Nasi uczniowie wzrastają w dostatku, otoczeni miłością i troską rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo, dobre wykształcenie, zdrowie i mądrą rozrywkę.

Dobre wychowanie dzieci to właśnie troska o ich wszechstronny rozwój, w tym - kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych: starszych, chorych, pokrzywdzonych.

        Staramy się, razem z rodzicami naszych uczniów, kształtować w młodych ludziach potrzebę działania na rzecz innych. Uczymy, że drugiego człowieka można uszczęśliwić odwiedzinami, kartką z życzeniami, pracą przy przygotowywaniu paczek świątecznych... Chcemy, by nasi uczniowie wiedzieli, co to znaczy być uchodźcą, na czym polega praca sióstr misjonarek, jak to jest nie widzieć czy nie słyszeć. W swoich działaniach nie zapominamy też o naszych braciach mniejszych czyli zwierzętach.


 

Dobry finał mikołajkowej akcji klasy 6T i pani Ani Kulinicz

Mikołajkowa akcja przywrócenia pamięci o Marii Pajerskiej zmierza do szczęśliwego końca.104324865 3243662702339846 41080141682326132 n

 

Otrzymaliśmy odpowiedź z Instytutu Pamięci Narodowej na nasz wniosek o wpisanie mogiły położonej na Cmentarzu Bródnowskim do ewidencji grobów weteranów. Dla mogiły zostanie sporządzona Karta Miejsca Pamięci Narodowej i grób zostanie objęty opieką Wojewody Mazowieckiego. Dzięki staraniom 6t grób nie tylko został uporządkowany, ale przede wszystkim nie będzie zlikwidowany.

 

 

Czytaj więcej...

Pomoc w czasach epidemii

2020 04 01 siostry franciszkanki DPS 82020 04 01 wolontariat 6W czasach epidemii można nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Jesteśmy dumni, że nasze siostry franciszkanki - Franciszkanki Misjonarki Maryi - które niosly pomoc w DPSie, są naszymi Gospodyniami i pozwalają szkole rozwijać się w ich budynkach.

 

Nasi uczniowie i nauczyciele także się starali. 

Oto wolontariat w czasach pandemii - nasze uczennice Ala i Zosia piekły ciasta i zawiozły wraz z grami planszowymi do ośrodka dla bezdomnych. Kilka rodzin szyło maseczki, powstało też nagranie w ramach akcji #MłodziDzieciom Fundacji Powszechnego Czytania.

czytanie

 

Czytaj więcej...

Wizyta klasy 5b w Domu Pomocy Społecznej

2020 01 09 DPS 5b 005W czwartek 9 stycznia 2020 r. klasa 5b pojechała do Domu Pomocy Społecznej, aby spędzić trochę czasu z pensjonariuszkami ośrodka.

 

Zawieźliśmy baaardzo dużo gier, za które niezwykle mocno dziękujemy Darczyńcom, oraz chęć do śpiewania! Kiedy jedna grupa z panem Krzysiem odwiedzała leżące w pokojach Panie, aby śpiewać im kolędy, pozostali uczniowie z panią Izą grali w rozmaite gry planszowe z chętnymi Pensjonariuszkami w kawiarence Domu. To był bardzo dobry czas, Panie cieszyły się występami a my jesteśmy wdzięczni, że już drugi raz mogliśmy odwiedzić osoby z tego DPSu.

 

Czytaj więcej...

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - akcje mikołajkowe klas szóstych

2019 12 10 mikolajki klasy 6 0032019 12 10 mikolajki klasy 6 008Klasa 6M w ramach akcji mikołajkowej zebrała dziś (10 grudnia) podczas kiermaszu ponad 900 zł, które pozwolą nam wspomóc Dom Pomocy Społecznej przy ul. Hetmańskiej w Warszawie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!

 

W zeszłym tygodniu był kiermasz mikołajkowy klasy 6T. W sprzedaży były piękne kartki świąteczne, zawieszki do prezentów, ozdoby choinkowe i ciasta. Zbieraliśmy fundusze na odnowienie i uporządkowanie grobu Marii Pajerskiej, zapomnianej bohaterki z czasów wojny. Chcemy, aby projekt przywrócenia jej pamięci był kontynuowany przez kolejnych uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

4b w DPS - kolędujemy i gramy w planszówki

2019 01 02 4b DPS 001Klasa 4b pierwszego dnia szkoły po przerwie świątecznej pojechala do Domu Pomocy Społecznej. Podzieliliśmy się na grupy i odwiedzaliśmy leżące w pokojach panie, którym śpiewaliśmy kolędy. Było to piękne przeżycie. Uczniowie, którzy akurat nie śpiewali, grali z zainteresowanymi paniami w gry planszowe - poznawaliśmy się przy Chińczyku, Memory i innych grach.

Na pewno jeszcze tam wrócimy, bardzo lubimy to miejsce i panie, które je zamieszkują.

 

Czytaj więcej...

3M w DPS. Adwent 2018.

 

Klasa 3M z zapałem wykonała blisko 50 kartek dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej przy ulicy Wiktorskiej.

W czasie wręczania kartek wykonaliśmy kilka piosenek. Spotkanie, choć krótkie, było bardzo wzruszające dla obu stron. Dzieci mocno poruszone opowiadały potem o swoich emocjach. Planujemy w styczniu odwiedzić to miejsce ponownie wraz z klasą 3T z wielkim koncertem świątecznym.

XXV Aukcja obrazów

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin serdecznie zaprasza na wystawę i XXV AUKCJĘ OBRAZÓW im. Michała Hilchena. Otrzymaliśmy prace najlepszych polskich współczesnych twórców, takich jak Rafał Olbiński, Józef Wilkoń, Piotr Młodożeniec, Franciszek Maśluszczak czy Beata Murawska, którzy od lat wspierają w ten sposób dzieci ze świetlic środowiskowych Przymierza Rodzin.

Obrazy można oglądać w niedzielę 9 grudnia 2018 od godz. 14.00 w  budynku SARP przy ul. Foksal 2.

O godzinie 16.00 rozpocznie się aukcja. Wszystkie ceny wywoławcze to 500 zł!

Cały katalog - ponad 60 prac - dostępny jest na portalu artinfo.pl:

katalogi-aukcyjne/xxv-charytatywna-aukcja-dziel-sztuki

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, udziału w licytacji, a także do zachęcania wszystkich znajomych, którzy są zainteresowani sztuką współczesnych polskich artystów.

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

 

 

Małe Przymierze pamięta o Światowym Dniu Zespołu Downa!

SDZD 02Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie zwyczajowo nazywana jest „Małym Przymierzem”. W naszym gronie szczególnie troszczymy się o to, by żyć w zgodzie i harmonii ze światem, który nas otacza i który tworzymy. Patron naszej szkoły powiedział: „Aby żyć w zgodzie z innymi, człowiek musi najpierw pogodzić się z samym sobą”. Pamiętając o tych słowach, które tak dobrze współgrają z hasłem akcji organizowanej przez Zespół SDZD 06Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – „Każdy inny, wszyscy równi”,  przystąpiliśmy do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

 

21 marca w szkole zapanowała nowa moda! Królowały skarpetki nie do pary i granatowo-czerwone ubrania. Uczniowie pod opieką pani pedagog wykonali gazetkę informacyjną o Zespole Downa. Do jej przygotowania wykorzystaliśmy materiały dostępne w Internecie, także te zaproponowane przez ZPSWR w Cieszynie. Gazetka pojawiła się na korytarzu i zyskała wielu zainteresowanych czytelników! Do dekoracji gazetki posłużyły oczywiście szablony skarpetek, które z pasją kolorowali nie tylko najmłodsi uczniowie. W centrum naszej akcji był jednak fragment książki Katarzyny Ryrych „Wyspa mojej siostry”, czytany na godzinie wychowawczej. Rozmawialiśmy o Zespole Downa, szacunku, tolerancji, inności i akceptacji. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które odpowiedź pomogła nam znaleźć prezentacja multimedialna proponowana przez ZPSWR. Aby podsumować zdobytą wiedzę, uczniowie wykonali wykreślankę.

 

Czytaj więcej...

Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia 2017 r.

Zakończyliśmy akcję zbierania pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W kweście wzięło udział 27 kwestarzy z rodzinami. Kwota przekazana z naszej szkoły Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" to 9100 zł i 99 gr.

Dziękujemy za zaangażowanie!

REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW

Szanowni Państwo,logo black polish
podczas tegorocznego Pikniku, który odbędzie się w sobotę 14 października, będzie przeprowadzana REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH współorganizowana przez Fundację DKMS.

Chciałabym zwrócić się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości rejestracji w Banku Dawców. Cała procedura - wypełnienie kwestionariusza, krótki wywiad medyczny, pobranie materiału genetycznego z wewnętrznej strony policzka - trwa około 10 minut, a może uratować komuś życie.

Czytaj więcej...

XVII Dzień Papieski

XVIIDP-dzielopl www 2Szanowni Państwo!
W najbliższą niedzielę odbędzie się XVII Dzień Papieski - finał rocznej pracy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Idea ma upamiętniać pontyfikat i nauczanie Jana Pawła II. Głównym obszarem działania Fundacji jest przyznawanie stypendiów edukacyjnych i formacja zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości. Nasza szkoła włącza się w te działania. Co roku wolontariusze kwestują na rzecz stypendystów Fundacji.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny w ośrodku DPS

2017 05 11 samorzad w DPS 0042017 05 11 samorzad w DPS 014W czasie Wielkiego Postu w naszej szkole przeprowadzaliśmy zbiórkę gier stolikowych dla mieszkanek DPS św. Józefa w Warszawie.

 

Zebraliśmy sporo gier i po spakowaniu ich w siedem dużych toreb czlonkowie samorządu szkolnego wyruszyli do DPSu, aby przekazać gry i spędzić trochę czasu z pensjonariuszkami ośrodka.

 

Była to świetna wyprawa! Matylda z 4M, Mikołaj z 4T, Hubert z 5a, Karolina z 6M i Julian z 6T przekazali gry i przez ponad godzinę grali z paniami w świetlicy ośrodka. Był to naprawdę przyjemnie spędzony czas!

Dziękujemy!

 

Czytaj więcej...

Dzieci dla Mieszkanek DPS

Kiedy zbliżają się mikołajki, dzieci z naszej szkoły starają się uważnie spojrzeć na świat wokół, by dostrzec tych, których obdarzyć mogą czymś miłym i sprawiającym radość.

Kilka klas postanowiło w tym roku zrobić coś dobrego dla Mieszkanek jednego z warszawskich domów pomocy społecznej. Klasy 3T i 3M poświęciły wiele czasu i energii, by samodzielnie przygotować smakowite ciasteczka i pierniczki, a dodatkowo jeszcze dekoracje świąteczne i kartki z życzeniami. Papierowe gwiazdki były dziełem rąk uczniów klasy 4T. Natomiast klasa 5B grudniowe przedpołudnie spędziła w DPS.

Dzieci dekorowały korytarze domu, a na zakończenie pobytu odwiedziły w pokojach te Panie, które już nie chodzą, i zaśpiewały im kolędy.

 


 

Dar serca od dzieci z klasy 1T i 2 MA

2016 12 06 mikolajki 1T i 2MA 03Czekając na święta Bożego Narodzenia dobrzej jest zrobić coś miłego dla innych.

 

Dzieci z klasy 1T i 2MA odwiedziły seniorów w domu przy ul. Bałuckiego. Starannie przygotowały się do tych odwiedzin. Seniorzy ze wzruszeniem wysłuchali pastorałek i kolęd w wykonaniu dzieci. W prezencie otrzymali również kolorowe kartki w kształcie choinek. To było miłe spotkanie.

Czytaj więcej...

Aukcja dzieł sztuki 2016

zaproszenie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na aukcję dzieł sztuki, która odbędzie się w niedzielę 4 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w Stowarzyszeniu Architektów Polskich SARP przy ul. Foksal 2.

 

Dochód z aukcji będzie przeznaczony na nasze świetlice środowiskowe oraz na nieodpłatną działalność PR.

Prosimy o rozesłanie zaproszenia znajomym.

 

 

Z wyrazami szacunku   

Agnieszka Wiśniewska

 

Czytaj więcej...

Akcje mikołajkowe 2016

Advent wreath

 

W naszej szkole tradycyjnie Adwent to także czas na pomoc potrzebującym.

 

Klasy włączają się w rozmaite akcje charytatywne a także same starają się zauważyć to, w czym mogą pomóc.

 

Czytaj więcej...

5a pomagała w porządkowaniu grobów

2016 10 20 5a cmentarz 008Początek listopada to czas tradycyjnie związany z pamięcią o zmarłych. Odwiedzamy wtedy cmentarze, porządkujemy groby najbliższych, dekorujemy je kwiatami, zapalamy znicze, modlimy się. 2016 10 20 5a cmentarz 006

Nie wszyscy ludzie mają jednak rodziny. Niektórzy starsi, samotni ludzie mieszkają w domach pomocy społecznej, a kiedy umrą, ich grobami opiekują się pracownicy DPS.

W tym roku klasa 5A pomagała na Cmentarzu Bródnowskim w porządkowaniu grobów Mieszkanek jednego z warszawskich domów pomocy. Uczniowie grabili liście, wyrywali chwasty, sprzątali śmieci, szorowali nagrobki, czyścili krzyże. Na każdym grobie zostawili też znicz jako dowód pamięci młodego pokolenia o tych, którzy odeszli.

 

Czytaj więcej...

XVI DZIEŃ PAPIESKI - BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA

logoDProkM

10290 zł i 63 gr

to suma, którą zebrali w tym roku kwestarze z naszej szkoły na rzecz podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Z tej kwoty można zapewnić stypendia dla trojga zdolnych gimnazjalistów lub licealistów przez 10 miesięcy. Pieniądze można wydać na pomoce naukowe, dodatkowe lekcje, ale również opłacić z nich internat czy bilet miejski.

 

Dziękujemy za zaangażowanie! 

 


20161003 stypendyści FDNT 01    20161003 stypendyści FDNT 02

 3 października naszą szkołę odwiedziło troje Stypendystów  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: Ola, Kasia i Michał.

 

Opowiedzieli nam o mozliwości dalszej nauki po  otrzymaniu pieniędzy z Fundacji, o tym, że poznali wielu fajnych ludzi i że wspólnie mogą kontynuowac naukę Jana Pawła II i przekazywać ją dalej. Przypomnieli, że w tym roku tematem Dnia Papieskiego jest Milosierdzie.

Bardzo dziękujemy za wizytę!

 

Apel o pomoc - walczymy o nowe boiska dla Szkoły Przymierza Rodzin na Bielanach - projekt partycypacyjny

Boisko 3 (1)Szanowni Państwo!
Przesyłam Państwu list od Pani Dyrektor Mirosławy Galas w sprawie głosowania w budżecie partycypacyjnym.
Dodam, że jest to nasza wspólna sprawa i wyraz jedności we wspólnocie Przymierza Rodzin.(...)
Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy (nie muszą być zameldowani), również osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców.
Podaję Państwu także link do wydarzenia na facebooku, do którego można doprosić znajomych: https://www.facebook.com/events/623052671184883/
Z wyrazami szacunku
Marta Bejnarowicz
 
Szanowni Państwo,
dziesięć lat temu oddaliśmy do użytku nasze przyszkolne boiska. Były one wtedy bardzo nowoczesne, przygotowane dużym nakładem środków. Od tego czasu codziennie korzysta z nich około 500 osób – głównie uczniów naszej szkoły, ale także członków klubów sportowych i innych chętnych z okolicy. Niestety, tak intensywna eksploatacja sprawiła, że nawierzchnia boisk jest już mocno zniszczona.
Modernizacja boisk jest konieczna, a jej koszt wyniesie 250.000 pln. Ponieważ kwota ta jest niebagatelna, postanowiliśmy zawalczyć o środki z budżetu Miasta i przygotowaliśmy projekt do budżetu partycypacyjnego na rok 2017. Został on przyjęty przez Miasto bez żadnych zastrzeżeń, dopuszczony do głosowania. 
 

Czytaj więcej...

Zbiórka dla podopiecznych sióstr misjonarek

prosba o pomoc kaszki dla SenegaluSzanowni Państwo!

Siostry misjonarki zwróciły się do nas z prośbą o pomoc w zebraniu mleka w proszku i kaszek dla dzieci z sierocińca w Afryce (w załączniku - plakat z informacjami).
Od poniedziałku do piątku na parterze będzie stało pudełko - rodziny, które mogą włączyć się w zbiórkę proszę o wkładanie do tego pudełka zakupionych produktów.

Siostry misjonarki zapakują póżniej całą przesyłkę tak, aby bezpiecznie dotarła do Afryki. Proeferowane sa produkty w torebkach, a nie puszki.

Z wyrazami szacunku
M.Leociak

 

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności podczas kolędowania 2016

Szanowni Państwo,
w imieniu Banku Żywności SOS bardzo dziękuję za produkty spożywcze, które zebraliśmy podczas kolędowania. Gimnazjaliści i Staś Kowalski zapakowali 9 dużych pudeł. Żywność tego samego dnia pojechała do magazynów Banku i zostanie w tym tygodniu rozdana organizacjom charytatywnym.


Małgorzata Zielińska

 


 

 

ZBIÓRKA PAPIESKA 2015

Skończyła się kwesta na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Inicjatywa ta jest nazywana żywym pomnikiem św. Jana Pawła II, ma przypominać o Jego pontyfikacie i promować działania prospołeczne.

 

Wolontariusze z naszej szkoły zebrali 8012,79 zł.

Oznacza to, że dzięki Państwa zaangażowaniu udało się ufundować roczne stypendia dla dwojga zdolnych gimnazjalistów, licealistów, studentów (średnia min. 4,8) będących w trudnej sytuacji materialnej. Z otrzymanych pieniędzy będą mogli opłacić dojazd do szkoły lub internat. Mogą też przeznaczyć tę kwotę na odzież, książki, dodatkowe lekcje.

Przymierze Rodzin (razem z KIK-iem) zebrało 130051,18zł, to pomoc dla 1/5 wszystkich stypendystów objętych opieką Fundacji.

 

Dziękujemy!

 


 

Rysunki dla Ukrainy

dla Ukrainy 2015 001

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję organizowaną przez Ojca Siergieja Dimitrieva z Monasteru Michaiłowskiego w Kijowie oraz Sekcję Wschodnioeuropejską KIK Warszawa.

Celem działań było wsparcie ukraińskich dzieci, przekazanie im wyrazu naszej solidarności. Wykonaliśmy ponad 50 radosnych rysunków, które zostały wysłane do Kijowa i miały zawisnąć na zewnętrznej ścianie Monasteru Michailowskiego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Majdanu.

Miejsce to jest wyjątkowe, odegrało bardzo ważną rolę wspierającą w czasie zeszłorocznych manifestacji w centrum Kijowa, było też punktem sanitarnym, w którym opatrywano rannych.

 

Czytaj więcej...

Koncert charytatywny Przymierza Rodzin

Drodzy Państwo,

27 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej kolejny już koncert charytatywny Przymierza Rodzin.

 

Temat koncertu: "MŁODZI - MŁODYM".

 

W pierwszej części wystąpią laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego , a w drugiej kandydaci do Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2015 Łukasz Krupiński i Krzysztof Książek.

 

Koncert tradycyjnie już poprowadzi Paweł Sztompke.

 

Bilety, w cenie 60 zł./ dorośli, 40 zł / dzieci, do kupienia od czwartku 26 marca w sekretariacie szkoły oraz w kasach Filharmonii Narodowej.

Cały dochód z koncertu przeznaczamy na świetlice środowiskowe prowadzone przez Przymierze Rodzin oraz na fundusz stypendialny naszych szkół.

 

W imieniu organizatorów serdecznie Państwa zapraszamy!!!

 

 

Lepiej dać niż brać! Akcja 3OM

Klasa 3OM nie zakończyła akcji mikołajkowych w grudniu... Podjęliśmy temat i rozmawialiśmy o instytucjach, które profesjonalnie zajmują się pomaganiem. Na koniec dzieci zaprojektowały plakaty mające zachęcić naszą szkolną społeczność do codziennych niewielkich, ale ważnych gestów.

2014 2015 akcja 3OM 001  2014 2015 akcja 3OM 002

 

Czytaj więcej...

Świąteczne kartki od 1T

Klasa 1T wraz z wychowawczyniami, panią Jagną i panią Kasią, przygotowała kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Opieki.

 

MIKOŁAJKI 2014

 


 

Zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - październik 2014 r.

fdntDrodzy Państwo,

zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia została zakończona.

Dotychczas na konto Dzieła spłynęło ok. 129 tys. zł zebranych przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin. Wkład naszej szkoły w tę sumę to 6574,16 zł. Oznacza to, że dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać pieniądze na średnie 33 stypendia. Troje uczniów gimnazjum lub liceum ze średnią co najmniej 4,8 będących w trudnej sytuacji finansowej co miesiąc do końca roku szkolnego opłaci za to odzież, dojazd do szkoły, dodatkowe lekcje lub przeznaczy na zakup instrumentu. Stypendyści objęci są programem formacyjnym, wielu z nich angażuje się w wolontariat. Zachęcamy do obejrzenia strony Fundacji, można tam przeczytać historie konkretnych uczniów.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

 


 

 

ZBIÓRKA PAPIESKA 2014

Szanowni Państwo, rusza w naszej szkole coroczna ZBIÓRKA PAPIESKA.

Koordynuje ją pani Jolanta Bidzińska oraz rodzice z poszczególnych klas:

1M pani Maria Plewczyńska

1T pani Dorota Łoskot - Cichocka

2M pani Anna Motoczyńska

2T pan Maciej Grunwald

3AM pan Maciej Ziobrzyński

3OM i 5M pani Katarzyna Świeżak

4T pani Katarzyna Niewiarowska

5T pani Geraldine Solska

6M pani Ewa Rybarczyk

6T pani Edyta Hryniecka

 

Zachęcamy do zgłaszania się do koordynatorów po puszki.

Dziękujemy za wszelką pomoc!

Organizatorzy

 


 

 

 

Siostry dominikanki z Ukrainy proszą o pomoc

Siostry Dominikanki w Żółkwi proszą o wsparcie, bez którego nie będą mogły kontynuować swojej pracy.
Trzy polskie siostry dominikanki prowadzą w czasie wakacji i w weekendy lekcje religii i języka polskiego dla chętnych dzieci. Mają w tej chwili 225 uczniów, głównie z rodzin ukraińskich. Oprócz tego pomagają wszystkim, którzy są w potrzebie. I opiekują się katolickim kościołem parafialnym, który kiedyś był miejscem pochowku rangi katedry wawelskiej.
Stamtąd pochodzi cudowny obraz Matki Boskiej Żółkiewskiej, obecnie w kościele oo. dominikanów na Służewie.

Dane do przelewów:

Zgromadzenie Sióstr św. Dominika
Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków
49 1240 1431 1111 0000 1047 9988
PeKaO SA I oddz. w Krakowie z dopiskiem "Misje w Żółkwi"

Siostry podają także adresy rodzin, którym można pomóc paczką* z jedzeniem, ubraniami. W marcu Poczta Polska oferuje wysyłanie paczek na Ukrainę za darmo. Paczka powinna być opatrzona opisem "Pomoc dla Ukrainy"*.
Jeżeli ktoś chciałby wysłać taką paczkę, prosimy kontaktować się z sekretariatem naszego gimnazjum (22 448 44 38).

 

*Wskazówki do zrobienia paczki:
Może to być paczka ekonomiczna, nie cięższa niż 20 kg, w niej produkty żywnościowe, nie więcej niż 10 kg w firmowych opakowaniach. Paczka nie może zawierać produktów pochodzenia zwierzęcego, tj tłuszczów, kiełbas i konserw, leków, brudnej odzieży, pieniędzy, dokumentów, ostrych przedmiotów, broni, telefonów, sprzętu radiowego, alkoholu i tytoniu. Nie wchodzą więc w grę domowe przetwory, wypieki i sucha kiełbasa. Art. papiernicze, zabawki .
Informacja od jednej z potrzebujacych osób: dobrze, aby (w paczce) znalazły się następujące produkty (drogie na Ukrainie) - olej, oliwa, kasza gryczana w torebkach, kawa, słodycze- żelki, orzechy, konserwy rybne, szampon i żel pod prysznic, artykuły papiernicze - kredy do malowania po asfalcie, flamastry itp.

 

 

1 procent za 2013 rok

PR

                                                                                                 Warszawa, 29.01.2014

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice uczniów Szkół Przymierza Rodzin!

Blisko rok po moim poprzednim piśmie z prośbą o przeznaczenie 1% odpisu od podatku
na stypendia dla potrzebujących uczniów naszych szkół, pragnę w imieniu Zarządu Stowarzyszenia, dyrekcji szkół oraz samych stypendystów i ich rodziców serdecznie podziękować Państwu za gorący odzew na apele wyrażane w szkołach, jak i tą drogą.

Czytaj więcej...

AKCJA: POMÓŻMY KOTKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W naszej szkole w dniach 12.12.13 – 14.12.13 przeprowadzono akcję „Pomóżmy kotkom przetrwać zimę”,

mającą na celu zebranie kociej karmy dla schroniska „Koci Azyl” w Konstancinie-Jeziornie.

Karmę można było przynieść do klasy 6M na parterze. Zbiórka zakończyła się sukcesem, uczniowie naszej

szkoły aktywnie włączyli się w tę inicjatywę.

 

Wszystkim, którzy przejęli się losem podopiecznych schroniska, serdecznie dziękujemy !

Koordynator

Staś Naklicki


 

Zbiórka żywności podczas kolędowania 2014

zbiorka zwynosci 10 01 2014 003

Szanowni Państwo,zbiorka zwynosci 10 01 2014 001
w imieniu Banku Żywności bardzo dziękuję za Waszą hojność okazaną na kolędowaniu. Zebraliśmy siedemnaście pudeł jedzenia. Przyniesione przez Państwa produkty zostaną w najbliższym czasie przekazane przez Bank ubogim ludziom z Warszawy.

 

Bardzo dziękuję też Agacie Kwiatusińskiej i Zosi Dymek z gimnazjum  oraz Tosi Milewskiej i Martynie Madej z podstawówki za pomoc przy sortowaniu i pakowaniu jedzenia.

 

Organizatorka, Małgorzata Zielińska

Czytaj więcej...

ŚWIĄTECZNA PACZKA 3M - adwent 2013

Przez cały Adwent w 3M staraliśmy się być wyjątkowo pomocni i serdeczni, abyśmy dobrze przygotowani mogli wkroczyć w czas Bożego Narodzenia.

Symbolicznie wrzucaliśmy jedno ziarno zboża za każdy dobry uczynek do przygotowanego naczynia. Tych ziaren uzbierało się wiele i mamy nadzieję, że wydadzą plon. 

 

Czytaj więcej...

Kartki od 1T

Dzieci z klasy 1 tradycyjnej wykonały śliczne kartki bożonarodzeniowe. Te małe dary serca zostaną przekazane osobom samotnym, które mieszkają w Domu Opieki na Białołęce.


 

6T pomaga w Banku Żywności

6T bank zywn 04 12 2013 001

6T pomagała w tym roku pakować paczki dla kombatantów w ramach Banku Żywności SOS. Wraz z panią Małgosią Zielińską oraz panią Moniką Kochanowską nasi uczniowie przygotowali paczki, które następnie zostały przekazane potrzebującym.

 

 

 

Czytaj więcej...

Pomagamy innym - działania 6M

Akcję pomocy potrzebującym zaczęliśmy już na początku września. W pierwszych dniach roku szkolnego przygotowaliśmy wyprawkę szkolną dla trzech dziewczynek z rodziny, której pomagaliśmy w zeszłym roku w ramach szlachetnej Paczki.

Tegoroczne działania mikołajkowe klasy 6m polegały na zbiórce używanych gier edukacyjnych i książek dla Przedszkola działającego przy Ognisku Miłości w Olszy. Oprócz tego uczniowie zorganizowali zbiórkę karmy i kocy na rzecz schroniska dla zwierząt.


Zbiórka papieska w październiku 2013 r.


Logo FDNT

Serdecznie dziękujemy za udział w kweście na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W zbiórkę zaangażowało się ze szkoły podstawowej 25 rodzin (10 z klas IV-VI, 6 z klas I-III, 9, z których dzieci uczą się na dwóch poziomach). Wydaliśmy 30 puszek.

Czytaj więcej...

Festiwal Edukacyjny "Smak" organizowany przez Bank Żywności

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach FESTIWAL EDUKACYJNY SMAK dotyczących zdrowego żywienia organizoweanych przez Bank Żywnosci SOS Warszawa i Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

 

Podczas kilkugodzinnych zajęć obejrzeliśmy filmy promujące działalność Banku Żywności, w podziale na grupy, uczniowie brali udział w zajeciach na temat savoir vivre'u przy stole, tardycji żywieniowych w Chinach i Japonii, roblili naleśniki pod okiem profesjonalnych kucharzy, słuchali prelekcji na temat znaczenia wody.

 


Podczas warsztatów 4m miała zajęcia na temat zwyczajów związanych z gościnnością i zasadami obowiązującymi przy stole w kulturze dalekiego wschodu i w Europie. Dzieci poznały kilka legend z Chin i Japonii, dowiedziały się jak i dlaczego ludzie jedzą tam pałeczkami, jakie zachowanie jest niegrzeczne a jakie wskazane przy wspólnym posiłku np. można siorbać i ciumkać :)
Później miały krótki instruktarz związany z zasadami obowiązującymi podczas posiłku w naszych, europejskich domach np. jak rozłożyć talerze i sztućce, jak usadzić gości ...

 

p. Marta z klasą 4M


Po filmach poszliśmy na warsztat kulinarny z Janem Kuroniem. Szef kuchni smażył naleśniki i rozmawiał z dziećmi nt. sposobów przechowywania żywności, terminów mrożenia, pomysłów na potrawy z produktów zalegających w lodówce. Potem kilkoro dzieci zwijało naleśniki pod okiem kucharza.

 

p. Jola z klasą 5T


 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które podzieliły się jedzeniem z potrzebującymi. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów żywności.

 


 

 

Charytatywny sklepik

Dziewczynki z klasy 5M przekazały cały dochód ze swojego sklepiku na rzecz MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Nasze uczennice zebrały 315,29 zł.


 

 

 

Zbiórka żywności podczas kolędowania 2012

Jak co roku zbieraliśmy dary na rzecz Banku Żywności SOS podczas kolędowania. Rodzice i uczniowie naszych obu szkół nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących - przynieśli produkty, które nasi gimnazjaliści pomogli zapakować a reprezentanci Banku przewieźli do magazynu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

 

Bank Żywności 2012 - KLASY 6

Dnia 10 grudnia 2012 r. klasa 6m była, tak jak w zeszłym roku, w magazynach Banku Żywności SOS w Regułach. Tym razem pojechaliśmy razem z klasą 6t.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych, zebranej przez wolontariuszy w supermarketach.


Mikołajki 2012

Tradycyjnie dzieci robią coś dobrego dla innych. Zaplanowano następujące aktywności:

6t i 6m – praca w Banku Żywności;

5t – wykonanie ozdób choinkowych oraz kartki świątecznej do Domu Pomocy Społecznej;

5m – udział w akcji Szlachetna Paczka;

4t – zbieranie darów dla schroniska dla zwierząt;

4m – zbiórka pomocy szkolnych dla domu dziecka lub dla uchodźców.


Akcja Mikołajkowa klas 6.

Dnia 10 grudnia 2012 r. klasa 6m była, tak jak w zeszłym roku, w magazynach Banku Żywności SOS w Regułach. Tym razem pojechaliśmy razem z klasą 6t. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych, zebranej przez wolontariuszy w supermarketach.

Kwesta 2012 zakończona!

XII Dzien PapieskiZakończyła się doroczna akcja kwestowania na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Obecnie z pomocy korzysta ponad 2500 uczniów, głównie gimnazjalistów, licealistów i studentów z całej Polski.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 26 kwestarzy, łącznie udało się zebrać 10147,72 zł. Stypendyści otrzymują pomoc naukową i socjalną do 310 zł (gimnazjaliści i licealiści) i do 380 zł (studenci), co oznacza, że zebrali Państwo pieniądze na utrzymanie trojga gimnazjalistów przez rok. Podopieczni Fundacji pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na książki, dodatkowe lekcje, zakup instrumentu, a także na koszty dojazdu do szkoły, pobyt w internacie, kupno odzieży.
Spełnienie warunków otrzymania pomocy oznacza także regularną formację w parafiach, formacyjny obóz letni. Stypendyści podejmują się również wolontariatu, pracują w domach dziecka, domach opieki społecznej, we własnym środowisku.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kweście za rok!


 

Kwesta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w 2012 roku

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

 

Trwa kwesta publiczna na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Jest jeszcze kilka wolnych puszek (można je odebrać w sekretariacie), zachęcamy do wzięcia udziału w budowaniu żywego pomnika Jana Pawła II. Ofiary można zbierać do 22 października.

Puszki należy zwrócić do sekretariatu najpóźniej 23 października.

 


Zbiórka dla Domu Małego Dziecka i Ośrodka dla Uchodźców

Kółko wolontariatu naszej szkoły serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę słodyczy dla Domu Małego Dziecka przy ul Nowogrodzkiej w Warszawie oraz gier dla Ośrodka dla Uchodźców w Podkowie Leśnej. Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy, które wszystkie zostały przekazane potrzebującym i z pewnością im się przydadzą!
Dziękujemy!

WYNIK ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W CELESTYNOWIE

schronisko w Celestynowie

WYNIK ZBIÓRKI DARÓW I FUNDUSZY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W CELESTYNOWIE

Szanowni Państwo,
W czwartek 9 lutego przeprowadziliśmy zbiórkę darów na rzecz SCHRONISKA w Celestynowie.
Jak zwykle odpowiedzieliście Państwo na apel o wsparcie i dzięki Waszym darom zebraliśmy ok. 250 kg karmy dla zwierząt (suchej i mokrej) oraz mnóstwo kocyków, kołder, poduszek i innych materiałów do ocieplania bud i kojców, oraz akcesoria (m.in. miski, zabawki, smyczki i uprzęże, kosmetyki i środki do odkażania ran).

BARDZO PAŃSTWU ZA TO DZIĘKUJEMY!!

Każda paczka karmy, każdy kocyk i każdy grosz się przyda :) DZIĘKUJEMY ZA REAKCJĘ! TA GÓRA DARÓW SKŁADA SIĘ Z DARÓW MAŁYCH I DUŻYCH - A KAŻDY Z NICH JEST TAK SAMO WAŻNY zgodnie z przysłowiem "ziarnko do ziarnka..".
Zebraliśmy także fundusze (175 zł), które na początku tygodnia wpłacimy na konto schroniska.

PODZIĘKOWANIA SZCZEGÓLNE:

dla dziewczynek z klasy 1M, które samodzielnie zdobyły fundusze sprzedając gazetkę
dla Pani EDYTY PIETRUK IGNATOWICZ i pracowników firmy PEKAO PIONEER PTE
dla Pani ANNY ZBOROWSKIEJ i jej koleżanek z firmy SAPPI
dla Pani EDYTY SZYSZKO, która dostarczyła samodzielnie cały bagażnik karmy i akcesoriów
dla Firmy SERWIS 49, która przetransportowała całość ładunku do Celestynowa

DZIĘKUJEMY!

Klasa 5 t i wychowawczynie

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W CELESTYNOWIE.

20120206 zbiorka dla zwierzatDnia 9 LUTEGO (czwartek) KLASA 5t ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ RZECZY I FUNDUSZY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W CELESTYNOWIE.

 

Wobec panujących rekordowych mrozów wsparcie dla schroniska (domu przede wszystkim psów, ale także wielu kotów) jest niezwykle potrzebne.

 Akcja zbiórki odbędzie się tylko w jeden dzień, ponieważ nie mamy w szkole miejsca, żeby przechowywać dużych ilości przedmiotów. Postanowiliśmy przeznaczyć małą salkę językową na parterze na zbiórkę 9 lutego i bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Potrzebne jest właściwie wszystko co może się przydać do opieki nad zwierzętami. Pracownicy schroniska przysłali także listę, aby łatwiej było się Państwu zorientować co mogliby Państwo zakupić albo co macie w domu i moglibyście oddać. Lista główna znajduje się na stronie internetowej http://www.celestynow.toz.pl/, ale można ją znaleźć poniżej:

 • koce,
 • kołdry,
 • pościel (poszewki),
 • ręczniki,
 • kosze,
 • leżanki,
 • legowiska,
 • kołnierze pooperacyjne (wszystkie rozmiary),
 • ryż, makaron, kasza,
 • żwir dla kotów,
 • transportery
 • duże klatki (np. po królikach)
 • płyny do mycia, szampony
 • miski, garnki
 • kuwety,
 • smycze, szelki
 • obroże, zwykłe i przeciwpchelne
 • kagańce,
 • szczotki do czesania,
 • poduszki,
 • bawełniane obrusy.
 • zabawki gumowe
 • leki: np. środki na odrobaczanie, rivanol, woda utleniona, preparaty witaminowe, igły, strzykawki, CARSIVAN - lek dla starych schorowanych psów
 • karma mokra i sucha dla dorosłych zwierząt i dla maluchów (lepiej tańsza, żeby było jej więcej).

"Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym jest zwiększone zapotrzebowanie na ciepłe legowiska dla naszych czworonogów, dlatego w te chłodne dni prosze pomyśleć, czy nie ma w domu niepotrzebnych koców, ręczników, waciaków czy starych kurtek, które możnaby podarować psiakom.
Będziemy również wdzięczni za każdą, najmniejszą nawet paczkę suchej karmy, czy puszkę konserwy. Prosimy jednak nie oddawać nam pokarmu przeterminowanego." (tekst ze strony int. schroniska).

PROSIMY, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO ZBIÓRKI - 9 LUTEGO MOŻNA PRZYWIEŹĆ DARY DO SZKOŁY OD OK. 8:00 DO SALKI JĘZYKOWEJ NA PARTERZE. DARY ZOSTANĄ ODEBRANE OK. 16:00 TEGO SAMEGO DNIA.

POZDRAWIAMY,
Klasa 5 t
i wychowawczynie (Joanna Jedlińska i Ewa Podleśna Kiefer)

Zbiórka na rzecz SOK Zełwągi


Podczas corocznej Akcji Mikołajkowej klasa 4m podjęła się zbiórki używanych książek, gier i innych zabawek, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Oświatowo-Kulturalnemu Zełwągi. Wszystkie dary trafiły do świetlic środowiskowych i potrzebujących rodzin z mazurskich wsi.

Mikołajki

Mikołajki w naszej szkole - robimy coś dobrego dla innych

Wzorem ubiegłego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali drobne upominki dla pensjonariuszy jednego z warszawskich domów pomocy społecznej. Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Ani Męczyńskiej zrobili ozdoby (mnóstwo papierowych gwiazdek), które wykorzystane zostały do dekoracji choinek w DPS. Natomiast dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bombki oraz świąteczne kartki i życzenia, które otrzymały mieszkanki DPS.

Bank Żywności SOS KLASA 6

Klasa 6 wzięła udział w przygotowaniu paczek dla potrzebujących w ramach akcji Banku Żywności SOS. Do magazynu zawitaliśmy 7 grudnia 2011 roku i z zapałem przystąpilismy do pracy!

Bank Żywności SOS

Dnia 5 grudnia 2011 r. klasa 5m była w Banku Żywności SOS. Uczniowie sprawnie i z wielkim zaangażowaniem pracowali przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych. Tak świętowali Mikołajki – robiąc coś dobrego dla innych.

 

Porządkowanie grobów

Już drugi rok współpracujemy z jednym z warszawskich domów pomocy społecznej dla osób starszych. Możemy pomóc w opiece nad grobami zmarłych mieszkańców DPS, którzy nie mieli nikogo z rodziny, kto mógłby zaopiekować się ich grobem. W październiku uczniowie dwóch klas naszej szkoły (4T i 5M) wraz z wychowawcami porządkowali groby na Cmentarzu Północnym i Cmentarzu Bródnowskim. Pod kierunkiem pań pracujących w DPS umyliśmy pomniki, uprzątnęliśmy suche liście i trawę, postawiliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Październik 2011 rok:

Loteria na rzecz Jasia

Rada Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego serdcznie dziękuje Rodzicom i dzieciom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu loterii na rzecz Jasia - chłopca z dziecięcym porażeniem mózgowym, którego rodzice zbierają pieniądze na rehabilitację syna. Zebraliśmy 900 zł. Bardzo dziękuję pani Ninie Florczak, pani Monice Pawluczuk-Solarz i pani Joli Bidzińskiej, które przygotowały i przeprowadziły loterię.

M. Leociak

 

Bank Żywności 2010

W dniach 6 i 7 grudnia w ramach Akcji Mikołajkowej uczniowie klasy 6m i 6t spędzili dzień w Banku Żywności w Regułach.

Zajmowali się segregowaniem i pakowaniem żywności zebranej w supermarketach. Przygotowane przez uczniów paczki (prawie 7 ton żywności) trafią do organizacji społecznych pomagającym ubogim.


 

Porządkowanie grobów 2010

W dniu 5 października klasa 6T wzięła udział w akcji sprzątania grobów pensjonariuszek DPS. Pojechaliśmy na Cmentarz Północny, gdzie podzieleni na grupy pod opieką pań pracujących w DPS, pomogliśmy w uporządkowaniu kilkunastu grobów przed Dniem Wszystkich Świętych. Koordynatorką akcji jest pani Małgosia Brzezińska - dziękujemy za umożliwienie nam wykonania tej pracy - udzielenia realnej pomocy własnymi rękoma.

Czytaj więcej...

X Dzień Papieski

Już za 16 dni będziemy obchodzić jubileuszowy X Dzień Papieski. W tym Dniu całkowicie bezinteresownie poświęcają się tysiące wolontariuszy, aby uczcić Jana Pawła II, aby budować Jemu pomnik – program stypendialny. Dzień Papieski w Warszawie to m.in. Koncert Papieski na Placu Zamkowym, happening, rozdanie nagród TOTUS na Zamku Królewskim, ale także zbiórka publiczna. Chcę zachęcić Was do wzięcia udziału w kweście.

Podaję Wam kilka konkretnych informacji: Zbiórka pieniędzy w całej Polsce przeprowadzana jest od 8 do 17 października. Jednak największy nacisk kładziemy na weekend 8.10. - 10.10.
Zbiórka będzie przeprowadzana jak co roku - na ulicach Warszawy, na Okęciu. W tym roku także w Złotych Tarasach.

Akcja SMS ruszyła 15 września i potrwa do 31 października. 

Pomóż zdolnej młodzieży z ubogich rodzin! Wpłać na stypendia! Wyślij sms o treści: POMOC na nr 7250(2,44 z VAT) lub zadzwoń 0704 207 250 (2,44 z VAT). Możesz dokonać także wpłaty na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001

Nie może Ciebie zabraknąć podczas obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego. To ważna sprawa, chcemy uczcić pamięć Jana Pawła II, a im więcej funduszy zbierzemy, tym więcej młodych ludzi będzie mogło przyłączyć do grona stypendystów FDNT. Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzedniego roku pogoda dopisze i będzie nas więcej, a buty i puszki nie będą mokre...

Pozdrawiam serdecznie
Beata Tkaczyk

Zbiórka dla potrzebujących

Szanowni Państwo, w sobotę 25 września 2010 r. zawieźliśmy w okolice Wilkowa koło Kazimierza nad Wisłą dary, przekazane przez Państwa dla rodziny Smulików i Piątków.
Szczególną radość sprawiły dzieciom rowery, która służą nie tylko rekreacji, ale przede wszystkim są środkiem transportu w drodze do szkoły.
Wszystkie inne rzeczy: pościel, koce, odzież itp. są w poszkodowanych rodzinach bardzo potrzebne - Smulikowie i Piątkowie żyją w naprawdę trudnych warunkach, a droga ku "normalności", którą muszą pokonać - jest bardzo długa i trudna.
Serdecznie dziękuję pani Justynie Dziedziejko, pomysłodawczyni zbiórki i mężowi pani Justyny, panu Romanowi, który zawizół dary oraz panu Tomaszowi Madejowi, który prowadził drugi samochód z naszego "konwoju". Bardzo dziekuję pani Barbarze Kaliciuk i panu Tomaszowi Polanowskiemu, którzy razem z pania Justyną w piatek 24 września segregowali i pakowali przekazane przez rodziców przedmioty oraz pani Karolinie Sokołowskiej, która w dniu zebrania gromadziła z panią Justyną wpisy na naszych "listach zbiórkowych".
Część rzeczy, przekazanych przez państwa zatrzymaliśmy w szkole - z pewnością wkrótce znajdzie się kolejna rodzina, której te dary przekażemy.
Oto lista zebranych przedmiotów:

Raz jeszcze wszystkim dziękuję.

Marzanna Leociak

Zbiórka dla mieszkańców Wilkowa

Drodzy Rodzice!

W rejonie gminy Wilków od 21 maja trwa walka ze skutkami dwukrotnie powtarzającej się powodzi. Około 4000 osób straciło większość swojego majątku, a ich domy są zalane. Na skutek powtarzającej się fali powodziowej, długiego okresu oczekiwania na opadnięcie wody, mieszkańcy Wilkowa są mocno doświadczeni skutkami żywiołów. Aby pomóc w odbudowaniu ich dotychczasowego życia, jak również dać sygnał wsparcia i zrozumienia, chcielibyśmy zaproponować Państwu wspólną akcję zbiórki darów dla Powodzian. Aby nasze starania były jak najbardziej skuteczne, zwróciliśmy się do wójta gminy Wilków, pana Grzegorza Teresińskiego oraz nauczycieli z nieistniejącej już dziś szkoły o pomoc w uzyskaniu kontaktu do konkretnych osób, szczególnie dotkniętych w wyniku kataklizmu. Na początku nowego roku szkolnego, w pierwszych dniach września, będziemy zbierali dary dla powodzian, pomagając im w ten sposób w odbudowaniu gospodarstw domowych. Będziemy zbierać rzeczy nowe, potrzebne w domu oraz wyposażenie szkolnej świetlicy.

Sprzęt domowy:

drobny sprzęt AGD, taki, jak: czajnik elektryczny, suszarka do włosów, żelazko, aparat telefoniczny, inne przedmioty do wyposażenia kuchni;
bielizna pościelowa, ręczniki;
naczynia:
talerze, sztućce, kubki, garnki; 
kołdry, poduszki, koce; 
deska do prasowania, lampka nocna;

Sprzęt do świetlicy:

przybory do rysowania, malowania;
gry planszowe;
drobny sprzęt biurowy (nożyczki, zszywacz, dziurkacz);
piłki i inny sprzęt sportowy (skakanki, gumy itp.).

Jeżeli zechcielibyście Państwo wesprzeć poszkodowanych, będziemy w ich imieniu niezwykle wdzięczni. Z góry serdecznie dziękujemy.
Informacje o sytuacji powodzian w Wilkowie oraz nr kont znajdują się na stronie gminy www.wilkow.lubelskie.pl

W razie pytań proszę o kontakt - justyna_dziedziejko@agrokultura.com.pl.

Justyna Dziedziejko

Zbiórka dla powodzian - zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo,

Dnia 25 czerwca br. w czasie Mszy Świętej kończącej rok szkolny będziemy zbierali "na tacę" pieniądze dla dzieci powodzian, zaproszonych na kolonie letnie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin.
30 dzieci będzie w dniach 12-26 lipca przebywać na koloniach w Rawie Mazowieckiej - trzeba opłacić ich podróż, pobyt, kupić ubrania.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły

Goście z Krzyżówek

W dniach 13-16 kwietnia przebywała w naszej szkole gościnnie grupa dzieci i nauczycieli z Krzyżówek niedaleko Korbielowa, które przyjechały pod wodzą pani Oli Sawickiej.
Dzieci mieszkały u rodzin klasy 6t i spędzały dni spacerując po Warszawie. Pierwszego dnia, w środę, przebyliśmy bardzo długą drogę wzdłuż Traktu Królewskiego od Sejmu RP przez Kościół Św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, do Pałacu Prezydenckiego gdzie oddaliśmy hołd ś.p. Prezydentowi Kaczyńskeimu i jego żonie zapalając znicze i modląc się. Zeszliśmy ulicą Karową do Biblioteki Uniwerysteckiej i jej ogrodów na dachu. Po krótkiej przerwie przeszliśmy Bednarską do Krakowskiego Przedmieścia i na Pl. Zamkowy. Przeszliśmy przez Starówkę i skończyliśmy zwiedzanie pod Pomnikiem Małego Powstańca. Nawet udało nam się wystąpić w telewizji japońskiej, której reporterzy pytali nas o znaczenie muzyki Chopina dla naszej narodowej tradycji oraz dla Warszawy.
W tych dniach ulice Warszawy wyglądają szczególnie z uwagi na żałobę narodową, więc mieliśmy niepowtarzalną okazję, aby odczuć niezwykłą solidarność ludzi czekających pod Pałacem Prezydenckim i modlących się wspólnie. Dzięki temu mogliśmy wszyscy, i my i nasi goście, przeżywać pełniej narodową stratę.
We czwartek nasi goście byli w Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie zwiedziliśmy Łazienki Królewskie. Mogliśmy w szczegółach przyjrzeć się budowlom zabytkowym zespołu pałacowego i pokazać je naszym gościom.
Podzieleni na małe zespoły składające się z naszych uczniów i naszych gości wędrowaliśmy po parku i odkrywaliśmy historię tych obiektów.
Zakończyliśmy nasz dzień składając hołd Prezydentowi Kaczorowskiemu, którego ciało przewieziono do Belwederu. Mogliśmy także wpisać się do księgi kondolencyjnej pod Belwederem w imieniu naszej klasy i szkoły.
Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Ciszewskiej-Koronie za organizację przyjazdu i opiekę nad dziećmi, oraz rodzicom: Pani Dominice Kraś, Państwu Fornalikom, Państwu Pruszkowskim i Państwu Jędrzejczykom za goszczenie dzieci i poświęcenie im czasu.

Wychowawczyni kl. 6t
Joanna Jedlińska

AKCJA MIKOŁAJKOWA 2009

W pierwszych dniach grudnia tego roku w naszej szkole odbyła się mikołajkowa zbiórka książek, układanek i gier dla dzieci. Wszystkie dary 6 grudnia dotarły do Zełwąg na Mazurach. W tej małej miejscowości działa Stowarzyszenie zajmujace się pomocą osobom potrzebujacym z okolicy. Wolontariusze tej organizacji przekazali wszystkie prezenty do świetlic środowiskowych i szkolnych w okolicznych gminach.

Wszystkim Rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę i pomogli w zorganizowaniu transporu darów, serdecznie dziękuję.

Anna Kulinicz-Walczak

Świąteczna zbiórka żywności - adwent 2009

20091210 drobny gest

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kolorowe gazety prześcigają się w najmodniejszych propozycjach nakrycia stołu. Jaki będzie twój wigilijny stół? Styliści przygotowali kilka gotowych zestawów - naczyń, sztućców i dodatków. 
Ale to jest jedna strona medalu.
Dla co piątej polskiej rodziny – najważniejszym problemem związanym ze Świętami nie jest kolor dodatków w tym roku, ale fakt, że podstawowe artykuły spożywcze stały się produktami z wysokiej półki. Olej, konserwy, słodycze - dla wielu ludzi są po prostu zbyt drogie.

Uczyńmy drobny gest - kupmy o jedno opakowanie więcej - konserw, płatków śniadaniowych, cukru, herbaty, oleju, słodyczy i podzielmy się nimi z osobami ubogimi. Zakupione przez Państwa produkty będziemy zbierać podczas tegorocznego spotkania przeświątecznego, które odbędzie się 18.12.2009 o godz. 18.00 w dolnym kościele u ojców Jezuitów na ul. Rakowieckiej 61. Zebrane artykuły przekażemy Bankowi Żywności w Warszawie, z którym od lat współpracuje nasza szkoła.

20091210 bank zywnosci


ZBIÓRKA PAPIESKA 2009

Szanowni Państwo!

W październiku po raz kolejny odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy, przeznaczonych na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która finansuje stypendia dla uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów z ubogich rodzin. Zbiórka towarzyszy obchodom IX Dnia Papieskiego.
Zachęcamy rodziny naszych uczniów do udziału w tej zbiórce - jest to wielka osobista prośba do wszystkich Państwa od pani Izabeli Dzieduszyckiej, prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.
Osoby zainteresowane otrzymają imienne identyfikatory oraz puszki kwestarskie.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Jolą Bidzińską lub koordynatorami z poszczególnych klas.
Liczymy na Państwa zaangażowanie, zachęcenie dzieci do pracy społecznej na rzecz innych.


Pomoc dla Gruzji i gruzińskich uchodźców

Cały rok 2008/2009 trwała akcja pomocy dla świetlicy Caritas Gruzja. Przygotowywaliśmy kartki świąteczne i rozsyłaliśmy do firm i osób prywatnych z prośbą o wsparcie dla tego ośrodka (dzięki tej akcji udało się zebrać pokaźną sumę, którą bardzo konkretnie przeliczono na posiłki dla uchodźców).

W maju braliśmy udział w pikniku dominikanów,z którego dochód też był przeznaczony na ten cel (pani Kasia Żółtek prowadziła warsztat plastyczny - utworzono mapę tego, co w Gruzji najważniejsze).

W szkole zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów plastycznych, które pani Traczyńska zawiozła na miejsce.

Zdjęcia pochodzą właśnie z tej podróży. Pani Traczyńska była motorem naszych działań, a my pełni podziwu dla sensowności prac ks. Szulczyńskiego z Caritas Gruzja, włączyliśmy się w akcję. Na jedym ze zdjęć jest właśnie ks. Szulczyński.

Czytaj więcej...

RUSZA ADOPCJA SERCA


20090304 1Z początkiem Wielkiego Postu 2009 chcemy rozpocząć w naszej szkole akcję, która jest 20090304 5działaniem o wiele dłuższym niż wielkopostne 40 dni. Adopcja Serca to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Często rodziny takie są wielodzietne i naznaczone wirusem HIV.

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w ramach misji w Afryce prowadzą szkoły i internaty dla dzieci. Są to najczęściej sieroty 20090304 2lub dzieci z rodzin bardzo ubogich. Koszt utrzymania dziecka uczęszczającego do szkoły to ok. 100 euro rocznie. Pieniądze przeznaczone są na wyżywienie, ubrania, dodatkowe lekarstwa i wykształcenie podopiecznego, co daje takiemu dziecku realną możliwość wyjścia z kręgu biedy i ubóstwa, poprzez znalezienie przez niego w przyszłości pracy.


Pieniądze będziemy zbierać podczas mszy św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, już 6
marca 2009 r.

Są to datki dobrowolne, ale liczymy na Państwa ofiarność. Będziemy je co miesiąc przekazywać siostrom na konto misji na Madagaskarze. Kontakt z dzieckiem odbywa się poprzez misjonarki. Siostry przesyłają informacje w jakiej sytuacji aktualnie znajduje się dziecko, jaki jest stan jego zdrowia, wyniki jakie uzyskuje w szkole i zdjęcia. Często dołączają także listy od dziecka albo rysunki, jeżeli dziecko nie potrafi pisać. Naszą opieką objęte będzie 20090304 4dziecko z misji na Madagaskarze, gdzie pracuje jedna z sióstr s.Władysława. W tym tygodniu dzieci obejrzą zdjęcia zrobione przez nią podczas jej pobytu na tej "czerwonej wyspie".20090304 3

 

 

 


 

Mikołajki 2008 - klasy czwarte i piąte

Klasa 4m z duzym zaangażowaniem przygotowywała podczas tegorocznej akcji Mikołajkowej karty świąteczne z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Opieki. Oprócz tego uczniowie brali udział w akcji zbiórki pieniędzy na potrzeby świetlicy w tymże Domu Opieki.


Nasza klasa - 5m - wykonała kartki świąteczne z imiennymi życzeniami dla pensjonariuszy ośrodka. Dzieci postarały się, by nie były to bezosobowe życzenia, ale raczej listy o charakterze osobistym.


 

Mikołajkowe odwiedziny klasy 3M w Przedszkolu 190

W tym roku jako mikołajkowy gest charytatywny postanowiliśmy zrobić drobną niespodziankę dzieciom z Przedszkola nr 190. Dnia 5 grudnia 2008 roku wybraliśmy się tam z własnoręcznie wykonanymi przez nas stroikami świątecznymi, które przygotowaliśmy dla każdej z 4 grup przedszkolnych i zapowiedzieliśmy się z kolejną wizytą. Przez kilka następnych dni szykowaliśmy scenografię składającą się z 30 elementów; później podczas licznych prób wyćwiczyliśmy pięknie wierszowaną opowieść o tym "Jak miś choinkę ustroił". Tak przygotowani ponownie odwiedziliśmy przedszkolaki. Było nam bardzo miło, bo nasze przedstawienie ogromnie uradowało dzieci. Dzięki uprzejmości Pana Piotra Pawińskiego, który towarzyszył nam podczas tej wizyty zaśpiewaliśmy i zagraliśmy jeszcze pastorałkę, której nas nauczył. Potem, już wspólnie kolędowaliśmy z maluchami z najmłodszych grup.
To było bardzo miłe wydarzenie. Zupełnie niespodziewanie zostaliśmy obdarowani przez dzieci, nauczycieli i panią dyrektor przedszkola upominkami i wielką ilością smakołyków.
Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość przedszkolakom.

Dzieci z klasy III M z panią Moniką.


 

ZBIÓRKA PAPIESKA 2008

Szanowni Państwo!

W październiku po raz kolejny odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy, przeznaczonych na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która finansuje stypendia dla uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów z ubogich rodzin. Zbiórka towarzyszy obchodom VIII Dnia Papieskiego.
Zachęcamy rodziny naszych uczniów do udziału w tej zbiórce – jest to wielka osobista prośba do wszystkich Państwa od pani Izabeli Dzieduszyckiej, prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.
Osoby zainteresowane otrzymają imienne identyfikatory oraz puszki kwestarskie.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Marią Bremer 0 601 206 252.
Liczymy na Państwa zaangażowanie, zachęcenie dzieci do pracy społecznej na rzecz innych.

Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 2
i Gimnazjum nr 2
Przymierza Rodzin
Im. ks. Jana Twardowskiego

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi

We wtorek 16 września 2008 r. gościliśmy w naszej szkole grupę osób niepełnosprawnych z Ośrodka Terapii Zajęciowej w Warszawie. Było to spotkanie ośmioosobowej grupy dorosłych osób niepełnosprawnych i animatorów z ośrodka z klasą piątą naszej szkoły podstawowej. Spotkaliśmy się w kręgu i staraliśmy się poznać i zapamiętać imiona, a także poznawaliśmy wzajemnie swoje upodobania i marzenia. Wykonaliśmy w tym celu specjalne koperty na których techniką collage'u umieszczaliśmy obrazki przedstawiające nasze upodobania i marzenia. W trakcie zajęć panowała atmosfera ciepłego i sympatycznego zainteresowania z obu stron. Mogliśmy nie tylko usłyszeć, co każdy o sobie mówił, ale także zobaczyć siebie nazwajem w tych pięknie ozdobionych kopertach. Podczas zajęć Pani Ula (podopieczna ośrodka) robiła reportaż fotograficzny, więc zdjęcia z pierwszych i kolejnych zajęć pojawią się niebawem na naszej stronie.

Zaplanowaliśmy cztery takie spotkania. W kolejny wtorek - 23 września - będziemy wspólnie lepić figurki i naczynia z gliny.

Opiekunowie ze strony szkoły: Zofia Białek i Joanna Jedlińska

Pomóżmy szkole w Koszarawie

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych szkół w Koszarawie Bystrej oraz w Krzyżówkach.
Pięć lat temu przenieśliśmy się z Warszawy w Beskid Żywiecki, aby założyć i prowadzić niepubliczną i nieodpłatną szkołę w dwóch maleńkich wioskach. Szkoły prowadzimy metodą Montessori, a w każdej z nich uczy się po 23 dzieci oraz 15 przedszkolaków.
Nasz pomysł polega na tym, że w niewykorzystanych częściach budynków urządziliśmy bazę noclegową, która dofinansowuje działanie szkół. W związku z trudnościami, jakie miały miejsce w czasie wakacji, nie zdołaliśmy zdobyć funduszy pozwalających na prowadzenie szkoły. W najbliższym czasie najpilniejszą potrzebą jest zakup węgla na zimę. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc, zwłaszcza za modlitwę. 

Ola i Marcin Sawiccy

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie Bystrej
nr konta 38 1050 1025 1000 0022 5176 5844 z dopiskiem "Pomoc dla szkoły"


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej