„Schola Dożynkowa” jest zespołem wokalnym składającym się przede wszystkim z rodziców naszych uczniów. Prowadzi ją od początku nauczyciel muzyki, p. Piotr Pawiński, śpiewając, grając na gitarze i dyrygując. Z jego inicjatywy w repertuarze pojawiły się piękne wielogłosowe pieśni, stając się stopniowo naszą wizytówką. Nasza działalność wpisana jest w cykl corocznych uroczystości szkolnych: jesienią śpiewamy na Pikniku, w sezonie bożonarodzeniowym na Kolędowaniu, wiosną na Mszy z okazji Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy, ponadto na Mszach Świętych z okazji początku i zakończenia roku szkolnego.

 

Pierwotnym celem scholi była tylko oprawa muzyczna uroczystości pierwszokomunijnych a trzon grupy stanowili rodzice aktualnych drugoklasistów wspomagani przez niektórych nauczycieli. Przez pewien czas była to zatem raczej inicjatywa sezonowa, ukierunkowana na konkretny cel i nie mająca ciągłości. Przełom nastąpił w roku 2011/2012, gdy znaczna część śpiewających w poprzednim roku rodziców postanowiła pozostać i wesprzeć „nowych” swoim doświadczeniem i talentem. Kiedy dwa roczniki niezwykle utalentowanych muzycznie śpiewaków zwarły szyki, schola zaczęła się dynamicznie rozwijać; próby odbywały się odtąd przez cały rok, a nie tylko w sezonie przedkomunijnym, repertuar stawał się coraz bogatszy, a liczebność grupy wciąż wzrastała. Właśnie wtedy oprócz Pierwszej Komunii Świętej schola zaczęła regularnie przygotowywać oprawę muzyczną innych uroczystości szkolnych. Śpiewaliśmy pieśni adwentowe na Roratach, pieśni wielkopostne w Niedzielę Palmową na Mszy dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii, co roku śpiewamy na początek i koniec roku szkolnego (ostatnio nawet wykonaliśmy na głosy Mazurka Dąbrowskiego). W grudniu 2012 roku schola po raz pierwszy wystąpiła podczas szkolnego kolędowania, co stało się następnie tradycją, a także dało okazję do pojawienia się na gruncie pozaszkolnym - zaśpiewaliśmy kolędy w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie podczas jasełek organizowanych przez lokalną grupę Przymierza Rodzin. Największą okazję zaprezentowania się szerokiej publiczności mieliśmy w sezonie bożonarodzeniowym na początku roku 2014, kiedy to wystąpiliśmy na Krakowskim Przedmieściu na scenie zespołów amatorskich w ramach Orszaku Trzech Króli.

Od innej strony dajemy się co roku poznać na Pikniku Szkolnym. Pan Piotr wymyśla zróżnicowany barwny repertuar, który wykonujemy z przymrużeniem oka, nie stroniąc od przebieranek i innych elementów scenicznych. Traktujemy te występy piknikowo i zabawowo, i bardzo je lubimy. W 2013 wykonaliśmy repertuar o szeroko pojętych inspiracjach afrykańskich, rok później przeistoczyliśmy się "The Mamas and The Papas", by zaśpiewać "California Dreaming" i inne przeboje, a następnie sięgnęliśmy do ludowych korzeni i zaśpiewaliśmy m.in. "Idzie dysc", co znakomicie współgrało z zupełnie niepiknikową aurą za oknami. W kolejnym roku wystąpiliśmy jako marynarze z Portu Praskiego i śpiewaliśmy szanty.
Co zrobi nasz chór na Pikniku 2017 pozostaje wciąż znakiem zapytania!

 

Teraz, po wakacyjnej przerwie, powracamy do regularnych prób. Zaczniemy pracę nad repertuarem piknikowym i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Nasze drzwi są otwarte dla nowych śpiewaków!

kontakt z panem Piotrem i panem Krzysztofem za pośrednictwem Librusa

 

 

Począwszy od roku szkolnego 2016/2017 równolegle ze scholą rodzicielsko-nauczycielską działa także schola uczniowska.
W pierwszym roku działalności jej trzon stanowili niezwykle rozśpiewani uczniowie klasy 4T. Podczas cotygodniowych prób poznajemy rozmaite utwory – zarówno te, które śpiewamy wyłącznie dla przyjemności, jak i te które dodatkowo włączamy w oprawę liturgiczną Mszy Świętych w pierwszy piątek miesiąca.

 

W styczniu 2017 r. wspólnie ze scholą dorosłych wystąpiliśmy z koncertem kolęd dla naszych sąsiadek - sióstr misjonarek. Członkowie scholi uczniowskiej wspierali też rodziców i nauczycieli w śpiewie podczas uroczystej Mszy na zakończenie roku szkolnego.

 

Wszystkich rozśpiewanych uczniów klas 4-6 bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia w nasze szeregi, a wszystkich jeszcze nie rozśpiewanych gorąco zachęcamy, aby dali się rozśpiewać!

Kontakt za pośrednictwem portalu Librus z p. Piotrem Pawińskim oraz p. Michałem Gwardysiem.


 

 

Kolędy scholi 6 stycznia na Krakowskim Przedmieściu


schola 3 Kroli 6 01 2014 007

Nasza szkolna schola miała w dniu święta Trzech Króli okazję zaprezentować się w niecodziennych okolicznościach szerszej publiczności.

  

Wystąpiliśmy w imprezie towarzyszącej Orszakowi Trzech Króli, śpiewając przed kościołem św. Anny na przeznaczonej dla różnego rodzaju amatorskich zespołów scenie.

Chór wykonał sześć kolęd opracowanych na cztery głosy a wśród widzów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły oraz bliscy i znajomi chórzystów. Zagrzewali nasz chór do spiewu a po występie serdecznie gratulowali udanej prezentacji.

 

Czytaj więcej...

Występ na Pikniku Przymierza Rodzin 2013

Nasza schola wystąpiła podczas pikniku Przymierza Rodzin, który odbył się w tym roku 19 maja w szkole nr 3 na ul. Nocznickiego.

Na tę okazję przygotowaliśmy specjalny wielojęzykowy (i jak zwykle wielogłosowy) repertuar: gospelowe „In That Great Getting Up Morning”, łaciński „Panis angelicus”, południowoafrykańskie „Hallelujah pelo tsa rona”, które śpiewaliśmy wcześniej podczas szkolnego kolędowania oraz po polsku „Wody Jordanu”.

Czytaj więcej...

biedronka logo

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej