W poniedziałek 18.04. gościliśmy ponownie Deutsch-Wagen (projekt mający na celu promowanie języka niemieckiego), tym razem w szkole podstawowej. Wszystkie dzieci uczące się języka niemieckiego w naszej szkole wzięły udział w zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez lektorkę, która przyjechała do nas z Lublina.

Zajęcia rozpoczęły się wielkim quizem o Niemczech, w którym prawie wszystkie pytania zostały poprawnie rozwiązane. Brawo dla naszych „podstawówkowiczów”! Pozostałe gry i zabawy, rozwiązywanie krzyżówek i układanie puzzli okazały się przysłowiowa bułką z masłem. Najlepszą jednak częścią była zabawa z kolorową chustą, która tak się spodobała naszym uczniom, że trzeba było ją powtórzyć na zakończenie spotkania. Po „ciężkiej” zabawie na dzieci czekały (nie tylko) słodkie przyjemności w postaci ciasteczek oraz rozdanych na koniec upominków: długopisów, koszulek, balonów, piłeczek itp. Z uznaniem muszę przyznać, że wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu z Deutsch-Wagen i mam nadzieje, ze teraz z jeszcze większą ochotą będą uczyć się j. niemieckiego.


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej