Zapraszamy Państwa do współtworzenia tego zakątka naszej strony!

Wokół nas wiele się dzieje, mozna przebierać i wybierać - ale też czasem trudno odnaleźć się w gąszczu mozliwości.

Jeżeli możecie Państwo polecić wystawę, spacer, przedstawienie, zabawę - piszcie do nas, żebyśmy mogli wszyscy korzystać z dobrych warszawskich propozycji!

 

kontakt: wiadomość w Librusie lub wiadomość mailowa: katarzyna.barszcz@spr.edu.pl oraz izabela.sawicka@spr.edu.pl

 


 

Piszę trochę krzywo...

11 kwietnia, sobota, g. 16.00, DSH, Karowa 20  pisze troche krzywo
Piszę trochę krzywo… Kartki z Wielkiej Wojny

Ostatnią prezentację towarzyszącą wystawie „Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918”, jej autor, Tomasz Kuba Kozłowski, poświęci korespondencjom żołnierskim z I wojny światowej. Kartki i listy pisane na gorąco, przez uczestników i świadków wydarzeń są cennym źródłem historycznym. Pomimo kłopotów z odczytaniem i interpretacją lakonicznych tekstów doprawionych specyficznym, żołnierskim humorem warto po nie sięgać. Nieznane, w większości niepublikowane fragmenty korespondencji z lat 1914 – 1918 ilustrowane będą oryginalną ikonografią z czasów wojny.

11 kwietnia 2015, sobota, godz. 16.00
Dom Spotkań z Historią, Warszawa, ul. Karowa 20

www.dsh.waw.pl
www.facebook.com/pages/Świat-Kresów/146138228780236

 

 


 

Warszawska Wymiana Książek w Nic Podobnego

MOJE MIASTO WARSZAWA INFORMUJE:

Tysiące książek z różnych gatunków. W Nic Podobnego 18 i 19 kwietnia odbędzie się II Warszawska Wymiana Książek.

Nie lada gratka dla entuzjastów czytania. - W sobotę i niedzielę (18 i 19 kwietnia), w Warszawie na Siennej 87 - wymień się książkami, odśwież swoją domową biblioteczkę i zaczytaj się na nowo - stwierdzają organizatorzy wydarzenia Warszawska Wymiana Książek. To będzie już druga edycja bookcrossingowej imprezy w tym miejscu. Pierwsza cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Organizatorzy w następujący sposób opisują ideę imprezy:

Czytaj więcej...

Zajrzyj w historię!

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Kierunek Historii Cywilizacji Śródziemnomorskiej UKSW zaprasza na cykl 8 bezpłatnych spotkań powtórzeniowych dla tegorocznym maturzystów oraz wszystkich interesujących się historią starożytną i średniowieczną państw basenu Morza Śródziemnego.


Terminy spotkań:

21.02.2015 - Czy Armenia i Gruzja należały kiedyś do Europy?

28.02.2015 - Czy wszyscy barbarzyńcy byli Wandalami?

7.03.2015 - Od dietetyczek do świętych symulantek - kobiety w średniowieczu

14.03.2015 - Czy kiedyś uczniom było lepiej? O szkole w starożytności

21.03.2015 - Czy w starożytności była już epidemia wirusa ebola?

28.03.2015 - Jak ustalano kalendarz i daty świąt?

11.04.2015 - Hatszepsut - kobieta na tronie faraonów

18.04.2015 - Starożytni ekolodzy

Czytaj więcej...

Teatr Wielki – Opera Narodowa

Teatr Wielki – Opera Narodowa

zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich.

Zajęcia realizowane przez Dział Programów Edukacyjnych podzielone zostały według wieku odbiorców na grupy „5+”, „10+” i „15+”.

Najmłodszych zapraszamy na „Poranki muzyczne”, podczas których poprzez zabawę mają szansę zaprzyjaźnić się z muzyką klasyczną i pełnym bogactwa światem opery. Ponadto gra edukacyjna „Poszukiwacze operowych dźwięków” oraz „Rodzinne zabawy w Wielkim” to okazja do poznania tajemnic teatru i pyszna zabawa dla całych rodzin.

Pięć różnorodnych programów skierowanych do nieco starszych dzieci i ich nauczycieli daje szansę zgłębiania tajników teatru operowego zarówno poprzez obecność w  Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (program dla szkół „JUTRoPERA”), jak i możliwość goszczenia artystów Polskiego Baletu Narodowego u siebie („Piruet, Paczka, Pointa”). Ci zaś, którzy samodzielnie pragną odkrywać zaczarowany świat opery mogą zostać studentami wyjątkowego Uniwersytetu Wiedzy Operowej z prawdziwymi wykładowcami i indeksami.

Dla młodzieży szkolnej Teatr Wielki – Opera Narodowa oferuje zajęcia pozwalające rozwijać różnorodne zainteresowania sztuką teatru. Pod okiem wykładowców Akademii Sztuk Pięknych realizujemy cykl warsztatów o scenografii, a do zainteresowanych fotografią teatralną skierowany jest program fot.ON.

Teatr Wielki – Opera Narodowa przygotowała również niespodziankę dla dorosłych. Chcesz wiedzieć, czym interesuje się Twoje dziecko? Przyjdź na zajęcia z grupy „20+”!

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na www.teatrwielki.pl/edukacja

 


 

Bajka o siwobrodym krasnalu

bajka o krasnaluZapraszamy wszystkie dzieci. Te małe, te duże i te na emeryturze na Koncert gdzie zostaną wykonane piosenki z płyty Bajka o siwobrodym krasnalu, przeplatane wierszowaną opowieścią.


Takiego wydarzenia jeszcze nie było!

Bajka o siwobrodym krasnalu to ujęta w nowatorski sposób wierszowana opowieść, mająca walory edukacyjne i rozrywkowe, skierowana do dzieci w każdym wieku, zarówno do dzieci z przedszkoli, z pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i starszych dzieci, mających więcej czasu na kompletację w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego.

Tekst i słowa piosenek Michał Błeszyński
Muzyka Maria Holka

Czytaj więcej...

DOBRE MIEJSCE


 

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury powołane jest przez Archidiecezję Warszawską.

Swoją misję wypełniamy organizując i promując wydarzenia artystyczne i edukacyjne, które w sposób pośredni lub bezpośredni odnoszą się do wartości chrześcijańskich oraz powszechnie uznanych wartości moralnych, i nie stoją w sprzeczności z Katolicką Nauką Społeczną.

Organizując nasze wydarzenia staramy się wychodzić na przeciw Waszym oczekiwaniom. Wierzymy, że uczestnicząc w naszych przedsięwzięciach Wnosicie istotną wartość do naszej działalności.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje programowe, pomysły i przedsięwzięcia zbieżne z naszą misją.

Czytaj więcej...