Ważne informacje dla Rodziców:

1. Na Igrzyska wyjeżdża 13 uczniów (7 ze szkoły podstawowej i 6 z gimnazjum) oraz 2 nauczycielki: pani Justyna Trząska i pani Paula Jurek; nauczycielki są instruktorkami narciarstwa.
2. Grupa wyjeżdża 28 lutego i wraca 6 marca. Informacje o miejscu i terminie zbiórki podam we wtorek 23 lutego, po zebraniu w szkole PR na Ursynowie (jedziemy autokarem z uczniami z ursynowskiej szkoły PR).
3. Miejsce zamieszkania: Witów, pensjonat Pod Sosnami.
4. Uczniowie i nauczyciele są dodatkowo (poza zwykłą szkolną polisą) ubezpieczeni przez szkołę.

5. Dzieci musza zabrać ze sobą:

- przygotowany sprzęt sportowy (naostrzone krawędzie, posmarowane ślizgi), gogle i kask!

- ważną legitymację szkolną;

- krem ochronny do twarzy, pomadkę do ust;

- odpowiednie ubrania, zapasową czapkę, rękawiczki, szalik;

- ręcznik, przybory toaletowe, kapcie itp. - jak na inne szkolne wyjazdy;

- kieszonkowe: w ramach udziału w igrzyskach dzieci mają karnety na przedpołudnie w dniach 2, 3, 4, 5 marca - jeśli będą chciały jeździć po południu, muszą wykupić dodatkowy karnet;

- 2. śniadanie i picie na podróż autokarem, ew. ulubione przysmaki na wieczór...

6. Dzieci mogą mieć telefony - zasady korzystanie z telefonów ustalą nauczyciele.
7. Bardzo proszę o opinię od lekarza domowego - zgodę na udział w zawodach/stwierdzenie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportów zimowych. Bez takiego zaświadczenia dzieci nie zostaną dopuszczone do udziału w zawodach.
8. Jeśli dziecko musi przyjmować leki - proszę o pisemną informację na ten temat (dla nauczyciela-opiekuna). Nauczycielki zabiorą tylko podstawowe środki opatrunkowe i przeciwgorączkowe. Dzieciom z chorobą lokomocyjną proszę podać aviomarin.

Proszę o pilne wpłacenie 2.raty (400 zł) w sekretariacie lub na konto szkoły.

Marzanna Leociak

HARMONOGRAM XV Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych

DZIEŃ ŚNIEGU
Poniedziałek 1 marca:

9.00 - Szkoła Narciarska Jagny Marczułajtis (biuro zawodów) - Odprawa kierowników ekip, rozdanie uczestnikom Igrzysk karnetów

10.00 - 16.00 - Stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - Rozjeżdżanie: poznanie stoku narciarskiego, badanie wytrzymałości śniegu na uderzenie

14.00 - 15.30 - Snowpark na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - Pokaz zimowych sportów ekstremalnych (free style: narty i snowboard) w wykonaniu czołowych polskich zawodników

18.00 - Stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - Ceremonia Otwarcia Igrzysk

18.30 - Stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - Wspólne wielkie grillowanie

DZIEŃ LODU
wtorek 2 marca:

10.00 - Stadion lodowy COS w Zakopanem - Zawody łyżwiarskie

20.00 - 21.30 - Izba Regionalna „U Gąsienicy” w Murzasichlu - Prelekcja folklorystyczna (ilość miejsc ograniczona)

DZIEŃ THE SKI
środa 3 marca:

8.30 - stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - slalom gigant

20.00 - 21.30 - Izba Regionalna „U Gąsienicy” w Murzasichlu - Prelekcja folklorystyczna (ilość miejsc dalej ograniczona)

DZIEŃ DESKI
czwartek 4 marca:

9.00 - Stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla startujących w zawodach łyżwiarskich i w slalomie gigancie

9.30 - stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - zawody snowboardowe

Opcjonalnie:

20.00 - stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - „Belferiada”, czyli slalom dla najdzielniejszych nauczycieli i opiekunów

20.00 - 21.30 - Izba Regionalna „U Gąsienicy” w Murzasichlu - prelekcja folklorystyczna (ilość miejsc wciąż ograniczona)

DZIEŃ PŁASKIEGO ŚNIEGU
piątek 5 marca:

9.00 - stok narciarski na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla startujących w snowboardzie. 9.30 - Gdzieś w Witowie – Zawody w narciarstwie biegowym, styl klasyczny lub łyżwa - do wyboru 16.00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla startujących w narciarstwie biegowym i w „Belferiadzie” 17.00 - podsumowanie rywalizacji indywidualnej i zespołowej 18.00 - ceremonia zamknięcia Igrzysk

UWAGA
Od przekazania przez opiekunów karnetów w dniach 1, 3, 4 i 5 marca (poniedziałek, środa-piątek) w godzinach 9.00 - 16.00 startujący w ramach opłaty startowej mają prawo do przejazdów koleją krzesełkową i wyciągiem orczykowym na stacji narciarskiej Witów-Ski.
Prosimy o traktowanie TEGO HARMONOGRAMU jako ramowego.
Na odprawie w poniedziałek zostanie przedstawiony szczegółowy harmonogram z godzinami startu dla poszczególnych grup wiekowych.