MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej dziewcząt

2019 04 01 pilka nozna dziewczyny 0011 kwietnia na boisku przy ulicy Chełmskiej reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz eliminacyjny Mistrzostw Mokotowa w piłce nożnej. Nasze zawodniczki wprost rozgromiły rywalki (SP 33) kończąc spotkanie z wynikiem 13:0. Nasze dziewczęta dominowały na boisku nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale też sprawnością fizyczną, wybieganiem i radością gry. W meczu nie obowiązują limity zmian zatem wzięły udział wszystkie nasze zawodniczki. Reprezentacja: Alicja Łodko, Zofia Troniewska, Helena Komorowska, Hania Niemyjska, Marysia Kędzior, Oliwka Staszków, Zosia Latała, Hania Litwin, Teresa Sikorska i Marysia Zienkiewicz (bramkarka)
Kolejne mecze fazy grupowej przed nami!
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej chłopców

Święty Franciszek wygrywa grupę!! Nasi po ciężkich spotkaniach kończą rozgrywki na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej.2019 04 03 pilka nozna chlopcy 001

Zawodnicy ze szkoły podstawowej Świętego Franciszka byli totalnie poza zasięgiem. Wszyscy jak spod igły, większość powyżej 160cm wzrostu, ubrani w żółto jaskrawe koszulki z logo sponsora. Widać było, że rozegrali ze sobą naprawdę wiele meczy. Grali mądrze, spokojnie widzieli się na boisku. Dzisiejsze mecze eliminacyjne były dla nich jednymi z łatwiejszych jakie ostatnio grali. Z łatwością rozegrali pierwszy mecz z SP271 wysoko wygrywając (10:0), drugi mecz z naszą drużyną również nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia (11:0)

Naszej drużynie pozostał mecz z SP271, ciężka przeprawa... mimo wielu akcji wszystkie nasze strzały nie mogły trafić do bramki rywali i rozpoczęliśmy od dwubramkowej straty. Jednak w trakcie meczu po strzałach Ignacego Sarny i Antka Dembińskiego udało się doprowadzić do remisu trzy-trzy. Bramka dająca nam zwycięstwo w meczu padła szczęśliwie w ostatniej minucie i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Na pochwałę zasługuje gra naszego bramkarza Józka Motoczyńskiego, który dziś na bramce miał bardzo dużo pracy i wybronił wiele ciężkich strzałów!

Czytaj więcej...

ZŁOTY KRĄŻEK - III miejsce w Warszawie!

2019 03 22 hokej chlopcy 00122 marca na Torwarze w konkurencjach hokejowych rywalizowali chłopcy. Drużyna w składzie Jan Dąbski, Krzyś Łodko, Antek Dembiński, Jan Odoliński, Teodor Kaliciuk reprezentując dzielnicę Mokotów wypadła bardzo dobrze. Chłopcy jeździli płynnie, szybko, a w wyjątkowo precyzyjnych konkurencjach byli skoncentrowani i nie popełniali błędów. Nasze prywatne pomiary sugerowały miejsce w czołówce zawodów. Pod koniec dekoracja... i nasi na 5 miejscu... lekkie niedowierzanie... Ale może... Może popełniliśmy jakieś błędy, które zauważyli sędziowie.. Dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki i okazało się że BŁĄD! Nasi zdobyli aż 4 z 5 bramek. A policzono im tylko 2. Nasz końcowy czas powinienem być zatem o 4 sekundy lepszy, a to dawałby nam 3 miejsce!
Niestety było już po dekoracji. Organizatorzy przeprosili i przyzali się do błędu.
Tak! Mamy 3 miejsce w Warszawie, ale na brązowe medale, które otrzymamy na Stegnach będziemy musieli trochę poczekać.
Tak bywa! Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Mistrzyni Mazowsza!

ala 06 4 2019 001ALA ŁODKO!! Najszybszą dziewczyną w całym WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM!!!

5 kwietnia na stadionie w miejscowości Kamion w pow.Sochaczewskim odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Prawo udziału miały tylko najlepsze dwunastki z każdego powiatu i najlepsza dwunastka z Warszawy. Ala WYGRAŁA! Pokonując nie tylko wszystkie startujące dziś dziewczęta, ale kilka tysięcy dziewcząt, które brały udział w biegach eliminacyjnych podczas swoich zawodów dzielnicowych, gminnych czy powiatowych. Za trzy tygodnie Ala weźmie udział w Mistrzostwach Polski, gdzie pobiegnie z najlepszymi zawodniczkami w kraju!
Nikt nigdy w historii naszej szkoły nie zaszedł w szkolnych biegach tak daleko!

Bardzo, bardzo gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej...

ALICJA ŁODKO - TYTUŁ MISTRZYNI WARSZAWY OBRONIONY!

2018 10 04 Ala mistrzyni 0074 października na AWF odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Nasza Ala drugi rok z rzędu pokonała wszystkie dziewczęta z rocznika 2007 i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Warszawy.
Od początku biegu, po bardzo dobrym starcie utrzymywała dużą przewagę aż do mety. Ala umiejętnie dysponowała swoimi możliwościami kondycyjnymi kontrolując bieg i nie pozwalając na zbliżanie się rywalek.

Oprócz Ali, bardzo dobre miejsce zajęła też Zosia Troniewska ostatecznie kończąc swój bieg w roczniku 2006 na 16 pozycji. Helena Salak, Hania Niemyjska i Teodor Kaliciuk ukończyli biegi plasując się w środku stawki.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w indywidualnych biegach przełajowych - jesień 2018

2018 09 19 biegi przelaje ind 01   Rodzeństwo ŁODKO - PODWÓJNE ZŁOTO!!!    2018 09 19 biegi przelaje ind 02


2018 09 19 biegi przelaje ind 16

19 września na Dolince Służewieckiej podczas słonecznej i bardzo ciepłej pogody odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych.

Nasi reprezentacji bardzo dobrze pobiegli i uzyskali wysokie miejsca.

Krzyś Łodko i Ala Łodko wygrali swoje biegi i zdobyli złote medale. Bardzo dobrze wypadły też Zosia Smyrgała (5M) i Hela Salak (6T).

 

Nasi uczniowie zdobywali też miejsca w pierwszych dziesiątkach dające awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się za 2 tygodnie.

Czytaj więcej...

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy

2018 09 16 rajd rowerowy 06W niedzielę 16 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Pogoda idealna, słonecznie choć nie upalnie. Wspólnie pokonaliśmy ponad 11 kilometrową trasę. Zobaczyliśmy (przez mur) wagon metra w hangarze, jeden ze 160 pomników pamięci Karola Tchorka oraz przy szlabanie w Julianku 2018 09 16 rajd rowerowy 09zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Około południa pojawiliśmy się na polanie, gdzie paliły się już dwa ogniska. Wspólnie posileni kiełbaską z ogniska braliśmy udział w zabawach z słodkimi nagrodami.

Serdeczne podziękowania dla: pana Klamki za niespodziewaną poranną wizytę i przygotowanie drewna :) Stasia Kowalskiego i p.Krzysia Sawickiego za przygotowanie i rozpalanie ognisk oraz straż przy naszej polanie, naszym absolwentkom za pomoc w ubezpieczaniu przejazdu i obsługę stanowisk gier: Poli Hojce, Marcie Kudle, Jagodzie Żalińskiej oraz Hani Polanowskiej i Marcie Świeżak oraz Pani Dyrektor za patronat, obecność i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Nowy rekord szkoły na 800 m!

ALA ŁODKO - 2:44:86

Jak co roku we wrześniu, w naszej szkole odbywają się pomiary biegu na 800m. Biegi te są jednocześnie biegami kwalifikacyjnymi do mokotowskich zawodów w biegach przełajowych.

Podczas wczorajszych pomiarów w Parku Arkadia, Ala biegnąc w czasie 2:42:08 ustanowiła nowy rekord szkoły! Poprawiając poprzedni rekord należący do Teodora Kaliciuka o 11 sekund.
Do wyniku Ali najbardziej zbliżył się jej brat Krzyś uzyskując czas tylko o 3 sekundy gorszy od siostry.

Ala startowała na własną prośbę startowała w ostatnim wyścigu. Chciała znać czasy pozostałych.

Bardzo duże postępy uzyskały osoby, które przygotowywały się do zaliczenia również w wakacje i sumiennie wypełniały karty biegowe. Wiele z tych osób poprawiło życiówki o prawie 30 sekund!

W środę Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych! Reprezentacja już wybrana! Trzymajcie kciuki i czekajcie na nowe wiadomości!

Gratulujemy i Pozdrawiamy!

NOWY KAPITAN ZIMOWEJ REPREZENTACJI

Mamy przyjemność poinformować, że Zimowa Reprezentacja Szkoły ma nowego kapitana. Została nim uczennica z klasy 6T Zofia Troniewska.

Utytułowana i bardzo doświadczona zawodniczka z pewnością godnie zastąpi na tej zaszczytnej funkcji Marysię Konopkę, która pełniła funkcję kapitana w roku ubiegłym.

Najbliższe starty Zimowej Reprezentacji już w końcu listopada w ramach cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2018/2019

Gratulujemy!