Wyniki Sprawdzianu szóstoklasisty 2007
Z radością informujemy, że średnia uczniów naszej szkoły ze sprawdzianu po klasie 6 wynosi 35,21 pkt.
Szóstoklasistom gratulujemy.
Z radością informujemy, że średnia uczniów naszej szkoły ze sprawdzianu po klasie 6 wynosi 35,21 pkt.
Szóstoklasistom gratulujemy.
Tuż przed końcem roku odbył się koncert dla rodziców - były piosenki i tańce, mnóstwo uśmiechów i radości!
Szczęśliwie powróciliśmy ze szkoły wiosennej.
Każda z 11 grup intensywnie pracowała.
Zbliża się ZIELONA SZKOŁA. Przypominamy, że wyjazd jest w poniedziałek, 04.06 - zbiórka o godz. 7.45 na parkingu za pocztą w Wilanowie, powrót: piątek 08.06 około godziny 20.30 na ten sam parking za pocztą w Wilanowie.
Klasy 1-3 zabierają maksymalnie 30 zł kieszonkowego, klasy 4-6 maksymalnie 50 zł. Nie zabieramy telefonów komórkowych.
W ostatniej fazie rozgrywek nasze zespoły przegrały swoje mecze i zajęły odpowiednio:
II miejsce – ALFA 1 w kat. klas trzecich i czwartych
IV miejsce – ALFA 1 w kat. klas piątych i szóstych.
Jest to największe osiągnięcie sportowe naszej szkoły. Gratulujemy wspaniałego wyniku sportowego i życzymy powodzenia w kolejnych imprezach.
Finały zaszczycił swoją obecnością Dariusz Dziekanowski – drugi trener kadry Polski. Podczas uroczystego zakończenia pan Dariusz wspólnie z organizatorami wręczał nagrody ufundowane przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PZPN.
W przyszłym roku odbędzie się kolejny 4.8 Turniej piłki nożnej pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Mamy więc sporo czasu, aby solidnie się przygotować i powtórzyć sukces. Powszechnie wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Kto wie, może podczas kolejnego turnieju to my staniemy na najwyższym stopniu podium.
W piątek 18 maja br. zostały rozegrane mecze półfinałowe 47. Turnieju piłki nożnej pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Organizatorem turnieju jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Awans do finału po wspaniałym meczu i zwycięstwie 6:0 nad Szkołą Podstawową nr 257 wywalczył zespół ALFA 1 w kategorii klas trzecich i czwartych.
ALFA 1 |
---|
1. Mikołaj Ławiński 2. Tadzik Turnau 3. Antek Gronet 4. Bartosz Kosno 5. Kajetan Kowalczyk 6. Ignacy Naklicki |
Szansę na awans do finału miał również zespół ALFA 1 w kategorii klas piątych i szóstych. Nasi chłopcy przegrali jednak w stosunku 1:5 z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 63 i w poniedziałek zagrają w meczu o trzecie miejsce.
ALFA 1 |
---|
1. Maks Kubiak 2. Ignacy Stalewski 3. Felek Rączka 4. Filip Jaskółka 5. Artur Krzak 6. Jan Eysmont |
Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych do wspólnego dopingowania naszych drużyn w najbliższy poniedziałek 21 maja. Mecze odbędą się na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego.
Plan gier:
Godzina
15.00 – mecz o trzecie miejsce w kategorii klas piątych i szóstych.
16.00 – mecz finałowy w kategorii klas trzecich i czwartych.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałego sukcesu i życzymy zwycięstw w najważniejszych meczach.
Trzymamy kciuki!
Przyszła wiosna i my, dziewczyny z Vm, poczułyśmy jej powiew. Postanowiłyśmy zrobić coś niekonwencjonalnego! Ostatecznie skorzystałyśmy z pomysłu starszych koleżanek i w wielkiej tajemnicy przed klasową płcią przeciwną upiekłyśmy ciasteczka. To była doskonała okazja do pogadania na różne babskie tematy. Nie potwierdziłyśmy stereotypowego "Gdzie kucharek 6...", bo pachnących smakowitości wyciągnęłyśmy z piekarnika cały stos. A później, na lekcji wychowawczej, przetestowałyśmy powiedzenie "przez żołądek do serca".
Jeśli ktoś zauważył ocieplenie kontaktów damsko-męskich w naszej klasie, to już wiadomo dlaczego!
W poniedziałek 14 maja br. podczas turnieju piłki nożnej, o którym pisaliśmy wcześniej, awans do półfinału wywalczyły nasze dwie reprezentacje:
Szansę na awans do półfinału miał także zespół ALFA 2 w kategorii klas trzecich i czwartych, ale pożegnał się z turniejem po dramatycznej serii rzutów karnych.
Gratulujemy wspaniałej postawy wszystkim zawodnikom i z niecierpliwością czekamy na mecze półfinałowe.
Powodzenia chłopaki!
Przypominamy, że do 18 maja (środa) należy wpłacić drugą ratę wpłaty za szkołę wiosenną (300zł)!
Dla zainteresowanych przedstawiamy opisy grup.
Grupy dla klas 4, 5 i 6
Morska grupa językowa (angielsko-niemiecka)
Jeśli masz ochotę wędrować po plażach, lasach w poszukiwaniu miejsc niezwykłych, tajemniczych, baśniowych przyłącz się do naszej grupy. Będziemy szukać niezwykłych wrażeń. Nauczymy się nazywać otaczający świat za pomocą słów angielskich i niemieckich. Stworzymy własny słownik angielsko–niemiecki. Będziemy śpiewać szanty po angielsku i bawić się w teatr po niemiecku.
p.Ewa Kiefer i p.Dariusz Łukawski
Moczarki kanadyjskie nad Zalewem Wiślanym (turystyczna)
Jeśli lubisz fotografować i prowadzić wywiady. Jeśli odkryłeś w sobie reporterska żyłkę przyłącz się do naszej grupy. Nauczymy się fotografować zwyczajne rzeczy w niezwykły sposób. Opracujemy przewodnik po Mierzei Wiślanej, namalujemy na wielkim płótnie ilustrowaną mapę okolicy, by inni mogli podążać naszym szlakiem.
p.Małgorzata Michalak i p.Magdalena Pelc
SURVIVA Poszukiwacze skarbów (surwiwalowa)
„to survive” – przetrwać
Aby przetrwać w trudnych warunkach trzeba mieć nie tylko dużą siłę fizyczną, odporność na ból, wytrzymałość na zimno, głód, pragnienie, brak snu, ale przede wszystkim silną psychikę i cechy charakteru takie, jak: odwaga, samozaparcie, wiara we własne możliwości, umiejętność współpracy w grupie. Zarówno siłę fizyczną, jak i psychiczną będziesz mógł poćwiczyć w naszej grupie.
p.Ewa Polak i p.Przemek Hołomiej
Grupa Kamienie
Ta grupa jest dla twardych jak granit i delikatnych jak piasek. Ale przede wszystkim dla ciekawskich. Głównym hasłem grupy będzie: Z czego to jest zbudowane? Będziemy poznawali dogłębnie region, w który jedziemy. Jego przyrodę, zabytki i nowe budownictwo. Zapraszamy tych, którzy chcą się dowiedzieć: jak budowano dawniej kościoły i jak zbudowany jest Kościół?, dlaczego miejscowości na tym terenie tak się nazywają?, kto mieszkał na Żuławach?. Pracując w naszej grupie będzie można trochę porysować, i trochę pobawić się w teatr. Nie ukrywamy, że będziemy sporo chodzić, ale będzie też czas na budownictwo plażowe.
p. Kasia Barszcz i p. Gosia Zielińska
T.W.Ó.R. ( dla klas 3, 4 i 5)
Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka?
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE
p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej
Grupy dla klas 1, 2 i 3
KUMY NA TARADEJI
Hej kumy, plany na wyjazd mamy! Niech każdy się dowie, że podróżując z nami taradeją drewnianą wymaluje i zmajstruje: holendrów wiatraki, żuławskie kanały, część morza naszego i rybaka wytrwałego. Morską latarnię, zielarską spiżarnię... I co jeszcze?
Więcej nie zdradzamy, lecz każdego z osobna serdecznie zapraszamy.
p. Ola Kłoczewiak i p. Kasia Żółtek
BIEGUSY
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak żyją „ Biegusy” zapisz się do grupy przyrodniczej. Wstaniemy o świcie (4rano) po to, żeby w blasku wschodzącego słońca posłuchać głosów budzących się ptaków. Spróbujemy w ciemnościach znaleźć drogę do domu. Ciekawskie i wytrwałe „Biegusy” dotrą do miejsc gdzie Wisła wpada do Morza bałtyckiego. spróbujemy znaleźć bursztyn i wytropić żeremie bobrów. Przeprowadzimy doświadczenia związane z trzema żywiołami: wodą , ogniem i powietrzem. wolne od tropienia chwile wypełnimy grami i zabawami terenowymi. Zapraszamy do nas „ranne ptaszki” , „nocne marki” i bystre sokole oczy.
p. Basia Mortas i p. Dorota Kwiecińska
WILKI MORSKIE
Ahoj, Wilku Morski!
Wyrusz z nami w rejs śladami wielkich podróżników i odkrywców. Będziemy snuć opowieści i śpiewać szanty. Spróbujemy odnaleźć skarb ukryty przez piratów. Może odkryjemy nieznany ląd? Zapraszamy tych śmiałków, którzy nie boją się długich marszów, upału i ciemności.
p. Jagna Starska i p. Zosia Białek
AQUA (badawczo-naukowa)
"Dusza ludzka
Podobna jest do wody:
Przychodzi z nieba i wznosi się do nieba (...)"
J. W. Goethe
Aqua to słowo pochodzące z języka łacińskiego i oznaczające wodę.
W tym roku zajmiemy się dokładniej tym właśnie żywiołem. Korzystając z bliskości Bałtyku poznamy właściwości tej cieczy za pomocą rozlicznych eksperymentów. Dowiemy się jakie znaczenie ma ona dla wszystkich organizmów żywych i jak wielkim jest darem. Powędrujemy też przez wieki i przypomnimy sobie historie biblijne związane z wodą, takie jak: Przejście przez Morze Czerwone, Chrzest Jezusa w Jordanie, Cud w Kanie Galilejskiej.
Wszystkich pasjonatów wiedzy i nauki serdecznie zapraszamy
p. Magda Wilska i p. Monika Pawluczuk-Solarz
ROBINSONADA
Czy potrafisz zbudować dom na wyspie oraz wykonać podstawowe narzędzia i naczynia?
Czy chciałbyś samodzielnie zdobyć i przygotować pożywienie?
Czy chcesz dowiedzieć się, kim był Robinson...
Jeśli tak, to koniecznie zapisz się do naszej grupy.
p. Ania Oniszk i p. Dorota Dębska
ŚPIEWAJĄCY SPORTOWCY (sportowo–muzyczna)
Grupa sportowo- muzyczna czeka na tych, którzy dni wiosennej szkoły chcą spędzić na sportowo, a wieczory na śpiewająco. Będziemy grać w piłkę nożną, wykonywać różne ćwiczenia ruchowe, bawić się i śpiewać. Wybierzemy się na pieszą wycieczkę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
P. Piotr Pawiński i p. Marcin Kubik
T.W.Ó.R. (dla klas 3, 4 i 5)
Tylko klasy 3!!
Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka?
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE
p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej
Szanowni Państwo!
W najbliższym czasie uczniowie klas 3, 3m, 4 ,4m, 5 i 5m będą brać udział w zewnętrznym badaniu kompetencji.
Uczniowie klas trzecich będą we wtorek i środę (15, 16 maja) pisać test ponadprzedmiotowy w formie kolorowego zeszytu ucznia. Zeszyt ten będzie sprawdzany przez Instytut badań Kompetencyjnych z Wałbrzycha.
Uczniowie klas czwartych napiszą dwuczęściowy test w piątek (11 maja) na 1. i 2. godzinie lekcyjnej. Karty odpowiedzi z tego testu zostaną sprawdzone przez IBK w Wałbrzychu.
Uczniowie klas piątych napiszą dwuczęściowy test w piątek (11 maja) na 4. i 5. godzinie lekcyjnej. Karty odpowiedzi z tego testu także zostaną sprawdzone przez IBK w Wałbrzychu.
Szczegółowe wyniki poszczególnych osób nie będą przez nauczycieli przekazywane dzieciom Rodzice uczniów dostaną pod koniec roku szkolnego informację o wynikach swojego dziecka.
Zestawienie zbiorcze wyników pozwolą szkole na zmierzenie jakości jej pracy i zaplanowanie procesu dydaktycznego w przyszłych latach.
Więcej informacji o badaniu można uzyskać na stronie internetowej Instytutu www.ibk.edu.pl
Miło nam poinformować, że aż 15 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG.
Największą liczbę punktów zdobyli: Zofia Żółtek, Mikołaj Ulejczyk, Julian Kondej i Malwina Szymczak. Oprócz nich wyróżnienia otrzymali Zuzanna Majszczyk, Antoni Sendułka, Aleksandra Ożogowska, Stanisław Kraś, Marcin Krupa, Michał Chmielewski, Oskar Kupski, Marcin Szubski, Filip Jaskóła, Natalia Olko.
W poniedziałek 7 maja na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się faza grupowa 47 Turnieju piłki nożnej chłopców klas trzecich i czwartych szkół podstawowych pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka.
Organizatorem imprezy jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat prasowy sprawuje „Życie Warszawy”.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:
ALFA 1 | ALFA 2 |
---|---|
1. Mikołaj Ławiński 2. Tadzik Turnau 3. Antek Gronet 4. Bartosz Kosno 5. Kajetan Kowalczyk 6. Ignacy Naklicki |
1. Maciek Olszewski 2. Łukasz Nazarewicz 3. Hubert Nazarewicz 4. Dawid Grzybek 5. Michał Magdziak 6. Jędrek Kaczmarek |
Rewelacyjnie spisał się zespół Alfa 1, który zajął I miejsce w grupie. Równie wspaniale wypadł zespół Alfa 2 zajmując III miejsce. Oba zespoły wywalczyły awans do ćwierćfinału rozgrywek. 14 maja rozegrają swoje mecze systemem pucharowym, czyli „przegrany odpada”. Zwycięzcy natomiast awansują do półfinałów, które odbędą się 18 maja.
Jestem pełen podziwu i uznania dla chłopaków. Zagrali z wielką ambicją, prezentując wysokie umiejętności techniczne. Także taktycznie zagrali wzorowo. Doskonale skracali pole gry przeciwnikowi stosując pressing. Dzięki temu szybko przejmowali piłkę i wyprowadzali kontrataki, które często kończyły się zdobyciem pięknych bramek.
Jestem pełen optymizmu przed ćwierćfinałami. Przypomnę jeszcze, że awans do tej samej fazy turnieju wywalczył wcześniej zespół składający się z uczniów klas 5-6. Oni także zagrają 14 maja.
Gratuluję wszystkim zespołom awansu do kolejnej fazy turnieju i życzę powodzenia.
Z okazji Dnia Ziemi odbyły się specjalne zajęcia warsztatowe dla klas 1-3 na temat segregacji śmieci i recyklingu. Podczas zajęć zorganizowanych przez ekologów z klubu EKO-OKO uczniowie mogli między innymi sami wykonać papier czerpany.
Klasy 4-6 uczestniczyły w specjalnym pokazie slajdów z wyprawy rowerowej p. Ewy Polak – Bednarkiewicz do jednego z najczystszych regionów Europy – Norwegii. Poza tym uczniowie mieli okazję zetknąć się oko w oko z gadami – legwanem i wężami królewskimi. Na koniec bloku zajęć odbyło się przedstawienie przygotowane przez kółko ekologiczne i test dotyczący ochrony przyrody.
Dzień skupienia 20 maja (niedziela) Słomczyn koło Konstancina, godz.11-15.
Pierwsza Spowiedź dzieci 24 maja (czwartek) „dolny kościół” Św. Michała po południu.
Komunia Święta 26 maja (sobota) godz. 10.00 „górny kościół” Św. Michała Archanioła. Po Mszy Świętej – agapa w sali „bocznej” przygotowana przez mamy z klasy 3 i 3M.
Biały Tydzień od poniedziałku 28 maja do czwartku 31 maja, kaplica Matki Bożej w kościele św. Michała o 17.00.
W piątek 1 czerwca dzieci pójdą na mszę szkolną do kaplicy sióstr franciszkanek o 8.15
Wyniki I rundy turnieju „Gramy o złotą piłkę” organizowanego przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe, Klasy V-VI
Nazwa drużyny
ALFA 1 – II miejsce i awans do drugiej rundy
ALFA 2 – IV miejsce
ALFA 1
Filip Jaskóła
Ignacy Stalewski
Jan Eysmont
Maks Kubiak
Miłosz Stępkowski
ALFA 2
Marcin Krupa
Mateusz Slósarski
Aleksander Burnat
Oskar Kupski
Stanisław Konieczny
ALFA to nazwa naszej sekcji piłkarskiej, która istnieje przy szkole podstawowej, a którą współtworzymy razem z Przymierzem Rodzin z ul. Grzegorzewskiej. Bardzo dobrze spisała się drużyna ALFA 1, która wywalczyła awans do dalszego etapu rozgrywek. Życzymy im dalszych sukcesów, które są bardzo prawdopodobne, ponieważ zespół zostanie wzmocniony. Dzisiaj z powodu choroby nie mogli wystąpić Artur Krzak i Felek Rączka.
Dnia 7 maja grać będą dwa zespoły klas czwartych. Tutaj również spodziewamy się bardzo dobrego wyniku.
W SOBOTĘ ODBYŁ SIĘ RODZINNY BIEG NA ORIENTACJĘ
Pogoda dopisała, było chłodno, ale słonecznie. Bawiło się z nami około pięćdziesięciu osób. Oto wyniki rywalizacji:
Rodziny z dziećmi do lat siedmiu:
I miejsce:
Rodzina Państwa Roguskich
Rodziny z dziećmi powyżej siedmiu lat:
I miejsce:
„Zielone Żabki” - rodzina Państwa Rybak
II miejsce:
„ Super psy gończe” oraz „ Szczeniaki– rodzina Państwa Stachurów oraz Państwa Bremerów
III miejsce:
„Arius” – rodzina Państwa Grochowskich
IV miejsce:
Drużyna „Pod psem”- rodzina Państwa Korona
V miejsce:
„Mychy” – rodzina Państwa Stiasny
VI miejsce:
„Tropiciele” – rodzina Państwa Abramowiczów
VII miejsce:
„Antykleszcze” – rodzina Państwa Rybarczyków oraz Państwa Filipów
VIII miejsce:
Rodzina Państwa Jędrzejczyk oraz „ Szczepcie”- rodzina Państwa Szczepańskich
GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!
24 kwietnia o godz. 17.15 odbędzie się dla rodziców dzieci z klas 4 i 4m koncert "BRZECHWONIADA".
Serdecznie zapraszamy!
Już są wyniki II etapu konkursu języka angielskiego.
Policzyliśmy także całkowitą ilość punktów i mamy już pięciu finalistów konkursu, którzy w czerwcu będą konkurować z przedstawicielami innych szkół Przymierza Rodzin.
FINALIŚCI:
Imię i nazwisko |
punkty z I etapu |
punkty z II etapu |
suma punktów |
klasa |
---|---|---|---|---|
Agata Stachura |
60 |
53,5 |
113,5 |
5 |
Antek Sendułka |
55 |
54 |
109 |
6 |
Malwina Szymczak |
46 |
48,5 |
94,5 |
6 |
Ola Ożogowska |
52 |
39,5 |
91,5 |
6 |
Staś Kraś |
41 |
47,5 |
88,5 |
6 |
POZOSTALI: |
|
|||
Marcin Krupa |
42 |
44 |
86 |
5m |
Kasia Adamczyk |
40 |
45 |
85 |
5 |
Bartek Joński |
49 |
32,5 |
81,5 |
6 |
Julia Serafińska |
45 |
36,5 |
81,5 |
6 |
Ania Hawliczek |
44 |
35 |
79 |
5m |
Natalka Olko |
41 |
34,5 |
75,5 |
6 |
Mela Migalska |
40 |
35,5 |
75,5 |
6 |
Zuzia Majszczyk |
43 |
nieobecna |
43 |
6 |
|
max 66 |
max 58 |
max 124 |
klasa |
GRATULACJE!!!!
Warszawa, 16 kwietnia 2007
Zapraszam Rodziców klasy 3 i 3m. na spotkanie informacyjne dotyczące nowego roku szkolnego.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 kwietnia w "sali gimnastycznej" o godzinie 18.00. Dowiecie się Państwo o tym, kto będzie wychowawcą Waszych dzieci, kto będzie uczył poszczególnych przedmiotów i w oparciu o jakie programy i podręczniki, poznacie nauczycieli klas 4-6.
OGŁOSZENIE!
W środę 18 kwietnia 2007 na pierwszej godzinie lekcyjnej odbędzie się II etap konkursu języka angielskiego organizowanego we wszystkich szkołach Przymierza Rodzin. Trzynastu uczestników którzy pomyślnie przeszli do drugiego etapu konkursu powinno się stawić tego dnia punktualnie (o 8:15) w sali na dole. W tej części konkursu należy się głównie wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Test będzie trwał 60 minut. W wyniku tego etapu wyłonimy 5 finalistów, którzy zmierzą się ze sowimi kolegami z innych szkół. Finał odbędzie się w Szkole Przymierza Rodzin im Jana Pawła II w czerwcu tego roku, o czym oczywiście poinformujemy wcześniej.
Lista uczestników drugiego etapu:
Agata Stachura kl.5
Antek Sendułka kl.6
Ola Ożogowska kl.6
Bartek Joński kl.6
Malwina Szymczak kl.6
Julia Serafińska kl.6
Ania Hawliczek kl.5m
Zuzia Majszczyk kl.6
Marcin Krupa kl.5m
Natalka Olko kl.6
Staś Kraś kl.6
Kasia Adamczyk kl.5
Mela Migalska kl.6
Trzymamy kciuki!
Święto Wiosny w naszej szkole tradycyjnie związane jest z konkursem recytatorskim.
W tym roku dzieci przygotowały i zaprezentowały wiersze napisane przez ks. Jana Twardowskiego. Widzowie oprócz pięknych recytacji mogli podziwiać ciekawą dekorację. Organizatorzy przygotowali "pokój ks. Jana" ogrzany ciepłem nastrojowej lampki.
W konkursie zwyciężyli:
W kategori klas I-III:
Witek Adamkiewicz kl. 1M
Michał Matysiak kl. 1M
Iza Bukalska kl. 2M
Hania Kraś kl. 3
Magda Koziej kl. 1M
Jerzy Traczyński kl. 1M
Wyróżnienia:
Olaf Woliński kl. 2 – za wyjątkowo trafny dobór tekstu i zdobycie zainteresowania oraz aplauzu publiczności
Zuzia Ciszewska – Korona kl. 3 – za pomysłowe wykorzystanie rekwizytów do interpretacji wiersza
W kategorii klas 4-6:
Ada Rączka kl. 4m
Patryk Luboiński kl. 5m
Antek Gronet kl. 4m
Zadaniem uczestników z klas I i II będzie np.: podpisanie ilustracji, ułożenie szyku wyrazów w zdaniu, ułożenie kolejności wydarzeń. Trzeba będzie także odpowiedzieć na pytania testowe z jedną poprawną odpowiedzią.
Zadaniem uczniów z klas III – VI będzie przeredagowanie tekstu tak, by wypowiedź spełniała następujące kryteria: kryterium poprawności językowej (korekta błędów: gramatycznych, fleksyjnych, składniowych, frazeologicznych, leksykalnych oraz stylistycznych) oraz kryterium poprawności ortograficzno – interpunkcyjnej.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 37 uczniów z naszej szkoły.
Grupa melomanów pod przewodnictwem pani Dagny Sadkowskiej uczestniczyła w przesłuchaniach finałowych VI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
Nasza szkoła podstawowa współpracuje ze szkołą podstawową z miejscowości Horden. Miasteczko to leży niedaleko Durham, na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii.
Oto adres naszego partnera:
Our Lady Star of the Sea Pri School, Peterlee
Durham
Address: Thorpe Road
Horden
Peterlee
Durham
Post Code: SR8 4AB
Jest to szkoła katolicka, do której uczęszcza ok. 130 uczniów w wieku 4-11 lat. Dotychczas prowadziliśmy współpracę polegającą na zaplanowaniu szeregu wspólnych działań i wymianie doświadczeń oraz kontaktów drogą pocztową i e-mailową.
Program działań ustalamy wspólnie z nauczycielami partnerskiej szkoły. Ostatnio uczniowie szkoły angielskiej otrzymali od nas paczkę z prezentami. Wysłaliśmy im polskie kolędy zaśpiewane i zagrane przez naszych uczniów, nagrane na płytę CD w naszej szkole dzięki staraniom Pani Dagny Sadkowskiej i Pana Piotra Pawińskiego. Do pudełka dołożyliśmy kartki świąteczne wykonane przez nasze dzieci, sianko, opłatek i CD-Rom z dwoma prezentacjami naszej szkoły (wykonanymi przez Antka Bremera i Zosię Żółtek – obie do obejrzenia na naszej stronie). Do tych wszystkich elementów dodaliśmy „instrukcję świąteczną” z opisem polskich obyczajów Bożonarodzeniowych. Pudełko dotarło do Anglii w całości i zostało otwarte podczas apelu szkolnego. Otrzymaliśmy podziękowania od uczniów i nauczycieli. Teraz czekamy na paczkę z Anglii, ponieważ nasi partnerzy przygotowują właśnie prezentację swojej szkoły. Kiedy tylko ją otrzymamy natychmiast zamieścimy ją na naszej stronie.
Następnym krokiem będzie założenie w szkole Klubu Europejskiego. Taki klub już powstał w Horden. Członkowie tego klubu (dzieci w wieku 8-11 lat) napisały właśnie pierwsze listy w poszukiwaniu tzw. „penpals” (korespondencyjnych przyjaciół). Mamy nadzieję, że zawiążą się ciekawe znajomości, a może nawet przyjaźnie. Kluby będą nie tylko korespondowały ze sobą, ale również wykonywały takie same działania w obu szkołach. Zamierzamy na przykład ogłosić konkurs plastyczny na logo klubu, konkurs na nazwę klubu i inne.
O wydarzeniach dotyczących współpracy nasze dzieci są informowane na apelu szkolnym (w każdy wtorek) oraz podczas lekcji języka angielskiego.
Kolejne informacje już wkrótce!
Joanna Jedlińska
Prezentacje uczniów szkoły podstawowej
Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w mieście Durham (wschodnie wybrzeże północnej Anglii). W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą korespondowali z uczniami tamtej szkoły, aby się poznać i nawzajem sobie przedstawić. Właśnie w tym celu ogłosiliśmy konkurs na prezentację mulimedialną wykonaną w programie PowerPoint.
Konkurs zakończył się 1 grudnia 2006 r.
Przedstawiamy dwie konkursowe prezentacje:
W poniedziałek odbędą się bale karnawałowe.
Klasy 1-3 "Bal w Paski i kratki" w godzinach 11.30 - 13.30 (można się przebrać za dowolne postacie z paskami lub kratką np. zebrę, tygrysa, Szkota, marynarza itp.)
Klasy 4-6 "Bal u Piasta Kołodzieja" w godzinach 14.00-15.30 (można się przebrać za Piasta, Rzepichę, konia, woła, marchewkę, pietruszkę, koło itp.)
W tym dniu NIE MA OBIADÓW.
Celem wyjazdu kółka historycznego do Warszawy jest poznanie fragmentów historii stolicy, ale też pokazanie jak ciekawie, niebanalnie można spędzić w niej czas. Wycieczka jest przeznaczona tylko dla twardzieli wybitnie zainteresowanych zwiedzaniem (odwiecznymi hasłami wypraw kółka historycznego są: DUŻO ZWIEDZANIA I CHODZENIA - ZERO STĘKANIA I MARUDZENIA lub KTO NIE MASZERUJE TEN GINIE...).
Spotykamy się o 8.15 w piątek 23 lutego pod szkołą (uczestnicy wycieczki są w tym dniu zwolnieni przez panią dyrektor z lekcji).
W piątek będziemy m. in. uczestniczyć w warsztatach p.t. "Ekspresja" (cokolwiek by to miało znaczyć) w Centrum Sztuki Współczesnej, zwiedzać Muzeum Łowiectwa i brać udział w grze po Łazienkach w poszukiwaniu zabytków, oglądać pokaz starych pozytywek w Muzeum Techniki, podziwiać nowoczesną architekturę. Spać będziemy w hostelu Kanonia na Starym Mieście. W sobotę będziemy poznawać tajniki Nowego Miasta, starej Pragi i robotniczej Woli. Koniec wycieczki nastąpi o 18.00 na Dworcu Centralnym w holu głównym.
Co trzeba mieć ze sobą : DOBRY HUMOR, bilet trzydniowy, dobre buty, coś na śniadanie, kolacje co lubi się jeść, a nie wymaga gotowania, pelerynę, ważną legitymację szkolną, ubiór stosowny do okazji (ciepłe rzeczy - osoby bez czapki, rękawiczek i szalika nie jadą), Bardzo proszę o wpłatę 100 zł do środy (są to pieniądze przeznaczone na bilety wstępów, jedzenie, nocleg, co nam zostanie oddamy rodzicom).
p. Gosia Zielińska
W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole odbył się Tydzień Teatralny. W tym roku tekstem, nad którym pracowały wszystkie klasy starsze, była baśń pt. "Pasterka indyków". Jej mottem jest stwierdzenie "Słowo wylatuje ptakiem, a wraca kamieniem".
Widzowie mieli przyjemność obejrzeć 5 przedstawień. Wszystkie były wynikiem intensywnej pracy zespołowej poszczególnych klas. Spektakle były znakomitym dowodem umiejętności wykorzystania konwencjonalnej historii do zaprezentowania problemów współczesnego świata.
Jury przyznało 32 dyplomy:
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu j. niemieckego DEUTSCHFREUND 2006. Zapraszamy do obejrzenia list wyników naszych uczniów.
W piątek 12 stycznia 2007 odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla klas 4-6, organizowanego przez Szkołę Podstawową Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do tego konkursu i będą mieli szansę zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół Przymierza Rodzin. Pierwsze dwa etapy to etapy wewnętrzne (tj. przeprowadzone na terenie własnej szkoły), a trzeci etap (czerwiec 2007) odbędzie się już w ursynowskiej siedzibie Szkoły PR organizującej konkurs.
Konkurs cieszył się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ponad 40-cioro dzieci z klas 4-6.
Oto lista finalistów pierwszego etapu, którzy wezmą udział w drugim etapie w marcu 2007:
Imię i nazwisko |
Ilość punktów |
klasa |
Agata Stachura |
60 |
5 |
Antek Sendułka |
55 |
6 |
Ola Ożogowska |
52 |
6 |
Bartek Joński |
49 |
6 |
Malwina Szymczak |
46 |
6 |
Julia Serafińska |
45 |
6 |
Ania Hawliczek |
44 |
5m |
Zuzia Majszczyk |
43 |
6 |
Marcin Krupa |
42 |
5m |
Natalka Olko |
41 |
6 |
Staś Kraś |
41 |
6 |
Kasia Adamczyk |
40 |
5 |
Mela Migalska |
40 |
6 |
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH FINALISTÓW
I TRZYMAMY KCIUKI!!!
W tym roku, tak jak w latach poprzednich, wszystkie klasy Szkoły Podstawowej zamiast tradycyjnych Mikołajek i rozdawania sobie prezentów zrobiły coś dobrego dla innych.
Klasa 1m przygotowała kartki świąteczne – dochód z ich sprzedaży wyniósł ponad 700 zł i został przekazany naszej zaprzyjaźnionej szkole w Koszarawie (więcej na ten temat w Liście od państwa Sawickich).
Trzeciaki przygotowały przedstawienie, które pokazały w Domu Opieki Społecznej dla osób starszych i u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.
Uczniowie z klas 2, 2m, 5 i 5m przygotowali paczki dla Rodzinnego Domu Dziecka w Łękawicy (www.niewiarowscy.egonet.pl), a z klas 1 i 4m dla uchodźców z ośrodka na Siekierkach.
Klasy szósta i czwarta zebrały przetwory dla podopiecznych Szkoły Specjalnej w Konstancinie Jeziornej (www.szkolaspecjalna.pl).
Zachęcamy do indywidualnej pomocy tym instytucjom.
Zapraszamy do obejrzenia projektów klas piątych: "Ubieranie choinki". Wybierz jedną z listy i ubierz według własnego uznania, przygotowanymi przez autora ozdobami. Niektóre projekty zawieraja nawet podkład muzyczny - kolędy.
Rozpoczął się Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. W naszej szkole 7 grudnia odbędą się uroczyste roraty. Rodziców z dziećmi prosimy o przyjście na godzinę 6.25 do kościoła p.w. św. Michała. Prosimy o przyniesienie lampionów. Po Mszy Świętej uczniowie wraz z nauczycielami wracają do szkoły na uroczyste śniadanie. W tym dniu nie ma lekcji. Wszystkie klasy uczestniczą w rekolekcjach.
Kl. 1,1m, 2, 2m | Kl. 3,3m, 4, 4m | Kl. 5 i 5m | Kl. 6 | |
Temat | Rodzina Święta. | Eucharystia światłem. Łk. 12, 35-40 |
Cokolwiek uczyniliście jednemu… | Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego Mt.22.37,39 |
Miejsce | Kościółśw. Andrzeja Boboli (jezuitów), ul. Rakowiecka | Kościół św.Jakuba, Plac Narutowicza | Ośrodek franciszkański, ul. Modzelewskiego 98a (wejście od Malczewskiego, za Polskim Radiem) |
Święta Katarzyna w Górach Świętokrzyskich |
Powrót | Ok.14.00 | Ok.14.00 | Ok.15.15 | W piątek 8 grudnia o 21.15 na Dworzec Centralny |
Inne ważne informacje | Obiad u jezuitów; Składka 15 PLN; Dzieci zabierają 2. śniadanie + przybory do pisania. |
Obiad w szkole; Składka 15 PLN Dzieci zabierają 2. śniadanie + przybory do pisania. |
Obiad w szkole; Składka 10 PLN; Dzieci zabierają 2.śniadanie + przybory do pisania. |
KLASA 6 NIE UCZESTNICZY W RORATACH. Spotyka się o 6.50 na Dworcu Centralnym. Na wyjazd należy wziąć ze sobą legitymację, różaniec, piórnik, duże drugie śniadanie, kapcie, ubranie odpowiednie do warunków górskich. |
W dniu 29.11.2006 odbędą się w klasach drugich i trzecich zajęcia ze Strażą Miejską realizowane w ramach Szkolnego Programu Profilaktytki.
Tematem zajeć będzie bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z osobami obcymi - w klasach trzecich oraz zachowania wobec zwierząt w klasach drugich.
Szczegółowe konspekty zajęć można znaleźć na stronie warszawskiej Straży Miejskiej - www.strazmiejska.waw.pl w dziale referatu profilaktyki.
Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w mieście Durham (wschodnie wybrzeże północnej Anglii). W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą korespondowali z uczniami tamtej szkoły, aby się poznać i nawzajem sobie przedstawić. Właśnie w tym celu ogłaszamy
Konkurs jest adresowany głównie do uczniów klas 4 – 6 podstawówki, chociaż prace młodszych będą także dopuszczone.
Oto warunki:
- Prezentacja musi być wykonana w języku angielskim;
- Jej tematem musi być nasza szkoła - prezentacja ta powinna reklamować naszą szkołę i zachęcać naszych partnerów do współpracy;
- Powinna zawierać zdjęcia i inne elementy graficzne, może też zawierać elementy dźwiękowe;
Termin zgłaszania prac: do 1 grudnia 2006r. (zgłaszamy je do p. Joasi J. lub do p. Kasi B.)
Konsultacje językowe: Joanna Jedlinska; konsultacje informatyczne: Katarzyna Barszcz.
Najlepsza prezentacja zostanie wysłana do Anglii i tam będzie nas reprezentować!!!
Z okazji 88 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla klas 1-2 przygotowane przez klasy 3 i 3m. Podczas przedstawienia uczniowie wykonali wiele narodowych pieśni, w śpiew włączyli się też ich młodsi koledzy. (Wszystkie klasy już od dawna ćwiczyły patriotyczny repertuar.)
Klasy 4-6 zastanawiały się nad dylematem "Co to znaczy być patriotą dzisiaj?". Uczniowie obejrzeli pokaz slajdów z Warszawy i wysłuchali współczesnych piosenek o Polsce.
Nasze dzieci od roku codziennie spotykają się w szkole, a my od zebrania do zebrania.
Stwierdziliśmy, że niewiele o sobie wiemy, że niewiele się znamy. A przecież łączy nas szkoła Przymierza Rodzin. To do czegoś zobowiązuje. Poza tym, przed nami jeszcze 5 lat wspólnej nauki naszych dzieci. Nie chcieliśmy dłużej mijać się na ulicy i w szkole wymieniając zdawkowe „dzień dobry”. Postanowiliśmy to zmienić. Dobrym pretekstem było przybycie do naszej klasy dwóch nowych dziewczynek. Karolina i Zuzia szybko nawiązały nowe znajomości a i my tym razem nie chcieliśmy stać na uboczu.
Za pomocą emaili, „skrzyknęliśmy się”, uzgodniliśmy kto co przywozi i 21 października, w sobotę, prawie w pełnym składzie (niektórych „powaliła” choroba) spotkaliśmy się w Kruszewiu, w ogrodzie Państwa Komorowskich.
Nasz pomysł spotkał się chyba z „Najwyższą” aprobatą, bo pogoda, pomimo zaawansowanej jesieni, rozpieszczała nas ciepłymi promieniami słońca. Nie zawiodły nas również świetne humory. Szybko przebrnęliśmy przez moment stremowania i świetnie się bawiliśmy.
Mieliśmy stanowiska łucznicze, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, zorganizowaliśmy podchody: dzieci kontra rodzice, rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny: chłopcy (mali i duzi) kontra dziewczynki (małe i duże), tatusiowie kontra reszta chłopców. Mieliśmy huśtawki na linach, strzelaliśmy z wiatrówek.
Stoły uginały się pod ciężarem własnoręcznych wypieków mam, zajadaliśmy się domowym smalcem, sałatkami i potrawami z grilla, a dzieciaki miały ogromną frajdę pieczenia kiełbasek na ognisku. Po kilku godzinach, gdy czas było się rozstawać, wszyscy mieliśmy wrażenie ze znamy się od lat.
Było wspaniale. Już jesteśmy umówieni na zimowy kulig i wiosenny spływ kajakowy Pilicą.
Rodzice II-tradycyjnej
Klasa 5m będzie brała w tym roku udział w projekcie edukacji filmowej organizowanym przez kino Muranów. Na ten rok zaplanowano cykl "Rodzaje i gatunki filmowe".
Spotkania poświęcone są narodzinom kina, kształtowaniu i rozwojowi poszczególnych gatunków filmowych, takich jak: komedia, baśń, dokument czy animacja. Każde spotkanie składa się z prelekcji aktorskiej wprowadzającej w tematykę (20 min) i projekcji filmu długometrażowego lub zestawu form krótkometrażowych.
Pierwsze zajęcia poświęcone były początkom kina niemego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia m. in. słynnych filmów braci Lumiere "Wyjście robotników z fabryki" i "Lokomotywa wjeżdżająca na stację". Więcej informacji o edukacji filmowej na stronie www.edukacja.snh.org.pl.
Wszystkie klasy wróciły już ze szkół jesiennych.
Klasy pierwsze były na zajęciach przyrodniczych w Białowieży, klasy drugie w gospodarstwach agroturystycznych (2 w Gożdziówce, a 2m w Grzybowie). Klasa 3 wędrowała po Górach Świętokrzyskich, a klasa 3m miała zajęcia przyrodniczo - artystyczne w Funce.
Klasy starsze wyruszyły na objazdy historyczno – geograficzne. Czwartaki były w Biskupinie, Strzelnie, Kruszwicy i Gnieźnie. Klasa 5 zwiedzała Trójmiasto, podobnie jak klasa 6, a klasa 5m – Kraków.
Dnia 21 września 2006 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach przygotowań do tego dnia uczniowie klas młodszych wykonywali dekorację poznając flagi poszczególnych krajów w Europie. Klasy 4-6 odkrywały nieznane oblicze europejskich języków szukając na całym świecie miejsc, w których języki te są używane. Innym zadaniem przybliżającym im kraje europejskie było przygotowanie projektu przedstawiającego wybrane państwo leżące na terenie Europy i wyłonienie z każdej klasy dwóch kandydatów do konkursu z wiedzy o językach i kulturze Starego Kontynentu.
Konkurs ten miał formę quizu. Większość uczestników wykazała się dużą wiedzą, a pierwsza trójka zaskoczyła wszystkich swoim gruntownym przygotowanie. W trakcie trwania quizu mieliśmy też konkurs dla widowni, która odgadywała języki piosenek włączanych przez znaną wszystkim DJ JJ. Nagrodą za dobrą odpowiedź była kontrolowana degustacja europejskich dań przygotowanych przez naszych uczniów.
Warto tutaj wspomnieć, że wśród widowni znalazł się uczeń, który rozpoznał język kameruński i wiedział, że bardzo często można go usłyszeć na ulicach Paryża. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość spróbowania jednego z hiszpańskich, angielskich czy też portugalskich przysmaków. Podsumowując trzeba powiedzieć, że przebieg Europejskiego Dnia Języków był kolejnym wydarzeniem potwierdzającym wyjątkowość uczniów, którzy tworzą wyjątkową szkołę.
Quiz z okazji Europejskiego Dnia Języków
I miejsce - Marcin Krupa
II miejsce - Julia Serafińska
III miejsce Miłosz Stępkowski
Przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przypominamy, że twórczość księdza Jana Twardowskiego była tłumaczona m.in. na język: albański, angielski, białoruski, czeski, fiński, flamandzki, francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słowacki, szwedzki, ukraiński, węgierski, włoski.
Klasa szósta była z wizytą w polskim parlamencie. Uczniowie zwiedzali sejm i senat, a nawet spotkali znanych polityków. Dowiedzieli się też kilku rzeczy o procesie legislacyjnym w Polsce.
9 września odbyło się (pierwsze od dłuższego czasu) spotkanie formacyjne dla Rodziców klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin. Z panią Izabelą Dzieduszycką i panem Adamem Pietrzakiem spotkaliśmy się w Domu Przymierza Rodzin w Podkowie Leśnej.
Mszę Świętą odprawił w kameralnej kaplicy ojciec Stanisław Pacholik, kapelan naszej szkoły.
Po mszy dzieci spotkały się z wychowawczyniami, panią Anną Oniszk i Dorotą Dębską – czas upłynął im na zabawie i spacerze po Podkowie Leśnej. Podczas spaceru dzieciom towarzyszył ojciec Stanisław, który okazał się wytrawnym grzybiarzem!
Rodzice wysłuchali pani Izabeli Dzieduszyckiej, która mówiła o genezie Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, charakteryzowała szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie, mówiła o grupach dziecięcych Przymierza Rodzin i świetlicach środowiskowych, prowadzonych w zaniedbanych wychowawczo środowiskach. Pan Adam Pietrzak mówił min. o miłości rodzicielskiej i jej znaczeniu dla dziecka, o relacjach między szkołą i rodzicami.
Spotkanie zakończyło się podwieczorkiem w pięknym ogrodzie, otaczającym dom. Na stołach znalazły się wspaniałe wypieki mam pierwszoklasistów, a czas szybko upłynął na jedzeniu smakołyków i rozmowach. Dzieci korzystały z pięknej pogody, bawiły się wśród zieleni, zajadały (z dużym zapałem!) domowe przysmaki.
Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzinom, które przybyły do Podkowy Leśnej – mamom za pyszne ciasta i energiczną krzątaninę wokół stołów, które ustawili wśród drzew panowie (im, naturalnie, też dziękuję), a wszystkim – za miłą atmosferę sobotniego, wrześniowego przedpołudnia.
Marzanna Rymsza-Leociak
Serdecznie zapraszamy 4 września na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie odprawiona o godz.11.00 w kościele p.w. św. Michała na ul. Puławskiej.
Po Mszy uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami w klasach w budynku szkoły na ul. Racławickiej 14.
W tym dniu nie ma lekcji, obiadów ani popołudniowej opieki.
Przypominamy o strojach galowych. Uczniów klasy szóstej prosimy o przyniesienie swojego zdjęcia z wakacji.