Zwycięzcy i laureaci w roku szkolnym 2019/2020

NASZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

ALEX BONIECKI z kl. 8 został
LAUREATEM kuratoryjnego konkursu historycznego,

a JULIAN KAMLER z 6t
FINALISTĄ kuratoryjnego konkursu historycznego.

Gratulujemy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielce chłopców, pani Małgosi Zielińskiej!


____________________


8 marca 2020 w Poznaniu zakończył się finał zmagań konkursowych olimpijczyków z całego kraju.
Niezwykle miło nam poinformować, że

Alexander Boniecki z kl. ósmej
zajął II miejsce w Polsce
w Olimpiadzie Historycznej Juniorów.

Serdecznie gratulujemy!


____________________

 

Uczennica klasy 7t, NINA ŁACH
zostala FINALISTKĄ ogólnopolskiej olimpiady filozoficznej

Wielkie gratulacje!

 

________________________________________

ZOSIA SKRABA przeszła do etapu rejonowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Warszawskie.

 

Przypominamy też, że dwa zespoły z naszej szkoły, BioDigger Team (Nina Łach, Hania Niemyjska, Jan Rzewuski, Stanisław Kołodziej, Ignacy Wróblewski, Mateusz Plewczyński) i Paparazzi Team (Stanisław Grotte, Piotr Twaróg, Jan Motoczyński, Zuzanna Trojanowska, Mateusz Niewiński) zakwalifikowały się do II etapu  zawodów CanSat 2020! organizowanego przez oddział Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej – ESERO Polska, powołanego do życia przez Europejską Agencję Kosmiczną. Partnerem projektu w naszym kraju jest firma Boeing.


____________________

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego 2020
Klasy 4-6
Grand Prix

Pola Gołębiewska za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego Człowiek

1. miejsce Elżbieta Szymborska za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego Nie ma czasu
2. miejsce Franek Wróblewski za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego Jeszcze raz o Tomku
3. miejsce Ewa Salak za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego Spotkanie
3. miejsce Hania Michalczyk za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego Naucz się dziwić

Wyróżnienia
• Zosia Sołopa za inteligentną interpretację wiersza Pięciu braci oraz umiejętne "opowiedzenie" historii Jarka, Arka, Darka ich braci
• Szymon Wielgosz z klasy 5B za doskonały wybór wiersza ks. Jana Twardowskiego Straciłem wiarę, który "pasuje jak ulał" do osobowości wykonawcy oraz za interpretację wiersza o dylematach katolickiego inteligenta.
• Jakub Szereszowiec za interpretację wiersza Mrówki, ważko, biedronko ks. Jana Twardowskiego
• Hubert Urlik z klasy 4M za pełną humoru interpretację wiersza Aniele Boży

Klasy 1-3
Grand Prix
Zosia Starczewska za interpretację wiersza Stefanii Szuchowej O dzwonku szkolnym
Klasy 1
1.miejsce Zosia Namura-Ochalska
2.miejsce Marysia Skalska
3. miejsce Piotr Szereszowiec
3. miejsce Nina Szymańska
Wyróżnienie dla Zuzi Szymczyk i Taty Zuzi za napisanie i zaprezentowanie wiersza W sumie.
Klasy 2
1.miejsce Ada Salak
2.miejsce Nina Woźniak-Głębocka
3.miejsce Basia Brzozowska
3.miejsce Jan Papierski
Wyróżnienie dla duetu Krysi Sawickiej i Róży Bidzińskiej
Klasy 3
1. Staś Mazurkiewicz
2. Wojtek Filipkowski
3. Marysia Skraba
3.Jędrek Kamiński

___________________________

 


KANGUR 2020

w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
wyróżnienia otrzymują:

Igor Mularczyk - Bardzo dobry wynik

Stanisław Mazurkiewicz - Wyróżnienie

Krzysztof Łodko - Wyróżnienie

Ignacy Wróblewski - Wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy, tym goręcej, że konkurs odbył się w zupełnie nowej dla uczestników formule.

____________________
W ogólnopolskim Konkursie matematycznym MAT 2020 wyróżnienia otrzymują:

Andrzej Kamiński - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku;
Stanisław Grunwald - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku;
Stefan Lis - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku;
Marcel Woźniak - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku;
Krzysztof Łodko - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku;
Maria Krauze - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku.

Osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

______________________________

W tym roku grupa pasjonatów geografii z klas szóstych: Ela, Ksawery, Łucja Ż, Łucja K, Wiktoria przygotowywali się do Konkursu Kuratoryjnego z geografii. Kilkoro uczniów brało też udział w Ogólnopolskim Konkursie Geoplaneta. Łucja, Mania i Eryka z 6T przygotowały prace indywidualne o najpiękniejszych miejscach w Polsce. Inni wzięli udział w teście: Nikodem osiągnął w nim bardzo dobry wynik.

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej