK POLSKI, BO LUBIĘ CZYTAĆ.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły PRZEZ JEDNĄ LEKCJĘ MATEMATYKI SIEDZIAŁAM POD ŁAWKĄ I ZBIERAŁAM KREDKI, KTÓRE SPECJALNIE ROZSYPAŁAM, BO PANI PYTAŁA Z TABLICZKI MNOŻENIA.

Wakacje w dzieciństwie JEŹDZIŁAM NAD MORZE

Najbardziej lubię robić...LUBIĘ CHODZIĆ SAMA PO LESIE, CZYTAĆ DZIECIOM, OPOWIADAĆ BAJKI, GOTOWAĆ.

Hanna Gorska

Współwychowawczyni kl. 1M, prowadzi pracę własną w klasach Montessori.

 


Michał Gwardyś

Wychowawca w klasie 4M. Nauczyciel języka angielskiego.



Michal Gwardys

Ulubiony przedmiot w szkole: język polski – zawsze miałem dużo do powiedzenia (i napisania), poza tym uwielbiam czytać; historia – nasza nauczycielka była z wykształcenia archeologiem, do dziś pamiętam, jak przeczesywaliśmy zaorane pola pod Lasem Kabackim w poszukiwaniu śladów przeszłości, ponadto w tamtym czasie (przełom lat 80. i 90.) na jej lekcjach często dochodziło do dyskusji na bardzo bieżące tematy polityczne i czuliśmy się niesamowicie, wiedząc że nasza pani traktuje nas poważnie i pozwala rozmawiać o „dorosłych sprawach”; język niemiecki – nasza nauczycielka do dziś pozostaje dla mnie niedoścignionym wzorem.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: w czwartej klasie było nas – Michałów – aż czterech, ja i mój najlepszy przyjaciel (a jakże, Michał) siedzieliśmy w ostatniej ławce, a kilka ławek przed nami siedział inny Michał. W tym układzie wszyscy trzej byliśmy akurat na linii wzroku wychowawczyni. Ilekroć pani zwracała się do któregoś z nas „Michał”, wszyscy trzej zgodnym chórem pytaliśmy „który?!”.

Wakacje w dzieciństwie: w Górach Świętokrzyskich u rodziny (starej kuchni u Ciotuli już nie ma, ale ja wciąż  pamiętam jej zapach…), w Beskidzie Niskim z tatą w Chatce Malucha bez prądu i bieżącej wody (fantastyczna przygoda!), potem jeszcze wiele razy na różnych górskich szlakach, a przez wiele lat także w Londynie u Dziadków.

Najbardziej lubię robić: być z moją rodziną (uwielbiam rozmawiać z żoną!), gotować, muzykować, czytać (sobie albo moim dzieciom), łazić po wszelkich górach albo aktywnie lenić się nad Liwcem.  

Paula Jurek

Współwychowawczyni klasy 3MA. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, nauczycielka języka angielskiego.

 


Ulubiony przedmiot w szkole: polski bo bardzo lubiłam czytać; kółko plastyczne na którym nie tylko malowaliśmy, ale także przygotowywaliśmy wernisaże w szkolnej galerii do której zapraszaliśmy znanych artystów.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: niezapomniane wyjazdy w góry ze świetnym wychowawcą Kefirem. Wycieczek było tyle, że w ósmej klasie powiedzieliśmy, że już nie chcemy jechać... Chcemy się trochę pouczyć.

Wakacje w dzieciństwie: coroczne wakacje, z grupą znajomych dzieci, na wsi, nad jeziorem gdzie się pływało, myło i z którego można było pić wodę, ze spaniem na sianie, zabawami na dworze od rana do nocy w słońcu i deszczu, myciem zębów za stodołą i zjeżdżaniem na hulajnodze z dużej góry, hodowaniem ślimaków i raków w wielkiej misce.

Najbardziej lubię robić... wymyślać dziwne historie z moją córką, a następnie je spisywać; podróżować; robić zdjęcia i przerabiać je na komputerze; zauważać to co piękne i dużo się śmiać.

Marta Kocyan

Obecnie na urlopie.

 

 


 

Aleksandra Kłoczewiak-Wielgosz

Wychowawczyni klasy 1M. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, zajęcia wspierające  uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajęcia wspomagające rozwój ręki u dzieci.

 


Ulubiony przedmiot w szkole: Bardzo lubiłam biologię. Dobrze wspominam też tak zwane ZPT, na których szyliśmy, gotowaliśmy, robiliśmy lampy, półki, itp.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: W podstawówce ogólną radością dla nas były próbne alarmy pożarowe. Do dziś cieszą mnie też wspomnienia z muzyki, na której pisaliśmy wypracowania o sławnych muzykach. Najlepszą ocenę dostawał ten, kto napisał najdłuższe wypracowanie, ale wiadomo było, że nikt ich nie czyta, więc można było umieścić w środku np. przepis na tort, albo tekst piosenki :)
Wakacje w dzieciństwie:  jeździłam do babci na wieś, było zawsze fantastycznie. Mieliśmy z kuzynami szalone pomysły na lato i zimę. Latem kąpaliśmy się w stawie, zimą jeździliśmy na nim na łyżwach. Zawsze łaziliśmy po drzewach, skakaliśmy na sianie. Mieliśmy nieograniczone możliwości sprawdzenia szalonych, dziecięcych pomysłów na zabawę.
Najbardziej lubię robić: czytać, ale też: gotować, pływać, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

Marcin Kubik

Nauczyciel wychowania fizycznego w klasach 1 - 6. Współwychowawca klasy 4T.

 


Ulubiony przedmiot w szkole: wychowanie fizyczne, fizyka, muzyka, geografia.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: nauczycielka j. rosyjskiego często huśtała się na krześle przy swoim biurku. Pewnego razu zrobiła to za mocno i wylądowała na podłodze.

Wakacje w dzieciństwie: Bardzo często jeździłem na Mazury. Czułem się tam jak ryba w wodzie, bo uwielbiam pływać. Podziwiałem tez tam piękny krajobraz pływając kajakiem.

Najbardziej lubię: Słuchać dobrej muzyki: szczególnie jazzu, bluesa i rocka progresywnego. Czytać książki oraz prasę. Spędzać czas na sportowo. Szczególną frajdę sprawiają mi: gra w tenisa i tenisa stołowego, jazda na nartach i łyżwach oraz gry zespołowe.

Dorota Kwiecińska

Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 6. Współwychowawczyni klasy 6a.

 


Ulubiony przedmiot w szkole MOIM ULUBIONYM PRZEDMIOTEM BYŁA GEOGRAFIA I WF. TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM,, KTÓRZY CHOĆ BARDZO WYMAGAJĄCY POTRAFILI ZASZCZEPIĆ NAM BAKCYLA WIEDZY I DBANIA O KONDYCJĘ.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAJZABAWNIEJ BYŁO NA GEOGRAFII. ALE MUSIELIBYŚCIE ZOBACZYĆ MOJEGO NAUCZYCIELA, JEGO ŚMIESZNĄ FRYZURKĘ, DŁUGIE NOGI I NIEODŁĄCZNY WSKAŹNIK W RĘCE I TA WŚCIEKŁOŚĆ NA TWARZY, GDY KTOŚ CZEGOŚ NIE WIEDZIAŁ.

Wakacje w dzieciństwie. NAJCZĘŚCIEJ WYJEŻDŻAŁAM Z RODZICAMI NA MAZURY. UWIELBIAŁAM PŁYWAĆ KAJAKIEM LUB ŁÓDKĄ I ŁOWIĆ Z TATĄ RYBY.

Najbardziej lubię robić... LUBIĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ, A WIĘC SPACERY PO LESIE Z RODZINĄ I PSEM, JAZDĄ NA ROWERZE ALBO M WYJAZDY W GÓRY.

Magdalena Lipińska

Wychowawczyni klasy 2M. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessorii.

 


Magda LipinskaUlubiony przedmiot w szkole: ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne) inaczej można to ująć jako prace ręczne :-) Najfajniejsze były lekcje z szycia i gotowania.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: Jakoś nie pamiętam niczego śmiesznego. Wielką rolę w moim życiu odgrywało wtedy harcerstwo. Każdy tydzień upływał na planowaniu zbiórek i innych działań drużyny :-).

Wakacje w dzieciństwie: Od 4 klasy podstawówki przez prawie 11 lat w każde wakacje jeden miesiąc spędzałam w lesie pod namiotem na obozach harcerskich. Super przygoda i MOC doświadczeń, które są we mnie do dziś.

Najbardziej lubię robić: Czytać książki sensacyjne.

Barbara Mortas

Wychowawczyni klasy 2T.

 


Moja ulubiona muzyka - to szum liści w lesie.Basia Mortas
Ulubiona potrawa - szarlotka na gorąco.
Ulubiony sport - gimnastyka oczu, czyli czytanie książek.
Ulubiony bohater dziecięcych książek - Ferdynand Wspaniały.
Ulubione zwierzę - żyrafa na afrykańskiej sawannie.
W wakacje najchętniej odwiedzam suwalskie jeziora.

Anna Oniszk

Wychowawczyni klasy 3MA. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori.

 


Ulubiony przedmiot w szkole MÓJ ULUBIONY PRZEDMIOT TO BIOLOGIA, BYŁA BARDZO CIEKAWIE PROWADZONA. POZA TYM CHCIAŁAM BYĆ WETERYNARZEM, SAMA WYMYŚLAŁAM KSIĄŻKI O ZWIERZĘTACH.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły W KLASIE 1 WYCHOWAWCZYNI OGŁOSIŁA, ŻE W SOBOTĘ NIE BĘDZIE LEKCJI TYLKO ZROBIMY SOBIE BAL (MIAŁA NA MYŚLI SPRZĄTANIE KLASY). DZIECI ZROZUMIAŁY TO INACZEJ I POPRZEBIERAŁY SIĘ ZA KRÓLEWNY, PIRATÓW ITP. ZAMIAST SPRZĄTANIA ODBYŁ SIĘ BAL.

Wakacje w dzieciństwie BARDZO CZĘSTO JEŹDZIŁAM NA WIEŚ W OKOLICE KAZIMIERZA DOLNEGO. WAKACJE SPĘDZAŁAM RÓWNIEŻ NAD MORZEM INA MAZURACH.

Najbardziej lubię robić... BARDZO LUBIĘ PODRÓŻOWAĆ, CZYTAĆ KSIĄŻKI, SŁUCHAĆ MUZYKI ORAZ ... BAWIĆ SIĘ Z MOIM DZIECKIEM.

 

Piotr Pawiński

Współwychowawca kl. 2M. Nauczyciel muzyki i rytmiki w klasach 1 - 3, organizator szkolnej scholi.

 


Piotr PawinskiUlubiony przedmiot w szkole W-F, GRAŁO SIĘ W PIŁKĘ!

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły SPOTKAŁEM MOJEGO BYŁEGO WYCHOWAWCĘ W AUTOBUSIE, KTÓREGO BYŁ KIEROWCĄ!

Wakacje w dzieciństwie JEŻDZIŁEM NA KOLONIE W RÓŻE MIEJSCA W POLSCE

Najbardziej lubię robić... GRAĆ NA GITARZE, DAWNIEJ SKLEJAŁEM MODELE SAMOLOTÓW.

 

Krzysztof Sawicki

Wychowawca klasy 6b. Nauczyciel języka angielskiego.

 


Krzysiek SawickiUlubiony przedmiot w szkole: w podstawówce polski, w liceum historia.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: W okresie przemian ustrojowych w Polsce (1989-90, VI-VII klasa) zainteresowaliśmy się polityką w sposób aktywny i przeprowadzaliśmy wewnątrz klasy wybory: np. wybieraliśmy "osłów" i "syntezatorów". Okresowo bywałem wtedy prezydentem (tj. "dętem"), a nawet przeprowadziłem zamach stanu i zostałem Cesarzem. Niestety potem przeprowadzono rónież zamach stanu na mojej osobie...

Wakacje w dzieciństwie: Odkąd miałem chyba 4 lata jeździłem regularnie do takiego pięknego (dla mnie) domu położonego na stokach góry Tuł w Beskidzie Śląskim... Spędziłem tam wiele szczęśliwych miesięcy. Ale w siódmej klasie pojechałem po raz pierwszy w Tatry i od tamtej pory nie było takiego lata, żebym tam chociaż na jeden dzień nie zawitał!

Najbardziej lubię robić... Chodzić po górach, chodzić do kina, słuchać muzyki, mieć czas na różne zajęcia domowe.

 


 

 

Agnieszka Starska

Wychowawczyni klasy 1T.

 


Ulubiony przedmiot w szkole HISTORIA, PAN OPOWIADAŁ NAM CIEKAWE HISTORIE Z ŻYCIA KRÓLÓW I SŁAWNYCH LUDZI

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły W KLASIE HODOWAŁAM Z KOLEŻANKAMI MNÓSTWO ZWIERZĄTEK. KIEDYŚ UCIEKŁ NAM BIAŁY CHOMIK. TAK SIĘ ZŁOŻYŁO, ŻE TEGO DNIA W SALI ODBYWAŁA SIĘ RADA PEDAGOGICZNA, A CHOMIK POSTANOWIŁ WYJŚĆ ZZA SZAFY. PANI OD POLSKIEGO TAK SIĘ PRZESTRASZYŁA, ŻE WSKOCZYŁA NA STÓŁ. OD TEGO CZASU REGULARNIE COŚ NAM "UCIEKAŁO" PRZED RADAMI.

Wakacje w dzieciństwie WSZYSTKIE WAKACJE DO 7 KLASY SPĘDZAŁA U PRABABCI NA WSI. BABCIA CHCIAŁA, ŻEBYM SPĘDZAŁA DUŻO CZASU NA SŁOŃCU I KAZAŁA MI BAWIĆ SIĘ NA DWORZE, A JA UCIEKAŁAM NA STRYCH I CZYTAŁAM KSIĄŻKI.

Najbardziej lubię robić...CZYTAĆ KSIĄŻKI (FANTASTYKA), SPAĆ, HODOWAĆ ZWIERZĘTA (SZCZURY, MAM ICH 5, KOTA I RYBY).

Justyna Trząska

Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 6.

 


Justyna TrzaskaWykształcenie wyższe magisterskie AWF Kraków, trener II klasy w narciarstwie, licencjonowany instruktor PZN, instruktor aerobiku, instruktor nordic-walking.

W szkole zajmuje się prowadzeniem zajęć wychowania fizycznego w klasach 1-6, oraz nauką pływania w klasach 2. Prowadzi również kółka sportowe takie jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, aerobic.

Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych, w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Główny organizator Białej Szkoły dla klas 3 oraz licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.

Moją największą pasją jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia.

Uprawiane sporty: narciarstwo, skialpinizm, biegi górskie, aerobic.

 

Filip Trząski

Współwychowawca klasy 5T. Nauczyciel wychowania fizycznego, trener w klasach 1 - 6, organizator wyjazdów sportowych.

 


Filip TrzaskiStudent V roku Politechniki Warszawskiej, student Wychowania Fizycznego.  Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.

W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.

Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych.  Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.

Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.

Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.

 

 

Katarzyna Żółtek

Współwychowawczyni klasy 1T. Nauczycielka plastyki.

 


 

 

Klasy 4-6

Religia

Marta Kocyan

Obecnie na urlopie


 

Małgorzata Zielińska

Nauczycielka historii w klasach 4 - 6 i religii w klasach 6, 7 i gimnazjalnych.


Malgosia Zielinska dybyUlubiony przedmiot w szkole W PODSTAWÓWCE NIE LUBIŁAM NICZEGO Z OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ SZKOLNYCH. ZA TO CHODZIŁAM NA MNÓSTWO ZAJĘĆ DODATKOWYCH NP. SKS - KOSZYKÓWKA!, CHÓR SZKOLNY, A PRZEDE WSZYSTKIM BYŁAM ZUCHEM, A POTEM HARCERKĄ. W SZKOLE ŚREDNIEJ NAJBARDZIEJ LUBIŁAM JĘZYK POLSKI. NAUCZYCIELKA BYŁA BARDZO WYMAGAJĄCA, INTELIGENTNA I MIŁA. DUŻO DYSKUTOWALIŚMY, PISALIŚMY, CHODZILIŚMY DO TEATRU.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły BYŁA DYSKOTEKA SZKOLNA I JA CHCIAŁAM USIĄŚĆ KOLEŻANCE NA KOLANACH, KOLEŻANKA SIEDZIAŁA NA WYSOKIM PARAPECIE. PODSKOCZYŁAM, A ONA WŁAŚNIE SIĘ ŚMIAŁA I MIAŁA OTWARTĄ BUZIĘ. WBIŁA MI ZĘBY W GŁOWĘ TAK, ŻE MUSIAŁAM JECHAĆ DO SZPITALA NA SZYCIE GŁOWY.

Wakacje w dzieciństwie WAKACJE SPĘDZAŁAM W POLSCE, ZAWSZE 2 TYGODNIE Z RODZICAMI NAD MORZEM LUB W GÓRACH. POZA TYM OD 6 KLASY JEŹDZIŁAM NA OBOZY I ZIMOWISKA HARCERSKIE, ZAWSZE BARDZO AKTYWNIE, DUŻO ZWIEDZANIA, RUCHU, GIER I OGNISK.

Najbardziej lubię robić... SPAĆ!!! LUBIĘ CZYTAĆ BIBLIĘ, ZWIEDZAĆ ZABYTKI, CZYTAĆ KRYMINAŁY.

Nina Florczak

Nauczycielka religii w klasach 1 - 5.

 


Ulubiony przedmiot w szkole JĘZYK POLSKI, BO LUBIĘ CZYTAĆ.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły PRZEZ JEDNĄ LEKCJĘ MATEMATYKI SIEDZIAŁAM POD ŁAWKĄ I ZBIERAŁAM KREDKI, KTÓRE SPECJALNIE ROZSYPAŁAM, BO PANI PYTAŁA Z TABLICZKI MNOŻENIA.

Wakacje w dzieciństwie JEŹDZIŁAM NAD MORZE

Najbardziej lubię robić...LUBIĘ CHODZIĆ SAMA PO LESIE, CZYTAĆ DZIECIOM, OPOWIADAĆ BAJKI, GOTOWAĆ.

 

Język polski

Jolanta Bidzińska

Nauczycielka języka polskiego, współwychowawczyni klasy 3MK, prowadzi w klasach młodszych pracę własną wg metody Marii Montessori.

 


Ulubiony przedmiot w szkole... JĘZYK POLSKI I HISTORIA, DLATEGO ŻE... PANI MNIE BARDZO LUBIŁA.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły... BYŁAM BARDZO GRZECZNĄ UCZENNICĄ Z WZOROWYM ZACHOWANIEM, ALE RAZ POBIŁAM KOLEGĘ I WYRWAŁAM MU KĘPKĘ WŁOSÓW Z GŁOWY. MAMA MUSIAŁA PRZYJŚĆ DO SZKOŁY.

Wakacje w dzieciństwie... CO ROKU JEŹDZILIŚMY CAŁĄ RODZINĄ NAD MORZE.

Najbardziej lubię robić...CZYTAĆ, ROBIĆ NA DRUTACH, ROZMAWIAĆ Z BOHATERAMI MOICH REPORTAŻY.

Izabela Sawicka

Nauczycielka języka polskiego.

 


Iza SawickaLubię muzykę i sporo słucham - obok czytania i spania, to moja najbardziej ulubiona czynność! Najchętniej słucham tego, co "ciężkie" i mocne, ale bywam też w filharmonii i uwielbiam Beethovena!

Moją nieprzemijająca pasją jest jednak czytanie. Samą czynność czytania mam opanowaną wyśmienicie a przyjemność sprawiają mi książki z rozmaitych półek - od fantastyki po literaturę faktu, od humorystycznych opowieści po poważne dramaty, od utworów dla dzieci po mniej lub bardziej skomplikowane teksty naukowe... Bardzo lubię książki jako przedmioty - półki domowej biblioteki zajmują większość ścian w naszym mieszkaniu.

Nie uprawiam żadnego sportu, ale staram się nie zasiedzieć na kanapie - najbardziej lubię chodzenie po górach, mam za sobą przejścia trudnych i bardzo trudnych tras, przyjemność sprawia mi zarówno chodzenie po lesie, jak i rozwijanie sporych prędkości podczas pieszych wędrówek szosami - to chyba pozostałość po harcerskich marszrutach (byłam na 14 obozach harcerskich); spośród "oglądanych" sportów to F1 (Formuła 1 - byłam na Grand Prix! widziałam "na żywo"!, jestem fanem ferrari), biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk!), snooker, wieloetapowe zawody kolarskie; bardzo się cieszę też na igrzyska olimpijskie a w czasie rozgrywek o mistrzostwo Europy, Afryki lub świata w piłce nożnej można też mnie znaleźć przed telewizorem (w ogóle telewizor włączam, żeby oglądać sport, a poza tym prawie wcale).

Nie umiem grać na żadnym instrumencie, ale jeśli muszę, to do ręki biorę gitarę.
Ulubione miejsca na wyjazdy to góry i morze - na przykład Tatry i Jurata na Helu.
Powiedzonko, maksyma życiowa? - nadużywam słów "wiesz" i "natomiast"; a maksyma - to "działać tak, żeby się potem tego przed sobą nie wstydzić".
Jak spędzam wolny czas? - a co to jest "wolny czas"? Kiedy nie pracuję (a swoją pracę bardzo lubię), robię po prostu to, na co mam ochotę. Bardzo sobie cenię czas spędzany z rodziną, zwłaszcza teraz, kiedy mam małych synów.
Umiem posługiwać się wyrzynarką, potrafię zbudować wiele rzeczy (szafa, łóżko, ława...), lubię gotować.

Patrycja Pierzynka

Nauczycielka języka polskiego.

 


 

P PierzynkaUwielbiam czytać i pisać! Pamiętam, że jako dziecko znalazłam pod choinką dwie książeczki – jedną do nauki pisania i czytania („Moje pierwsze literki”) oraz drugą do nauki liczenia („Moje pierwsze cyferki”). Książka o cyferkach w ogóle nie wzbudziła mojego zainteresowania i w jednej chwili poszła w odstawkę, natomiast „literkami” zajęłam się od razu i w ciągu jednego dnia wypełniłam wszystkie zadania, które znajdowały się wewnątrz książeczki… Rodzice twierdzą, że nauczyłam się czytać w wieku czterech lat. Być może mają rację, ponieważ sama mam wrażenie, że czytam, od kiedy pamiętam. Z resztą do dzisiaj tracę poczucie czasu, gdy tylko otwieram książkę…

                   Miałam szczęście do polonistów! W podstawówce – p. Basia, w gimnazjum – p. Marysia,
w liceum – p. Kasia i p. Krystian. Nauczyciele byli dla mnie prawdziwą inspiracją i motywacją
do zgłębiania wiedzy o literaturze i języku. Pan Krystian przez całą klasę maturalną powtarzał, że wyśle mnie na ul. Gołębią 20 w Krakowie (tam mieści się Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego). Tak się stało – studia były dla mnie wspaniałą przygodą ze słowem! Nie chciałam, żeby ta przygoda się skończyła, więc postanowiłam zostać „wieczną studentką” – obecnie jestem w trakcie doktoratu,a to oznacza, że pasja do „literek” wciąż trwa!

                   Dotychczas zajmowałam się „literkami”, tworząc rozmaite teksty na potrzeby wydawnictwa oraz firm zajmujących się reklamą i szkoleniami. Teraz przyszła pora, by zaprosić Uczniów naszej Szkoły do wspólnej przygody ze słowem! Podczas naszych spotkań będziemy odkrywać, że język polski jest niesamowitym narzędziem, które pomaga nam żyć pełnią, rozumieć świat i spełniać nasze marzenia!

Urszula Sadkowska-Petryszyn

Obecnie na urlopie.


 

 

Język angielski

Joanna Jedlińska

Wychowawczyni klasy 5M. Nauczycielka języka angielskiego.

 


Joasia JedlinskaJestem absolwentką Nauczania Początkowego na Wydziale Pedagogicznym (UW) oraz Translatoryki na Wydziale Filologii Angielskiej (SWPS).

Jako nauczyciel pracuję od 1993 r. i większość tego czasu byłam także wychowawcą. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą i traktuję moją pracę jako powołanie. W mojej pracy wychowawczej kładę szczególny nacisk na kształtowanie postawy obywatelskiej i akceptującej wobec różnorodności. Moją dodatkową pasją jest teatr. Podczas wyjazdów na zieloną szkołę prowadzę we współpracy z p. Katarzyną Barszcz zajęcia teatralne dla dzieci, które pomagają dzieciom nie tylko wykazać się kreatywnością, ale także otworzyć się na innych. Uczymy autoprezentacji i pomagamy przełamywać lęk przed publicznym wystąpieniem. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy nad przygotowywaniem dzieci do występów scenicznych (jestem współorganizatorem występów dzieci na zakończenie roku szkolnego w języku angielskim, piszę scenariusze, reżyseruję i koordynuję). Jest to praca zespołowa wszystkich anglistów z naszej szkoły, z czego, jako członek zespołu, jestem szczególnie dumna. Pracuję także w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin i oprócz zajęć językowych prowadzę tam warsztat teatralny dla gimnazjalistów.

Zajmuję się też tłumaczeniami, szczególnie z dziedziny pedagogiki i psychologii, a także filozofii i literatury. Z mojej inicjatywy działa w szkole Klub Łazików Teatralnych, do którego zapraszam rodziców chcących chodzić do teatru ze swoimi dziećmi i młodzieżą (lub bez).

 

Krzysztof Sawicki

Wychowawca klasy 6b. Nauczyciel języka angielskiego.

 


Krzysiek Sawicki tatryUlubiony przedmiot w szkole: w podstawówce polski, w liceum historia.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: W okresie przemian ustrojowych w Polsce (1989-90, VI-VII klasa) zainteresowaliśmy się polityką w sposób aktywny i przeprowadzaliśmy wewnątrz klasy wybory: np. wybieraliśmy "osłów" i "syntezatorów". Okresowo bywałem wtedy prezydentem (tj. "dętem"), a nawet przeprowadziłem zamach stanu i zostałem Cesarzem. Niestety potem przeprowadzono rónież zamach stanu na mojej osobie...

Wakacje w dzieciństwie: Odkąd miałem chyba 4 lata jeździłem regularnie do takiego pięknego (dla mnie) domu położonego na stokach góry Tuł w Beskidzie Śląskim... Spędziłem tam wiele szczęśliwych miesięcy. Ale w siódmej klasie pojechałem po raz pierwszy w Tatry i od tamtej pory nie było takiego lata, żebym tam chociaż na jeden dzień nie zawitał!

Najbardziej lubię robić... Chodzić po górach, chodzić do kina, słuchać muzyki, mieć czas na różne zajęcia domowe.

Monika Szymańska

Współwychowawczyni kl. 6b. Nauczycielka języka angielskiego.

 


Monika SzymanskaUlubiony przedmiot w szkole: Najbardziej lubiłam język angielski, ale w szkole podstawowej bardzo interesowała mnie też matematyka.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: Mogłabym długo wymieniać śmieszne wspomnienia. Na przykład takie: koleżanka na lekcji biologii twierdziła, że ludzie są samożywni. Nauczycielka zapytała, czy mama zamiast obiadu każe jej wstawić nogi do wody i wystawić buzię na słońce, żeby przeprowadzała fotosyntezę.

Wakacje w dzieciństwie: Najczęściej w rodzinnej małej miejscowości. Na wakacje przyjeżdżali do nas kuzyni, a przyjaciele mieszkali niedaleko, więc było się z kim bawić.

Najbardziej lubię robić... Rozmawiać i... spać.

 

 

 

Michał Gwardyś

Wychowawca w klasie 4M. Nauczyciel języka angielskiego.



Michal Gwardys

Ulubiony przedmiot w szkole: język polski – zawsze miałem dużo do powiedzenia (i napisania), poza tym uwielbiam czytać; historia – nasza nauczycielka była z wykształcenia archeologiem, do dziś pamiętam, jak przeczesywaliśmy zaorane pola pod Lasem Kabackim w poszukiwaniu śladów przeszłości, ponadto w tamtym czasie (przełom lat 80. i 90.) na jej lekcjach często dochodziło do dyskusji na bardzo bieżące tematy polityczne i czuliśmy się niesamowicie, wiedząc że nasza pani traktuje nas poważnie i pozwala rozmawiać o „dorosłych sprawach”; język niemiecki – nasza nauczycielka do dziś pozostaje dla mnie niedoścignionym wzorem.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: w czwartej klasie było nas – Michałów – aż czterech, ja i mój najlepszy przyjaciel (a jakże, Michał) siedzieliśmy w ostatniej ławce, a kilka ławek przed nami siedział inny Michał. W tym układzie wszyscy trzej byliśmy akurat na linii wzroku wychowawczyni. Ilekroć pani zwracała się do któregoś z nas „Michał”, wszyscy trzej zgodnym chórem pytaliśmy „który?!”.

Wakacje w dzieciństwie: w Górach Świętokrzyskich u rodziny (starej kuchni u Ciotuli już nie ma, ale ja wciąż  pamiętam jej zapach…), w Beskidzie Niskim z tatą w Chatce Malucha bez prądu i bieżącej wody (fantastyczna przygoda!), potem jeszcze wiele razy na różnych górskich szlakach, a przez wiele lat także w Londynie u Dziadków.

Najbardziej lubię robić: być z moją rodziną (uwielbiam rozmawiać z żoną!), gotować, muzykować, czytać (sobie albo moim dzieciom), łazić po wszelkich górach albo aktywnie lenić się nad Liwcem. 

Język francuski

Dorota Babled

Nauczycielka języka francuskiego w klasach 4 - 6.

 


 

 

Język hiszpański

Dorota Babled

Nauczycielka języka hiszpańskiego w klasach 4 - 6.

 


Język niemiecki

Ewa Podleśna-Kiefer

Współwychowawczyni klasy 5M. Nauczycielka języka niemieckiego.

 


Moja przygoda z niemieckim zaczęła się bardzo, bardzo dawno temu, sama już nie pamiętam, kiedy dokładnie. Poznawałam ten język w szkole, na różnych uczelniach np. studiując germanistykę na Uniwersytecie w Krakowie, a potem w Trewirze - najstarszym mieście Niemiec. Najlepszą jednak szkołą była dla mnie praktyczna nauka języka w czasie mojego kilkuletniego pobytu w Niemczech. To bardzo ciekawe doświadczenie, mieszkać w jakimś kraju i nie być w nim jedynie turystą. Przyznam się, że jakaś odrobina tego „niemieckiego” życia tkwi we mnie tak głęboko, że raz na jakiś czas muszę wyjechać do znanych mi dźwięków, smaków, krajobrazów i odświeżyć moje wspomnienia, a jeśli po drodze uda mi się odwiedzić jakieś inne kraje, to nie da się ukryć, że jestem przeszczęśliwa. Uwielbiam podróżować dalej i bliżej, a przez spontaniczne wyjazdy nauczyłam się pakować moją walizkę w kilka minut.

Historia

Małgorzata Zielińska

Nauczycielka historii w klasach 4 - 6 i religii w klasach 6, 7 i gimnazjalnych.

 


Malgosia Zielinska dybyUlubiony przedmiot w szkole W PODSTAWÓWCE NIE LUBIŁAM NICZEGO Z OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ SZKOLNYCH. ZA TO CHODZIŁAM NA MNÓSTWO ZAJĘĆ DODATKOWYCH NP. SKS - KOSZYKÓWKA!, CHÓR SZKOLNY, A PRZEDE WSZYSTKIM BYŁAM ZUCHEM, A POTEM HARCERKĄ. W SZKOLE ŚREDNIEJ NAJBARDZIEJ LUBIŁAM JĘZYK POLSKI. NAUCZYCIELKA BYŁA BARDZO WYMAGAJĄCA, INTELIGENTNA I MIŁA. DUŻO DYSKUTOWALIŚMY, PISALIŚMY, CHODZILIŚMY DO TEATRU.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły BYŁA DYSKOTEKA SZKOLNA I JA CHCIAŁAM USIĄŚĆ KOLEŻANCE NA KOLANACH, KOLEŻANKA SIEDZIAŁA NA WYSOKIM PARAPECIE. PODSKOCZYŁAM, A ONA WŁAŚNIE SIĘ ŚMIAŁA I MIAŁA OTWARTĄ BUZIĘ. WBIŁA MI ZĘBY W GŁOWĘ TAK, ŻE MUSIAŁAM JECHAĆ DO SZPITALA NA SZYCIE GŁOWY.

Wakacje w dzieciństwie WAKACJE SPĘDZAŁAM W POLSCE, ZAWSZE 2 TYGODNIE Z RODZICAMI NAD MORZEM LUB W GÓRACH. POZA TYM OD 6 KLASY JEŹDZIŁAM NA OBOZY I ZIMOWISKA HARCERSKIE, ZAWSZE BARDZO AKTYWNIE, DUŻO ZWIEDZANIA, RUCHU, GIER I OGNISK.

Najbardziej lubię robić... SPAĆ!!! LUBIĘ CZYTAĆ BIBLIĘ, ZWIEDZAĆ ZABYTKI, CZYTAĆ KRYMINAŁY.

Matematyka

Katarzyna Barszcz

Nauczycielka matematyki w klasie 6b oraz informatyki w klasach 4 - 6.

 


Daje mi radość i satysfakcję z pracy - okrzyk: Aha!

 

Katarzyna Murzyn

Nauczycielka matematyki w klasie 5, nauczycielka matematyki i fizyki w filii na Kabatach.

 

 


 

Kasia MurzynULUBIONY PRZEDMIOT W SZKOLE – Dzwonek.

NAJŚMIESZNIEJSZE WSPOMNIENIE ZE SZKOŁY –Na lekcji geografii koledzy dość głośno rozmawiali i nie reagowali na uciszanie nauczyciela. Kiedy pani krzyknęła „Ostatnia ławka za drzwi!”-wstali i wynieśli ławkę. Była z tego niezła afera.

WAKACJE W DZIECIŃSTWIE – Kiedy byłam w szkole podstawowej wakacje spędzałam u moich dziadków, gdzie woziłam koty w wózku dla lalek i uczyłam je różnych sztuczek.

NAJBARDZIEJ LUBIĘ ROBIĆ -Jeść, spać i leniuchować.

Z naszą szkołą związana jestem od 2002 roku. Uczę matematyki i fizyki. Moja mama była nauczycielem matematyki, więc królowa nauk towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Już w szkole podstawowej lubiłam pomagać jej w sprawdzaniu klasówek. Z fizyką związałam się natomiast trochę z ciekawości a trochę z przekory – jak czegoś nie rozumiesz to najlepiej to samemu dokładnie zbadać i zgłębić. I tak mając mnóstwo pytań i wątpliwości postanowiłam je wyjaśnić najpierw w liceum w klasie matematyczno-fizycznej a następnie na wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnym czasie lubię rozwiązywać różne łamigłówki i krzyżówki lub dla odmiany trochę pomalować.

 

Magdalena Pelc

Wychowawczyni klasy 6a. Nauczycielka matematyki.

 


Magda Pelc

Jestem nauczycielem z wyboru – uczę, bo lubię. Staram się robić to z poczuciem humoru.

Wiem, jak ważne są podstawy i chcę zaszczepić młodym umysłom zdolność widzenia świata przez pryzmat matematyki.

Od kilkunastu lat pracuję w naszej Szkole (z równoległym dwuletnim epizodem w naszym Gimnazjum).

Oprócz lekcji matematyki prowadzę szkolne koło turystyczne „Obieżyświat Mazowiecki”.

Moje c.v. w skrócie:

  • wykształcenie:

- doktorat z nauk fizycznych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej;

- magisterium na Wydziale Fizyki, Uniwersytet Warszawski;

  • kompetencje zawodowe:

jestem nauczycielem dyplomowanym, posiadam uprawnienia do nauczania matematyki, fizyki i chemii, ukończyłam różne kursy związane z edukacją, m. in. kurs pedagogiki Marii Montessori;

  • języki obce: hiszpański, angielski, rosyjski (w zaniku);
  • zainteresowania: epigrafika Majów, archeologia (w szczególności Mezoameryki);
  • sport: żeglarstwo regatowe (klasa Korsarz), narciarstwo biegowe, brydż.

Moim ulubionym powiedzeniem są zawsze aktualne słowa St. J. Leca: „Nie zgadzam się
z matematyką. Uważam, że suma zer daje groźną liczbę”.

 

Przyroda

Anna Kulinicz-Walczak

Wychowawczyni klasy 4T. Nauczycielka przyrody w klasach 4 - 6.

 


Ania K W

 Praca w szkole, przekazywanie dzieciom wiedzy o otaczającym świecie, pomaganie im w odkrywaniu jego tajemnic jest dla mnie dużą radością.

Zanim zostałam nauczycielem zajmowałam się touroperatorstwem i pilotażem wycieczek krajowych i zagranicznych. Poznawanie wielu miejsc w Polsce i poza jej granicami pozwoliło mi na zdobycie ogromnej wiedzy i wielu doświadczeń, które teraz przydają się w pracy nauczycielskiej.

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów licencjackich z zarządzania rynkiem turystycznym.  W celu podniesienia swoich kwalifikacji skończyłam również studia podyplomowe z pedagogiki i przyrody. Jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin pracuję od 2003 roku, przez kilka lat uczyłam również w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin. Przez wszystkie te lata pełnię funkcję wychowawcy klasy.

Posiadam uprawnienia wychowawcy i kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży oraz pilota wycieczek i przewodnika terenowego PTTK. Swoje podróżnicze zamiłowania staram się podtrzymywać organizując szkolne wyjazdy jesienne, wycieczki wiosenne, a na lekcjach ćwicząc z dziećmi wycieczki palcem po mapie. Lubię aktywnie i z pomysłem spędzać czas, tzn. chodzić po górach, pływać kajakiem, jeździć rowerem i zwiedzać. Lubię też w ciszy i spokoju poczytać dobrą książkę i pomarzyć o kolejnych wyprawach.

Muzyka

Agata Mironkin

Nauczycielka muzyki w klasach 4 - 6.

 


 

 

Informatyka

Katarzyna Barszcz

Nauczycielka informatyki w klasach 4 - 6 oraz matematyki w klasie 6b.

 


Lubię patrzeć na kwiaty i na tęczę, i jak dzieci myślą – odkrywają i uczą się…

 

Plastyka i technika

Katarzyna Żółtek

Wychowawczyni klasy 1T. Nauczycielka plastyki i techniki.

 


 

 

Wychowanie fizyczne

Marcin Kubik

Współwychowawca klasy 4T. Nauczyciel wychowania fizycznego w klasach 1 - 6.

 


Ulubiony przedmiot w szkole: wychowanie fizyczne, fizyka, muzyka, geografia.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: nauczycielka j. rosyjskiego często huśtała się na krześle przy swoim biurku. Pewnego razu zrobiła to za mocno i wylądowała na podłodze.

Wakacje w dzieciństwie: Bardzo często jeździłem na Mazury. Czułem się tam jak ryba w wodzie, bo uwielbiam pływać. Podziwiałem tez tam piękny krajobraz pływając kajakiem.

Najbardziej lubię: Słuchać dobrej muzyki: szczególnie jazzu, bluesa i rocka progresywnego. Czytać książki oraz prasę. Spędzać czas na sportowo. Szczególną frajdę sprawiają mi: gra w tenisa i tenisa stołowego, jazda na nartach i łyżwach oraz gry zespołowe.

Dorota Kwiecińska

Współwychowawczyni klasy 6a. Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 6.

 


Ulubiony przedmiot w szkole MOIM ULUBIONYM PRZEDMIOTEM BYŁA GEOGRAFIA I WF. TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM,, KTÓRZY CHOĆ BARDZO WYMAGAJĄCY POTRAFILI ZASZCZEPIĆ NAM BAKCYLA WIEDZY I DBANIA O KONDYCJĘ.

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAJZABAWNIEJ BYŁO NA GEOGRAFII. ALE MUSIELIBYŚCIE ZOBACZYĆ MOJEGO NAUCZYCIELA, JEGO ŚMIESZNĄ FRYZURKĘ, DŁUGIE NOGI I NIEODŁĄCZNY WSKAŹNIK W RĘCE I TA WŚCIEKŁOŚĆ NA TWARZY, GDY KTOŚ CZEGOŚ NIE WIEDZIAŁ.

Wakacje w dzieciństwie. NAJCZĘŚCIEJ WYJEŻDŻAŁAM Z RODZICAMI NA MAZURY. UWIELBIAŁAM PŁYWAĆ KAJAKIEM LUB ŁÓDKĄ I ŁOWIĆ Z TATĄ RYBY.

Najbardziej lubię robić... LUBIĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ, A WIĘC SPACERY PO LESIE Z RODZINĄ I PSEM, JAZDĄ NA ROWERZE ALBO M WYJAZDY W GÓRY.

Filip Trząski

Współwychowawca klasy 5T. Nauczyciel wychowania fizycznego, trener w klasach 1 - 6, organizator wyjazdów sportowych.

 

kontakt: airliner@wp.pl


Filip TrzaskiStudent V roku Politechniki Warszawskiej, student Wychowania Fizycznego.  Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.

W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.

Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych.  Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.

Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.

Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.

 

Justyna Trząska

Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 6.

 


Justyna TrzaskaWykształcenie wyższe magisterskie AWF Kraków, trener II klasy w narciarstwie, licencjonowany instruktor PZN, instruktor aerobiku, instruktor nordic-walking.

W szkole zajmuje się prowadzeniem zajęć wychowania fizycznego w klasach 1-6, oraz nauką pływania w klasach 2. Prowadzi również kółka sportowe takie jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, aerobic.

Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych, w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Główny organizator Białej Szkoły dla klas 3 oraz licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.

Moją największą pasją jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia.

Uprawiane sporty: narciarstwo, skialpinizm, biegi górskie, aerobic

 

Psycholog

Małgorzata Brzezińska

 


 

Magdalena Szwalgin

 kontakt: magdalena.szwalgin@spr.edu.pl

Pedagodzy

Pedagodzy-terapeuci

Maria Janikowska

Pedagog szkolny, prowadzi zajęcia wspierające  uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest terapeutką ręki, wychowawczyni klasy 5T.

 


Maria JanikowskaUlubiony przedmiot w szkole:

WF (szczególnie koszykówka i szczypiorniak), plastyka i biologia

Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły:

w liceum nauczyciel j. angielskiego zapowiedział powtórzenie materiału i miał całą lekcję pytać. Na poprzedniej lekcji mieliśmy fluoryzację zębów. Na tablicy napisaliśmy, że nie możemy nic mówić, bo mieliśmy fluoryzację zębów. Wściekły profesor stwierdził (zgodnie z prawdą), że na pewno chcemy go nabrać. Pobiegł do gabinetu dentystycznego i spytał czy mieliśmy fluoryzację – uzyskał potwierdzenie. Nie spytał jednak czy naprawdę nie wolno potem mówić… Powtórzenie w tym dniu upiekło nam się J

Wakacje w dzieciństwie:

jeździłam z Rodzicami i dużym gronem ich przyjaciół (na ogół ponad 20 osób, z czego ponad połowa to dzieci) gdzieś nad wodę – wszyscy uwielbialiśmy pływać. Potem uzupełniłam ten harmonogram o obozy harcerskie w Borach Tucholskich i na Suwalszczyźnie.

Najbardziej lubię robić:

Śmiać się, pływać, głaskać wszystkie „futrzaki”, gotować dla dzieci, wnuków i przyjaciół, grzać się na plaży nad Bałtykiem, czytać…

Konsultant ds. pedagogicznych

Zofia Białek

kontakt: zielony_latawiec@poczta.fm lub przez sekretariat 22 845 17 42

Logopeda

Joanna Wędrychowska

kontakt: joannalogopedadzieci@gmail.com

Kółka

Paweł Suwarski

Kółko szachowe.

Katarzyna Madej

Kółko baletowe.

Justyna Dzięcioł

Basen.

kontakt: przez sekretariat: 22 845 17 42


Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin prowadzę zajęcia wychowania fizycznego.

Specyfika naszej szkoły pozwala mi wraz z Katarzyna Łodzinską, Marcinem Fidorem i Konradem Kądziolką na zachęcanie młodzieży do różnych form ruchu (gry zespołowe, jazda na łyżwach, pływanie i fitness) oraz do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Ponadto jestem instruktorem pływania (i ratownikiem), czego konsekwencją jest prowadzenie obowiązkowych i dodatkowych zajęć z pływania w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin i indywidualna praca z dziećmi na pływalni SGGW.

W ostatnich latach interesuje mnie także kolarstwo, co zaowocowało paroma sukcesami w maratonach MTB.

 

Renata Król

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa zjazdowego, pilatesu i nordic walking'u.Obecnie moją pasją jest pilates a ulgę i wyciszenie zapewniają mi zajęcia z lepienia gliny.

Dzięki mojemu Tato-Trenerowi już w wieku 8 lat wiedziałam jak rzucać oszczepem i odróżnić młot od kuli. W wieku 16 lat byłam 3-krotną medalistką Mistrzostw Polski w biegu przez płotki. Podczas 7 lat trenowania lekkoatletyki przebiegłam 6982 km (tyle mniej więcej wynosi odległość z Warszawy do Nowego Jorku).

Ten maratoński spacer wykształcił we mnie ducha sportu, który żyje po dzień dzisiejszy, a wręcz ze zdwojoną siłą.  

Chciałabym swoją osobą zapoznać i jak najbardziej zachęcić młode pokolenie z takimi formami aktywności fizycznej jak fitness, pilates, yoga, nordic walking, narciarstwo zjazdowe oraz biegowe, a przede wszystkim przekazać mojego ducha zamiłowania do sportu.

Pamiętajmy...  "Gdy ciało trenuje to głowa odpoczywa".

 

Filip Trząski

Kółka sportowe, treningi i wyjazdy sportowe.

kontakt: airliner@wp.pl


Filip TrzaskiStudent V roku Politechniki Warszawskiej, student Wychowania Fizycznego.  Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.

W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.

Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych.  Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.

Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.

Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.

 

 

 

Administracja

Kierownik administracyjny

Monika Gomółka

sp2pr@wp.pl

tel/fax: 22 845 17 42

Sekretariat jest czynny w godzinach 8:00-16:00 oprócz śród (dzień pracy administracyjnej).

W dni otwarte i dni zebrań sekreatariat szkoły jest czynny do godziny 19.00.
Zapraszamy!

 

Sekretarz

Jolanta Adamczyk

sp2pr@wp.pl

tel/fax: 22 845 17 42

Sekretariat jest czynny w godzinach 8:00-16:00 oprócz śród (dzień pracy administracyjnej).

W dni otwarte i dni zebrań sekreatariat szkoły jest czynny do godziny 19.00.
Zapraszamy!

 

Główny księgowy szkoły

Szymon Pamrów

tel/fax: 22 845 17 42

Pracownicy obsługi

Barbara Kot

Mirosław Kruk