1% podatku dla naszej szkoły

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
KRS: 0000091879
cel szczegółowy: dla SP nr 2 PR z Mokotowa

 

ROZBUDOWA SZKOŁY 
Nowy budynek. Dziennik budowy. Jak pomóc?

Życzenia świąteczne dla członków PR

Warszawa 05.04.2020

Niedziela Palmowa

 

Kochani członkowie Przymierza Rodzin,

 

Pierwszy raz przyszło nam przeżywać TRIDUUM PASCHALNE w atmosferze niedokończonych "światowych" rekolekcji. Cokolwiek one przyniosą wsłuchujemy się w słowa Chrystusa "Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 20,20).

 

W duchu tego zapewnienia życzę wszystkim członkom oraz sympatykom dzieł Przymierza, aby z wdzięcznością przyjęli dar niezwykłych świątecznych dni, jakie są nam dane.

 

Niech Wielkoczwartkowa liturgia umocni nas w pokornej służbie Chrystusowi i naszym braciom, a przyjęta z wdzięcznością i zrozumieniem ofiara Wielkiego Piątku niech skruszy nasze serca, by nic nie odłączało nas od miłości Jezusa.

 

Życzę, by radość Zmartwychwstania dała nieustający wzrost wiary i nadziei, do jakiej zostaliśmy wezwani, znosząc siebie nawzajem w miłości (por Ef 4,2-4).

Ks. Jan Sikorski

Moderator kościelny Przymierza Rodzin

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie PR

Podpisując się pod słowami księdza Jana, życzę Wam, aby trudności dnia codziennego nie zachwiały w nas solidarności. Jesteśmy i będziemy Przymierzem Rodzin, i głęboko wierzę, że psalm responsoryjny (Ps105) z minionego czwartku - „Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu” - możemy odnieść do nas, do Przymierza.

 

Od wielu lat, tak ten psalm rozumiem i dostrzegam ogromną pomoc Boga w naszych dziełach.

 

Pomimo ciemności, które są wokoło, z wiernością i ufnością Bogu, oczekujmy światła płynącego ze Zmartwychwstania Pana.

 

Magdalena Kiełczewska

Przewodnicząca Zarządu Przymierza Rodzin

 

1% dla Przymierza Rodzin

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Przymierze Rodzin,

zbliża się termin składania zeznań podatkowych i pragniemy ponownie zwrócić się z prośbą o wsparcie naszego Stowarzyszenia 1% podatku.

 

Dla nas wszystkich ostatnie tygodnie, to szczególnie wymagający czas. Wiemy też, że kolejne miesiące będą dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych najsłabszych w naszym społeczeństwie. 

 

Pragniemy zatem przypomnieć, że Państwa darowizny Stowarzyszenie Przymierze Rodzin  przeznacza na pomoc dzieciom w świetlicach środowiskowych, wsparcie wyjazdów wakacyjnych dla najuboższych oraz na stypendia naukowe dla ubogiej młodzieży.

 

Z całego serca dziękujemy za dotychczasową życzliwość naszych Darczyńców i prosimy również o pamięć w tym roku.

KRS 0000091879

 

Życząc zdrowia dla Państwa Rodzin oraz opieki Bożej Opatrzności serdecznie pozdrawiamy

Magdalena Kiełczewska - Przewodnicząca Przymierza Rodzin wraz z członkami Zarządu

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

logoPRStowarzyszenie Przymierze Rodzin powstało w 1983 roku, jeszcze w okresie stanu wojennego, kiedy to działalność wszystkich organizacji społecznych została zawieszona. 

 

Taki los spotkał również Klub Inteligencji Katolickiej. Izabela Dzieduszycka, przewodnicząca Sekcji Rodzin KIK postanowiła przenieść idee i metody pracy prowadzonej z rodzinami w KIK do parafii –  jedynego bezpiecznego miejsca, w którym można było kontynuować działalność wychowawczą wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Życzenia

bombki
Drodzy Przyjaciele - Członkowie i Sympatycy Przymierza Rodzin!
 
W imieniu Przewodniczącej Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i całego Zarządu pragnę złożyć Państwu życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Bóg Przedwieczny przyjdzie do Państwa domów i zajmie miejsce przy stole wigilijnym i wypełni serca wszystkich Pokojem!
 
Mam nadzieję, że będziemy mogli osobiście przełamać się opłatkiem 13  stycznia 2019 w Szkole Przymierza Rodzin. O godzinie 16.00 rozpoczniemy nasze spotkanie mszą świętą, po której będziemy kolędowali i składali sobie życzenia i radośnie świętowali podczas agapy.
Podczas uroczystości zostanie wręczony znaczek Honorowego Członka Przymierza Rodzin p. Wandzie Urmańskiej.    
Do zobaczenia w jak najliczniejszym gronie!
 
Marta Bejnar - Bejnarowicz
 
Ps. Informacje i możliwość zapraszania sympatyków PR: 
 
 

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

Informacja ze strony STOWARZYSZENIA PRZYMIERZE RODZIN

Organizacja Pożytku Publicznego

Podstawowy cel działalności:

    Pomoc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w duchu nauki Kościoła, aby wyrosły one na dobrych chrześcijan i obywateli. Największe osiągnięcie: I miejsce ex aequo w Konkursie Pro Publico Bono na najlepszą inicjatywę obywatelską dziesięciolecia 1989-1999. Patronem Przymierza Rodzin jest błogosławiony Edmund Bojanowski .

     Działalność Stowarzyszenia skierowana jest głównie do rodzin katolickich, ale w szeregach jego członków znajdują się też ludzie innych wyznań oraz niewierzący.
 Praca Przymierza Rodzin odbywa się przede wszystkim w grupach rówieśniczych dziecięcych i młodzieżowych, grupach rodziców i grupach rodzin, zorganizowanych w Terenowych Ośrodkach Przymierza Rodzin przy parafiach. Obecnie funkcjonuje ok. 13 ośrodków, skupiających ok. 1000 osób, w Warszawie, Rawie Mazowieckiej, Garwolinie, Kutnie i Pruszczu Gdańskim.
     Grupy dziecięce i młodzieżowe (ok. 500 osób w 20 grupach) prowadzone są w dużej mierze według metody harcerskiej. Program wychowawczy ma na celu rozwój dzieci pod względem duchowym, intelektualnym i fizycznym. Wychowawcami są młodzi ludzie, przeważnie studenci, a pomocnicy wychowawców rekrutują się spośród młodzieży szkół średnich. Cała kadra wychowawcza (ok. 80 osób w skali Stowarzyszenia) pracuje ochotniczo. W celu podniesienia poziomu umiejętności wychowawczych kadry organizuje się kursy, szkolenia i seminaria. Rocznie przez kursy dla wychowawców i pomocników przechodzi ok. 50 młodych ludzi.
     Przymierze Rodzin stawia sobie także za cel działalność oświatową i kulturalną. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi 3 szkoły podstawowe, 4 gimnazja, 2 licea ogólnokształcące, 1 Szkołę Wyższą, 3 świetlice środowiskowe i 1 przedszkole. Dzięki inicjatywie środowiska miejscowego w 1996 roku zostało założone Katolickie Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin w Garwolinie , a w 2006 roku Gimnazjum.
     W roku 1997 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) na Ursynowie, w budynku wzniesionym od podstaw przez Stowarzyszenie. W 2001 roku dołączyła do niej Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, kształcąca przyszłych nauczycieli na trzyletnich studiach licencjackich (dziennych i zaocznych) oraz prowadząca studia podyplomowe. Wiosną roku 2003, na życzenie nauczycieli i rodziców, do szkół Przymierza Rodzin dołączyła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 na Mokotowie, tzw. "Biedronki". Również w roku 2003 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin nr 3 im. Ks. Jerzego Popiełuszki (szkoła podstawowa i gimnazjum) na Bielanach. Świetlice środowiskowe prowadzone są obecnie w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i w Ursusie. Szkoła Wyższa organizuje kursy dla kierowników świetlic.

Informacje podstawowe:

 • Rok powstania: 1983
 • Data rejestracji: 31.10.1990
 • Data uzyskania statusu OPP: 24.11.2004
 • Obszar działalności Stowarzyszenia: Rzeczpospolita Polska.
 • Siedziba: ul. Nowogrodzka 51, 00-695 Warszawa, 

  Telefon/faks: 22 6212933
  Komórkowy: 698 442 096

 • E-mail Sekretariatu Przymierza: sekretariat@przymierze.org.pl
 • od lutego 2017 r. obowiązuje nowy nr konta 79 1020 1185 0000 4402 0251 1731

http://www.przymierze.org.pl/kontakt

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej