filmoweW tym roku tematem przewodnim warsztatu filmowego dla klas 7 - 8 są ciasne przestrzenie.

Na ostatnim przypomnieliśmy historię, która wstrząsnęła światem w sierpniu 2010 roku. Wtedy to, 33 górników w chilijskim Copiapo zostało uwięzionych na 69 dni pod ziemią.

5 lat później powstał tradycyjny, acz przejmujący obraz pod tytułem "33", który upamiętnił nadzieję i walkę o przetrwanie samych górników, jak i akcję ratunkową "San Lorenzo", dzięki której udało się wydostać mężczyzn na powierzchnię. To historia o wierze, braterstwie, ale też nieczułości włascicieli kopalni San Jose na los uwięzionych, którzy nigdy nie otrzymali odszkodowania. Nieliczni z nich, tak jak grany przez Antonio Banderasa Mario Sepulveda, opowiedzieli swoją historię w książce, która stała się dochodowym bestsellerem w Chile.

biedronka logo

rozbudowa szkola