W naszej szkole dużo się dzieje - każdy, nawet zupełnie dorosły - znajdzie coś dla siebie.
 

Kiedy kończą się lekcje – przychodzi czas na kółka zainteresowań. Każdy uczeń może zaplanować swoje popołudnie, wybierając spośród kilku propozycji zajęć, może zacząć trenować wybraną dyscyplinę sportu, może też zgłosić się na indywidualne konsultacje do swoich nauczycieli. Czekanie na rodziców mija szybciej na odbierankach, zwłaszcza, kiedy można wyjść na dwór z paniami opiekunkami, zaś lekcje można odrabiać w sali cichej pracy od g. 14.50 do 16.15.

Regularnie widują się także rodzice - śpiewają w scholi albo umawiają się na swoje spotkania. Niekiedy udaje się też zorganizować spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w ramach Akademii Rodzica.

Starsi i młodsi wspólnie wybierają się też do teatru i uczestniczą w rozmaitych szkolnych imprezach 


 

Przy naszej szkole działa też Szkółka Muzyczna pana Krzysztofa Gerusa.

 


 

Rafał Witek "Mur"

MUR ksiazka Rafala WitkaChciałabym podzielić się wiadomością o niedawno wydanej książce dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają czytać. Jest to książka z serii "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont pt. „Mur" - o historii powojennego Berlina, autorstwa Rafała Witka, z moimi ilustracjami :)

Temat jest bardzo aktualny - opowiada o historii powstania i zburzenia berlińskiego muru, wpisuje się w obchodzoną na początku listopada 25 rocznicę zburzenia muru.  Poniżej zamieszczam okładkę i kilka zdań od Wydawcy.
Serdecznie pozdrawiam,
Dorota Łoskot- Cichocka

Czytaj więcej...

Rozmawiać z dziećmi o śmierci... artykuł pani Małgorzaty Zielińskiej

Poproszono mnie bym napisała artykuł „Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci”. To nie jest łatwy temat. Nie da się tu zabłysnąć dowcipem i wstawić paru bon-motów. W dodatku tak naprawdę to dwa zagadnienia  „Jak pomóc dziecku przeżyć żałobę bliskiej osoby (a nawet zwierzaka)”  - najważniejsze wtedy są emocje i uczucia i „Jak mówić o śmierci, z którą mały człowiek  się jeszcze bezpośrednio nie zetknął (choć często już o niej słyszał w telewizji , był na cmentarzu,  słuchał rozmów dorosłych)” - akcent jest wtedy położony  bardziej na intelekt i poznanie rozumowe. Chociaż nie da się nigdy uciec od naszych uczuć. Dziś chciałabym dotknąć tego drugiego tematu.
      Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci? Najprostsza odpowiedź brzmi : „w zależności od wieku dziecka, ale zawsze szczerze, prawdziwie,  zgodnie ze swoimi przekonaniami”. Z dzieckiem należy rozmawiać o wszystkim i zawsze odpowiadać na jego pytania i wątpliwości. Oczywiście dzieci mają tendencję do zadawania najtrudniejszych pytań w najmniej odpowiednim miejscu np. w zatłoczonym autobusie „Mamo, czy tata ma jeszcze plemniki?”  lub  „Czy śmierć jest straszna?”. Wiadomo, że duże audytorium nie służy intymnym rozmowom, dlatego warto powiedzieć latorośli, że porozmawiamy w domu i RZECZYWIŚCIE wrócić do rozmowy.

Czytaj więcej...

Zuzanna Orlińska, Ani słowa o Zosi

ani-slowa-o-zosiZ czego słynie Szczebrzeszyn?

Z chrząszcza, który brzmi w trzcinie, rzecz jasna.  Antonina Chrobot, bohaterka powieści Zuzanny Orlińskiej Ani słowa o Zosi nie wiedziała jednak ani o chrząszczu, którego podobizna zdobi rynek znanego polskiego miasteczka, ani  o starym domu, który odziedziczyła jej matka, ani o historii rodzinnej, która rozegrała się w Szczebrzeszynie w czasie wojny.

Czytaj więcej...

Anna Czerwińska-Rydel, Fotel czasu

fotel czasuCzy rosół z perdutami był smaczny?

Podróż w czasie to jeden z bardziej interesujących motywów literackich, chętnie wykorzystywany w literaturze dla dzieci i młodzieży. Powrót do przeszłości to zazwyczaj okazja do zdobycia wiedzy o życiu naszych przodków: niekiedy znanych z rodzinnych fotografii czy opowieści, niekiedy – z kronik historycznych czy legend.

Czytaj więcej...

PIKNIK 2014 - trzecie spojrzenie

20141018 piknik3 002ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA TRZECIEJ PORCJI ZDJĘĆ Z PIKNIKU20141018 piknik3 024

- autorem fotografii jest pan Marcin Kokowski

- DZIĘKUJEMY! :-)

 

 

    20141018 piknik3 014       

 

Czytaj więcej...

PIKNIK 2014 - drugie spojrzenie

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KOLEJNEJ PORCJI ZDJĘĆ Z PIKNIKU

- autorką fotografii jest pani Paula Jurek

- DZIĘKUJEMY! :-)

20141018 piknik2 002    20141018 piknik2 016     20141018 piknik2 028

 

Czytaj więcej...