1% podatku dla naszej szkoły

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
cel szczegółowy: dla SP nr 2 PR z Mokotowa

ROZBUDOWA SZKOŁY
Nowy budynek. Dziennik budowy. Jak pomóc?

Warszawa 05.04.2020

Niedziela Palmowa

Kochani członkowie Przymierza Rodzin,

Pierwszy raz przyszło nam przeżywać TRIDUUM PASCHALNE w atmosferze niedokończonych "światowych" rekolekcji. Cokolwiek one przyniosą wsłuchujemy się w słowa Chrystusa "Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 20,20).

W duchu tego zapewnienia życzę wszystkim członkom oraz sympatykom dzieł Przymierza, aby z wdzięcznością przyjęli dar niezwykłych świątecznych dni, jakie są nam dane.

Niech Wielkoczwartkowa liturgia umocni nas w pokornej służbie Chrystusowi i naszym braciom, a przyjęta z wdzięcznością i zrozumieniem ofiara Wielkiego Piątku niech skruszy nasze serca, by nic nie odłączało nas od miłości Jezusa.

Życzę, by radość Zmartwychwstania dała nieustający wzrost wiary i nadziei, do jakiej zostaliśmy wezwani, znosząc siebie nawzajem w miłości (por Ef 4,2-4).

Ks. Jan Sikorski

Moderator kościelny Przymierza Rodzin

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie PR

Podpisując się pod słowami księdza Jana, życzę Wam, aby trudności dnia codziennego nie zachwiały w nas solidarności. Jesteśmy i będziemy Przymierzem Rodzin, i głęboko wierzę, że psalm responsoryjny (Ps105) z minionego czwartku - „Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu” - możemy odnieść do nas, do Przymierza.

Od wielu lat, tak ten psalm rozumiem i dostrzegam ogromną pomoc Boga w naszych dziełach.

Pomimo ciemności, które są wokoło, z wiernością i ufnością Bogu, oczekujmy światła płynącego ze Zmartwychwstania Pana.

Magdalena Kiełczewska

Przewodnicząca Zarządu Przymierza Rodzin