Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Szanowni Państwo!

Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się Mszą Św. 25 czerwca o g. 10.00. "Taca" będzie przeznaczona na rzecz powodzian. Zachęcamy także do wzięcia udziału w zbiórce darów, którą koordynuje p. J. Dziedziejko. 

Po mszy uroczysty apel oraz spotkania z wychowawcami w klasach.


Dzień Rodzica 2010

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodzica, który odbędzie się w środę 23 czerwca w Domu Kultury przy Wiolinowej. "Młodszych" zapraszamy od 17, "starszych" od 19.

Przypominamy, że w okolicach Domu Kultury nie ma miejsc parkingowych!


Odwołujemy zieloną szkołę w Zawoi

Szanowni Państwo,

"Szkoła wiosenna" w Zawoi w dniach 7-11 czerwca 2010 r. zostaje odwołana z powodu utrzymujących się od dłuższego czasu złych warunków atmosferycznych, stwarzających trudne do przewidzenia zagrożenia dla uczestników oraz brak możliwości realizacji programu wycieczki.
W dniach 7-11 czerwca będą się odbywały normalne zajęcia lekcyjne.
Od poniedziałku 7 czerwca w kasie szkoły możecie Państwo odbierać pieniądze, po potrąceniu 30 zł za dziecko tytułem zaliczki, którą wpłaciliśmy w kwietniu br. (5 tys. zł).

Marzanna Rymsza-Leociak

Wycieczka do Berlina

Berlin maj 2010 01010 maja (poniedziałek)

Po przyjeździe do Berlina zostawiliśmy bagaże w naszym hostelu i pojechaliśmy do sklepu Ritter Sport na warsztaty o czekoladzie. Dowiedzieliśmy się, jak i z czego powstaje ten przysmak. Każdy z nas zrobił dwie tabliczki czekolady. Po warsztatach, rozejrzeliśmy się trochę po sklepie. Na parterze było mnóstwo przeróżnych rodzajów czekolady, na pierwszym piętrze małe muzeum. Następnie skierowaliśmy się w stronę Bramy Brandenburskiej, pod którą zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Potem wróciliśmy do hostelu, rozpakowaliśmy się i poszliśmy na kolację. Po tym jak już wszyscy się najedli i odpoczęli, wyruszyliśmy zobaczyć Reichstag (siedzibę niemieckiego rządu). Kiedy dochodziliśmy na miejsce już się zmierzchało. Do wejścia do Reichstagu była bardzo długa kolejka. Niestety, nie udało nam się tego dnia wejść do środka.

Czytaj więcej...

Czesne

Warszawa, 25 maja 2010 r.

Zarząd Przymierza Rodzin podjął w dniu 20 maja uchwałę o podwyższeniu kwoty rocznego czesnego za naukę w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin do kwoty 10 560 zł rocznie - płatne po 880 zł w systemie 12 rat lub po 1056 zł gdy czesne płacone jest w przypadkach wskazanych w umowie w systemie 10 rat.
Podwyżka nastąpiła na wniosek Dyrektora Szkoły i została zaopiniowana przez Radę Szkoły.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2
Przymierza Rodzin

WIR - konkurs słownictwa języka niemieckiego

Otrzymaliśmy wyniki Wielkiego Konkursu Słownictwa „Wir” z języka niemieckiego.
Oto zwycięzcy:

w klasie 4: Basia Roguska
w klasach 5: Natalia Szczepańska
w klasach 6: Piotr Pruszkowski

Zwycięzcom gratulujemy!


I Komunia Św. 22 maja 2010 roku

ZAPROSZENIE

W imieniu całej społecznosci szkolnej serdecznie zapraszam na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych uczniów w sobotę 22 maja, w kościele Świętego Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej (Stary Mokotów), o godzinie 10.15.

Marzanna Rymsza-Leociak

Koncert charytatywny

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin niepowtarzalny koncert charytatywny, który odbędzie się 30 maja 2010 r. o godz. 18.00 w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W pierwszej części koncertu z okazji Roku Chopinowskiego usłyszymy utwory naszego wielkiego kompozytora w wykonaniu wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza oraz Urszuli Cuvellier (sopran) - solistki współpracującej na stałe z orkiestrą symfoniczną Radia France i Andrzeja Głowienki (tenor) - solisty mediolańskiej La Scali.

W części drugiej artyści wraz z orkiestrą Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonają arie ze znanych oper. 
Usłyszymy następujące utwory:

arię tytułowej bohaterki z Rusałki Dworzaka, 
arię Per pieta Mozarta, 
arię Leńskiego (Kuda, kuda...) z Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego, 
arię Mimi (Si mi chamiano Mimi) z Cyganerii i Carvadossiego (E’lucevan le Stelle) z Toski Pucciniego, 
duet Gia nella notte densa z Otella Verdiego, 
habanerę i finałowy duet C’est toi, c’est moi z Carmen Bizeta.

Koncert poprowadzi Małgorzata Kożuchowska z Jackiem Gintowtem.

Bilety w cenie 100 i 150 zł. można nabyć w Sekretariacie Przymierza Rodzin przy ul. Nowogrodzkiej 51 w godz. 13-18, oraz w Sekretariatach Szkół PR – nr 1 przy ul. Grzegorzewskiej 10, nr 2 przy ul. Racławickiej 14 i nr 3 przy ul. Nocznickiego 7 w godz. 8.15 – 15.00.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży w naszych szkołach.


Dzień skupienia dla rodziców i dzieci z klas drugich - 16 maja 2010

Jak dojechać? Z Wilanowa drogą nr 724 w kierunku Konstancina/Góry Kalwarii - przez pewien czas jedzie się wygodnie dwupasmówką, tzw. gierkówką, trzeba jednak uważać na liczne kontrole policyjne (także w nieoznakowanych samochodach) i nie rozpędzać się za bardzo. W Bielawie, na wysokości szkoły amerykańskiej i charakterystycznego budnyku jakiejś firmy energetycznej - droga zwęża się; zawsze jest tam korek; trzeba jechać cierpliwie drogą 724, cały czas w kierunku Góry Kalwarii (na 1. i 2. rondzie - prosto!); 2. rondo, przy Starej Papierni - to wjazd do Konstancina; jedziecie Państwo ul. Wilanowską (droga 724) dalej w kierunku Góry Kalwarii, aż do miejscowości Słomczyn; tu, na jedynym większym skrzyżowaniu w tej miejscowości, skręcacie Państwo w lewo i dojeżdżacie pod kościół pod wezwaniem św. Zygmunta; trzeba zaparkować samochód i udać siędo domu rekolekcyjnego; kiedy rozjadą się mieszkańcy Słomczyna - będzie można przestawić samochód na parking koło kościoła. Spotykamy się między 10.45 a 11.15, potem zaczynamy spotkania.

Pozdrawiam - Marzanna Leociak

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 4 maja, we wtorek po długim weekendzie, będziemy w szkole świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest to dzień galowy dla klas 4-6.

Klasy zaprezentują "trzeciomajowe" zadania podczas uroczystego apelu o 8:15.


Schola komunijna 2010

Serdecznie zapraszam pragnących śpiewać w scholi podczas mszy pierwszokomunijnej Rodziców dzieci z klas drugich na próbę. 
Odbędzie się ona we wtorek, 20 kwietnia o godz. 17.30 w sali gimnastycznej budynku szkoły.

Piotr Pawiński

Spacerem po Mokotowie

herb mokotowa8 kwietnia, kiedy szóstoklasiści pisali swój Sprawdzian, klasa 5T wyruszyła na spacer po Mokotowie.

Odwiedziliśmy wiele miejsc pamięci położonych blisko naszej szkoły, chodziliśmy po Parku Morskie Oko, odwiedziliśmy miejsce kaźni powstańców, którzy wyszli z kanałów, widzieliśmy też krasnala Pomarańczowej Alternatywy, który zachował się na ulicy Madalińskiego. Mieliśmy mnóstwo pracy z rozwiązywaniem zadań, które przygotowała dla nas pani Iza...


 

WARSZAWSKA SYRENKA 2010

2010 WARSZAWSKA SYRENKA 2010

 

Miło nam poinformować, że Ariana Kamecka-Jurek otrzymała w XXXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" nagrodę II stopnia, a Witold Kraszewski uzyskał w tym konkursie wyróżnienie.

 

 


Rekrutacja do gimnazjum 2010/11

Przypominamy, że egzamin wstępny do naszego gimnazjum odbędzie się 24 kwietnia (sobota) o 10.00 w siedzibie szkoły (ul. Wąwozowa 28).


