Twój Vincent... 6b

126the move

Film "Twój Vincent" (Loving Vincent) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wzbudził nasze zainteresowanie i bardzo chcielismy go zobaczyć.

 

Udało się nam zaprosić na seans całą klasę - poniżej znajdziecie kilka refleksji na temat filmu - sami zadecydujcie, czy Wy też chcecie pójść go obejrzeć.

 

Czytaj więcej...

Spotkaliśmy Canaletta - krzyknęła klasa 3MK

2017 10 24 3MK zamek 0022017 10 24 3MK zamek 009Naprawdę cała klasa zamarła na kilka chwil, kiedy spotkaliśmy w Zamku Królewskim pana dość dziwacznie ubranego, w peruce z lokami, który przedstawił nam się jako Bernardo Francesco Paolo Ernesto Belloto zwanym Canaletto.

 

Opowiedział nam o tym, jak został malarzem, a potem, szukając sposobu na zdobycie soldów, jak trafił na dwór królewski w Warszawie.

 

Jeśli jesteście ciekawi, co to są weduty, jak ożywić obraz za pomocą sztafażu i czy można filmować camerą obscurą, zapraszamy do nas. Jesteśmy już ekspertami w dziedzinie obrazów przedstawiających miasto!

Czytaj więcej...

SCHOOL LIFE BALANCE - PROJEKT PRZYRODNICZY DLA UCZNIÓW KLAS 4-6

2017 10 10 school life balance 00110 października każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w projekcie School-life balance.

 

Celem projektu było zwrócenie uwagi dzieciom na konieczność racjonalnego gospodarowania czasem i znalezienia swojego sposobu na odpoczynek i relaks.

 

Zadaniem ucznia było pokazanie rówieśnikom, co jemu daje równowagę miedzy szkołą a życiem prywatnym po szkole. Prezentacje miały formę plakatów oraz wiązały się z opowiedzeniem kolegom o swoim hobby lub formie spędzania czasu poza szkołą.

 

Czytaj więcej...

Warszawskie wyjścia 2M

2017 10 24 2M wycieczki 0012017 10 24 2M wycieczki 002W październiku byliśmy w teatrze Lalka na inscenizacji bajki H. CH. Andersena „Krzesiwo”.
Muzykę do tego przedstawienia, która była wykonywana na żywo, napisał Grzegorz Turnau.

Przedstawienie bardzo nam się podobało, wiele emocji wywołał sam pobyt w teatrze, na pewno to powtórzymy :-)

 

Tydzień później bawiliśmy się w odkrywanie warszawskich legend na Starym Mieście. Pani przewodniczka z Muzeum Warszawy poprowadziła nas staromiejskimi uliczkami i opowiadała nie tylko o Bazyliszku i Złotej Kaczce, ale też o legendzie dzwonu na Kanonii.
Postanowiliśmy sami sprawdzić, czy spełni nasze marzenia…

Czytaj więcej...

Plastyka w klasie 2M

2017 10 25 2M plastyka 003    2017 10 25 2M plastyka 005    2017 10 25 2M plastyka 006

Na zajęciach plastycznych w naszej klasie powstają niesamowite dzieła! Na zdjęciach tylko kilka naszych prac. Wspólnie wypełnialiśmy wielką kolorowankę, którą przygotował dla nas pan Michał. Wielkie dzięki, bo zabawa była przednia :-)

Naszego potwora morskiego można było zobaczyć na Pikniku.

Ostatnim naszym dziełem są jesienne wieńce z kolorowych liści. W naszej sali można podziwiać jeszcze pojazdy z owoców i warzyw.

Czytaj więcej...

LEKCJE PRZYRODY W LABORATORIUM

2017 09 25 przyroda 009We wrześniu klasy 5M i 4T brały udział w zajęciach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Warsztaty o „DOBRYCH I ZŁYCH BAKTERIACH” zorganizowane były w ramach Festiwalu Nauki. Podczas lekcji mogliśmy oglądać różne bakterie pod mikroskopami, dowiedzieć się jak zbudowane są drobnoustroje i jakie 2017 09 25 przyroda 024choroby mogą wywołać. Najbardziej wszystkim podobało się tworzenie własnych preparatów i możliwość korzystania z prawdziwego sprzętu laboratoryjnego wykorzystywanego na co dzień przez studentów.

 

Klasy 6A i 6B uczestniczyły w warsztatach na temat DNA w Instytucie Biocen. Przebrani w białe kitle wyglądaliśmy jak prawdziwi naukowcy. Najpierw naszym zadaniem było rozszyfrowanie skrótu DNA, czyli nazwy kwasu DEOKSYRYBONUKLEINOWEGO, potem poznaliśmy budowę helisy DNA, którą pełni rolę nośnika informacji genetycznej organizmów żywych. Już wiemy że w DNA łączą się parami zasady: A (adenina) i T (tymina) oraz G (guanina) i C (cytozyna). Bardzo zaskoczyła nas informacja o tym, że DNA człowieka ma w każdej komórce około 2 m długości, natomiast DNA cebuli to aż 8 metrów. Zrobiliśmy krótki test pokazujący jakie cechy dziedziczne nas różnią, a na koniec samodzielnie izolowaliśmy nić DNA z owocu kiwi.

Czytaj więcej...