W naszej szkole dużo się dzieje - każdy, nawet zupełnie dorosły - znajdzie coś dla siebie.
 

Kiedy kończą się lekcje – przychodzi czas na kółka zainteresowań. Każdy uczeń może zaplanować swoje popołudnie, wybierając spośród kilku propozycji zajęć, może zacząć trenować wybraną dyscyplinę sportu, może też zgłosić się na indywidualne konsultacje do swoich nauczycieli. Czekanie na rodziców mija szybciej na odbierankach, zwłaszcza, kiedy można wyjść na dwór z paniami opiekunkami, zaś lekcje można odrabiać w sali cichej pracy od g. 14.50 do 16.15.

Regularnie widują się także rodzice - śpiewają w scholi albo umawiają się na swoje spotkania. Niekiedy udaje się też zorganizować spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w ramach Akademii Rodzica.

Starsi i młodsi wspólnie wybierają się też do teatru i uczestniczą w rozmaitych szkolnych imprezach 


 

Przy naszej szkole działa też Szkółka Muzyczna pana Krzysztofa Gerusa.

 


 

ŁAUMA

laumaSPEKTAKL DLA CAŁEJ RODZINY

MIEJSCE:  Teatr Studio
TYTUŁ: "ŁAUMA. BAJKA ZBYT STRASZNA DLA DOROSŁYCH" 
Autor: Kaerel
Reż: Rafał Samborski
Muzyka (na żywo): Igor Przebindowski
Czas trwania: 60 min.
Cena: 25 zł
ŁAUMA to teatralna adaptacja komiksu nie tylko dla dzieci. Rodzice Dorotki decydują się porzucić zgiełk wielkiego miasta i wracają na rodzinną Suwalszczyznę. Tam dziewczynka odkrywa tajemniczy świat prasłowiańskich stworów. Niezwykła przyjaźń staje się początkiem wielkiej przygody, która trzyma w napięciu do samego końca. Kim jest Łauma i dlaczego budzi strach w najodważniejszych? Przyjdź i przekonaj się sam! Spektakl adresowany do widzów w każdym wieku po 7 r.ż.

Jeśli chcecie Państwo się wybrać, proszę sie zgłosić jak najszybciej do mnie - a ja spróbuję zarezerwować bilety. Piszcie do mnie na adres: klub.teatralny@tlen.pl  albo "smsujcie" : 514634055Joanna Jedlińska


 

 

Klub Łazików proponuje Teatr Telewizji w kwietniu 2013

TEATR ZA DARMO,
CZYLI CO W KWIETNIU MOŻNA ZOBACZYĆ W TEATRZE TELEWIZJI.

Proszę Państwa, ponieważ nieszczęśliwie zmieniono układ strony internetowej Teatru Telewizji na nowocześniejszy "timeline" (zamiast starego dobrego "kalendarium") teraz niemożliwością jest zdobycie informacji na cały miesiąc na temat tego co planuje sie dla teatru telewizji. To czego mi się udało dowiedzieć wypisałam poniżej. Nie jest to lista kompletna ponieważ brakuje spektakli z okolic końca miesiąca. Ale jak tylko się pojawią – uzupełnię i będę dosyłać. Na razie OTO co teatralnego można zobaczyć we własnym domu:

 •  9 kwietnia (wtorek) - CZAJKA- TVP KULTURA - 20:20 sztuka Antona Czechowa, (grają: Joanna Szczepkowska, Halina Łabonarska, Olga Sawicka, Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz, Jan Frycz, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Machalica, Piotr Machalica, Gustaw Lutkiewicz )
 • 15 kwietnia (poniedziałek) – ROZMOWY Z KATEM – TVP 1 – 20:20 - niezwykły spektakl – scena faktu – relacja z rozmów więziennych z Jurgenem Stroopem – "likwidatorem" warszawskiego Getta (w tej roli Piotr Fronczewski) - spektakl w reż. Macieja Englerta (obsada: Andrzej Zieliński, Piotr Fronczewski, Sławomir Orzechowski, Marek Kasprzyk, Maciej Wojdyła, Grzegorz Wojdon, Zbigniew Suszyński, Danuta Szaflarska, Andrzej Niemirski, Marcin Jędrzejewski ).
 • 16 kwietnia (wtorek) – UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA – TVP KULTURA – 20:20 – klasyk Stefana Żeromskiego w reż. Agnieszki Glińskiej - (obsada: Jan Englert, Krystyna Janda, Dorota Landowska, Mariusz Benoit, Igor Przegrodzki, Włodzimierz Press, Piotr Kozłowski, Bogdan Misiewicz, Leszek Teleszyński, Henryk Bista )
 • 22 kwietnia (poniedziałek) - TRZY RAZY FREDRO - PREMIERA!! - TVP 1 - 20:20 – Trzy jednoaktówki Aleksandra Fredry w jednym spektaklu :"Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra, "Zrzędność i przekora" w interpretacji Mikołaja Grabowskiego oraz "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Jana Englerta. Doborowa obsada!!

   

Teatr telewizji przeżywa swój renesans i mam nadzieję, że zechcą Państwo w nim uczestniczyć :) Wystarczy telewizor!


 

Teatr Telewizji - marzec/kwiecień 2013

TEATR ZA DARMO,
CZYLI CO W KWIETNIU MOŻNA ZOBACZYĆ W TEATRZE TELEWIZJI.
Proszę Państwa, ponieważ nieszczęśliwie zmieniono układ strony internetowej Teatru Telewizji na nowocześniejszy "timeline" (zamiast starego dobrego "kalendarium") teraz niemożliwością jest zdobycie informacji na cały miesiąc na temat tego co planuje sie dla teatru telewizji. To czego mi się udało dowiedzieć wypisałam poniżej. Nie jest to lista kompletna ponieważ brakuje spektakli z okolic 15 IV i z końca miesiąca. Ale jak tylko się pojawią – uzupełnię i bedę dosyłać. Na razie OTO co teatralnego można zobaczyć we własnym domu:
 

 • 31 marca (niedziela) – NEXT EX – TVP KULTURA – GODZ. 18:00 - komedia Juliusza Machulskiego ze świetną obsadą (J. Englert, A. Seniuk, M. Zajączkowska, K. Stelmaszyk, J. Firewicz, J. Rosnowska). Jest zabawna i dobrze zagrana. Polecam:)
 • 1 kwietnia (poniedziałek) – KABARET HRABI – SAVOIR VIVRE – świetny program kabaretowy – TVP2 godz. 18:50 – gorąco polecam , znakomity kabaret Hrabi powstał po legendarnym już zielonogórskim kabarecie POTEM. W obecnym skladzie zobaczycie nieprzeciętnie utalentowaną Joannę Kołaczkowską i charakterystycznego Dariusza Kamysa oraz nowszych członków zespołu.
 • 2 kwietnia (wtorek) – DUSZYCZKA w TVP KULTURA o 20:20. na podstawie T. Różewicza (obsada świetna:Jan Englert, Anna Chodakowska, Beata Fudalej, Anna Gryszkówna, Anna Ułas, Magdalena Warzecha, Waldemar Kownacki, Roman Ziobro) – spektakl Teatru Narodowego.
 • 9 kwietnia (wtorek) - CZAJKA- TVP KULTURA - 20:20 sztuka Antonina Czechowa, (grają: Joanna Szczepkowska, Halina Łabonarska, Olga Sawicka, Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz, Jan Frycz, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Machalica, Piotr Machalica, Gustaw Lutkiewicz )
 • 22 kwietnia (poniedziałek) - TRZY RAZY FREDRO - PREMIERA!! - TVP 1 - 20:20 – Trzy jednoaktówki Aleksandra Fredry w jednym spektaklu :"Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra, "Zrzędność i przekora" w interpretacji Mikołaja Grabowskiego oraz "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Jana Englerta. Doborowa obsada!!

Teatr telewizji przeżywa swój renesans i mam nadzieję, że zechcą Państwo w nim uczestniczyć :) Wystarczy telewizor!

Powyższe spektakle domowe oraz pełny program wyjść teatralnych znajduje się także na Facebooku w Klubie Łazików Teatralnych (link: http://www.facebook.com/groups/138101272923280/events/ ). Jeśli macie konto na Facebooku zachęcam do polubienia naszej strony Facebookowej.

 

Joanna Jedlińska


 

W MARCU – KWIETNIU – MAJU 2013

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH

W MARCU – KWIETNIU – MAJU

Poniższe listy przedstawiają spektakle, na które członkowie Klubu poszli i pójdą w marcu i kolejnych miesiącach (do końca roku). Zachęcam do przeczytania, abyście Państwo mogli się zapoznać z całą różnorodnością naszych propozycji. Informacja ta podzielona jest na dwie części: napierw lista spekatkli na które NIE MOŻNA SIĘ JUŻ ZAPISAĆ, a następnie lista tych, na które MOŻNA SIE ZAPISAĆ (choć w niektórych przypadkach to już ostatnia chwila). Proszę jednak nie myśleć, że to już wszystko. Poniższe listy zawierają tytuły, które trzeba było rezerwować z dużym wyprzedzeniem (nawet półrocznym). Przed końcem sezonu pojawią się jeszcze propozycje na nieco krótszy termin, a nawet oferty "last minute". Będę je sukcesywnie przesyłała mailowo.

LISTA SPEKTAKLI NA KTÓRE NIE MOŻNA SIĘ JUŻ DOPISAĆ:

 

 • dla dzieci - KOZIOŁEK MATOŁEK - 10 marca - Teatr na Woli (było 8 osób)

 • dla dorosłych i młodzieży - MÓJ PRZYJACIEL HARVEY - 13 marca - Teatr Kwadrat (było 19 osób)

 • balet - SEN NOCY LETNIEJ - premiera - 15 marca - Teatr wielki (było 9 osób)

 • dla dzieci - EMIL Z LONNEBERGII - 16 marca, sobota  - TEATR BAJ - godz. 11:00 (na podstawie powieści ASTRID LINDGREN) dla dzieci w wieku 5+ , wesoły i dynamiczny spektakl. (było 11 osób)

 • dla dorosłych i młodzieży - OŻENEK - 17 marca - Teatr Studio (idą 33 osoby) biletów brak

 • balet - SEN NOCY LETNIEJ - 19 marca - Teatr Wielki (idzie 11 osób) biletów brak

 • dla dorosłych i młodzieży - 32 OMDLENIA - 20 marca - Teatr Polonia (idzie 11 osób) biletów brak

 • dla dorosłych i starszej młodzieży - DZIENNIKI - Gombrowicza - 22 marca - Teatr IMKA (świetna obsada: Cielecka, Peszek, Adamczyk, Bielska i in.) idzie 40 osób

 • opera TURANDOT - 26 marca - TEATR WIELKI - (idą 4 osoby) biletów brak 

 • opera HALKA - 7 kwietnia - TEATR WIELKI - (idą 22 osoby) biletów brak

 • opera LATAJĄCY HOLENDER - 31 maja - Teatr wielki (10 osób idzie) brak biletów

 • opera - SŁOWIK - 5 maja godz. 12:00 - Teatr Wielki – idą 2 osoby

 • opera - SŁOWIK - 7 maja - godz. 18:00 - Teatr Wielki – idzie 10 osób

Bilety na POWYŻSZE SPEKTAKLE zostały już przeze mnie wykupione zgodnie z zamówieniem Klubowiczów. 

 

LISTA SPEKTAKLI NA KTÓRE MOŻNA JESZCZE SIĘ ZGŁOSIĆ (proszę zwrócić uwagę na termin zgłoszeń i płatności):

 • dla dorosłych i młodzieży – PARADYPotockiego – 24 marca (niedz) godz. 19:00 - Teatr Polski – cena 25 zł (płatne do 19 marca)

 • dla dorosłych i większych dzieci - ŚLUBY PANIEŃSKIE - 18 kwietnia - Teatr Narodowy (świetna obsada i ciekawa kameralna realizacja, Englert, Baar, Małecki, Hycnar, Soliman) cena 70 / 60 zł - płatne do 20 marca.

 • dla dorosłych i młodzieży - ZEMSTA - 20 kwietnia - sobota 19:30 - OCH Teatr - (świetna obsada, Żak, Zborowski, Piela, i genialny Papkin w wykonaniu Artura Barcisia) cena: 67,5 zł - płatne do 20 marca

 • dla dorosłych i młodzieży - OŻENEK - 28 kwietnia - Teatr Studio - (podobno świetna realizacja Iwana Wyrypajewa) - cena: 50 zł i 35 zł (ulg). - płatne do 20 marca

 

Zapraszam do zapisów.

Można się zapisywać mailowo : klub.teatralny@tlen.pl - oraz przez Facebook - KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH

pozdrawiam,
Joanna Jedlińska 

KOLĘDOWANIE 2012

Zapraszamy na tegoroczne KOLĘDOWANIE, które odbędzie się 19 grudnia o 18.00 w kościele ojców jezuitów przy Rakowieckiej.

Chętnych do prowadzenia śpiewania prosimy o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Sawickiego. 

Bank zywnosci sos zbiorka swiateczna

 

Jak co roku będzie prowadzona zbiórka na rzecz Banku Żywności SOS - zachęcamy do przynoszenia produktów, które Bank przekaże potrzebującym: kasze, makarony, cukier, olej...