Prosimy przed egzaminem dostarczyć do szkoły wypełniony formularz zgłoszenia dziecka do klasy I. Można to zrobić także drogą mailową na adres gim2pr@aster.pl


Jastrzębie

Na kółku matematyczno-fizycznym pani Magdy Pelc JASTRZĘBIE można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, zajrzeć głęboko, dotknąć, rozkręcić, popsuć i rozłożyć... Niektórym udalo się nawet przyozdobić metalową folią z kondensatora...

Finał miniLogia 2009/2010

Uczeń naszej szkoły z klasy 6m Krzysztof Filipów przeszedł do ostatniego - III etapu Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych miniLOGIA.

Gratulujemy!


 

PRZYRODA W NASZEJ SZKOLE

W ostatnim czasie klasy starsze uczestniczyły w wycieczkach o tematyce przyrodniczo - naukowej. Klasa czwarta odwiedziła Muzeum Geologiczne, w którym brała udział w lekcji "Historia Ziemi w kamieniu pisana", dużą atrakcją tej wycieczki była możliwość ogladania skał i minerałów pod specjalistycznymi mikroskopami. Klasy szóste wybrały się do Muzeum Ewolucji na zajęcia o rozwoju organizmów na lądzie. Bardzo ciekawe okazało się również wyjście klas szóstych i jednej piątej do Instytutu Fizyki Państwowej Akademii Nauk na wykład i lekcję doświadczalną o właściwościach światła.


KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKÓŁ PRZYMIERZA RODZIN

KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2010

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKÓŁ PRZYMIERZA RODZIN - to konkurs trzyetapowy organizowany przez p. Ewę Dzierżawską i p. Michała Krusia - nauczycieli Szkoły Przymierza Rodzin z ul. Grzegorzewskiej.
5 marca odbył się pierwszy etap tego konkursu w naszej szkole. Było to 60 zadań sprawdzających znajomość gramatyki, pisowni i słownictwa. W naszej szkole wzięło w nim udział 60 uczniów klas starszych.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2010

Jednoetapowy konkurs dla uczniów klas starszych (4-6) odbędzie się w dniu 24 marca 2010 (środa). Koszt udziału to 7 zł od osoby. Test zawiera około 25 pytań i jest testem wielokrotnego wyboru (każdą odpowiedź trzeba sprawdzić) więc każde dziecko musi w ciągu 45 min. wykonać około 100 operacji językowych.

Zgłoszenia już są przyjmowane a wpłaty należy dokonać u mnie w nadchodzącym tygodniu (tj. przed 23 marca).
Organizator na terenie szkoły: Joanna Jedlińska


Komunia Święta 2010

Ksiądz prałat Józef Hass, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła przy ul. Puławskiej, potwierdził termin Komunii Świetej dla naszych uczniów.

Komunia odbedzie się w sobotę 22 maja o 10.00 w kosciele Św.Michała.


1% PODATKU 2010

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków oraz sympatyków Przymierza Rodzin do przekazania i w tym roku swojego 1% podatku dochodowego.

Pozyskane środki będą służyły m.in. dofinansowaniu działalności naszych szkół.
Aby przekazać pieniądze należy obliczyć 1% należnego podatku i w rubryce swojego PIT-u pt. „Wniosek o przekazanie 1% podatku..." wpisać:
1.Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
2.Nr KRS - 0000091879
3.Kwotę 1% podatku
W rubryce „Informacje uzupełniające” warto napisać - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego.


 

Akademia Rodzica - "Dzieci w sieci"

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Nauczycieli naszej szkoły podstawowej i gimnazjum na spotkanie z panem Andrzejem Piękosiem z Fundacji Dzieci Niczyje na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 stycznia o 19.00 w szkole podstawowej przy ul. Racławickiej 14 w ramach Akademii Rodzica.


Spotkanie Opłatkowe PR

Zarząd Przymierza Rodzin ma zaszczyt zaprosić na uroczyste spotkanie opłatkowe w dniu 17 stycznia 2010 r. (niedziela) o godzinie 16.00.
Spotkanie odbędzie się w szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie, ul. Marii Grzegorzewskiej 10 (róg ul. J. Rosoła).
Program spotkania:

16.00 Msza Św. koncelebrowana, słowo duszpasterskie Arcybiskupa Kazimierza Nycza,
- wspólne kolędowanie z chórem szkolnym,
- nadanie tytułu Honorowego członka Przymierza Rodzin grupie księży i sióstr oraz osobom świeckim,
- dzielenie się opłatkiem,
- agapa.
Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji ss. Służebniczek w Kazachstanie.


REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2010/11

Zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne na temat rekrutacji do Szkoły Postawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego na rok szkolny2010/11. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 lutego o godzinie 18.00, w budynku szkoły przy ulicy Racławickiej 14 (Stary Mokotów).


Kalendarze

Szanowni Państwo!

Już w styczniu będzie możliwość zakupienia w szkole kalendarza (ze zdjęciami poszczególnych klas) na rok 2010.
Przewidywana cena za sztukę to 59,90 (A3) i 44,90 (A4).
Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w sekretariacie szkoły.
Przykładowe kalendarze mogą Państwo obejrzeć na stronie www.ententino.pl.


 

 

AKADEMIA FILMOWA Nowych Horyzontów

Od poczatku roku szkolnego klasa Vm uczestniczy w spotkaniach Akademii Filmowej organizowanej przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Kinie Muranów. Tematem przewodnim wszystkich filmów są problemy i codzienne życie dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Do tej pory obejrzeliśmy filmy dotyczące współzawodnictwa miedzy uczniami w szkole, uchodźctwa dzieci i uzależnienia od nowinek technologicznych.


miniLogia 2009/2010

Do drugiego etapu konkursu miniLogia - programowanie w Logo przeszli:

Krzysztof Bernatowicz-Lewkowicz
Krzysztof Filipów
Mateusz Miedzianowski
Kacper Raciborski
Maria Rybarczyk

Gratulujemy!


Konkurs przyrodniczy - finał

Miło nam poinformować, że Krzyś Filipów, uczeń klasy 6m, przeszedł do 3. etapu Konkursku przyrodniczego. Etap wojewódzki Konkursu pt. "Słońce i Ja" odbędzie się 9 stycznia 2010 r.


Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zakwalifikowali się:

Beata Stachańczyk
Marcin Białek
Marysia Rybarczyk
Magda Marczyńska

Gratulujemy!


THE MASKS - PRZEDSTAWIENIE KLASY 6M (po angielsku).

Wczoraj na siódmej godzinie lekcyjnej grupa teatralna z klasy 6m pod kierunkiem pani Małgosi Michalak wystawiła jednoaktową sztukę w języku angielskim pod tytułem "The Masks". Młodzi aktorzy wykazali się świetną grą i rewelacyjnymi umiejętnościami językowymi. Sztuka jest monologiem wewnętrznym młodego człowieka, który staje wobec dylematu: czy pozostać wiernym sobie, ale niezbyt lubianym, czy poddać się naciskom grupy, zyskać popularność, ale jednocześnie utracić samego siebie. Ten trudny temat został przedstawiony w formie dyskusji bohatera ze swym alter ego.

Sztuka będzie w najbliższej przyszłości wystawiona także dla młodzieży z naszego gimnazjum.
AKTORZY:

Marysia Rybarczyk
Kalina Sendułka
Basia Wolsan
Wiktor Jedliński
Krzysztof Filipów
Krzysztof Bernatowicz-Lewkowicz

Reżyseria: Małgorzata Michalak

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2009

Obchody Święta Niepodległości odbędą się w czwartek 12 listopada. Będzie to dzień galowy w naszej szkole.

W klasach 1-3 odbędą się wspólne zajęcia na 1. godzinie lekcyjnej, a klasy 4-6 będą miały swoje zajęcia na 5. i 6. lekcji.


Konkurs przyrodniczy

Z radością informujemy, że nasz uczeń Krzysztof Filipów zakwalifikował się do II etapu konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium w Warszawie.


jarmark charytatywny Dzieciom w Gruzji

Studium Chrześcijańskiego Wschodu zaprasza na jarmark charytatywny Dzieciom w Gruzji który odbędzie się za tydzień, 25.10.2009 w parafii św Józefa na warszawskim Kole.
Dziękujemy za każde wsparcie: duchowe, materialne jak i rzeczowe. Polecamy uwadze ciekawy program.
Zapraszamy z najbliższymi i znajomymi.
Wstęp wolny.

Elżbieta Jackowska-Kurek i Małgorzata Łukasiewicz-Traczyńska.

Spotkanie z fizykiem

We wtorek 20 października klasę 5T odwiedził pan Nikołaj Uzunow - pracownik Politechniki Warszawskiej. Pan Uzunow przez godzinę odpowiadał na pytania dzieci dotyczące bomby atomowej i pokazywał slajdy, na których można było zobaczyć m.in. fotografię najstarszej skonstruowanej bomby, grzyby atomowe po wybuchu i nośniki, którymi obecnie posługuje się wojsko do transportowania tych bomb.
Zajęcia odbyły się na prośbę dzieci w ramach projektu "Czego chcielibyśmy dowiedzieć się w szkole".


 

5M i 6M na Warsztatach Terapii Zajęciowej

We wrześniu i październiku 2009 roku realizowaliśmy w szkole podstawowej projekt przygotowany przez "Pracownię umiejętności społecznych" z Warsztatów warsztaty niepelnosprawni kl 5 i 6 2009 002Terapii Zajeciowej (WTZ).

 

Uczniowie klas 5m i 6m wzieli udział w cyklu spotkań warsztatowych w czasie których mogli poznać uczestników WTZ i dowiedzieć sie od nich czym jest niepełnosprawność intelektualna, z jakimi trudnościami borykają się na codzień osoby niepełnosprawne, jakie są ich marzenia. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii


 

Szkoła jesienna klasy 1MM

jesienna 1MM 09 2009 006To był nasz pierwszy wspólny wyjazd. Bardzo żałowaliśmy, że trwał tak krótko, bo wspaniale spędziliśmy razem ten czas. W dniach 21-23 września podziwialiśmy bogactwo fauny i flory najstarszego polskiego Parku Narodowego, którego herbem jest żubr. Białowieża powitała nas letnią pogodą i mnóstwem atrakcji. Najbardziej jednak utkwiła nam w pamięci dzienna i nocna wyprawa przez leśne ostępy oraz wizyta u puszczańskich przyjaciół: rysia, wilków, rodziny żubrów, saren, jeleni, dzików... Okolice Centrum Edukacji Przyrodniczej, którego byliśmy gośćmi stały się dla nas miejscem ciekawych zabaw i spotkań oko w oko z tamtejszą przyrodą.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert Kwartludium

Serdecznie zapraszamy na koncerty Warszawskiej Jesieni, na których zagrają nasi muzycy p. Dagna Sadkowska (nasza nauczycielka muzyki) i p. Michał Górczyński (nasz współpracownik), obydwoje z zespołu Kwartludium. Więcej informacji o koncertach na stronach Warszawskiej Jesieni: tutaj, i tutaj, a tu o zespole.


Zaproszenie na Piknik 2009

zapr piknik 2009

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z rodzinami oraz absolwentów "w cztery strony świata" już 17 października.

Jak zwykle czeka Was wiele atrakcji: przedstawienie teatralne gimnazjalistów, tańce z różnych stron świata, loteria, galeria, atykwariat, aukcja dzieł sztuki, warsztaty rękodzielnicze i eksperymenty...
Do końca tygodnie zbieramy jeszcze fanty na loterię, dzieła sztuki na aukcję, książki podróżnicze, mapy i przewodniki do antykwariatu.
Naszymi gośćmi na pikniku będą:
Grzegorz Torzecki - godz. 12.30, opowiadający o BIRMIE, która jest jednym z najmniej znanych państw świata. 
Dariusz Rosiak - godz. 14.00 znawca AFRYKI, którą przejechał w poprzek, od Tanzanii po Senegal.


 

Matecznik - zbiórki harcerskie dla dziewcząt

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki z klas 4-6 na zbiórki harcerskie, które odbywają się w czwartki w godzinach 17:30-19:00 w SP nr 157 im. Adama Mickiewicza przy ul. Kazimierzowskiej 16/20. Nasza drużyna (169 WDH-ek "Matecznik") działa już od prawie 40 lat jako drużyna katolicka. Spotykamy się raz w tygodniu, aby poszerzyć zainteresowania, poznawać ideę harcerską i starać się postępować zgodnie z naszymi przekonaniami. Co roku, wraz z naszym szczepem, wyjeżdżamy na obozy, zimowiska i biwaki, gdzie poznajemy nowych ludzi i wymieniamy się doświadczeniami.


REEDUKACJA

We wtorek 8 września od godz. 18.00 w „gabinecie psychologa” na pierwszym piętrze, p. Magda Ostrowska i p. Renata Wołowiec będą prowadzić zapisy na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (tzw. reedukacja).

Na zajęcia powinny uczęszczać dzieci posiadające odpowiednie zalecenia w opinii psychologicznej lub kierowane indywidualnie przez wychowawców i pedagoga.
Dzieci z klas pierwszych, które będą tego potrzebowały, będziemy kierować na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne w październiku.


logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej