POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ KLASY 6T

Klasa '6 tradycyjna' pożegnała się ze szkołą ciągiem imprez - zaczęliśmy w środę 18 czerwca udziałem w tradycyjnym POPISIE DLA RODZICÓW, gdzie uczniowie mogli się pochwalić znajomością języka angielskiego i umiejętnościami wokalnymi. Wszyscy się świetnie bawili, było się z czego śmiać. A potem, już wieczorem, wyruszyliśmy... z powrotem do szkoły, gdzie spędziliśmy całą noc! Urządziliśmy sobie noc filmową rozpoczętą filmem "Jasminum" a zakończoną produkcją "Pojutrze". Niektórzy trochę spali, ale inni wytrzymali całą noc.

Ale nie koniec na tym. Rano poszliśmy do sklepu po produkty na śniadanie, a kiedy już zjedliśmy, wyruszliśmy na pożegnalny piknik do Konstancina. Gościny udzielili nam państwo Bremerowie - bardzo dziękujemy! Mogliśmy miło spędzić czas w ogródku, skakaliśmy na batucie i próbowaliśmy chodzić na szczudłach. Był też grill z kiełbaskami a na deser lody. Bardzo zmęczeni około 14 wróciliśmy do Warszawy - następnego dnia, w piątek, już tylko rozdanie świadectw i rozstaliśmy się - tym razem, w tym gronie - na zawsze.

Dziękujemy naszym uczniom za spędzony wspólnie czas i ich rodzicom za wszelkie wsparcie i naprawdę dobrą, nawet jeśli czasami trudną, współpracę.

Pani Iza Sawicka i pani Anna Kulinicz-Walczak.


 

Koło fotograficzne

W czerwcu 2008 uczennice z kółka fotograficznego brały udział w konkursie „Moje miejsca nad Wisłą”, zorganizowanym przez Fundację Fervor. Po wakacjach odbędą się dwie lub trzy wystawy fotograficzne, na których znajdą się między innymi prace uczennic klasy 6M: Ewy Bukalskiej, Magdy Chazan, Ani Hawliczek oraz Pauliny Szczepańskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych zdjęć, które znajdą się na pierwszej, uroczystej wystawie.


 

Junoszyno 2008 - DRUŻYNA APOLLINA

Nasza grupa przyjmując nazwę Drużyny Apollina, wkroczyła na drogę ciekawych, ale niebezpiecznych i czasami strasznych przygód mitycznych bohaterów, których znamy z mitologii greckiej. Naszym głównym celem było dać się dotknąć MUZOM, boginiom sztuki, opiekunkom artystów i szukających natchnienia.

Na początku poznaliśmy imiona Muz i dziedziny sztuki jakimi się zajmowały, a także poznaliśmy ich wizerunki i atrybuty. Czytając mityczne opowieści o bohaterach i bogach starożytnej Grecji, weszliśmy w krainę teatru antycznego i dzięki znajomości jego organizacji i budowy, a także dzięki poznaniu budowy dramatu antycznego i roli chóru, przygotowaliśmy i wystawiliśmy trzy spektakle.

Pierwszy z nich to dobranocka dla młodszych dzieci : "Mit o Dedalu i Ikarze" oraz "Mit o Filemonie i Baucis" przedstawione w postaci teatru cieni. Bardzo podobała nam się ciepła i magiczna atmosfera teatru cieni i byliśmy ogromnie szczęśliwi, że nasz spektakl podobał się młodszym dzieciom. Dostaliśmy gromkie brawa.

Drugie przedstawienie miało formę słuchowiska i dotyczyło "Dwunastu prac Heraklesa". Była to komedia, gdyż trudno na poważnie przygotować spektakl operujący wyłącznie dźwiękiem. Aby uzyskać ciekawe efekty, używaliśmy różnych przedmiotów i własnych głosów. Wystawiliśmy nasze słuchowisko podczas spotkania z innymi grupami przy ognisku. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Trzecia z naszych prac była bardziej skomplikowana. Aby jej podołać trzeba było samodzielnie przygotować greckie maski teatralne. Pracowaliśmy nad tym przez pół dnia. Kiedy maski były już gotowe, pokazaliśmy nasze przedstawienie oparte na micie o Orfeuszu i Eurydyce. Chociaż mit ten kończy się tragicznie, w naszej sztuce pojawiło się kilka elementów komicznych, na przykład, żmija (Kuba) która drzemała na ścieżce i ugryzła Eurydykę (Agatę) w nogę, śpiewający i grający Orfeusz (Zuzia) rozśmieszył publiczność swoim cienkim głosikiem, a trójgłowy pies, Cerber, (Wiktor, Michał i Krzyś) jakoś nie przeraził widzów, tylko ich rozbawił.

Oprócz teatru staraliśmy się poddać także tchnieniu innych muz aby tworzyć i rozwijać swoją wyobraźnię i wrażliwość na innych polach. Szkicowaliśmy postać ludzką oraz naturę przy pomocy węgla, pisaliśmy wiersz (haiku), a także słuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego w gdańskiej Katedrze w Oliwie.

Wróciliśmy pełni wspaniałych wspomnień i przeżyć i wiemy już, że kiedy kogoś dotknie Muza ... trzeba coś stworzyć.

Jako prowadzące grupę, byłyśmy naprawdę bardzo szczęśliwe obserwując intensywną pracę naszych uczniów i wspaniałe efekty tej pracy. GRATULUJEMY!

Pani Kasia i Pani Joasia.


Klasa 2 w Sochaczewie

Dnia 3 czerwca 2008 klasa 2 pojechała na wycieczkę do Sochaczewa.

Dużą atrakcją był sam dojazd, ponieważ jechaliśmy pociągiem, niektóre dzieci pierwszy raz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Kolei Wąskotorowej. Znajduje się tam największy w Europie zbiór zabytkowego taboru wąskotorowego. Zobaczyliśmy między innymi najmniejsze muzeum Koziołka Matołka, które znajduje się w jednym z wagonów oraz liczne parowozy, drezyny, wagony.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Walk nad Bzurą. Widzieliśmy armaty, czołgi używane do obrony miasta podczas II Wojny Światowej.

Największą atrakcją okazał się jednak wyjazd na wieś Zosin. Byliśmy w gospodarstwie, gdzie karmiliśmy różne zwierzęta, siedzieliśmy na traktorze, rozpoznawaliśmy rosnące młodziutkie warzywa. Mieliśmy czas na zabawę na świeżym powietrzu, bieganie na bosaka i taplanie się w błocie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, widać na nich, jak świetnie się bawiliśmy.


Spotkanie z panią Joanną Papuzińską

Dnia 20 maja 2008 r. klasa 2 była w bibliotece na ulicy Ludowej na spotkaniu z panią Joanną Papuzińską.

Wszystkie dzieci czytały lekturę "Nasza mama czarodziejka" i chciały porozmawiać z autorką. Rozmowa rozpoczęła się dosyć oryginalnie - tematem były kapelusze. Wszyscy byli zdziwieni, ponieważ spodziewali się rozmowy o książkach. Okazało się, że w ten sposób pani Papuzińska wprowadziła nas w tytuł najnowszej książki zatytułowanej właśnie "Kapelusze", która opowiada o grzybach. Dzieciom najbardziej podobała się ta część spotkania, kiedy mogły zadawać pytania. A miały ich bardzo dużo...

Spotkanie zakończyliśmy zakupem książek, każdy dostał autograf. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.


Berlin 14-17 maja

RELACJE

W środę 14 maja kilkanaście osób z naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę do Berlina. Poniżej znajduje się kilka opisów tego, co robiliśmy, co udało się nam zwiedzić i obejrzeć. Wycieczkę zorganizowała pani Ewa Kiefer-Podleśna za co bardzo jej dziękujemy! 

Wielkiego wsparcia udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej przekazując nam pieniądze na wszystkie wejścia do muzeów - jesteśmy bardzo wdzięczni, pozwoliło nam to znacznie obniżyć koszty wyprawy.


 

Moje wrażenia z wycieczki do Berlina

Wyjazd był wspaniały! Berlin jest pięknym miastem, ale niestety nie zdążyliśmy zwiedzić wszystkiego. 
Mieszkaliśmy w hotelu młodzieżowym Aletto, gdzie jedliśmy śniadania, natomiast pyszne kolacje w restauracji Les Amis. 
Harmonogram wycieczki był bardzo napięty (ponieważ mieliśmy bardzo dużo do obejrzenia tylko w cztery dni) toteż wszyscy byli bardzo zmęczeni. 
Podróżowaliśmy pociągiem, a w samym Berlinie mertem: U-Bahn, kolejką miejską: S-Bahn i autobusem. 
Najbardziej podobały mi się Olympiastadion, Pergamonmuseum i Potsdamer Platz. 

Marcin Szubski

Wycieczka do Berlina

Na wycieczkę pojechali uczniowie klas szóstych – 12 wybrańców plus dwie nauczycielki pani Ewa i pani Iza. Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe udaliśmy się do naszego hotelu. Po rozpakowaniu się byliśmy gotowi zobaczyć Berlin. Pierwszy na nasz celownik padł Potsdamer Platz, (na którym zobaczyliśmy fragmenty Muru Berlińskiego), a następnie budynek niemieckiego parlamentu. Wieczorem po bardzo męczącym dniu udaliśmy się do restauracji, gdzie przemiły tunezyjsko-francusko-włosko-niemiecki właściciel przywitał nas solidną porcją makaronu. Następnie spanie i od nowa zwiedzanie: Olympiastadion, zamek Charlottenburg, wycieczka statkiem po Sprawie, muzea nocą – a to wszystko w ciągu jednego dnia! Dzień trzeci wreszcie spokojniejszy: muzeum z dinozaurami i zoo. A czwartego dnia już wyjazd. 
Dużo się działo, ale było świetnie. Życzymy piątym klasom, aby pojechały na taka samą wycieczkę za rok (może tylko dłuższą). 

Filip Jaskółka i Miłosz Stępkowski

 

Środa
Z Warszawy wyjechaliśmy z Dworca Centralnego wczesnym rankiem. W pociągu dzieliliśmy się na grupy. Podróż trwała ok. 6 godz. i bardzo nam dłużyła. Przede wszystkim graliśmy w karty, słuchaliśmy muzyki i oglądaliśmy piękne widoki za oknem. Po południu dojechaliśmy do Berlina i po zakwaterowaniu w pokojach pojechaliśmy zwiedzać Potsdamer Platz i Sony Centrum. Później wjechaliśmy na wieżowiec Kollhoff, z którego oglądaliśmy panoramę miasta. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy pod Bramę Brandenburską i Reichstag. Bardzo zmęczeni po ciężkim dniu wróciliśmy do hotelu ok. godz. 20.

Czwartek
Pobudka ok. godz. 8.00. Śniadanie zjedliśmy w hotelu. Przed południem pojechaliśmy pojechaliśmy do Olympiastadion, gdzie kupiliśmy sobie pamiątki i zrobiliśmy dużo zdjęć. Następnie udaliśmy się do pięknego zamku Charlottenburg, skąd popłynęliśmy statkiem po Sprewie. Wczesnym wieczorem pojechaliśmy do hotelu na krótki odpoczynek a potem poszliśmy zwiedzić Pergamonmuseum. Ok. 22.00 wróciliśmy do hotelu.

Piątek
Pobudka ok. godz. 8.00. Przed południem pojechaliśmy wziedzić Museum für Naturkunde. Po muzeum poszliśmy obejrzeć niesamowite zwierzęta w erlińskim zoo (18 tys. gatunków zwierząt). Następnie wracając do hotelu przeszliśmy przez ekskluzywną ulicę KuDamm i zwiedziliśmy dom towarowy KaDeWe.

Sobota
Pobudka ok. godz. 7.30. Spakowaliśmy nasze rzeczy i pojechaliśmy na dworzec skąd o godz. 12.30 wyjechaliśmy z Berlina. Warszawę przywitaliśmy późnym wieczorem.

Jan Eysmont

Wyniki Olimpusa 2008

W kwietniu braliśmy udział w wiosennej sesji ogólnopolskiej olimpiady z j. niemieckiego Olimpus. Dziś otrzymaliśmy wyniki i okazało się, że uplasowaliśmy się dość wysoko. Wszystkie nasze dzieci, a było ich 35 zmieściły się prawie w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych w kraju. (!)

Klasa IV (ogółem wzięło udział 954 dzieci)

 Miejsce w krajuUzyskane punkty
Piotr Pruszkowski 31 174
Tomasz Giermuda 33 170
Magdalena Jasiak 34 168
Krzysztof Bernatowicz 40 156
Filip Zawartka 40 156
Magdalena Marczyńska 43 150
Łukasz Martyniuk 43 150
Kacper Raciborski 46 144
Joanna Kępińska 50 136
Mateusz Miedzianowski 51 134

Klasa V (ogółem wzięło udział 1181 dzieci)

 Miejsce w krajuUzyskane punkty
Bartosz Kosno 29 180
Helena Stiasny 30 178
Aleksandra Bernatowicz 32 174
Hubert Nazarewicz 41 156
Mikołaj Ławiński 44 150
Łukasz Nazarewicz 44 150
Maciej Olszewski 46 146
Kajetan Kowalczyk 52 134

Klasa VI (ogółem wzięło udział 1164 dzieci)

 Miejsce w krajuUzyskane punkty
Paulina Szczepańska 25 190
Matylda Greń 26 188
Agata Stachura 28 184
Magdalena Chazan 31 178
Magdalena Leśniak 32 176
Miłosz Stępkowski 32 176
Anna Hawliczek 33 174
Julia Olszewska 33 174
Aleksandra Białek 35 170
Ewa Bukalska 39 162
Jan Eysmont 39 162
Oskar Kupski 40 160
Natalia Mamani 40 160
Aleksander Burnat 43 154
Marcin Szubki 47 146
Mateusz Slusarski 48 144
Kamila Krzak 49 142
Filip Jaskółka 50 140

Nasze sukcesy w pływaniu

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu dziewcząt w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzeży. Wróciliśmy z trzema medalami:

brązowym za zajęcie III miejsca w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 25 m z czasem 0;24,61 dla Zuzi Ciszewskiej-Korony;

brązowym za zajęcie III miejsca w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50m z czasem 0;57,42 dla Helenki Wierzbowskiej;

oraz srebrnym, za zajęcie II miejsca w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25 m z czasem 0;16,87 dla Julki Zimińskiej.

Dziewczynom gratulujemy!!!


W Mistrzostwach Mokotowa w pływaniu nasi chłopcy wywalczyli VI miejsce drużynowo.
Poza tym

Maciej Olszewski zajął III miejsce w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50 m z czasem 0;38,13

Ignacy Naklicki III miejsce w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 50 m z czasem 0;53,10.

Chłopakom gratulujemy!!!


 

Gość kółka dziennikarskiego

Kółko dziennikarskie klas IV-VI gościło 17 kwietnia p. Joannę Berdyn, tłumaczkę i polskiego wydawcę książki o Iqebalu Masih, pakistańskim chłopcu, który stał się symbolem walki z wyzyskiwaniem pracujących dzieci. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać przejmującą historię jego życia. Jako pięciolatek rozpoczął niewolniczą pracę w fabryce dywanów. Uciekał kilkakrotnie, aż w 1992 roku udało mu się dotrzeć do organizatorów Frontu Wyzwolenia Pracujących Dzieci. Dwa lata później trafił do Szwecji, gdzie publicznie opowiadał o nieludzkim wyzyskiwaniu dzieci w swoim ojczystym kraju.

W Bostonie otrzymał nagrodę Fundacji Reebok Human Rights - Reebok Youth In Action Reward.
16 kwietnia 1995 został zamordowany, sprawcy wystrzelili 120 pocisków. Do dziś oficjalnie nie wykryto osób odpowiedzialnych za tę śmierć, ale powszechnie wiadomo, że stoi za nią mafia dywanowa.

Kółkowicze, głęboko wstrząśnięci historią Iqbala, zaangażowali się w projekt przystąpienia naszej szkoły do międzynarodowej organizacji WORLD’S CHILDREN’S PRIZE FOR THE RIGHT OF THE CHILD (Światowa Dziecięca Nagroda Praw Dziecka). Corocznie nagroda jest przyznawana trójce dzieci. WCPRC jest największym światowym forum i programem edukacyjnym dla dzieci w zakresie obrony i respektowania praw dziecka, demokracji i globalnej solidarności.


Brzechwoniada 2008

3 kwietnia odbył się Koncert przy Świecach "Brzechwoniada" z udziałem uczniów z klas 4 i 4m oraz ich rodziców. Dzieci wspólnie zaśpiewały i zagrały następujące utwory: "Witajcie w naszej bajce", "Księżyc raz odwiedził staw", "Kaczka dziwaczka" oraz "Na wyspach Bergamutach". 

Niezwykle popularną twórczość uczniowie zaprezentowali też podczas znakomicie przygotowanych recytacji. Wyjątkowa publiczność nagrodzała gromkimi brawami wszystkich artystów, chociaż z największym aplauzem spotkały się występy rodzinne. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym koncercie przyszłoroczne klasy 4. i ich rodziców!


Szkolny konkurs zbierania makulatury

We wtorek ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu zbiórki makulatury "Makulaturożercy 2008"

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli uczniowie klasy 4m. Udało nam się zebrać i odstawić do skupu 1603 kg tego surowca wtórnego.

Nie poradzilibyśmy sobie bez pomocy Rodziców, szczególnie rodzin Szubskich, Marczyńskich, Kępińskich. Pomogła nam też jedna z mam z klasy 4 - P.Jasiak. Serdecznie im dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się też uczniom klasy 4, którzy dzielnie nam pomagali.

A oto wyniki konkursu. 
Miejsce:

  1. klasa 5 - 20,5 kg na osobę

  2. klasa 6m - 19,5 kg na osobę

  3. klasa 4 - 18 kg na osobę

  4. klasa 3m - 17 kg na osobę

  5. klasa 2 - 15,5 kg na osobę

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc

Klasa 4m i Wychowawczynie


Wycieczka do Berlina, 14-17 maja

Uczniowie z klas szóstych, którzy osiagnęli najlepsze wyniki w nauce języka niemieckiego pojadą na kilkudniową wycieczkę do Berlina.

Zobaczą m.in.: Potsdamer Platz, Sony Center, wieżowiec Kollhoff'a, z którego będą podziwiać panoramę miasta, Bramę Brandenburską i Reichstag, w którym zwiedzą szklaną kopułę, Olympiastadion, zamek Charlottenburg, Museum für Naturkunde, berlińskie ZOO.

Wyjeżdżającym życzymy niezapomnianych wrażeń.


Wyniki konkursu recytatorskiego klas młodszych

W tegorocznym WIOSENNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM dzieci przygotowały i zaprezentowały wiersze o zwierzętach. Widzowie oprócz pięknych recytacji usłyszeli także przygotowane przez uczniów piosenki.
W konkursie zwyciężyli:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Klara Gronet kl. 1M
II miejsce: Ola Trybuszkiewicz kl.1
III miejsce: Jasmin Mmereole kl. 1M

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Kuba Czupyt kl. 2M
II miejsce: Alinka Osińska kl.2
            Jerzy Traczyński kl. 2M
III miejsce: Marysia Wierzbowska kl. 2M

W kategorii klas trzecich:

I miejsce: Michał Sękowski kl. 3M
II miejsce: Lila Kupska kl.3M
            Franciszek Pęski kl. 3M
III miejsce: Natalia MAtuszewska kl. 3M

Wyróżnienia:

Julia Abramowicz, Emilia Makarenko kl. 1M
Natalia Szczepańska, Ala Kondej kl. 3M
Anielka Rybak, Marysia Turnau kl. 3M

Wyniki konkursu recytatorskiego klas IV - VI

Dnia 27 marca odbył się w naszej szkole WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI.
Starsze dzieci deklamowały wiersze księdza Jana Twardowskiego. W Jury zasiadła pani Grażyna Strachota-Szpakowska, która profesjonalnie oceniła wszystkich biorących udział w konkursie, pani dyrektor Marzanna Rymsza-Leociak oraz pani Anna Męczyńska.

Po długich naradach ustalono, że

III miejsce ex aequo zdobywają Zuzanna Ciszewska-Korona z klasy 4 oraz Maciej Olszewski z klasy 5m; 
II miejsce Aleksandra Bernatowicz-Lewkowicz z klasy 5m;
I miejsce Ada Rączka z klasy 5m.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom gratulujemy!


 

KÓŁKO DZIENNIKARSKIE

6 marca uczestnicy kółka dziennikarskiego spotkali się z p. Małgorzatą Romańską, redaktor naczelną "13 Miesięcznika Szczęśliwej Nastolatki".
Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak powstaje pismo - zaczynając od zamawiania materiałów u dziennikarzy, umawianie sesji zdjęciowych modelek, a kończąc na omawianiu próbnych wydruków poszczególnych stron. 
Zobaczyliśmy, jak zmieniało się pismo podczas kilku lat swego istnienia.


WIZYTA ZA KULISAMI TEATRU

Uczniowie klasy 4m 28 lutego obejrzeli "Wiedźmy" w Teatrze Lalka. 
Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Glińskiej powstało na podstawie powieści Roalda Dahla pod tym samym tytułem.
Po spektaklu p. Beata Duda-Perzyna, aktorka, zabrała całą grupę za kulisy. Mieliśmy okazję zobaczyć teatr "od kuchni", eksperymentowaliśmy z głosem na scenie, obserwowaliśmy padający na nas śnieg. Mogliśmy zobaczyć etapy powstawania różnych lalek, nauczyliśmy się je odróźniać od marionetek i kukiełek. Zajrzeliśmy do rekwizytorni i garderoby. To było emocjonujące przeżycie.


Goście z zagranicy

Pod koniec lutego nasza szkoła gościła nauczycielki z Irlandii Północnej i Niemiec. Była to wizyta, w trakcie której przygotowaliśmy projekt współpracy z trzema szkołami na okres dwóch lat w ramach Programu Comenius. 
Szkoły te to szkoły podstawowe z Hertzbergu (Niemcy), Belfastu (Irlandia Pólnocna) i Fatimy (Portugalia). Mamy szansę otrzymania specjalnego grantu, który sfinansuje współpracę w latach 2008-2010. W naszej szkole odbyła się specjalna konferencja prasowa w języku angielskim i niemieckim przeprowadzona przez dzieci z klas 4 i 4m. Pytaniom nie było końca. Poniżej zamieszczamy fragment raportu wykonanego przez uczniów z klasy 4m.

"Last week, on 24th January 2008, two teachers from Germany, Delia and Irmtraud, and two teachers from Northern Ireland, Sarah and Kathleen, visited our school. We had a press conference with them. We asked them the following questions:
- What is your favourite colour? Delia likes black, Irmtraud likes red, Kathleen likes green and Sarah - pink.
- What is your favourite place in your city? Sarah: It's the City Hall in Belfast, there are a lot of shops there.
- What kind of music do you like? Delia: I like all kinds of music. Kathleen: I like Irish folk dance music. (...)
- What is your favourite sport? Delia: My favourite sport is going for a walk with my dog. Sarah: Volleyball!
- Have you got any pets? Irmtraud: My son has got two cats. Their names are Mona and Lisa :))
- What do you like in your job? Kathleen: The best things are contact with children and HOLIDAYS of course!!"
The interview was conducted by the children from classes 4 and 4m.


 

Konkurs kulinarny KOSMICZNY POSIŁEK

Fundacja "Bank Żywności SOS" gorąco dziękuje Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin za przekazanie nagrody rzeczowej, która została wręczona dzieciom ze świetlicy środowiskowej TPD przy ulicy Narbutta 27a w Warszawie za zdobycie wyróżnienia w konkursie kulinarnym "kosmiczny posiłek".


Wielki Konkurs Słownictwa 2007/2008

Już po raz drugi wzięliśmy udział w Wielkim Konkursie Słownictwa organizowanym przez wydawnictwo LektorKlett. Tym razem w konkursie wzięły udział wszystkie grupy uczące się języka niemieckiego z klas 4-6. Oto osoby, które zdobyły najwięcej punktów z rozwiązywanego testu:

Klasy czwarte:

  1. Raciborski Kacper - 28 ptk.
  2. Pruszkowski Piotr - 27 ptk.
  3. Bernatowicz-Lewkowicz Krzysztof - 26,5 ptk.
  4. O’Conor Jerry - 23,5 ptk.
  5. Marczyńska Magdalena - 22,5 pkt.
    Wolsan Barbara - 22,5 pkt.

Klasy piąte:

  1. Kosno Bartosz - 40 ptk.
  2. Stiasny Helena - 37 ptk.
  3. Bernatowicz-Lewkowicz Aleksandra - 35 ptk.
  4. Gronet Antoni - 33,5 ptk.
    Lemieszczuk Barbara - 33,5 ptk.
  5. Ławiński Mikołaj - 30,5 ptk.

Klasy szóste:

  1. Chazan Magdalena - 40,5 ptk.
  2. Szczepańska Paulina - 39,5 ptk.
    Stachura Agata - 39,5 ptk.
  3. Olszewska Julia - 39 ptk.
    Leśniak Magdalena - 39 ptk.
  4. Bukalska Ewa - 38,5 ptk.
  5. Greń Matylda - 37,5 ptk.

Przygotowujemy konkursy recytatorskie

Dnia 11 marca klasy 1-3 wzięły udział w warsztatach przygotowujących do udziału w wiosennym konkursie recytatorskim. Warsztaty poprowadziła pani Grażyna Strachota, aktorka wystepująca ostatnio w spektaklach Teatru Roma.
Konkurs recytatorski odbędzie się 27 marca 2008 r.
Temat tegorocznego konkursu dla klas 1-3 nawiązuje do balu karnawałowego i związany jest ze zwierzętami. Dzieci przygotowują wiersz o wybranym przez siebie zwierzątku, wiersz nie może mieć mniej niż 6 wersów.


Przedstawienie "Misterium o Męce Pańskiej"

Zapraszamy na przedstawienie "Misterium o Męce Pańskiej" które przygotowały dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych. Dzieci wykonają Misterium w Niedzielę Palmową, tj. 16 marca o godzinie 15.30 w kościele dolnym Ojców Jezuitów, przy ulicy Rakowieckiej.
Scenariusz i dekoracje wykonał Jacek Florczak.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z próby przedstawienia.


Kosmiczny posiłek

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła od dwóch lat współpracuje z Bankiem Żywności SOS w Warszawie. Uczniowie z ubiegłorocznej klasy szóstej brali udział w projekcie "Nie wyrzucaj! Podziel się!" organizowanym przez warszawski oddział banku, a dotyczącym problemu głodu i marnowania żywności w Polsce. Tegoroczna klasa 6M w ramach akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, przed świętami Bożego Narodzenia, przez kilka godzin pakowała paczki w magazynach banku.

W ostatnim czasie część naszych nauczycieli zaangażowała się w kolejny projekt Banku Żywności "Zdrowe danie – dziecięce gotowanie", realizowany w świetlicach środowiskowych. Jego celem jest m.in. zachęcenie dzieci z biednych rodzin do systematycznego korzystania z pomocy świetlic i ognisk środowiskowych, poprawa nawyków żywieniowych, przekazanie podstawowych zasad higieny, uwrażliwienie dzieci na problem marnotrawienia żywności, usamodzielnienie się dzieci, przekazanie umiejętności sporządzania tanich, wartościowych posiłków z produktów łatwo dostępnych.

W ramach tego projektu został zorganizowany konkurs na "Kosmiczny posiłek" przygotowywany samodzielnie przez podopiecznych świetlic. Chcielibyśmy, aby nasza społeczność szkolna została sponsorem jednej z przyznanych nagród. Nagroda ma być przydatna dla dalszego funkcjonowania danej placówki, przede wszystkim polepszyć warunki przygotowywania posiłków dla dzieci w niej przebywających (np. komplet noży, dużych desek, patelni, łyżek, robot kuchenny itp.).
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o drobne datki na ten cel. Pieniądze można wrzucać do odpowiedniej skarbonki w sekretariacie.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Marzanna Rymsza - Leociak

Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 27 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej dla dzieci z klas pierwszych i drugich.
Przygotowała go p. Paula z pomocą p. Małgosi, a o oprawę muzyczną zadbał p. Piotr, który akompaniował dzieciom na gitarze. Młodzi artyści występowali solo i w duetach. W repertuarze pojawiły się piosenki "szkolne": o kolorach, motylach i innych zwierzątkach, a niektórzy zmierzyli się z poważniejszym repertuarem: I'm Singing in the Rain czy What a Wonderful World. Dzieci starannie przygotowały swoje wystąpienia: na scenie pojawiły się rekwizyty, na przykład boa ze strusich piór, parasole. Uwagę publiczności przykuł też strój ducha (ukryty pod białą maską mały artysta do końca koncertu nie ujawnił swojej tożsamości...).
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, ze dzieci będą reprezentowały nas w kolejnym, tym razem pozaszkolnym konkursie piosenki angielskiej.
Pewnym zaskoczeniem dla zgromadzonych było to, że nikt nie wykonał kultowej piosenki Jożin z bażin.
Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Marzanna Leociak

Zmiany organizacyjne

Łyżwy

Szanowni Państwo informujemy, że sezon łyżwiarski dla klas 1-3 SP jest już zakończony. Od 26 lutego dzieci mają zajęcia na Warszawiance - w marcu jeżdżą jeszcze autokarem.

Szatnie

Dzieci zostawiły b.dużo rzeczy w szatniach; można je odebrać do środy 27 lutego (w pudłach w ogródku) - potem oddajemy ubrania do PCK lub Caritas.
Od drugiego semestru rzeczy pozostawione w szatniach w każdy ostatni piątek miesiąca będziemy oddawać potrzebującym. Bardzo prosimy Rodziców, by egzekwowali od swoich pociech przynoszenie ubrań z powrotem do domu.

Sekretariat

Sekretariat w 2. semestrze będzie otwarty we wtorki od 9.00 do 17.00, a w dni zebrań i dni otwartych od 8.00 do 19.00. W pozostałych dniach (pon., śr., czw., pt.) pani sekretaka będzie przyjmować interesantów w dotychczasowych godzinach tj. 8.00-16.00.


Bale karnawałowe 2008

Dnia 30 stycznia 2008 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3, pod hasłem "Z kamerą wśród zwierząt". Gościły najróżniejsze zwierzęta z całego świata, ptaki, ssaki, owady, gady. Fotoreporterzy nie mogli rozpoznać dzieci zza ich masek, piór i skór. Dzieciaki - zwierzaki zaprezentowały piękne układy taneczne, przygotowywał je niezastąpiony pan Piotr. Zabawę uatrakcyjniły konkursy dla balowiczów, największym powodzeniem cieszył się konkurs "łapanie ogona". Był to bardzo wesoło spędzony czas.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z balu klas 4 - 6 "Południe".


minilogia06

Dwoje z naszych uczniów (Olek z klasy 6m i Ola z klasy 5m) zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu "miniLogia06 - Programowanie grafiki w Logo", który odbył się 26 stycznia. Życząc sukcesów z niecierpliwością czekamy na wyniki.


Corrida 2008!

26 stycznia (sobota) o godz. 11.00 w szkole na ulicy Bachmackiej 3 odbędzie się konkurs ortograficznyCORRIDA 2008. Prosimy o punktualne przybycie. Organizator prosi o zaopatrzenie się w długopisy.
Więcej informacji u p. Edyty Żebrowskiej.


Na niemieckim...

Na niemieckim sporo działo się przed świętami: oprócz tego, że wszystkie klasy napisały klasówki, sprawdziany, testy i inne okropieństwa, dzięki czemu mogły spokojnie udać się na kolędowanie i nie myśleć już o słówkach, rodzajnikach i odmianach, to jeszcze klasa 5 i 4 zrobiły piękne szopki bożonarodzeniowe. Ponadto czwartaki własnoręcznie wykonały kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim oraz przygotowały talerz obfitości, który wspólnie opróżniliśmy opowiadając sobie o zwyczajach związanych okresem adwentu i Bożego Narodzenia w Niemczech. Klasa 5m zajęła się rozszyfrowywaniem świątecznego słownictwa, kółko niemieckie rozśpiewało kolędami Stille Nacht i Alle Jahre wieder, a klasa 6m wysłuchała prezentacji o szopce krakowskiej przygotowanej przez Artura Krzaka. Niestety niewtajemniczona w niemieckie zwyczaje świąteczne pozostała klasa 6 ponieważ za zgodą wychowawcy została uprowadzona na pokaz filmu Opowieść wigilijna.


Termin zielonej szkoły

Zielona szkoła dla SP nr 2 PR odbędzie się tydzień później, niż planowaliśmy; tj. od 9 czerwca (poniedziałek) do 13 czerwca (piątek) w Junoszynie na Mierzei Wiślanej (tam, gdzie byliśmy w ubiegłym roku).

Dyrektor Szkoły
Marzanna Rymsza-Leociak

Rekrutacja na następny rok szkolny 2008/2009

Spotkanie rekrutacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszej klasie wrześniu 2008 roku odbędzie się 6 lutego (środa) o 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 PR przy ul.Racławickiej 14.
Zapraszamy!


Rekrutacja na rok szkolny 2008/2009

Spotkanie rekrutacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszej klasie wrześniu 2008 roku odbędzie się 6 lutego (środa) o 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 PR przy ul.Racławickiej 14.
Zapraszamy!


Z poprawną polszczyzną na co dzień 2007/2008

Dnia 25 lutego odbędzie się w naszej szkole I etap konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Warunkiem uczestnictwa jest wpłata do piątku (11 stycznia) 8 zł. W klasach I – III pieniądze zbierają wychowawcy, a w IV – VI nauczyciele języka polskiego. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.poprawnapolszczyzna.pl lub u p. Edyty Żebrowskiej.


Wycieczka do TVP

W sobotę, 17 listopada, klasa druga była na wycieczce w Telewizji Polskiej. Po gmachu TVP oprowadzała nas pani Katarzyna Dowbor, która starała się pokazać wszystko, co najciekawsze. Byliśmy na planie programów „Domowe przedszkole” oraz „Ziarno”, gdzie podziwialiśmy ciężką pracę młodych aktorów. Nie wiedzieliśmy, że to, co oglądamy w telewizji wymaga pracy aż tylu osób!!! W charakteryzatorni mogliśmy przymierzać peruki, przyklejać wąsy i podziwiać się w lustrach. Dużo śmiechu wywołało oglądanie kostiumów oraz przeprowadzanie wywiadów w studiu sportowym. Pani Dorotka oraz uczniowie serdecznie dziękują rodzicom Kacperka za tę wspaniałą przygodę!


Obchody 11 listopada w naszej szkole

9 listopada w szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

Klasy młodsze obejrzały spektakl o tematyce patriotycznej, przygotowany przez dzieci pod kierunkiem pani Niny Florczak.
Klasy starsze wzięły natomiast udział w konkursie historycznym. Wszystkie dzieci wypełniły test, którego pytania dotyczyły wydarzeń i osób bezpośrednio związanych z dniem 11 listopada 1918 roku.

We wtorek na apelu ogłoszono wyniki konkursu:

VI miejsce - klasa 5
V miejsce - klasa 5m
IV miejsce - klasa 6m
III miejsce - klasa 4 - 74% poprawnych odpowiedzi
II miejsce - klasa 6 - 87% poprawnych odpowiedzi
I miejsce klasa 4m - aż 92% poprawnych odpowiedzi

Zwycięzcy w nagrodę 21 listopada wyjdą na cały dzień ze szkoły - najpierw zwiedzą wystawę poświęconą marszałkowi Piłsudskiemu w Muzeum Wojska Polskiego, a potem obejrzą wybrany przez siebie film w kinie.

Gratulujemy!


Uniwersytet Dzieci

Szanowni Państwo, w Warszawie ruszył Uniwersytet dla dzieci.

Obecnie około 500 dzieci uczestniczy w zajęciach tego Uniwersytetu w Krakowie. Dzieci uczestniczą w wykładach, zasiadając na salach wykładowych krakowskich uczelni, oraz w warsztatach, prowadzonych przez naukowców i artystów.
Wkrótce dołączy do nich 300 dzieci w Warszawie.

Pierwszy wykład odbył się 17 listopada. Dzieci mogły sie dowiedzieć dlaczego Słońce jest gorące, kiedy będzie można spędzić wakacje na Księżycu, jak powstał wszechświat... Zajęcia prowadził astronom, profesor Stanisław Bajtlik.

W jaki sposób można wziąć udział w wykładach?
Aby uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu, trzeba zarezerwować miejsce za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie www.ud.edu.pl
Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat.


Ciasteczka dla nauczycieli

W niedzielę 13.10.07 uczniowie klasy drugiej zebrali się w domach i z pomocą rodziców szykowali niespodziankę dla nauczycieli z okazji ich święta. W poniedziałek wszyscy nauczyciele zostali poczęstowani przepysznymi ciasteczkami upieczonymi przez dzieci. Pani Dorotka, wychowawca klasy, serdecznie dziękuje za piękne, słodkie serce (widoczne na zdjęciu grupowym) oraz za małe ciasteczka w formie gwiazdek, zwierzątek i serduszek. Mieliśmy w szkole bardzo słodki dzień.


Jesienna szkoła – klasy I i II

W tym roku klasy 1 i 2 były na jesiennej szkole na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pogoda służyła podziwianiu krajobrazów – a było co podziwiać. Ojcowski Park Narodowy zachwycił nas grotami, skałkami w niesamowitych kształtach – np. Maczugą Herkulesa. Przenieśliśmy się w dawny świat dzięki legendom wysłuchanym w Grocie Łokietka oraz w licznych ruinach zamków. Z przyjemnością przebywaliśmy na terenie naszego pensjonatu, gdzie o zmroku udało nam się znaleźć sporo maślaków. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.


 

Zielona szkoła – klasy I i II

W tym roku klasy 1 i 2 były na jesiennej szkole na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pogoda służyła podziwianiu krajobrazów – a było co podziwiać. Ojcowski Park Narodowy zachwycił nas grotami, skałkami w niesamowitych kształtach – np. Maczugą Herkulesa. Przenieśliśmy się w dawny świat dzięki legendom wysłuchanym w Grocie Łokietka oraz w licznych ruinach zamków. Z przyjemnością przebywaliśmy na terenie naszego pensjonatu, gdzie o zmroku udało nam się znaleźć sporo maślaków. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.


Szkoła jesienna 5M

W tym roku nasza klasa wybrała jako cel szkoły jesiennej Góry Świętokrzyskie. Już pierwszego dnia zawitaliśmy do Chęcin, gdzie zwiedziliśmy tamtejszy zamek. Każdy z nas mógł poczuć jak to jest być zakutym w dyby. Jeszcze tego samego dnia w drodze na Górę Św. Katarzyny zwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie między innymi zobaczyliśmy ówczesną lodówkę oraz dowiedzieliśmy się w jaki sposób można było wyprodukować na miejscu, od ręki, wodę gazowaną. Będąc w Górach Świętokrzyskich nie mogliśmy nie podziwiać Jaskini Raj. Był to prawdziwy pokarm dla naszej wyobraźni, podświetlane przez panią przewodnik stalaktyty i stalagmity zamieniały się w żaby i inne stworzenia.


Kolejny dzień spędziliśmy na nogach, pokonaliśmy pieszo 19 kilometrów idąc wzdłuż Pasma Łysogór ze Świętej Katarzyny na Łysicę, a potem na sam Święty Krzyż, gdzie jeden z zakonników Zakonu Misjonarzy Oblatów przedstawił nam historię tamtejszego Kościoła. Będąc w Krzemionkach Opatowskich zwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego, lepiliśmy z gliny naczynia i strzelaliśmy z łuku- zwycięzca dostał w nagrodę prawdziwy krzemień pasiasty. Ostatnim przystankiem był Bałtów i tamtejszy Park Jurajski, który dał nam niepowtarzalną okazje do zabłyśnięcia wiedzą o dinozaurach. Przewodnik zdradził nam wiele tajemnic dotyczących faktycznych rozmiarów i ubarwienia bohaterów prahistorii. Mieliśmy szansę zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę i nabrać dystansu do kolorowych publikacji poruszających temat dinozaurów. Jeszcze dobrze nie wróciliśmy do Warszawy a już zastanawialiśmy się nad naszym następnym wspólnym wyjazdem


6M w Toruniu

Byliśmy na szkole jesiennej w Toruniu. W Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie pod Toruniem pisaliśmy gęsim piórem, czerpaliśmy papier i obsługiwaliśmy dawną maszynę drukarską.

Zwiedzaliśmy Stare Miasto i poznaliśmy legendy związane ze słynnymi toruńskimi piernikami. Sprawdzaliśmy pod Krzywą Wieżą, kto z nas prowadzi prawe życie. W ruinach zamku krzyżackiego odkryliśmy straszną prawdę o tym, czym było Gdanisko.
W planetarium mieliśmy przyjemność obejrzeć seans o budowie wszechświata, a potem, w orbitarium, wykonywaliśmy przeróżne doświadczenia: sprawdzaliśmy naszą wagę na Marsie, obsługiwaliśmy sprzęt astronautów, siłacze podnosili litr soku na Słońcu.
Po dawce doświadczeń naukowych z przyjemnością oddaliśmy się obserwowaniu zwierząt w ogrodzie zoobotanicznym. Największe zainteresowanie wzbudziła oślica...
Wieczorową porą udaliśmy się na zwiedzanie Fortu IV, jednego z kilkunastu mających bronić miasta w czasach pruskich.
W piernikowym mieście znaleźliśmy także czas na własnoręczne wykonanie korzennych pyszności. Pod okiem czarownicy i mistrza przygotowaliśmy pierniki, jak się patrzy!
Zwiedziliśmy także dom Mikołaja Kopernika.
Oglądaliśmy również panoramę miasta ze statku podczas rejsu po Wiśle, która wcale nie płynie tam z południa na północ. Z zupełnie innej perspektywy widzieliśmy miasto z wysoka - z wieży ratuszowej.
Poza tym objadaliśmy się piernikami, głaskaliśmy psa Pana Filutka, opisywaliśmy piękne kamienice i szukaliśmy śladów Ks. J. Twardowskiego w staromiejskich księgarniach.


Nadanie imienia szkole

20060924

 

 

W sobotę 13 października odbędzie się uroczystość nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.

Spotykamy się w kościele św. Michała o godz. 10.00. Ze względu na szczególny charakter uroczystości, na Mszę Świętą dzieci przychodzą ubrane na galowo. Po mszy serdecznie zapraszamy na piknik.


Szkoła jesienna klasy 2m

Czuliśmy się jak książęta mieszkając w luksusowym pensjonacie położnym u stóp średniowiecznego zamku w Bobolicach - jednego z wielu, jakie mogliśmy zobaczyć na Szlaku Orlich Gniazd. Ponieważ aura nam sprzyjała, w czasie naszych wypraw mogliśmy podziwiać piękno wapiennego świata. Słońce odbijające się od połyskliwych, białych, skalnych ostańców, ruin budowli, tu i ówdzie odsłoniętych ścian i kontrastujące z tym jurajskim krajobrazem ubarwione jesienią drzewa dostarczyły nam niezapomnianych widoków. Mieliśmy wiele szczęścia, bo nieopodal miejsca naszego zakwaterowania na usypanej z wapiennych bloków pryzmie bloków, które służyły do renowacji zamku, znaleźliśmy mnóstwo świetnie zachowanych, dość pokaźnych rozmiarów odcisków amonitów. W ruch poszły pędzelki i szczoteczki, którymi oczyszczaliśmy nasze znaleziska. Byliśmy tak zafascynowani, że poszukiwania nasze trwały nawet o zmierzchu. W świetle latarek snuliśmy przypuszczenia do którego ze stworzeń mogły należeć skamieniałe szczątki, a wyobraźnia podsuwała nam pełne tajemnic historie.

Poznaliśmy zarówno dzieje tworzenia się osadowych skał, które dziś są taką ozdobą Jury Krakowsko - Częstochowskiej jak i ich właściwości. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Jaskinia Łokietka, w której wedle legendy ukrywał się sam król.

Do Warszawy odjeżdżaliśmy z postanowieniem powrotu w te śliczne zakątki naszego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Europejski Dzień Języków 2007

W poniedziałek 24 września 2007 r. odbył się Europejski Dzień Języków. W tym roku w centrum naszej uwagi były kraje basenu Morza Bałtyckiego. Młodsze klasy wykonywały flagi państw nadbałtyckich, wspólnie malowały i wyklejały Bałtyk oraz były jurorami w konkursie klas starszych. Klasy 4-6 przygotowały prezentacje poszczególnych krajów. W każdej klasie była wystawa przygotowana przez starszych specjalnie dla młodszych. Dzięki niej młodsi poznali nazwy krajów i ich stolice a także mogli sprobować różnych smakołyków i pobawić się. Maluchy po obejrzeniu wszystkich sześciu prezentacji głosowali na najlepszą.


Klasy starsze miały przydzielone zadania. Prezentowały następujące kraje:

kl.4 - Litwę

kl.4m - Szwecję

kl.5 - Danię

kl.5m - Finlandię

kl.6 - Estonię

Kl.6m - Łotwę

(nie uwzględniliśmy Niemiec ponieważ zeszłoroczny Dzień Europejski zawierał dużo informacji na temat tego kraju).

Klasy czwarte na Piastowskim Szlaku

Wróciliśmy z trzydniowego objazdu naukowego.

Udało nam się zwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego i Katedrę w Gnieźnie.

Poznaliśmy urok zabytkowej kolejki wąskotorowej podczas zwiedzania muzeum w Wenecji, i podczas podróży taką kolejką do Biskupina.


Na Festynie Archeologicznym podziwialiśmy różne pradziejowe rzemiosła, walki wojów, dawną muzykę i tańce. Próbowaliśmy podpłomyków (bez konserwantów). Chłopcy walczyli na miecze z wojami, a dziewczęta lepiły ozbobne paciorki. Strzelaliśmy z łuku i kuszy. Nie sposób wymienić wszystkiego.

Wielkie wrażenie zrobiły na nas zabytki romańskie w Strzelnie. W jednej tylko świątyni jest więcej świętych relikwi niż w wielu miastach! Tylko w Krakowie (całym mieście) jest ich wiecej. W kościele-rotundzie św. Prokopa dziewczyny modliły się do patrona świątyni:

"Święty Prokopie,
daj nam po chłopie.
Może być kulawy,
o jednym oku,
byle w tym roku."

Warto odwiedzić te miejsca. A Biskupin - koniecznie w dniach Festynu Archeologicznego.


Spotkanie formacyjne w Podkowie Leśnej

Szanowni Państwo!

W sobotę 15 września, zgodnie ze zwyczajem Szkół Przymierza Rodzin, odbędzie się w Podkowie Leśnej spotkanie Rodziców i uczniów klas pierwszych naszej szkoły z panią Izabelą Dzieduszycką i panem Adamem Pietrzakiem z Prezydium Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

Miejsce spotkania

Podkowa Leśna
Ul. Jeża 18/22
Dom Przymierza Rodzin

Spotkanie rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 14.00.

Plan dnia
10.00 - 10.15 zbiórka
10.15 - 10.45 Msza Święta
11.00 12.30 - spotkanie Rodziców z p. Izabelą Dzieduszycką i p. Adamem Pietrzakiem; (dzieci mają w tym czasie zajęcia z wychowawcami).
12.30 - 12.45 przygotowanie podwieczorku
12.45 - 13.30 wspólny posiłek
13.30 - 14.00 porządki

Prosimy Rodziców o przywiezienie:
- 15 zł od rodziny (na rzecz Domu Przymierza Rodzin)
- napojów (sok, woda - jeden karton/butelka), ciasta lub ciasteczek, paluszków, cukierków itp. - do przygotowania wspólnego podwieczorku.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły

Utrudnienia w ruchu - remonty ulic niedaleko szkoły

Drodzy Rodzice!

W okolicach naszej szkoły prowadzone są roboty drogowe, związane z remontem ulicy Puławskiej. Puławska - w stronę Piaseczna - jest zamknięta od ulicy Racławickiej. Cały ruch jest skierowany Racławicką do Kazimierzowskiej; Kazimierzowska jest teraz jednokierunkowa i można nią jeździć tylko w kierunku Ursynowa; bardzo trudno jest też jeździć Dolną w stronę Racławickiej.

Do szkoły lepiej dojeżdżać od strony Alej Niepodległości - można skręcić w Racławicką lub inną ulicę w okolicach naszej szkoły. Bardzo trudno znaleźć miejsce do parkowania!

Pamiętajcie Państwo o tym, planując dowożenie dziecka do szkoły na 8.15.

Marzanna Rymsza-Leociak

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Zapraszam na Mszę Świętą, rozpoczynającą nowy rok szkolny 2007/08 do kościoła św. Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej, w poniedziałek 3 września o godzinie 10.00.

Po mszy dzieci spotykają się w swoich klasach z wychowawcami.

Lekcje rozpoczną się od wtorku 4 września.

Marzanna Rymsza-Leociak

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej