W naszej szkole dużo się dzieje - każdy, nawet zupełnie dorosły - znajdzie coś dla siebie.
 

Kiedy kończą się lekcje – przychodzi czas na kółka zainteresowań. Każdy uczeń może zaplanować swoje popołudnie, wybierając spośród kilku propozycji zajęć, może zacząć trenować wybraną dyscyplinę sportu, może też zgłosić się na indywidualne konsultacje do swoich nauczycieli. Czekanie na rodziców mija szybciej na odbierankach, zwłaszcza, kiedy można wyjść na dwór z paniami opiekunkami, zaś lekcje można odrabiać w sali cichej pracy od g. 14.50 do 16.15.

Regularnie widują się także rodzice - śpiewają w scholi albo umawiają się na swoje spotkania. Niekiedy udaje się też zorganizować spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w ramach Akademii Rodzica.

Starsi i młodsi wspólnie wybierają się też do teatru i uczestniczą w rozmaitych szkolnych imprezach 


 

Przy naszej szkole działa też Szkółka Muzyczna pana Krzysztofa Gerusa.

 


 

W Gorcach z Klubem Ojców

TurbaczNiesłabnąca aktywność Klubu Ojca z 4M zaowocowała trzydniowym wyjazdem w Gorce w połowie maja. Był to nasz czwarty popiątkowy wyjazd z dziećmi. Tym razem, dzięki przychylności władz naszej szkoły, trwał on trzy dni. Ustalony zawczasu termin nie gwarantował pogody, ale za to zapewnił 100% frekwencją ojców i dzieci z naszej klasy, uzupełnioną o trzech braci z klas młodszych. Obecność chłopców z klas młodszych spowodowała równowagę liczebną pomiędzy chłopcami a dziewczętami.

 

Czytaj więcej...

KLUB MAM czyli Historia znajomości z Kumą

klub mamy 01Jako Mamy spotykałyśmy się przy różnych okazjach: w szkole odbierając dzieci, na comiesięcznych zebraniach klasowych, przy okazji klasowych urodzin. Niektóre z nas znały się lepiej, inne gorzej, ale wątków do rozmowy nie brakło.
Okazało się, że otwarta wymiana myśli, opinii nie tylko nas nie dzieliła, ale stanowiła inspirację do wspólnych inicjatyw. klub mamy 04

 

Postanowiłyśmy dać sobie czas i miejsce na pogaduchy i zainaugurowałyśmy comiesięczne spotkania. 


Początkowo wieczorne rozmowy koncentrowały się na problemach naszych dzieci. Wspólne dyskusje zaowocowały cennymi rozwiązaniami np. projektem kółka języka angielskiego, które poprowadziła jedna z mam, udziałem dzieci w turnieju piłkarskim
Deichmana, gdzie coachem drużyny została jedna z nas.

Ale wkrótce okazało się, że spotkania sprawiają nam samym bardzo wiele radości, dają możliwość poznania się. 


W połowie klasy drugiej postanowiłyśmy zmienić formułę naszych spotkań. I tak powstała
KUMA, czyli Klub Kulturalna Mama.  

 

Czytaj więcej...

SZPROT NA PÓŁMARATONIE

20140330 095134 resizedDrużyna SZPROTa w całości zameldowała się na mecie 9. Półmaratonu Warszawskiego SZPROT - klasyfikacja - miejsceosiągając  wysokie - 62. miejsce w klasyfikacji generalnej (na 95 sklasyfikowanych drużyn). Biorąc pod uwagę nasze krótkie przygotowanie (od 16 listopada 2013 r.) to bardzo dobry wynik!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i siły, abyśmy mogli to osiągnąć.

 

W szczególności chcielibyśmy zadedykować ten bieg wszystkim kibicującym, których spotkaliśmy na trasie - w trudnych chwilach byliście naszym wsparciem i naszą inspiracją. Dziękujemy!!!

Specjalne ukłony kierujemy również  dla p. Ewy Polak. Dzięki jej spontanicznej zgodzie na udział w zawodach, drużyna SZPROTa mogła zaistnieć w zestawieniu.

Pozdrawiamy

SZPROTeam

 

Czytaj więcej...

Ojcowskie bieganie

szprot - logoBieganie?

Dla osób, które dotychczas nie ćwiczyły biegania może się ono kojarzyć z trudnym wysiłkiem, zadyszką i wychodzeniem z przyjemnej strefy komfortu. I rzeczywiście tak jest! Wszakże "bez pracy nie ma kołaczy".
W przypadku treningu biegowego kołaczami są zdrowie, czyli podniesienie odporności i lepsza sprawność fizyczna teraz i w przyszłośći, lepsze samopoczucie (w trakcie biegu uwalniamy do organizmu endorfiny, które pomagają nam odczuwać szczęście) oraz możliwość uspołecznienia się poprzez wspólne treningi i starty w zawodach. Warto też spojrzeć na ten sport jako sposób na nadanie naszej codzienności dobrego rytmu, który następnie rzutuje również na inne dziedziny naszego życia.

Razem dla 2SPR

Z czasem postanowiliśmy podzielić się naszą gorącym przekonaniem, że warto biegać. Zaczęliśmy od wspólnych treningów weekendowych w coraz większym gronie (obecnie 6 osób). W niedługim czasie uznaliśmy również, że skupienie uwagi na wspólnym celu doda nam nowej energii. Takim celem stał się start w Półmaratonie Warszawskim (21.975km). 

 

Czytaj więcej...

Po kolędowaniu 2014

koledowanie 2014 001

W tym roku szkolne kolędowanie było pod pewnymi względami inne niż w latach ubiegłych. koledowanie 2014 010 Zwykle odbywało się w ostatni wieczór przed feriami świątecznymi i przepełnione było atmosferą przedświąteczną - dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia wesołych świąt, czego w tym roku zabrakło. Za to śpiewanie kolęd miało charakter bardziej radosno-świąteczny, gdy Boże Narodzenie już się dokonało. Składaliśmy też życzenia noworoczne.

 

Czytaj więcej...