Konkursy przedmiotowe 2011/2012

Na stronie Kuratorium pojawiły się wymagania do przyszłorocznych konkursów przedmiotowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i chetnych do rozpoczęcia przygotowań! 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 22 czerwca 2011

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Michała o godz. 10.00. Po mszy odbędzie się uroczysty apel na boisku przy szkole podstawowej, a po nim rozdanie świadectw w klasach. Podczas Mszy Świętej będziemy zbierać pieniądze na ofiarę, którą przeznaczymy na salezjańskie oratorium w Moskwie.

Czytaj więcej...

DZIEŃ RODZICA

dzien rodzica 002 

20 czerwca 2011 spotkaliśmy się w Domu Kultury na Stokłosach, aby podziwiać przygotowane przez dzieci przedstawienia w języku angielskim. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć.

 

 

Bardzo dziękujemy nauczycielom języków oraz muzyki za przygotowanie występów!


 

Wyniki SPRAWDZIANU 2011

Informacja o wynikach sprawdzianu klas szóstych

Podobnie jak we wszystkich ubiegłych sprawdzianach szóstoklasisty nasza szkoła uzyskała najwyższy wynik wg skali staninowej przygotowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (tzn, że zmieściła się w 5% najlepszych szkół w kraju), aż 50% uczniów uzyskało wynik bardzo dobry lub najwyższy (dla porównania na terenie woj. mazowieckiego taki wynik uzyskało 14% zdających). Żaden z naszych uczniów nie uzyskał wyniku poniżej średniej na skali staninowej.

Więcej informacji o wynikach ogólnopolskich można znaleźć tutaj.


Zielona szkoła GRAMY klasa 6T

Koniec roku szkolnego przyniósł klasie 6T kolejną niesamowitą wycieczkę. Pojechaliśmy jako jedna grupa na zieloną szkołę do Jastrzębiej Góry. Znowu dopisała pogoda, dopisały humory. Świetnie się bawiliśmy - graliśmy w gry na powietrzu i w pomieszczeniach, śpiewaliśmy, graliśmy w teatrze, plażowaliśmy, moczyliśmy nogi w Bałtyku i było nam bardzo dobrze! 

Czytaj więcej...

Wyniki Kangura 2010/2011

I miejsce:

Olaf Dąbrowski i Józef Szafrański

Laureaci - maksymalna liczba punktów; nagroda: wycieczka do Legolandu w Danii.

Najlepsze wyniki w szkole w kategoriach:
Maciej Urlich i Piotr Zabiegły - kategoria "Kangurek"
Mateusz Odrowąż-Sypniewski kategoria "Maluch" dla klas trzecich
Alina Osińska - kategoria "Beniamin" dla klas piątych
Natalia Matuszewska - kategoria "Beniamin" dla klas szóstych.

Spotkanie z pisarzem

24 maja w uczniowie klas szóstych naszej szkoły podstawowej spotkali się z izraelskim pisarzem Urim Orlevem. Orlev urodził się w wyspa na ulicyWarszawie, w okresie okupacji razem z matką i bratem był w getcie. Po wojnie wyemigrował do Izraela. Jest autorem wielu książek, laureatem Międzynarodowej Nagrody im. H.Ch. Andersena i Międzynarodowej Nagrody im. Janusza Korczaka.
Pisarz przeczytał fragmenty opowiadania, w którym wspominał swoje dzieciństwo - okres szkolny (tu min. fragment o kanapkach...), ulubione lektury (jako chłopiec Orlev przeczytał całą Trylogię, był też wielbicielem Karola Maya), zabawy z bratem - oczywiście "w wojnę"... Autor mówł też o pobycie w getcie i ukrywaniu sie po aryjskiej stronie. Uczniowie mogli podziwiać piękną polszczyznę Uriego Orleva i jego poczucie humoru oraz zadawać pytania i otrzymać autograf w książce Wyspa na ulicy Ptasiej lub Babcia robi na drutach. 


 

 

XIV Rodzinny Bieg na Orientację 2011

bieg na orientacje 2011 019

7 maja 2011 roku spotkaliśmy się na RODZINNYM BIEGU NA ORIENTACJĘ. Przybyło aż 90 osób i świetnie się bawiliśmy!

W zakładce Rodzinny Bieg na Orientację można przeczytać relację - zapraszamy!


 

I Komunia Św.

komunia sw 2011

 

21 maja 2011 mogliśmy uczestniczyć w I Komunii Św. naszych drugoklasistów. Msza Św. odbyła się w kościele św. Michała Archanioła a piękną oprawę muzyczną zapeniła szkolna, rodzicielska schola. 


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku 29 kwietnia w naszej szkole był dniem galowym - świętowaliśmy wtedy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasy czwarte, piąta i szóste przeprowadzały ankiety wśród mieszkańców Mokotowa - pytaliśmy o to, co właściwie świętujemy 3 maja, jaka była dokładna data uchwalenia Konstytucji, jakie zmiany Konstytucja wprowadzała.


Klasy przygotowywały również tablice informujące o wydarzeniach z 3 maja 1791 roku. Tablice zostały ocenione w konkursie na najlepsze wykonanie i wartość merytoryczną. Najlepsze prace przygotowały klasy czwarte. Wyniki:

III miejsce - klasa 5
II miejsce - klasa 4M
I miejsce - klasa 4T

Gratulujemy!
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w działania szkoły!

Czytaj więcej...

DEUTSCH-WAGEN

W poniedziałek 18.04. gościliśmy ponownie Deutsch-Wagen (projekt mający na celu promowanie języka niemieckiego), tym razem w szkole podstawowej. Wszystkie dzieci uczące się języka niemieckiego w naszej szkole wzięły udział w zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez lektorkę, która przyjechała do nas z Lublina.

Zajęcia rozpoczęły się wielkim quizem o Niemczech, w którym prawie wszystkie pytania zostały poprawnie rozwiązane. Brawo dla naszych „podstawówkowiczów”! Pozostałe gry i zabawy, rozwiązywanie krzyżówek i układanie puzzli okazały się przysłowiowa bułką z masłem. Najlepszą jednak częścią była zabawa z kolorową chustą, która tak się spodobała naszym uczniom, że trzeba było ją powtórzyć na zakończenie spotkania. Po „ciężkiej” zabawie na dzieci czekały (nie tylko) słodkie przyjemności w postaci ciasteczek oraz rozdanych na koniec upominków: długopisów, koszulek, balonów, piłeczek itp. Z uznaniem muszę przyznać, że wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu z Deutsch-Wagen i mam nadzieje, ze teraz z jeszcze większą ochotą będą uczyć się j. niemieckiego.


 

Wyniki Olimpiady Oimpus z języka niemieckiego

Otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiej olimpiady j. niemieckiego Olimpus. Mamy się czym pochwalić bo najlepszy wynik to 19 miejsce zdobyte przez Józia Szafrańskiego z klasy IV T. Pozostałe miejsca są równie zadowalające. Aby uzupełnić statystykę trzeba dodać, że w klasach czwartych olimpiadę pisało aż 541 dzieci z całej Polski (tym bardziej zachwyca 19 miejsce Józia!), w klasach piątych 677 (świetne 22 miejsce Jeremiego Demiańczuka), w klasach szóstych 726 (najlepsza pozycja Natalki Szczepańskiej).

NazwiskoUzyskane punktyZdobyte miejsce
Kl. IV (możliwych 236)
1. Józef Szafrański 200 19
2. Aleksandra Elwertowska 172 33
3. Krzysztof Sapała 160 39
4. Emilka Makarenko 158 40
5. Witold Kraszewski 152 43
6. Julia Abramowicz 134 52
Kl. V (możliwych 240)
1. Jeremi Demiańczuk 198 22
2. Stanisław Borawski 172 35
3. Michał Matysiak 170 36
4. Franciszek Kaczmarek 158 42
Kl. VI (możliwych 240)
1. Natalia Szczepańska 174 34
2. Wojciech Wasiak 172 35
3. Jakub Stęchły 158 42
4. Jędrzej Sagan 152 45
5. Lilianna Kupska 150 46
6. Izabella Bukalska 150 46
7. Filip Wieczorek 148 47

Grupy na zieloną szkołę!

AKTYWIŚCI – „NAJ...”

Grupa sportowo – krajoznawcza klasy 6m

Prowadzący: p. Ania Kulinicz-Walczak i p. Marcin Kubik

Co planujemy:

 • Znaleźć NAJdalej na północ wysunięty skrawek Polski
 • Przejechać NAJdłuższy półwysep
 • Obejrzeć NAJwiększą kolekcję motyli
 • Zwiedzić NAJdalej na północ położoną jaskinię w Polsce
 • Wdrapać się NAJwyższą wydmę w Słowińskim Parku Narodowym
 • NAJbardziej ruchliwie spędzać wolny czas: grając w gry zespołowe, terenowe, biegając po plaży, szukając bursztynów
 • Podziwiać podczas porannej gimnastyki NAJpiękniejszy fragment wybrzeża klifowego
 • Dowiedzieć się jak NAJwięcej o pierwszej pomocy

Językowi odkrywcy

Grupa dla uczniów klas 4-5

Prowadzący: p. Agnieszka Porzezińska i p.Monika Witkowska

Grupa dla tych uczniów klas 4-5, którzy lubią poznawać języki obce, chcieliby spróbować swoich sił w roli dziennikarza, a oprócz tego są ciekawymi ODKRYWCAMI świata.

Zapisz się do nas a będziesz:

 • szukać śladów języka kaszubskiego w ustnych przekazach mieszkańców Kaszub i w pisemnych znakach,
 • przeprowadzać wywiady z mieszkańcami Kaszub,
 • poznawać tajemnice bałtyckiego złota - bursztynu,
 • tworzyć unikatowy słownik polsko-angielsko-kaszubski,
 • poznawać kaszubskie legendy,
 • wędrować po najpiękniejszych zakątkach i plażach Jastarni i Jastrzębiej Góry

ZAPRASZAMY!!


GRAMY!! – grupa klasy 6T

Prowadzący: p. Iza Sawicka i p. Monika Jagielska

G – gry
R - rebusy
A - abiturienci
M - manewry
Y - yyyyyyyy ;-)

Grupa GRACZY - na gitarze w karty, na planszy w gumę, na scenie w terenie.
Klasa 6T spędzi czas na grach, graniu i pogrywając. We wszystko, co nam przyjdzie do głowy lub wpadnie w ręce i pod stopy.
Obowiązkowe stroje sportowe i artystyczne, głos i instrumenty a także pudełka pełne pionków i kart.


TRUPA TEATRALNA

Zapraszamy kandydatów z klas 3-5
Prowadzący: p. Joanna Jedlińska i p. Katarzyna Barszcz

TRUPA TEATRALNA Zaprasza na objazd po wybrzeżu z cyklem przedstawień. Będziemy tworzyć spektakle teatralne codziennie i wystawiać je dla szerokiej publiczności. U nas każdy może stać się aktorem, a nawet wielką gwiazdą. Marzysz o aktorstwie? To właśnie w naszej trupie może się zacząć Twoja wielka kariera! Od kandydatów wymagamy: wyobraźni, odwagi, ciekawości, pracowitości i dyscypliny!


JAMOCHŁONY

GRUPA PIECHURÓW I TWARDZIELI DLA KLAS 4-5
Prowadzący: p. Magda Pelc i p. Ewa Kiefer

Nasza grupa to grupa typowych piechurów – twardzieli niebojących się bąbli na stopach, ruchomych pisaków, długich i krętych dróg polnych i leśnych ścieżyn, zejść do ciemnych i wilgotnych jaskiń oraz wędrówek po stromiznach i urwiskach, a wszystko to po to żeby w końcu dotrzeć do pięknej plaży i trochę na niej poleniuchować.
Uwaga dzieciaki uczymy się czytać mapy, posługiwać kompasem i używać ich w terenie.


WILKI MORSKIE

Grupa dla klas 1-3
Prowadzący: p. Barbara Mortas, p. Justyna Bartczak

Ahoj dzielne dziewczyny i chłopaki!

Wzywa was dzika plaża i wzburzone morze. W pirackich koszulach poznamy słony smak przygody. Lisi jar będzie dla nas miejscem hartowania ciała i ducha. Każdy dzielny Szczur Lądowy zdobędzie odznakę Wilka Morskiego udowadniając, że umie zwodować łódkę, zna tajemnice nadmorskiej przyrody, zna sposoby wiązania węzłów marynarskich, wie co to honor i odwaga.

„No i ja także, gdy będę Duży,
Może za roczek, a może dwa,
Wyruszam jachtem w morskie podróże,
Ażeby zwiedzić szeroki świat.”

KAMIENNE TWARZE

Grupa klas 1-3
Prowadzący: p. Anna Oniszk i p. Paulina Zoe Jurek

W słońcu czy w deszczu,
W zgodzie, przy wodzie
Na pieszych wycieczkach czas spędzają;
Budują z kamieni, kamienie malują,
Poznają morze, może motyle, może muszelki
Kwiatki rysują,
Wiersze składają,
Na długich wycieczkach skarby zbierają
I po kaszubsku rozmawiają.


GRUPA SURVIVALOWA

DLA UCZNIÓW KLAS 1-3
Prowadzący: p. Ewa Polak, p. Hania Sławińska

Jeśli chcesz sprawdzić swoją wytrzymałość, czujesz zew przygody, niestraszna ci ciemna i zimna noc, wyrusz z nami na wyprawę.
Chcemy wspólnie przeżyć trudy długiej wędrówki, sprawdzić jak smakuje posiłek gotowany samodzielnie na ognisku. Będziemy ćwiczyć swoją wyobraźnię i rozwijać twórcze myślenie - dzięki czemu uda nam się wyjść z niejednej opresji.
Czekamy na Was - Robinson i Piętaszek.


MUZYKA I RUCH U PANÓW DWÓCH, CZYLI TURNUS GRAJĄCY MUZYCZNO – TAŃCZACY

Prowadzący: p. Piotr Pawiński i p. Filip Trząski

Na melodię „We will rock you"

Jeśli wiesz,
Że w piłkę grać chcesz,
Że lubisz ruch
I tych panów dwóch
I pieśni dwie Sfałszujesz lub nie,
To zapisuj się
Do Trząski, Pawińskiego
Muzyczno -sportowego
Turnusu grającego!!!, singing,
Turnusu grającego!!!

LABORATORIUM WODNE

Grupa artystyczno – literacko – naukowa
Prowadzący: p. Monika Pawluczuk-Solarz i p. Anna Męczyńska

„Początkiem wszechrzeczy jest woda”
Tales z Miletu (VII/VI p.n.e)

W naszym Laboratorium wodnym zajmować się będziemy pięknem wody i darem, jakim jest dla człowieka. Poznamy jej właściwości wykonując szereg eksperymentów. Będziemy dociekać, czym ona jest, skąd pochodzi, dlaczego istnieje woda słodka i słona. Podczas pleneru malarskiego staniemy się marynistami, a wieczorami będziemy słuchać i tworzyć własne opowieści o tym niezwykłym żywiole.


Test Wałbrzyski

9 maja 2011 (poniedziałek) o 8.15 uczniowie klas 4m, 4t i 5 napiszą test kompetencji przygotowany przez Wałbrzyski Instytut Badań Kompetencji.


Zaproszenie na XIV RODZINNY BIEG NA ORIENTACJĘ

20110505 mapa bieg orientSobota 7 maja, Chojnowski Park Krajobrazowy

START
w Stefanowie (patrz załączona mapka) w godzinach 10.00-11.30.
Zakończenie imprezy około godziny 14.00.

PROGRAM
Odnalezienie punktów kontrolnych,
ognisko,
gry i zabawy,
ogłoszenie wyników,
rozdanie pucharów i dyplomów.

ZGŁOSZENIA
do piątku 6 maja w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela wf p. Marcina Kubika
opłata 10 zł od osoby (płacimy tylko za 3 osoby)

 

 


 

Warszawska Syrenka 2011

20110410 warszawska syrenka

W XXXIV Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" w eliminacjach dzielnicowych 16 marca wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły:
Maksymilian Hojka z kl. 3M, Szymon Kamler z 2MA, Witold Kraszewski z 4M i Amelia Kucińska z kl. 5.


Szymon Kamler otrzymał nagrodę III stopnia za recytację utworu ks. Jana Twardowskiego pt. "W klasie".

 

Gratulujemy!


Rekolekcje wielkopostne 2011

W kwietniu wszystkie klasy uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych. Poniżej kilka zdjęć z rekolekcji klas pierwszych i drugich.

Witów 2011

Sukcesem zakończyły się dla nas XVI Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie. W ogólnej punktacji nasza szkoła zajęła 7. miejsce na 60 startujących szkół z całej Polski!

W dniach 28.02 - 5.03.2011 r. 17-osobowa reprezentacja naszej szkoły wyłoniona podczas styczniowych zawodów kwalifikacyjnych na Szczęśliwcach, wzięła udział w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Witowie. 

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia galerii!

witow 2011 053


 

Laureaci Konkursu MAT 2011

Stanisław Naklicki - uzyskał dobry wynik w ogólnopolskim konkursie MAT 2011 - 79,38 % punktów możliwych do uzyskania;
Jeremi Dziedziejko - uzyskał dobry wynik ogólnopolskim konkursie MAT 2011 - 78,57 % punktów możliwych do uzyskania.


 

 

Tydzień Teatralny 2011 "Hathor"

Wyniki Tygodnia Teatralnego 2011 r. „Hathor”.

 1. Grand Prix za najlepsze przedstawienie zainspirowane mitem o Hathor dla klasy 6M za spektakl pt. Kryzysy chodzą parami
 2. Nagroda dla najlepszej komedii dla klasy 4T za spektakl pt. Brak zasięgu
 3. Nagroda za najlepszy scenariusz z umiejętnym wykorzystaniem środków teatralnych i odniesieniem do duchowego wymiaru rzeczywistości dla klasy 4M (spektakl pt. Poker)
 4. Nagroda za najbardziej poruszającą interpretację mitu, odnoszącą się do ważnych problemów współczesnego świata dla klasy 6M (spektakl pt.Kryzysy chodzą parami)
 5. Nagroda za najlepszą scenę otwierającą spektakl dla klasy 4T za ukazanie życia codziennego w Egipcie oczami mediów (spektakl pt. Brak zasięgu)
 6. Nagroda za najlepszą scenę finałową z wykorzystaniem piosenki „To już jest koniec” dla klasy 6T (spektakl pt. Thot i Hathor: Reality Game)
 7. Nagroda dla najlepszego aktora Tygodnia Teatralnego 2011 dla Edgara Cobasa z klasy 5 za rolę gangsterki (spektakl pt. Drugie życie gangsterki)
 8. Nagroda za znakomitą rolę prezydenta Rururaka dla Józefa Szafrańskiego z klasy 4T (spektakl pt. Brak zasięgu)
 9. Nagroda za znakomitą rolę agenta Ciapy, miłośnika żeberek dla Alberta Tyszkiewicza z klasy 4T (spektakl pt. Brak zasięgu)
 10. Nagroda dla najlepszej aktorki Tygodnia Teatralnego 2011 dla Patrycji Zabiegłej z klasy 4T za rolę reporterki (spektakl pt. Brak zasięgu)
 11. Nagroda dla najlepszej aktorki dramatycznej i najlepszej odtwórczyni roli Hathor dla Natalii Matuszewskiej z klasy 6M (spektakl pt. Kryzysy chodzą parami)
 12. Nagroda za znakomitą rolę zbuntowanej nastolatki, miłośniczki gier komputerowych dla Gabrysi Duszenko z klasy 6T (spektakl pt. Thot i Hathor: Reality Game)
 13. Nagroda za znakomitą rolę córki, która przesłodziła ojcu herbatę dla Emilki Makarenko z klasy 4M (spektakl pt. Poker)
 14. Nagroda za drugoplanową rolę dla Janka Nowiny-Witkowskiego z klasy 6M za przejmujące oddanie przeżyć Hathor zawartych w jej pamiętniku (spektakl pt. Kryzysy chodzą parami)
 15. Nagroda za drugoplanową rolę właścicielki sklepu jubilerskiego, który okazał się cukiernią, oraz za bardzo udany kostium dla Amelki Kucińskiej z klasy 5 (spektakl pt. Drugie życie gangsterki)
 16. Nagroda za epizodyczną rolę dziewczynki, której zniszczono balonik dla Poli Osińskiej z klasy 4M (spektakl pt. Poker)
 17. Nagroda za szczególną siłę wyrazu scenicznego dla Kuby Abramowicza z klasy 6T, operatora torebki (spektakl pt. Thot i Hathor: Reality Game)
 18. Nagroda za najlepszą charakteryzację i niezapomniane fryzury dla klasy 5 (spektakl pt. Drugie życie gangsterki)
 19. Nagroda za najlepszą scenografię, w szczególności za odtworzenie scenerii nocnego miasta dla klasy 6M (spektakl pt. Kryzysy chodzą parami)
 20. Nagroda za scenografię, która pokazała, że bardzo oszczędnymi środkami można uzyskać niezwykle wyrazisty efekt dla klasy 4T (spektakl pt. Brak zasięgu)
 21. Nagroda za najlepszy dobór muzyki ilustrującej opowiadaną historię dla klasy 4M (spektakl pt. Poker)
 22. Nagroda za najlepsze kostiumy, ze szczególnym uwzględnieniem postaci anioła i diabła dla klasy 4M (spektakl pt. Poker)
 23. Nagroda dla najlepszego reżysera za stworzenie w pełni spójnego i szczególnie bogatego pod względem formalnym spektaklu dla klasy 6M (spektakl pt. Kryzysy chodzą parami)

Czytaj więcej...

Moda Majów

Klasa 5 odwiedziła Muzeum Archeologiczne i obejrzała wystawę "Moda Majów. Elita i dwór - Jaina 600 - 900 n.e.". Uczniowie wzięli tez udział w warsztatach, a co z tego wynikło, możecie obejrzeć poniżej...

Czytaj więcej...

1% 2011

Szanowni Państwo, w imieniu naszej społeczności szkolnej, zwracam się do Państwa z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.
Pieniądze, przekazywane na rzecz Stowarzyszenia, wykorzystywane są na cele statutowe, takie jak: stypendia dla uczniów i studentów, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli.
Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia znajdziecie Państwo na stronie www.przymierze.org.pl.
Aby przekazać pieniądze, należy obliczyć 1% należnego podatku i w rubryce swojego PITu "Wniosek o przekazanie 1%" wpisać:

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
Nr KRS 0000091879
kwotę 1% podatku

W rubryce "I" "Informacje uzupełniające" należy wpisać szczegółowy cel, np. "Szkoła nr 2 na Mokotowie" lub "Gimnazjum nr 2 na Kabatach".

Stowarzyszenie otrzyma pieniądze od urzędów skarbowych w sierpniu lub wrześniu.

Marzanna Rymsza-Leociak

Alfik Matematyczny 2011

Wyniki konkursu:

Natalia Szczepańska - wynik bardzo dobry, 23 miejsce w woj.
Józef Szafrański - wynik bardzo dobry, 27 miejsce w woj.

Gratulujemy!


 

"Jesienny Liść" - VII Mokotowski Konkurs Poezji Europejskiej

Miejsce trzecie w kategorii klas czwartych i piątych (język niemiecki) zajęli: Emilka Makarenko, Krzyś Sapała i Witek Kraszewski (kl. IVm)

Miejsce pierwsze w kategorii klas piątych (język francuski) zajęli:
Gabrysia Szpakowska, Olaf Jaszczuk
Miejsce drugie w kategorii Klas szóstych (język niemiecki): Natalia Szczepańska.
Grand Prix Srebrny Jesienny Liść - za wrażenie artystyczne otrzymali: Emilka Makarenko, Krzyś Sapała i Witek Kraszewski (kl. IVm).

Gratulacje :)

Czytaj więcej...

Mamy Złoto!

Dnia 1 grudnia 2010 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym. Nasza drużyna wygrała ten turniej.
W zwycięskiej drużynie wystąpili:

1.Mateusz Kadłubowski - klasa VIm
2.Jakub Stęchły - klasa VIm
3.Jeremi Dziedziejko - klasa IV m - rezerwowy
mistrzostwa mokot tenis stol 2010 006

GRATULACJE!


Dzień językowy „NAJ...” 25 listopada 2010 r. - czwartek

Tegoroczny Dzień Językowy w całości poświęcony jest tylko jednemu językowi - hiszpańskiemu. Dzięki temu językowi mamy okazję wyjść poza Europę.

Klasy 1-3 zajmują się Hiszpanią, a klasy starsze - Ameryką Łacińską.
Amerykę Łacińską podzieliliśmy nie na państwa lecz na regiony geograficzno - kulturowe. Każda klasa starsza zajmie się jednym regionem:
4m – ANDY
4t – AMAZONIA
5 – MEZOAMERYKA 
6m – PAMPA + NIZ. LA PLATY
6t – PANAMA + KARAIBY
Uczniowie z poszczególnych klas na ten dzień zbierają informacje o swoim regionie, ozdabiają klasę i przygotowują krótką prezentację w dowolnej formie, którą zaprezentują kolegom. Podsumowaniem dnia będzie konkurs na najciekawszą klasę - głosować będą dzieci z klas 1-3 oraz w oddzielnej kategorii dzieci z klas starszych. Nagroda: niespodzianka.


Sezon łyżwiarski 2010/2011

UWAGA ŁYŻWY!

Dnia 30 listopada rozpoczynamy naukę jazdy na łyżwach w kl. 1-3. Zajęcia odbywać się będą na sztucznym torze łyżwiarskim „Stegny”. Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu łyżwiarskiego i dokładne sprawdzenie go w domu. Nie ma możliwości wypożyczenia łyżew na miejscu.

1. Łyżwy używane w poprzednim sezonie powinne być naostrzone, (można to zrobić na „Torwarze” lub torze „Stegny”, w godzinach tzw. ślizgawek). Uwaga! łyżwy nowe również muszą być naostrzone. Łyżwy nie mogą być za ciasne, musi zmieścić się skarpetka. Do łyżew za luźnych wkładamy grubą skarpetę.
2. Obowiązkowe są kaski, narciarskie lub hokejowe. Kaski rowerowe albo na rolki nie nadają się! Proszę dopasować kask w domu, regulując zapięcie pod brodą tak, by kask nie zsuwał się z głowy. Pod kask zakładamy dopasowaną czapkę z cienkiego polaru lub kominiarkę. Dobrej jakości i dobrze dopasowane kaski nie wymagają zakładania pod nie czapek.
3. Rękawiczki, nieprzemakalne najlepiej narciarskie. Uwaga! Bez rękawiczek i kasku, ze względów bezpieczeństwa, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach.
4. Ubranie na łyżwy musi być lekkie i nie krępujące ruchów. Najlepsze są kombinezony narciarskie jedno lub dwuczęściowe a pod spód odzież termiczna i bluza polarowa .Pamiętajmy, że dziecko cały czas pozostaje w ruchu. Proszę zawsze dać dziecku bieliznę do przebrania, tak by po zajęciach mogło założyć suche ubranie.
5. Coś do picia! Woda lub napój tylko w plastikowej butelce lub metalowy termos z ciepłą (nie gorącą) herbatą. Nie ma możliwości kupienia napojów na miejscu.
6. Mała bawełniana szmatka do wytarcia mokrych łyżew, przed włożeniem do ochraniaczy.

Uwaga! Po przyjściu do domu należy z łyżew zdjąć ochraniacze i pozostawić do wyschnięcia. Proszę, by dziecko zrobiło to samodzielnie. Uczymy dbania o własny sprzęt.

Wszystkie w/w rzeczy dziecko musi mieć w torbie zamykanej na zamek błyskawiczny.
Bardzo proszę zrobić w domu próbę samodzielnego wkładania swoich rzeczy do torby oraz sprawnego ubierania się i rozbierania. Proszę jednak nie obawiać się, że dzieci wyjdą na lód w źle założonym sprzęcie lub w rozpiętym ubraniu.
W naukę jazdy na łyżwach i bezpieczeństwo Państwa dzieci zaangażowanych będzie dwóch nauczycieli W.F. i instruktor PZŁ.

Z łyżwiarskim pozdrowieniem
Justyna Trząska
(nauczyciel W.F.)

Porządkowanie grobów 2010

W dniu 5 października klasa 6T wzięła udział w akcji sprzątania grobów pensjonariuszek DPS. Pojechaliśmy na Cmentarz Północny, gdzie podzieleni na grupy pod opieką pań pracujących w DPS, pomogliśmy w uporządkowaniu kilkunastu grobów przed Dniem Wszystkich Świętych. Koordynatorką akcji jest pani Małgosia Brzezińska - dziękujemy za umożliwienie nam wykonania tej pracy - udzielenia realnej pomocy własnymi rękoma.

W dziale Pomagamy innym galeria.


Kilka zmian organizacyjnych

Od listopada br. zajęcia wuefu (pojedyncze lekcje na boisku) w klasach 1-3 prowadzi pan Marcin Kubik (za panią Dorotę Kwiecińską).
W klasach 4-6 na tych pojedynczych lekcjach będzie z panem Marcinem nowa nauczycielka pani Agnieszka Godlewska.
Korektywę będzie prowadziła pani Justyna Trząska (wtorki) i pani Agnieszka Godlewska (środy).
Nieobecną panią Monikę Gomółkę w sekretariacie zastąpi pani Jola Adamczyk.
Sekretariat będzie czynny codziennie od 7.45 do 15.45.
Przypominam, że 12 listopada (piątek) jest dniem wolnym.
10 listopada to w naszej szkole "dzień galowy".

Marzanna Leociak
Dyrektor Szkoły

Dzień Nauczyciela - wyniki konkursu

Rozstrzygnęliśmy konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W kategorii klas 4 - 6 zwycięzcami są:

Mateusz Kadłubowski - I miejsce
Patrycje Zabiegła i Barbara Stypuła - II miejsce
Jakub Linke i Barbara Roguska - III miejsce

W kategorii klas 1 - 3 najlepsi byli:

Helena Mrozowska, Zosia Żbikowska, Ari Kamecka-Jurek, Maciek Urlich, Milena Sikorska, Gustaw Schwendimann, Franek Marchel.

Piknik 2010 XXL!

Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego serdecznie zapraszają na największy w historii XXL Piknik z okazji swojego XXLecia.

Świętować bedziemy 23 października 2010 roku.
Rozpoczniemy o godzinie 11 mszą św. w kościele św. Michała, ul. Puławska 95.
Po niej XX atrakcji na terenie szkoły (Racławicka 14, wejscie od Dożynkowej):

 • występy baletowe, teatr, kino - sztuka ulotna... i ta bardziej trwała wystawiona na aukcje
 • aktywność dla ducha (doświadczenia naukowe) i ciała (zawody sportowe)
 • Klub Seniora dla dawnych absolwentów
 • kalendarium, gdzie jak w kalejdoskopie wydarzenia ostatnich 20 lat przemkną nam przed oczami
 • zabawy w sali XXS dla tych o mniejszych rozmiarach
 • kawiarnia "Jubilatka", a w niej co najmniej XX róznych dań i XX różnych smaków
 • możliwość zaopatrzenia spiżarni na kolejne XX lat.
Zapraszamy!
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Terranova 2010

Od wczoraj w szkole wiszą ogloszenia dotyczace zbiórki pieniędzy na Stowarzyszenie Terranova. W dnich 12 - 22 października zbieramy na szkolenie psów - ratowinków WOPR i psów do dogoterapii. Takie wspaniałe psy, oczywiście wraz z właścicielami odwiedzą nas podczas Pikniku.
Myslę, że dobrze wkomponują się w tegoroczny temat XXL gdyż będą to Nowofundlandy. Dla dzieci będzie to okazja do bezpiecznej zabawy na boisku (psy są szkolone), do zrobienia sobie zdjęcia.

Ania Kulinicz

X Dzień Papieski

W dziale Pomagamy innym informacja od pani Beaty Tkaczyk o X Dniu Papieskim. W tym roku także właczamy się w tę akcję, koordynatorką szkolną jest pani Jolanta Bidzińska.

Zapraszamy do udziału!


Różańce dla klas drugich

8 października (piątek) o 8.15 w kaplicy sióstr franciszkanek odbędzie się krótkie nabożeństwo dla uczniów klas drugich - dzieci otrzymają różańce.
Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Nauczyciele i dyrektor szkoły

Jesienna szkoła klasy 6T

Wyjazd klasy 6t do Krakowa udał sie pod każdym względem! Dopisała pogoda, humory i wszelkie inne okoliczności. W dawnej stolicy Polski spędziliśmy 4 dni a jeszcze bylo nam mało!

Pierwszego dnia poznawaliśmy krakowskie Stare Miasto z jego Rynkiem, Plantami, uliczkami i kościołami. Podzieleni na patrole szukaliśmy wskazanych kościołów, zwiedziliśmy kościół Mariacki, zawędrowaliśmy też do Muzeum Matejki, gdzie rysowaliśmy portrety zwykłe i niezwykłe.

jesienna krk 6t027Drugiego dnia z samego rana zawitaliśmy w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie najpierw mogliśmy dowiedzieć się
dużo o japońskich kimonach, a niektórzy mogli nawet je przymierzyć! Potem zwiedziliśmy wystawę poświęconą japońskim mieczom. Bardzo nam się podobało! 

Wyruszyliśmy potem do Ogrodu Doświadczeń, gdzie spędziliśmy resztę dnia. Najpierw wzięliśmy udział w grze - trzeba było wykonywać rozmaite zadania, posługiwać sie mapą i kompasem a niekiedy nawet myśleć! Potem z bardzo miłym panem przewodnikiem zwiedziliśmy cały park i świetnie się bawiliśmy. Niektórym mocno kręciło się w glowach! 

Następnego dnia Wieliczka! Zeszliśmy do niesamowitych korytarzy i zwiedziliśmy kopalnię. Po powrocie znów mieliśmy zajęcia na Rynku - rysowaliśmy detale architektoniczne i dobrze się bawiliśmy. A wieczorem znów było wesoło - Rynek oświetlały niesamowite barwy reflektorów a my po zwiedzeniu muzeum w Sukiennicach skakaliśmy i wygłupialiśmy się do 22! 

Pewnie dlatego nastepnego dnia, niestety już ostatniego, niektórzy trochę przysypiali podczas zwiedzania Wawelu. Ale wszystkich rozbudziła wędrówka pod Dzwon Zygmunta. 

Niedługo potem wsiedliśmy w pociąg do Warszawy - szkoda, że tak krótko mogliśmy pobyć w Krakowie! 

Czytaj więcej...

Jesienna szkoła klas drugich

W czasie Jesiennej Szkoły, klasy drugie poznawały piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Widzieliśmy Kopalnię Węgla Brunatnego w Bełchatowie, czyli największą w Polsce dziurę w ziemi. Zobaczyliśmy jak produkuje się zapałki w Muzeum Zapałek. W jurajskim Olsztynie, artysta pokazał nam wyrzeźbioną przez siebie ruchomą szopkę. Zwiedzaliśmy tamtejsze zamki i słuchaliśmy legend o rycerzach i królewnach. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa i marzliśmy w Jaskini Łokietka. Byliśmy też na Pustyni Błędowskiej tropiąc mrówkolwa. Mieliśmy czas na grę w piłkę, poznawanie kodeksu rycerskiego, zbieranie odcisków amonitów oraz wycieczkę po tamtejszych górach. Co najważniejsze, mamy teraz w szkole prawdziwych rycerzy i damy: 24 uczniów uczestniczyło w pasowaniu!


Klasy 5 i 6M na SGGW

21 września klasy 5 i 6M uczestniczyły w niezwykłych zajęciach Festiwalu Nauki. Dzieci miały okazję zobaczyć czego uczą się studenci Wydziału Weterynaryjnego Szkoły Głownej Gospodarstwa Wiejskiego. Lekcja, podczas której zwiedzane było prosektorium, sala do ćwiczeń z anatomii oraz muzeum wydziałowe poświęcona była szkieletom ssaków. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć szkieletów wielu różnorodnych zwierząt: krowy, żubra, kota, żyrafy, słonia, ale też i krokodyla.


 

Biegi przełajowe

Dnia 20 września 2010 r. odbyły się MISTRZOSTWA MOKOTOWA w biegach przełajowych w ramach XLIV edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
W kategorii klas czwartych I miejsce zdobył Witek Kraszewski, a Ignacy Nowina - Witkowski był V.
Wśród dziewcząt IV miejsce w kategorii klas IV zdobyła Patrycja Zabiegła.

Gratulujemy!


MODLITWA

Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Rozpoczynamy kolejny rok modlitwy za środowisko naszej szkoły. Zachęcamy do podjęcia zobowiązania dowolnej formy modlitwy i/lub postu raz w tygodniu w tej intencji. Stańmy przed Bogiem z wiarą, że On zawsze słucha i pokorą, kiedy nie wszystko dzieje się po naszej myśli...
Dobrowolne deklaracje zbiera pani Jola Bidzińska.
Osoby chętne będą dostawały raz w miesiącu e-mail z przypomnieniem i ewentualnymi szczegółowymi intencjami.


Basen klas drugich

Informacje dla Rodziców

Uczniowie klas drugich mają obowiązkową naukę pływania – przez cały rok szkolny. Dziecko zwolnione z basenu (przez lekarza, jeśli jest to zwolnienie długotrwałe lub przez Rodziców – jednorazowo) zostaje w szkole, na wybranym kółku lub odrabiankach.

Czytaj więcej...

Obuwie na zmianę

Rada Pedagogiczna postanowiła, że uczniowie powinni mieć na zmianę buty z białą podeszwą.

Jeśli kupili Państwo już dzieciom buty z ciemnymi podeszwami, prosimy przy następnej wymianie kapci pamiętać o tym ustaleniu.
Buty na zmianę, wszystkie elementy stroju na lekcje wychowania fizycznego oraz worki, torby czy plecaki powinny być trwale podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.


Spotkanie formacyjne

Szanowni Państwo!

W sobotę 11 września, zgodnie ze zwyczajem Szkół Przymierza Rodzin, odbędzie się w Podkowie Leśnej spotkanie Rodziców i uczniów klas pierwszych naszej szkoły z Panią Izabelą Dzieduszycką, Prezesem Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz z Panem Adamem Pietrzakiem, Wiceprezesem Stowarzyszenia.

Miejsce spotkania
Podkowa Leśna
Ul. Jeża 18/22
Dom Przymierza Rodzin

Spotkanie rozpocznie się o ok. 10.00 i potrwa do 14.00.
Prosimy o staranne zaplanowanie trasy - na uliczkach Podkowy łatwo zabłądzić!

Plan dnia
10.00 - 10.15 zbiórka w Domu Przymierza Rodzin,
10.15 - 10.45 Msza Święta, sprawowana przez o. Adama Malinowskiego,
11.00 - 12.30 spotkanie Rodziców z p. Izabelą Dzieduszycką i p. Adamem Pietrzakiem (dzieci mają w tym czasie zajęcia z wychowawcami),
12.30 - 12.45 przygotowanie podwieczorku,
12.45 - 13.30 wspólny posiłek,
13.30 - 14.00 wspólne sprzątanie sal.

Prosimy Rodziców o przywiezienie 15 zł od rodziny (na rzecz Domu Przymierza Rodzin);
oraz na wspólny podwieczorek: napojów, owoców, ciasta lub ciasteczek/ paluszków/cukierków itp.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły

Początek roku szkolnego

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny w środę 1 września o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.

W czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego zebraliśmy 4 500 zł - pieniądze przekazaliśmy Stowarzyszeniu Przymierze Rodzin na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci z okolic dotkniętych powodzią. Kolonie odbyły się w Rawie Mazowieckiej dzięki ofiarom złożonym na tacę w szkołach Przymierza Rodzin na Ursynowie, Mokotowie i Bielanach. Dziękujemy!

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej