biegi przełajowe Bezpieczne Wakacje

2019 06 27 bezpieczne wakacje 001
2019 06 27 bezpieczne wakacje 002W upalnych warunkach pogodowych na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się zawody w biegach przełajowych Bezpieczne Wakacje. Pomimo tak wysokiej temperatury nasi wypadli bardzo dobrze. Ostatecznie zdobyliśmy 6 medali, wiele miejsc dekorowanych oraz pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Wypiliśmy wiele litrów wody, a schronienia od słońca szukaliśmy w cieniu parkowych drzew i krzaków. Podobnie jak komary, które oprócz cienia szukały tam obiadu ;) NAS..

A przecież, nie tak dawno temu na Zimowych Igrzyskach startowaliśmy w biegach narciarskich w temperaturze sporo poniżej minus -20*C. Różnica prawie 60 stopni!!!


Nie ma co, w sporcie nawet szkolnym trzeba być twardym!!

Czytaj więcej...

Ceremonia podsumowania WOM

2019 06 27 WOM 00114 czerwca odbyła się uroczysta ceremonia podsumowania Warszawskiej Olimpiady Młodzieży organizowana przez dzielnicę Mokotów. Uczniowie z naszej szkoły - medaliści WOM w sportach zimowych byli zaproszeni do udziału i odebrali pamiątkowe statuetki. W generalnej klasyfikacji szkół podstawowych w kategorii dziewczęta nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w dzielnicy Mokotów!

Czytaj więcej...

13. BIEG URSYNOWA na 5km

2019 03 08 bieg ursynowa 003

Reprezentacja biegowa z naszej szkoły wzięła udział w Biegu Ursynowa czyli w masowym biegu ulicznym na 5km. Było super! Gorąco ale też mokro i wesoło. Duża ilość punktów chłodzenia i punktów picia sprawiała że bieg przypominał bardziej wesoły bieg z atrakcjami wodnymi. Mieliśmy wszystko mokre, ale upał zupełnie nie doskwierał. Był nawet moment (w cieniu) że było nam Zimno!


Wszystkie nasze zawodniczki z super czasami dobiegły na metę:

Zosia Latała zdobyła 2 miejsce w kategorii K12, a Hela Komorowska 3 miejsce.
Obie były dekorowane na estradzie i odebrały szklane statuetki.


Pozostałe debiutujące biegaczki zajęły również bardzo dobre miejsca:
Hela Salak - 4 miejsce
Jagoda Fijałkowska - 6 miejsce
Hania Niemyjska - 7 miejsce
Gratulujemy!!

Czytaj więcej...

WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

2019 05 14 biegi przelajowe 01814 maja w paskudnych warunkach pogodowych na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Impreza odbywająca się co roku, choć nie ma takiego prestiżu jak Mistrzostwa Dzielnicy, to w naszym kalendarzu jest bardzo cenna. To tu nasi najmłodsi biegacze mogą oswoić się z biegami przełajowymi zanim w starszych klasach powalczą o Mistrzostwo Mokotowa. Dziś pomimo lejącego cały dzień deszczu nasi wypadli rewelacyjnie, a maksymalna koncentracja sprawiała, że podczas startu nikt chyba już nie zwracał na deszcz uwagi. Zdobyliśmy aż 10 medali! I to wszystkie w kategoriach do 4 klasy! W końcu to u nas w szkole jest Mistrzyni Polski więc młodsi też muszą dobrze wypadać ;)
Ala i pozostałe bardzo dobre biegaczki z klas 5-6 zakończyły kilka dni wcześniej trwający wiele dni turniej piłkarski, więc dziś był dla nich czas na naukę i odpoczynek od startów. Nie oznacza to że w kl. 5-6 nie mieliśmy reprezentacji. Oczywiście była i zajęła super miejsca zaraz za dekorowaną szóstką.

Czytaj więcej...

BRĄZ W LEKKIEJ ATLETYCE

2019 05 17 lekkaatletyka 001

Na stadionie przy ul.Wałbrzyskiej odbył się czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt. Zawodniczki rywalizowały w następujących 2019 05 17 lekkaatletyka 017konkurencjach: rzut piłką palantową, sprint na 60m, skok w dal i bieg długi. Nasza reprezentacja (Hela Salak, Zosia Latała, Hania Niemyjska, Hela Komorowska, Jagoda Fijałkowska, Zosia Troniewska) wypadła bardzo dobrze zajmując ostatecznie III miejsce na Mokotowie.
Bez wątpienia naszą najsilniejszą konkurencją był bieg długi, widać było jak procentowało bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. 600m nie zrobiło na naszych zawodniczkach najmniejszego wrażenia, a wynik Zosi Troniewskiej 2:06 jest trzecim wynikiem w historii szkoły.
Niestety dużo gorzej nasze zawodniczki wypadły w sprintach. Po obfitych opadach deszczu bieżnia była dziś niezwykle śliska, a my niestety nie mamy kolców lekkoatletycznych. Dziewczęta robiły co mogły, aby dotrzymać kroku rywalkom, ale przede wszystkim, aby bezpiecznie dobiec na metę.

Gratulujemy i tradycyjne przedstawiamy ciągle aktualne rekordy lekkoatletyczne szkoły!

Czytaj więcej...

MISTRZYNI POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2019 04 26 Ala 001Alicja Łodko wygrała dziś w pięknym stylu Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych i została najszybszą dziewczyną r.2007 na 1000m w kraju!

 

W tym roku szkolnym Ala w biegach przełajowych osiągnęła już wszystko! Nikt nie zaszedł i nie zajdzie już dalej! Droga do udziału w dzisiejszych zawodach, była długa. Rozpoczęliśmy we wrześniu od szkolnych pomiarów na 800m (Ala ustanowiła wtedy oczywiście nowy rekord szkoły), we wrześniu wygrała Mistrzostwa Mokotowa, w październiku zwycięstwo na Mistrzostwach Warszawy a trzy tygodnie temu 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego! Dziś jest najszybszą w KRAJU!!!

 

GRATULACJE DLA ZAWODNICZKI, RODZICÓW I TRENERÓW! :-)

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu

2019 03 21 plywanie 00121 marca równolegle w tych samych godzinach odbywały się Mistrzostwa Warszawy dziewcząt w konkurencjach łyżwiarskich oraz Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu chłopców i dziewcząt. Oczywiście mimo logistycznej łamigłówki daliśmy radę i wystartowaliśmy w obu konkurencjach.

Dziś na pływalni przy ul. Barcelońskiej nasza drużyna rywalizowała w wyścigach indywidualnych i w sztafetach. Drużyna naszych dziewcząt w składzie: Iga Rudnik, Zosia Grządkowska, Zosia Smyrgała, Pola Gołębiewska, Hania Niemyjska, Oliwka Staszków, Marysia Zienkiewcz, Zosia Troniewska zajęła 6 miejsce. Dodatkowo bardzo dobry występ indywidualny zaliczyła Marysia Zienkiewcz dopływając do mety na 4 miejscu. Gratulujemy!

Reprezentacja chłopców liczyła 3 osoby: Janek Jedliński, Tomek Wargocki i Marek Coddington.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ogarnięciu tego napiętego dnia.

Czytaj więcej...

WICEMISTRZYNIE WARSZAWY!!!

2019 03 21 hokej 00121 marca równolegle w tych samych godzinach odbywały się Mistrzostwa Warszawy dziewcząt w konkurencjach łyżwiarskich oraz Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu chłopców i dziewcząt. Oczywiście mimo logistycznej łamigłówki daliśmy radę i wystartowaliśmy w obu konkurencjach.

 

Prawo udziału w dzisiejszych zawodach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży uzyskaliśmy wygrywając dwa tygodnie wcześniej Mistrzostwa Dzielnicy Mokotów. Na Torwarze spotkały się najlepsze drużyny (reprezentacje) wszyskich warszawskich dzielnic. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie od naszych dziewcząt lepiej pojechały tylko rerezentacje Ursusa i coroczne Mistrzynie, łyżwiarki figurowe z Torwaru - Śródmieście.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej dziewcząt

2019 04 01 pilka nozna dziewczyny 0011 kwietnia na boisku przy ulicy Chełmskiej reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz eliminacyjny Mistrzostw Mokotowa w piłce nożnej. Nasze zawodniczki wprost rozgromiły rywalki (SP 33) kończąc spotkanie z wynikiem 13:0. Nasze dziewczęta dominowały na boisku nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale też sprawnością fizyczną, wybieganiem i radością gry. W meczu nie obowiązują limity zmian zatem wzięły udział wszystkie nasze zawodniczki. Reprezentacja: Alicja Łodko, Zofia Troniewska, Helena Komorowska, Hania Niemyjska, Marysia Kędzior, Oliwka Staszków, Zosia Latała, Hania Litwin, Teresa Sikorska i Marysia Zienkiewicz (bramkarka)
Kolejne mecze fazy grupowej przed nami!
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej chłopców

Święty Franciszek wygrywa grupę!! Nasi po ciężkich spotkaniach kończą rozgrywki na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej.2019 04 03 pilka nozna chlopcy 001

Zawodnicy ze szkoły podstawowej Świętego Franciszka byli totalnie poza zasięgiem. Wszyscy jak spod igły, większość powyżej 160cm wzrostu, ubrani w żółto jaskrawe koszulki z logo sponsora. Widać było, że rozegrali ze sobą naprawdę wiele meczy. Grali mądrze, spokojnie widzieli się na boisku. Dzisiejsze mecze eliminacyjne były dla nich jednymi z łatwiejszych jakie ostatnio grali. Z łatwością rozegrali pierwszy mecz z SP271 wysoko wygrywając (10:0), drugi mecz z naszą drużyną również nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia (11:0)

Naszej drużynie pozostał mecz z SP271, ciężka przeprawa... mimo wielu akcji wszystkie nasze strzały nie mogły trafić do bramki rywali i rozpoczęliśmy od dwubramkowej straty. Jednak w trakcie meczu po strzałach Ignacego Sarny i Antka Dembińskiego udało się doprowadzić do remisu trzy-trzy. Bramka dająca nam zwycięstwo w meczu padła szczęśliwie w ostatniej minucie i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Na pochwałę zasługuje gra naszego bramkarza Józka Motoczyńskiego, który dziś na bramce miał bardzo dużo pracy i wybronił wiele ciężkich strzałów!

Czytaj więcej...

ZŁOTY KRĄŻEK - III miejsce w Warszawie!

2019 03 22 hokej chlopcy 00122 marca na Torwarze w konkurencjach hokejowych rywalizowali chłopcy. Drużyna w składzie Jan Dąbski, Krzyś Łodko, Antek Dembiński, Jan Odoliński, Teodor Kaliciuk reprezentując dzielnicę Mokotów wypadła bardzo dobrze. Chłopcy jeździli płynnie, szybko, a w wyjątkowo precyzyjnych konkurencjach byli skoncentrowani i nie popełniali błędów. Nasze prywatne pomiary sugerowały miejsce w czołówce zawodów. Pod koniec dekoracja... i nasi na 5 miejscu... lekkie niedowierzanie... Ale może... Może popełniliśmy jakieś błędy, które zauważyli sędziowie.. Dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki i okazało się że BŁĄD! Nasi zdobyli aż 4 z 5 bramek. A policzono im tylko 2. Nasz końcowy czas powinienem być zatem o 4 sekundy lepszy, a to dawałby nam 3 miejsce!
Niestety było już po dekoracji. Organizatorzy przeprosili i przyzali się do błędu.
Tak! Mamy 3 miejsce w Warszawie, ale na brązowe medale, które otrzymamy na Stegnach będziemy musieli trochę poczekać.
Tak bywa! Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Mistrzyni Mazowsza!

ala 06 4 2019 001ALA ŁODKO!! Najszybszą dziewczyną w całym WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM!!!

5 kwietnia na stadionie w miejscowości Kamion w pow.Sochaczewskim odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Prawo udziału miały tylko najlepsze dwunastki z każdego powiatu i najlepsza dwunastka z Warszawy. Ala WYGRAŁA! Pokonując nie tylko wszystkie startujące dziś dziewczęta, ale kilka tysięcy dziewcząt, które brały udział w biegach eliminacyjnych podczas swoich zawodów dzielnicowych, gminnych czy powiatowych. Za trzy tygodnie Ala weźmie udział w Mistrzostwach Polski, gdzie pobiegnie z najlepszymi zawodniczkami w kraju!
Nikt nigdy w historii naszej szkoły nie zaszedł w szkolnych biegach tak daleko!

Bardzo, bardzo gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej...

ALICJA ŁODKO - TYTUŁ MISTRZYNI WARSZAWY OBRONIONY!

2018 10 04 Ala mistrzyni 0074 października na AWF odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Nasza Ala drugi rok z rzędu pokonała wszystkie dziewczęta z rocznika 2007 i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Warszawy.
Od początku biegu, po bardzo dobrym starcie utrzymywała dużą przewagę aż do mety. Ala umiejętnie dysponowała swoimi możliwościami kondycyjnymi kontrolując bieg i nie pozwalając na zbliżanie się rywalek.

Oprócz Ali, bardzo dobre miejsce zajęła też Zosia Troniewska ostatecznie kończąc swój bieg w roczniku 2006 na 16 pozycji. Helena Salak, Hania Niemyjska i Teodor Kaliciuk ukończyli biegi plasując się w środku stawki.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w indywidualnych biegach przełajowych - jesień 2018

2018 09 19 biegi przelaje ind 01   Rodzeństwo ŁODKO - PODWÓJNE ZŁOTO!!!    2018 09 19 biegi przelaje ind 02


2018 09 19 biegi przelaje ind 16

19 września na Dolince Służewieckiej podczas słonecznej i bardzo ciepłej pogody odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych.

Nasi reprezentacji bardzo dobrze pobiegli i uzyskali wysokie miejsca.

Krzyś Łodko i Ala Łodko wygrali swoje biegi i zdobyli złote medale. Bardzo dobrze wypadły też Zosia Smyrgała (5M) i Hela Salak (6T).

 

Nasi uczniowie zdobywali też miejsca w pierwszych dziesiątkach dające awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się za 2 tygodnie.

Czytaj więcej...

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy

2018 09 16 rajd rowerowy 06W niedzielę 16 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Pogoda idealna, słonecznie choć nie upalnie. Wspólnie pokonaliśmy ponad 11 kilometrową trasę. Zobaczyliśmy (przez mur) wagon metra w hangarze, jeden ze 160 pomników pamięci Karola Tchorka oraz przy szlabanie w Julianku 2018 09 16 rajd rowerowy 09zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Około południa pojawiliśmy się na polanie, gdzie paliły się już dwa ogniska. Wspólnie posileni kiełbaską z ogniska braliśmy udział w zabawach z słodkimi nagrodami.

Serdeczne podziękowania dla: pana Klamki za niespodziewaną poranną wizytę i przygotowanie drewna :) Stasia Kowalskiego i p.Krzysia Sawickiego za przygotowanie i rozpalanie ognisk oraz straż przy naszej polanie, naszym absolwentkom za pomoc w ubezpieczaniu przejazdu i obsługę stanowisk gier: Poli Hojce, Marcie Kudle, Jagodzie Żalińskiej oraz Hani Polanowskiej i Marcie Świeżak oraz Pani Dyrektor za patronat, obecność i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Nowy rekord szkoły na 800 m!

ALA ŁODKO - 2:44:86

Jak co roku we wrześniu, w naszej szkole odbywają się pomiary biegu na 800m. Biegi te są jednocześnie biegami kwalifikacyjnymi do mokotowskich zawodów w biegach przełajowych.

Podczas wczorajszych pomiarów w Parku Arkadia, Ala biegnąc w czasie 2:42:08 ustanowiła nowy rekord szkoły! Poprawiając poprzedni rekord należący do Teodora Kaliciuka o 11 sekund.
Do wyniku Ali najbardziej zbliżył się jej brat Krzyś uzyskując czas tylko o 3 sekundy gorszy od siostry.

Ala startowała na własną prośbę startowała w ostatnim wyścigu. Chciała znać czasy pozostałych.

Bardzo duże postępy uzyskały osoby, które przygotowywały się do zaliczenia również w wakacje i sumiennie wypełniały karty biegowe. Wiele z tych osób poprawiło życiówki o prawie 30 sekund!

W środę Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych! Reprezentacja już wybrana! Trzymajcie kciuki i czekajcie na nowe wiadomości!

Gratulujemy i Pozdrawiamy!

NOWY KAPITAN ZIMOWEJ REPREZENTACJI

Mamy przyjemność poinformować, że Zimowa Reprezentacja Szkoły ma nowego kapitana. Została nim uczennica z klasy 6T Zofia Troniewska.

Utytułowana i bardzo doświadczona zawodniczka z pewnością godnie zastąpi na tej zaszczytnej funkcji Marysię Konopkę, która pełniła funkcję kapitana w roku ubiegłym.

Najbliższe starty Zimowej Reprezentacji już w końcu listopada w ramach cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2018/2019

Gratulujemy!

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej