2M gotuje

2M gotuje 2015 06 19 047

 

 

Gotowanie to zadanie, do którego uczniowie z klasy 2M bardzo lubią wracać. Była już zupa, przetwory, pierniczki i sałatki. W czerwcu natomiast przyszła pora na wspólne przygotowanie drugiego śniadania. Było pysznie!

Czytaj więcej...

Spotkanie z Fajną Ferajną

Spotkanie z Fajna Ferajna-2015 07 03Poległym chwała, wolność żywym,
Niech płynie w niebo dumny śpiew,
Wierzymy, że nam Sprawiedliwy,
Odpłaci za przelaną krew.
A. Panufnik „Warszawskie dzieci”

Motywem, który szczególnie często przewijał się w mijającym roku szkolnym była 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy w listopadzie spacerami po mokotowskich miejscach pamięci, następnie przy okazji obchodów roku naszego patrona, ks. Jana Twardowskiego, przypominaliśmy sobie o powstańczym rozdziale w jego życiorysie. Wreszcie tuż przed zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole gościliśmy wyjątkową postać – pana Jerzego Grzelaka, pseudonim powstańczy „Pilot”, jednego z bohaterów książki pani Moniki Szumowskiej-Kowaleczko „Fajna Ferajna”. Mieliśmy też ogromne szczęście mogąc wysłuchać fragmentów książki w interpretacji samej autorki.
Spotkanie przebiegło w niezwykłej i bardzo wzruszającej atmosferze. W opowieść pana Grzelaka zasłuchani byli nie tylko uczniowie, ale także wszyscy zgromadzeni nauczyciele. Z równym zainteresowaniem wszyscy obejrzeliśmy filmową adaptację książki. Na koniec spotkania, niczym wywołująca ciarki na plecach przestroga, zabrzmiała piosenka „Warszawskie dzieci”. Później każdy miał szansę kupić egzemplarz książki oraz płytę z filmem i poprosić obu gości o autograf.

Czytaj więcej...

Plastyka w 2T

Klasa 2 T przez cały rok zmagała się z pracami dotyczącymi Warszawy. Dzieci realizowały autorski program, w którym dzięki plastyce odkrywały i pogłębiały wiedzę o Warszawie. Przy pomocy róznych technik i środków wyrazu artystycznego uczyły się historii Warszawy, architektury, sztuki. Poznawały sławnych miszkańców stolicy, ciekawe miejsca i wiele innych rzeczy. Miedzy innymi próbowały odtworzyć secesyjene płaskorzeźby zdobiące miejskie kamienice, malowały portret Chopina, projektowały scenografię do oper Moniuszki, tworzyły ilustrowany słowniczek gwary warszawskiej, uwieczniły na rysunkach dawne zawody mieszczańskie. Wykonały wiele innych, mam nadzieję ciekawych prac i lepiej poznały swoje miasto. Praca z nimi była prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej...

Wizyta Pani Izabeli Dzieduszyckiej w naszej szkole

wreczenie nominacji 2015 07 01Szanowni Państwo,

Miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Pani Marzanna Rymsza - Leociak otrzymała z rąk Pani Izabeli Dzieduszyckiej nominację na Dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin na kolejne 5 lat.

Serdecznie gratulujemy!!!

"Kadr na Połoniny"

Po uroczystej premierze podczas Dnia Rodzica dziś dostępny dla wszystkich film grupy filmowej "Kadr na Połoniny". Życzymy miłych wrażeń!


https://youtu.be/1WfFjiQbvkg

 

Praca sekretariatu w czasie wakacji

W czasie wakacji sekretariat będzie czynny w następujących godzinach:
 
Od 29 czerwca do 10 lipca w godzinach 9-14
 
Od 13 lipca do 14 sierpnia przerwa wakacyjna
 
Od 17 do 28 sierpnia w godzinach 9-14