W naszej szkole dużo się dzieje - każdy, nawet zupełnie dorosły - znajdzie coś dla siebie.
 

Kiedy kończą się lekcje – przychodzi czas na kółka zainteresowań. Każdy uczeń może zaplanować swoje popołudnie, wybierając spośród kilku propozycji zajęć, może zacząć trenować wybraną dyscyplinę sportu, może też zgłosić się na indywidualne konsultacje do swoich nauczycieli. Czekanie na rodziców mija szybciej na odbierankach, zwłaszcza, kiedy można wyjść na dwór z paniami opiekunkami, zaś lekcje można odrabiać w sali cichej pracy od g. 14.50 do 16.15.

Regularnie widują się także rodzice - śpiewają w scholi albo umawiają się na swoje spotkania. Niekiedy udaje się też zorganizować spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w ramach Akademii Rodzica.

Starsi i młodsi wspólnie wybierają się też do teatru i uczestniczą w rozmaitych szkolnych imprezach 


 

Przy naszej szkole działa też Szkółka Muzyczna pana Krzysztofa Gerusa.

 


 

Klub ojca

klub ojca 012

Początki Klubu Ojca sięgają przygotowań klub ojca 006do pierwszego w naszej klasie Pikniku Szkolnego, w trakcie których dostrzegliśmy jak wielka energia drzemie w nas, ojcach. Z takiego przekonania i wspólnych dyskusji dość niepostrzeżenie dla nas samych ukonstytuował się Klub Ojca. Klub nieformalny, od początku otwarty dla wszystkich ojców z klasy.

 

Czytaj więcej...

Kolędowanie 2014 za nami!

2014 01 10 koledowanie 001b2014 01 10 koledowanie 001a

W piątek 10 stycznia, pierwszy raz po Bożym Narodzeniu, spotkaliśmy się wszyscy na kolędowaniu w gościnnym kościele oo. jezuitów przy Rakowieckiej.

 

Występowały dzieci, śpiewali dorośli, podziwialiśmy solistów, duety i większe zespoły.

Poznalismy także wyniki konkursu szopkowego!

Udało się także przeprowadzić udaną akcję zbiórki żywności dla Banku Żywności.

 

Wszystkim dziękujemy!

Relacje niebawem!

 


 

 

Zapraszamy na kolędowanie

Chrystus się rodzi, koledowanie 2014 nas oswobodzi,
Anieli grają,
króle witają,
pasterze śpiewają,
bydlęta klękają,
cuda, cuda ogłaszają!

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Zapraszamy na Kolędowanie, które w tym roku szkolnym odbędzie się

w piątek 10 stycznia

w dolnym kościele oo. jezuitów przy Rakowieckiej o godzinie 18.

 

Będziemy śpiewali kolędy a także obejrzymy szopki ze szkolnego konkursu szopek.

 

Zachęcamy także do wzięcia udziału w ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI. Oto wiadomość od koordynatorki naszej akcji, pani Małgosi Zielińskiej:

 

Szanowni Państwo!
tradycją stało się, że zawsze przy okazji kolędowania zbieramy jedzenie, które przekazujemy dla banku Żywności SOS w Warszawie, z którym współpracujemy od dziesięciu lat. Bank Żywności powstał w 1994 roku. Jest organizacją pożytku publicznego.

Powodem założenia Fundacji była zdecydowana niezgoda na paradoksalną, a zarazem zatrważająca sytuację, jaka ma miejsce w polskiej rzeczywistości społecznej. Polega ona na tym, że z jednej strony duża ilość żywności marnuje się, bądź jest planowo niszczona,a z drugiej strony w mocno rozwarstwionym społeczeństwie, żyją ludzie głodni lub chronicznie niedożywieni. Każdego miesiąca, przez cały rok,  Bank przekazuje bezpłatnie żywność dla 56 000 osób z województwa mazowieckiego, których nie stać na kupno dla siebie posiłku.
Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w świąteczną zbiórkę żywności, prosimy o przyniesienie ryżu, kasz, cukru, oleju, konserw, dżemów, herbat lub słodyczy dla dzieci.

Dziękujemy!

 

Do zobaczenia na wspólnym śpiewaniu!

Organizatorzy


 

Kolędy scholi 6 stycznia na Krakowskim Przedmieściu


schola 3 Kroli 6 01 2014 007

Nasza szkolna schola miała w dniu święta Trzech Króli okazję zaprezentować się w niecodziennych okolicznościach szerszej publiczności.

  

Wystąpiliśmy w imprezie towarzyszącej Orszakowi Trzech Króli, śpiewając przed kościołem św. Anny na przeznaczonej dla różnego rodzaju amatorskich zespołów scenie.

Chór wykonał sześć kolęd opracowanych na cztery głosy a wśród widzów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły oraz bliscy i znajomi chórzystów. Zagrzewali nasz chór do spiewu a po występie serdecznie gratulowali udanej prezentacji.

 

Czytaj więcej...

PIKNIK 2013 co się działo w SP 157?

2013 Piknik klasy mlodsze2013 piknik balet 0352013 piknik schola 0012013 piknik GIMNAZJUM SPEKTAKL004

Występy klas młodszych, balet, schola, przedstawienie gimnazjalistyów... Do wyboru do koloru!

 


 

 

Czytaj więcej...