PODRĘCZNIKI - WPŁATY ZA ZAMÓWIENIA

Szanowni Państwo, 
informację o kosztach zamówienia podręczników dla Państwa dziecka otrzymacie od przedstawiciela Rady Szkoły swojej klasy lub znajdziecie ją w wiadomościach w Librusie.
 
Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zakupienia podręczników z upustem, powinni wpłacić wyliczoną dla ich zamówienia kwotę do 21 sierpnia na konto szkoły podstawowej, koniecznie opisując tytuł przelewu: podręczniki dla mojego dziecka IMIĘ i NAZWISKO z KLASY... (należy podać nazwę klasy, np 4T, 6M).
 
Jeśli zrezygnowaliście Państwo z tej formy zakupu - prosimy o informację do przedstawiciela swojej klasy lub dyrektora szkoły (w Librusie).
 
Marzanna Leociak

Sekretariat w wakacje

Sekretariat czynny w wakacje:
 
1 - 12 lipca w godz. 9.00-14.00
15 lipca -16 sierpnia przerwa wakacyjna
19 - 30 sierpnia w godz. 9.00-14.00

Na zakończeniu roku szkolnego


zakonczenie roku 2012 2013 002Pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013.

 

Na uroczystym apelu uczniowie wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem i z wzorowym zachowaniem odebrali swoje cenzurki i nagrody książkowe. 

 

 

Czytaj więcej...

IOM w Tajemniczym ogrodzie

IOM Wilanow 003Klasa IOM 14 czerwca uczestniczyła w lekcji "Tajemniczy ogród" prowadzonej przez instruktorów z Muzeum Pałacu w Wilanowie.
IOM Wilanow 005

 

Poznaliśmy zasady, którymi rządzą się ogród barokowy i park angielski, nauczyliśmy się rozpoznawać kilka gatunków drzew. 

IOM Wilanow 009

Punkt programu, który najbardziej nam się podobał, to poszukiwanie skarbów związanych z tematem lekcji.


 

Na koniec dostaliśmy kilka zadań do rozwiązania.

Czytaj więcej...

Tupot Białych Mew na plażach Jastrzębiej Góry.

Przez kilka dni nad morzem przetupaliśmy kawał wybrzeża i trochę kilometrów w głębi lądu. Na plaży podziwialiśmy nie tylko piach, ale również ciekawostki geologiczne: węgiel brunatny, piasek z granatami i mnóstwo najróżniejszych otoczaków. W Słowińskim Parku Narodowym zjeżdżaliśmy z górki na pazurki, z tym, że zamiast mrożonego H2O mieliśmy sypki SiO2, a zamiast nart wspomniane pazurki.

Czytaj więcej...

Trzecioteścik 2013


ibk logo

Jak co roku, nasi trzecioklasiści pisali "trzecioteścik" z Instytutu Badań Kompetancji w Wałbrzychu. 

 

Nasze wyniki:

średnia szkoły 39,67 (poziom wysoki)
średnia klasy 3M 37,93 (poziom wyżej średni)
średnia klasy 3T 41,40 (poziom bardzo wysoki)
 
Poniżej dokument w formacje pdf:

Grupa turystyczno-grająca

jastrzebia grajaca galeria koncowa 004Na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze byliśmy Grupą Turystyczno-Grającą i mieliśmy dwa podstawowe założenia: dużo chodzić i dużo grać. Chodziliśmy: po plażach, po nadbrzeżnych lasach, po wydmach i (najmniej chętnie) wzdłuż szosy. Graliśmy: w piłkę na boisku, w ringo na plaży, w badmintona na wietrze, w karty, planszówki i inne tzw. gry towarzyskie w świetlicy naszego ośrodka, na gitarach przy ognisku i w pokoju. A poniżej trochę konkretnych wspomnień.

Czytaj więcej...

Jastrzębia Góra - AQUAMARINE

Grupa Aquamarine spędzała większość czasu na plaży. Malowałyśmy codziennie „pocztówki” znad morza starając się dostrzec całą gamę barw wody i nieba. Zbierałyśmy kamyki, muszelki, patyczki. Najwięcej inwencji i spontaniczności wyzwoliła w nas praca techniką „action painting”. Pięknych barw nabrało wtedy nie tylko płótno, ale także piasek i często skóra artystek. W przerwach tworzenia szalałyśmy na piasku i w morzu. Poznałyśmy podstawy rysowania portretu i wykonałyśmy pamiątki z wykorzystaniem zebranych „skarbów”.

Czytaj więcej...

Jastrzębia Góra - Reporterzy na szlaku

Reporterzy na szlaku, uzbrojeni w długopisy, notatniki, aparaty i sprzęt do nagrywania, wyruszyli, zaraz po przybyciu do Jastrzębiej Góry, na… plażę i nie da się ukryć, że tam właśnie spędzali, pod czujnym okiem p. Moniki i p. Ewy, codziennie kilka chwil. Oczywiście oprócz wizytowania plaży, zwiedziliśmy m. in. piękny klasztor ss. Benedyktynek w Żarnowcu, spacerowaliśmy po ogrodzie pałacu w Krokowej, niestety odrestaurowany pałacyk obejrzeliśmy tylko z zewnątrz. Udaliśmy się także do Żarnowca, aby sprawdzić, co dzieje się z elektrownią jądrową. Niestety po dawnej, niedokończonej budowie elektrowni pozostało jedynie kilka betonowych ścian ogrodzonych przed wzrokiem ciekawskich reporterów wysokim drewnianym płotem. Wdrapaliśmy się za to na wieżę widokową w Gniewnie, z której mogliśmy obserwować prace dwóch rodzajów elektrowni: wodnej oraz wiatrowej i … resztki wspomnianej już, nigdy nieoddanej do użytku, elektrowni jądrowej. Byliśmy także na Helu, w fokarium oraz u p. bursztynnika, który zdradził nam kilka sekretów o swojej pracy. Oczywiście powstało sporo śmiesznych zdjęć i krótkich filmów – niektóre bardzo krytyczne - oraz kilka ciekawych relacji/sprawozdań z naszych wycieczek, które razem omawialiśmy wieczorami. Grupa reporterska spisała się na medal.

Galeria zdjęć od "Reporterów na szlaku"!

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego już w najbliższy piątek, 28 czerwca. 

Msza Św. w kościele św. Michała o 10.00, potem przechodzimy na apel na boisku szkolnym a nastepnie spotkania z wychowawcami w klasach.  


 

Zielona szkoła - zasady

Warszawa,  14 czerwca 2013 r.

Szanowni Państwo!

            Uczniowie naszej szkoły, którzy wyjeżdżają na „zieloną szkołę” do Jastrzębiej Góry,
nie mogą zabierać na tę wycieczkę tabletów, laptopów, netbooków itp. 

            Z telefonów komórkowych, sprzętu fotograficznego i urządzeń do słuchania muzyki mogą korzystać na zasadach, ustalonych przez nauczycieli prowadzących grupę.

            Nasza decyzja wynika z chęci zapobiegania takim zdarzeniom, jak oglądanie „kina nocnego”, wchodzenie na strony internetowe o treściach, które nie są przeznaczone dla dzieci, nocna aktywność na portalach społecznościowych, fotografowanie i nagrywanie rówieśników bez ich wiedzy i zgody.

            Z wyżej wymienionych powodów telefony komórkowe będą na noc (cisza nocna rozpoczyna się o 22.00) deponowane u nauczycieli.

            O wszystkich ważnych sprawach, dotyczących zdrowia dziecka, będziecie Państwo niezwłocznie informowani przez nauczycieli.

 

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor szkoły

 

Informacja wyjazdowa: WYJAZD i PRZYJAZD 

Nietypowa lekcja historii w klasach szóstych

W gimnazjum w ramach zaliczenia projektu na ocenę celującą z historii należy przedstawić publicznie prezentacje na wybrany temat.

Basia i Julka po przeczytaniu książek o dzieciach holocaustu, wizycie w Żydowskim Instytucie Historycznym i obozie Auschwitz-Birkenau przygotowały pracę o losach dzieci żydowskich podczas II wojny światowej. Została ona skonsultowana z panią Anną Podgórską.

Czytaj więcej...

Wyjazd na zieloną szkołę

W poniedziałek 17 czerwca wyjeżdżamy na szkołę wiosenną do Jastrzębiej Góry.

Zbiórka o godzinie 6.30 na parkingu przy Torze Łyżwiarskim Stegny (wjazd od Idzikowskiego).

Wypoczywać będziemy w Ośrodku Relaks (www.relaks.3h.pl).

Planowany powrót 21 czerwca około godziny 20.00 na to samo miejsce.


 

Podręczniki dla klas 4 - 6 na rok szkolny 2013/2014

Szanowni Państwo!

W zakładce PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2013/2014 dostępne są listy podręczników na nastepny rok.

We wtorek 25 czerwca o godzinie 16 chcemy zorganizować w szkole kiermasz książek używanych. 

Dzięki staraniom Rodziców, mamy nadzieję, uda się także zorganizować grupowe kupno podręczników z upustem - informacje niebawem!

Przypominamy, że przyszłoroczne klasy szóste to ostatni rocznik starej podstawy programowej. 

 


 

Komunia Święta drugoklasistów oraz rocznica

Wraz z Rodzinami naszych drugoklasistów mogliśmy dziś uczestniczyć w Mszy Świętej, podczas której dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i poprowadzili tę piękną uroczystość, wszystkim przybyłym, także tym, którzy zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną.

Jutro, w niedzielę, rocznica Komunii Świętej dla trzecioklasistów na Mszy Św. o godzinie 12 w dolnym kościele oo. jezuitów na Rakowieckiej. 


 

Wyniki Sprawdzianu szóstoklasistów

Nasi uczniowie otrzymali już wyniki Sprawdzianu szóstoklasisty - gratulujemy wszystkim, bowiem "szóstakom" poszło świetnie! 

Tak jak podczas wszystkich poprzednich lat, szkoła jest w najwyższym staninie - dzięki wysokiej średniej wyników - 33,83 pkt. na 40 możliwych. 

W zakładce SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY udostępniono zestawienie wyników od 2002 roku. 

Na stronach OKE i CKE można znaleźć szczegółowe raporty i opracowania wyników Sprawdzianu.


 

Spotkania z chemią na lekcjach przyrody

W ostatnim czasie na lekcjach przyrody klasy piąte zajmowały się zagadnieniami związanym z właściwościami ciał w różnych stanach skupienia. Wszyscy chętnie bawili się "substancją nieniutonowską", która przyjmuje cechy ciała stałego i cieczy. Dzięki doświadczeniu z "kosmicznym jojo" dowiedzieliśmy się, czym jest reakcja chemiczna kwasu z zasadą. Zabawy z wodą, barwnikami i jajkiem pozwoliły nam odkryć, czym jest napięcie powierzchniowe i gęstość cieczy.

Czytaj więcej...

Czesne od września 2013 r.

Szanowni Państwo,
od nowego roku szkolnego, tj. od września 2013 r., planuję rewaloryzację czesnego w Szkole Podstawowej nr 2 i w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin o 3,4% kwoty dotychczasowego czesnego, czyli o 30 zł.
Czesne pełnopłatne będzie wynosiło 910 zł.
O 3,4% zwiększono też dotację na jednego ucznia na rok 2013.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor szkoły

Spotkanie z Kazimierzem Piotrem Lubicz-Zaleskim

                W środę 22 maja uczniowie klas czwartych spotkali się z panem Piotrem Zaleskim, urodzonym w 1928 roku w Paryżu przedstawicielem polskiej inteligencji międzywojennej. Pan Piotr Zaleski przybył na spotkanie z żoną Ann w dniu, w którym na Zamku Królewskim odbierał od IPN odznaczenie Kustosz Pamięci Narodowej dla Biblioteki Polskiej w Paryżu.

Czytaj więcej...

Relacja z prac wykopaliskowych klasy 4M

               W środę 23 maja z klasą 4M przystąpiliśmy do prac wykopaliskowych na boisku sąsiadującej z nami szkoły podstawowej. Do podjęcia się tego zadania pchnęła nas ciekawość: pragnienie obejrzenia w całości metalowego przedmiotu,  którego fragment wystawał z ziemi, w rogu placu zabaw.

               Plan wykopalisk opracowaliśmy w czasie sprzątania otoczenia szkoły przez grupę uczniów z klasy 4M, którzy w ten sposób – sprzątając – chcieli zadośćuczynić za swój niefortunny wybryk. Rozpoczęliśmy od  zgromadzenia odpowiednich narzędzi:  szpadli, saperek, taśmy zabezpieczającej miejsce zdarzenia. Wreszcie – uzgodniliśmy termin rozpoczęcia wykopalisk tak, aby zdarzenie utrzymać w tajemnicy. Spodziewaliśmy się cennych znalezisk i ustaliliśmy zasady podziału skarbów pomiędzy Krzyśka B., Józka, Piotrka, Michała, Maćka i p. dyrektor.

Czytaj więcej...

Grupy na zieloną szkołę 2013

Zapraszamy do zapoznania się z opisami grup na zieloną szkołę w Jastrzębiej Górze 2013. 

Dzieci zapisują się u wychowawców (tak jak na kółka) na podstawie poniższych opisów. Opisy są także wywieszone w szkole.

Wychowawcy zbierają zapisy od najbliższej środy do poniedziałku 27 maja.

Prosimy zwrócić uwagę na to, dla których klas grupa jest przeznaczona (młodsi czy starsi).

Na dole artykułu wersja pdf.

Czytaj więcej...

Mózg 1 MA! :D

Klasa 1ma była na wystawie „Mózg”. Poszliśmy przygotowani, już wiedząc, czym zajmuje się najważniejszy organ naszego ciała.

Po wystawie sami zrobiliśmy mózgi!!!

1MA mozg

 


 

Biblijna Akademia Najmłodszych

BAN 2013 kuriaOd września do kwietnia chętne dzieci z kl. 1-4 brały udział w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Jest to konkurs polegający na cotygodniowym odpowiadaniu na pytania związane z niedzielną Ewangelią. W sumie było 20 zestawów pytań a z naszej szkoły brało udział 15 dzieci. Najlepszy z nich - Mateusz Plewczyński 11 maja pojechał na finał do Kurii warszawskiej. Jego rezultat opisuje niżej mama:

Czytaj więcej...

Zwyciężczyni w konkursie literackim...

Maria Wierzbicka
I miejsce w kategorii V - VI
w konkursie literackim
"Biblioteka to..."
zorganizowanym w ramach
Przeglądu Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży Mokotowa

Warszawa, maj 2013

GRATULUJEMY!


 

 

6M w Muzeum Ewolucji

Klasa 6m odbyła w ostatnią środę, 8 maja, niesamowitą podróż w czasie. Naszym celem było Muzeum Ewolucji PAN, gdzie oglądaliśmy szkielety dinozaurów odnalezione podczas wypraw na pustynię Gobi. Nie straszne nam było siedzenie pod największym z zauropodów i zaglądanie w ogromną paszczę tyranozaura. Poznaliśmy także polskiego dinozaura spod Opola.

Czytaj więcej...

4M na Starym Mieście

Pierwszego dnia po majówce poszliśmy na słoneczną wycieczkę po warszawskiej Starówce. Trasę i zadania wyznaczyła pani Małgosia Zielińska, cała wycieczka była bowiem ukierunkowana historycznie a jej hasłem przewodnim było poszukiwanie śladów średniowiecza. Najpierw chodziliśmy całą klasą i dzieci pracowały z mapą, potem podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy, które samodzielnie realizowały swoje zadania. W międzyczasie posililiśmy się w barze mlecznym a na koniec zjedliśmy lody.

Czytaj więcej...

WYNIKI II ETAPU KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO PR

W II etapie konkursu wyłoniliśmy pięciu finalistów, którzy zmierzą się z uczniami ze szkół PR na URSYNOWIE i na BIELANACH. Oto nazwiska i suma punktów: 

 

IMIĘ I NAZWISKO

klasa

I ETAP

 

II ETAP

SUMA PO II

GABRYSIA KINGSTON

5M

60

 

58

118

STEFAN REK

5T

53

 

53

106

HANNA WALCZAK

5M

53

 

57

110

JÓZEF SZAFRAŃSKI

6T

51

 

62

113

STANISŁAW NAKLICKI

5M

50

 

58

108

  
osoba rezerwowa: JULIETTE SOLSKA

 
5T

 

 

 

 
98

 
GRATULACJE!

Zespół anglistów


 

Klasy młodsze świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja była w klasach młodszych obchodzona w konwencji apelu połączonego z pracami plastyczno-techniczno-muzycznymi uczniów. Oprócz hymnu i Mazurka 3 maja uczniowie klasy nomen omen 3 m wykonali rap konstytucyjny, zaś uczniowie wszystkich klas młodszych zaśpiewali kanon o  tematyce konstytucyjnej. W formie quizu przywołaliśmy podstawowe informacje dotyczące tego ważnego w historii naszego kraju wydarzenia.

Czytaj więcej...

Obchody rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA W 2013 R.

2013 05 03 6T 007  3 maja wycieczka 5M 003  PREZENTACJE 3 MAJA 2013 002

W ostatnich dniach wszystkie klasy starsze brały udział w wycieczkach po Warszawie. Każda grupa odwiedzała wybrane przez siebie miejsca związane z Konstytucją 3 maja i jej twórcami. 

Podsumowaniem wycieczek wszystkich klas było spotkanie, na którym każda klasa opowiedziała o swojej wycieczce. Mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez klasę 5t, prześledzić na planie Warszawy trasę wycieczki 5m, obejrzeć scenkę przygotowaną przez 6m, wysłuchać rymowanej prezentacji klasy 4m oraz dowiedzieć się jakie były założenie Konstytucji dzięki klasie 4t. Na zakończenie klasa 6t przygotowała konkurs na temat Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej...

Klasa 4T na tropach średniowiecza

Klasa 4t była na wycieczce w poszukiwaniu śladów średniowiecza w Warszawie. Pracowaliśmy w trzech grupach, każda samodzielnie wykonywała zadania. Zaznaczaliśmy na mapie obszar Starego Miasta, dowiadywaliśmy się, gdzie znajdowały się kiedyś ratusz, pręgierz, cmentarz miejski i "piekiełko". Oglądaliśmy film "Warszawa nie zapomni", pokazujący jak zniszczona była Starówka podczas II wojny światowej. Po intensywnej pracy jedliśmy obiad w barze "Pod Murzynkiem", a na deser poszliśmy na lody!

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2013

W tym roku naszych ośmiu uczniów zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie językowym, w tym dwoje uczniów zostało LAUREATAMI tego konkursu i otrzymali nagrody w postaci wyjazdów na obóz letni. 
 

 • STANISŁAW NAKLICKI (KL. 5M) - zajął 1. miejsce w kraju zdobywając 184 punkty (na 192 możliwe) i otrzymał główną nagrodę
 • GABRIELA KINGSTON (KL. 5M) - zajęła 3. miejsce w kraju i 2. w województwie mazowieckim zdobywając 183 punkty (na 192 możliwe) i także otrzymała główną nagrodę

Czytaj więcej...

NASI UCZNIOWIE ODNOSZĄ SUKCESY TAKŻE POZA SZKOŁĄ!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy zmierzyli się z egzaminem Cambridge English PET (Preliminary English Test).

Jaś Gradoń, Jasmina Mmereole, Krzyś Sapała i Łukasz Prądzyński uzyskali wspaniałe wyniki na tym egzaminie. Szczególnie cieszymy się z wyniku Jasia, który uzyskał ocenę „Pass with Distinction”.

Gratulacje dla wszystkich!

Informacje organizacyjne i cennik egzaminu PET są dostępne na stronie British Council. Informacji udziela też pani Monika Szymańska, która prowadzi kółko "Przygotowanie do egzaminów z języka angielskiego Cambridge (KET i PET)".

GRALIŚMY W SUPERFARMERA!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim turnieju gry w Superfarmera zorganizowanym przez firmę Granna z okazji 70-lecia gry.superfarmer

Najpierw w marcu odbył się w trzech etapach turniej szkolny, a 9 kwietnia finaliści pojechali na wielki finał do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie grali z ponad 140 dziećmi, które przyjechały na tę uroczystość z całego kraju, między innymi z Giżycka czy z Radomia.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do warszawskich gimnazjów na rok 2013/2014

Drodzy Szóstoklasiści!

Za Wami już Sprawdzian, teraz rozpoczął się okres rekrutacji do gimnazjów. Jeżeli wybraliście gimnazjum publiczne (tzw. "państwowe"), będziecie sie musieli zarejestrować w systemie rekrutacji elektronicznej i spełnić rozmaite wymagania.

Poniżej znajdziecie dwa dokumenty regulujące tę rekrutację, na początku artykułu w wersji do pobrania, poniżej teksty dokumentów.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do gimnazjum na Wąwozowej

gim foto logo

Egzamin do Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin

odbędzie się 20 kwietnia (sobota) w godzinach 10.00 - 13.00 (ul. Wąwozowa 28, wejście od Telekiego) 


Gimnazjum prosi o dostarczenie karty zgłoszenia ucznia PRZED EGZAMINEM. Najlepiej do 18.04.2013 r.


 

 

WYNIKI I ETAPU KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO PR

W trzyetapowym konkursie języka angielskiego szkół Przymierza Rodzin - do drugiego etapu przeszli: 
GABRYSIA KINGSTON - kl.5M - 60pkt
STEFAN REK - kl.5T - 53pkt
HANNA WALCZAK - kl.5M - 53pkt
JÓZEF SZAFRAŃSKI - kl.6T- 51pkt
STANISŁAW NAKLICKI - kl.5M - 50pkt
ARIANA KAMECKA- JUREK - kl.4M - 46pkt
BOGDAN BIAŁEK - kl. 6M - 44pkt
JULIETTE SOLSKA - kl.5T - 42pkt
OLA ELWERTOWSKA - kl.6M - 42pkt
OLAF DĄBROWSKI - kl.6M - 41pkt
KRZYSZTOF SAPAŁA - kl.6M - 41pkt
LIV LINDGREN - kl.4M - 40pkt

GRATULUJEMY!! Drugi etap już w kwietniu!

Joanna Jedlińska

 

Nowa odsłona strony internetowej szkoły

biedronka logoOto przed Państwem nowa wersja strony internetowej szkoły. Zachęcamy do przeglądania i czytania wszystkich artykułów. 

Proponujemy Państwu współpracę - jeżeli chcą Państwo, aby jakaś informacja znalazła się na stronie, wystarczy napisać do administratora. Przygotowaliśmy także specjalne miejsce na ogłoszenia Rodziców

Czekamy na Państwa artykuły, zdjęcia i wszelkie uwagi,

I.S.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013

W czwartek 4 kwietnia o godzinie 9.00 odbędzie się SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.

Uczniowie klas szóstych powinni przyjść odpowiednio wcześniej do szkoły z przyborami do pisania i kreślenia oraz ważną legitymacją szkolną. Obowiązuje strój galowy. 

Egzamin potrwa 60 minut a dla osób z dysfukcjami o 30 minut dłużej. 

 

UWAGA - dla uczniów klas 1 - 5 jest to dzień wolny od lekcji. Szkoła w tym dniu nie prowadzi zajęć edukacyjnych ani opiekuńczych.

Konkursy recytatorskie

Odbyły się dwie edycje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

28 lutego w szranki stanęli uczniowie klas 1 - 3. Tematem była pogoda.

7 marca uczniowie klas 4 - 6. Temat dowolny.

Wyniki:

KLASY MŁODSZE:

Grand Prix Marcysia Kaliciuk
I miejsce Klaudia Krajewska
II miejsce Staś Solski  Ida Skolimowska
III miejsce Alexander Boniecki Julia Kucińska

Wyróżnienia 
Zosia Jakubczyk
Jagoda Żalińska
Józek Stypuła z interpretację niezwykle trudnego tekstu
Iwo Jaszczuk za rekwizyty i charakteryzację

KLASY STARSZE:

1. miejsce: Witold Kraszewski

2. miejsce: Barbara Stypuła

3. miejsce ex aequo: Juliette Solska i Jasmina Mmereole

Gratulujemy! 


warszawska syrenka 2013Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie Warszawska Syrenka

 

Zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu pojechali: Witold Kraszewski, Barbara Stypuła i Alexander Boniecki.

 

Alexander Boniecki, najmłodszy uczestnik, zdobył wyróżnienie! 

Warszawska syrenka 2013

GRATULUJEMY!


 

Biała szkoła 2013 klas trzecich

Biala Szkola 02 Biala Szkola 01Klasy trzecie w tym roku wyruszyły na Białą Szkołę. Pojechaliśmy do miejscowości Ząb, gdzie od 17 do 23 marca jeździliśmy na nartach i braliśmy udział w wielu innych zajęciach. Relacja w zakładce SPORT


 

Dzień Krajów Frankofońskich

francophonie

Międzynarodowa Organizacja Frankofonii, ustanowiła 20 marca Dniem Krajów Frankofońskich, który jest okazją do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.frankofonia

Termin frankofonia (pisany małą literą) oznacza grupę osób posługujących się językiem francuskim jako jednym z kilku lub jedynym językiem codziennej komunikacji. Frankofonia (pisana wielką literą) oznacza grupę państw, krajów, w których język francuski traktowany jest jako narzędzie komunikacji w kontaktach oficjalnych międzypaństwowych. Polska ma status państwa obserwatora w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii.

W naszej szkole uczymy się języka francuskiego oraz poznajemy kulturę francuskiego obszaru językowego na lekcjach, ale także podczas zagranicznych wyjazdów. Jutrzejsze święto, to zatem także nasze święto!


 

Warszawskie Dni Rodzinne

Z A P R O S Z E N I E

Od piątku, 15 marca zapraszamy wszystkich na Warszawskie Dni Rodzinne, czyli zajęcia, pokazy, warsztaty w kawiarniach, domach kultury, kinach. Wśród atrakcji: interaktywne warsztaty krajoznawcze, zajęcia kulinarne, astronomiczne i naukowe, projekcje bajek, zajęcia plastyczno-teatralne, nauka języków obcych czy flamenco.

Od piątku do niedzieli Warszawa i jej okolice zmienią się w wielki plac zabaw z licznymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Kilkadziesiąt stołecznych instytucji i firm przygotowało trzydniowy program zajęć, które są nie tylko formą zabawy, ale także edukacji. Udział w większości atrakcji jest bezpłatny. Na wszystkie zajęcia należy się zapisywać.

Swoją ofertę przedstawią również nasze Warszawskie Kluby dla Rodzin.

Organizatorem Warszawskich Dni Rodzinnych jest portal www.ZwalczNude.pl , a partnerem m.st. Warszawa.

Programem imprezy: www.warszawskiednirodzinne.pl

Jednocześnie zachęcam i zapraszam wszystkich, którzy na bieżąco chcą śledzić działania Miasta do polubienia naszego profilu Warszawskie Sprawy Społeczne na Facebooku :)

Teresa Kapela
Przewodnicząca Komisji Dialogu d/s Dzieci, Młodzieży i Rodziny M.ST. WARSZAWY
Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

Rekolekcje wielkopostne 2013 w klasach 3 - 6

krzyz8 i 11 oraz 12 marca 2013 r.

Tegoroczne rekolekcje dla klas starszych różniły się od poprzednich tematem i intensywnością.  Starsi (klasy 5 i 6) zaczęli od piątkowej wizyty w muzeum  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie poznali  nie tylko historię życia tego niesamowitego kapłana, ale także uwarunkowania historyczne jego czasów. Kolejnego dnia rekolekcji pracowaliśmy w grupach próbując odnieść historię ks. Jerzego do własnego życia

Klasy 3 - 4 w tym roku miały możliwość bliżej poznać historię pamiątek, jakie zostawił na Ziemi Jezus. Bazą naszych rekolekcji była rewelacyjna książka autorstwa Grzegorza Górnego i Janusz Rosikonia pt. "Świadkowie tajemnicy". Efekty pracy dzieci możemy zobaczyć w szkole na plakatach, jakie powstały w czasie rekolekcji.

Relacja fotograficzna w dziale REKOLEKCJE: klasy 3 - 4 oraz klasy 5 - 6.


 

SUKCES SZKOŁY W ŁYŻWIARSKICH CZWARTKACH

puchary lyzwiarskie czwartki 2012 13Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w cyklicznej imprezie

ŁYŻWIARSKIE CZWARTKI 2012/2013.

W klasyfikacji generalnej szkół zajęliśmy 1. miejsce! 

Jest to efektem wspaniałych startów naszych uczniów - tabele i wyniki można obejrzeć w zakładce SPORT.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!


 

BALE W KARNAWALE!

12 lutego klasy starsze spotkały się na balu karnawałowym - tym razem w klimatach ludowych. Było - jak zwykle - mnóstwo pysznego jedzenia. Klasy szóste spisały się na medal - przygotowały oprawę muzyczną i gry, przy których mogliśmy świetnie się bawić.

Klasy młodsze bawiły się w tym roku na BALU MISTRZÓW SPORTU (poniżej galeria). Były tańce, pokazy, konkursy i mnóstwo pysznego jedzenia! Do zobaczenia za rok! 

Czytaj więcej...

Konkurs szopek

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest naszym sposobem świętowania Objawienia Pańskiego.

Szóstego stycznia uczniowie przynoszą do szkoły, wykonane przez siebie (czasem z pomocą rodziców, rodzeństwa), szopki. W tym roku regulaminowo ograniczony został rozmiar szopki – żaden z wymiarów nie mógł przekroczyć 30 centymetrów. Wszyscy uczestnicy konkursu zmieścili się w tym formacie.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu

Grand Prix dziecięcego głosowania fasolowego - Julia Magdziak

Pierwsze miejsce - Marysia i Franek Wierzbiccy oraz Jagoda, Róża, Lila Żalińskie z rodzicami

Drugie miejsceMaciek Podniesiński

Trzecie miejsce - Piotr Twaróg

Wyróżnienia: Szymon Krauze, Aniela Hołody, Julia Twaróg


 

Jak przekazać 1%

2013 1 procent

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków oraz sympatyków Przymierza Rodzin do przekazania i w tym roku swojego 1% podatku dochodowego. Pieniądze otrzymane z 1% przeznaczymy na cele statutowe, przede wszystkim na:

 • pomoc rodzinom w świetlicach środowiskowych, przedszkolach i w Klubie Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej
 • stypendia socjalne dla uczniów i studentów naszych szkół
 • podnoszenie kwalifikacji nauczycieli
 • dofinansowanie obozów dziecięcych i młodzieżowych
 • szkolenie wolontariuszy pracujących z dziećmi i młodzieżą

Aby przekazać pieniądze, należy obliczyć 1% należnego podatku i w rubryce swojego PIT-u pt. „Wniosek o przekazanie 1% podatku ……………” wpisać:

1. Nr KRS 0000091879

2. Kwotę 1% podatku. Daną kwotę należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół (np. jeżeli 1% podatku wynosi 40,68 zł. w rubryce podajemy 40,60 zł.)

W rubryce „Informacje uzupełniające” można wskazać cel np.: konkretny ośrodek, szkołę, świetlicę, przedszkole lub cele statutowe.

Więcej informacji na stronie Przymierza Rodzin.


 

Alfik Humanistyczny 2012/2013

Nasza uczennica - Ari Kamecka - zajęła 5. miesce w województwie i 10. miejsce w kraju w konkursie Alfik Humanistyczny.

Gratulujemy! 


 

Sukcesy w konkursach matematycznych

 

Józef Szafrański został LAUREATEM

Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego 2012/2013.

Serdecznie gratulujemy!

 

 


W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 5 osób uzyskało wyróżnienia: 

klasy czwarte:
Ari Kamecka, 
Maciej Kubik

klasy piąte:
Stanisław Naklicki, 
Ignacy Stachura,
Mateusz Sypniewski

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT wyróżnienia otrzymali:

Józef Szafrański 6T
Olaf Dąbrowski 6M
Stanisław Naklicki 5M

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Sportowe sukcesy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2012/2013

Nasza szkoła zajęła II miejsce na Mokotowie w klasyfikacji generalnej eliminacji dzielnicowych XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013. Sklasyfikowanych zostało 28 szkół podstawowych. Wynik jest wyjątkowy, ponieważ wyprzedziliśmy dwie szkoły sportowe. 

W tzw. dużej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce

Więcej informacji w zakładce SPORT.

P. Marcin Kubik nauczyciel Wychowania fizycznego

Wystawa EUROPA JAGIELLONICA

europa jagiellonica plakat

 

 

Klasa 5m w styczniu zwiedziła wystawę "Europa Jagiellonica" w Muzeum Narodowym. Uczniowie odkrywali sekrety sztuki średniowiecznej, poznawali różne techniki plastyczne i odczytywali symbolikę dawnych dzieł.

 

 

 

 


 

 

TYDZIEŃ TEATRALNY 2013

Przedstawienia przygotowane na podstawie opowiadania Sławomira Mrożka pt "Słoń" to:

Dinozaury PRL-u - klasa 4t
Jednorożec - klasa 4m
Rodzinka PRL-u - klasa 5m
Szara rzeczywistość klasa 5t
Bez ściemy - klasa 6t
Plan prawie doskonały - klasa 6m

Czytaj więcej...

Za kulisami

Małe spojrzenie za kulisy Tygodnia Teatralnego - próba klasy 5M!

Na Boże Narodzenie

Wraz z klasą 3M składamy Państwu życzenia spokojnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. 


KOLĘDOWANIE

Zapraszamy na tegoroczne KOLĘDOWANIE, które odbędzie się 19 grudnia o 18.00 w kościele ojców jezuitów przy Rakowieckiej.

Chętnych do prowadzenia śpiewania prosimy o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Sawickiego. 

Bank zywnosci sos zbiorka swiateczna

Jak co roku będzie prowadzona zbiórka na rzecz Banku Żywności SOS - zachęcamy do przynoszenia produktów, które Bank przekaże potrzebującym: kasze, makarony, cukier, olej... 


Bank Żywności 2012 - KLASY 6

Dnia 10 grudnia 2012 r. klasa 6m była, tak jak w zeszłym roku, w magazynach Banku Żywności SOS w Regułach. Tym razem pojechaliśmy razem z klasą 6t.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych, zebranej przez wolontariuszy w supermarketach.


 

Zajęcia w 3M - budowanie zaufania

 7 grudnia, w klasie 3M sprawdzaliśmy, ile prawdy może się kryć w znanej historyjce z "Przypisków" Kazimierza Wójtowicza o łyżkach o długich trzonkach... Są różne wersje tej opowieści, również taka:

 W pewnym mieście był taki zwyczaj, że jadano bardzo długimi łyżkami. Trzymano je za końce…


REKRUTACJA NA ROK 2013/2014

Szanowni Państwo,
w środę 23 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do klas pierwszych.

Spotkanie odbędzie się przy ul. Racławickiej 14. Zapraszamy wszystkich Rodziców, którzy są zainteresowani kształceniem swoich dzieci w naszej szkole od roku szkolnego 2013/14. 

W zakładce REKRUTACJA można znaleźć przydatne informacje oraz harmonogram rekrutacji.

W imieniu Zespołu do spraw rekrutacji
Marzanna Leociak
dyrektor szkoły

Szkolny Konkurs Szopek

szopka bozonarodzeniowa PleszewRegulamin Konkursu Szopkowego
Celem konkursu jest czerpanie radości płynącej z Bożego Narodzenia i wspólnego tworzenia. Wykonaniem szopki może zajmować się cała rodzina, grupa dzieci z pomocą dorosłych lub bez.

Szopka może być wykonana dowolną techniką w formacie nie przekraczającym wymiarów 30cmx30cmx30 cm.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 stycznia 2013 roku, a ogłoszenie wyników na apelu w środę 9 stycznia 2013.

 Nagrody w konkursie mają charakter symboliczny. Przewidziana jest nagroda dziecięca zwycięzca wyłaniany jest w drodze głosowania wszystkich uczniów naszej szkoły i nagroda jury biorącego pod uwagę: walory artystyczne, oryginalność, sposób wykonania pracy.

Prace na konkurs przynosić można od 2 do 4 stycznia 2013 do godziny 9.10 , do pani Jagny Starskiej lub pani Kasi Żółtek. 


 

Mikołajki 2012

Tradycyjnie dzieci robią coś dobrego dla innych. Zaplanowano następujące aktywności:

6t i 6m – praca w Banku Żywności;

5t – wykonanie ozdób choinkowych oraz kartki świątecznej do Domu Pomocy Społecznej;

5m – udział w akcji Szlachetna Paczka;

4t – zbieranie darów dla schroniska dla zwierząt;

4m – zbiórka pomocy szkolnych dla domu dziecka lub dla uchodźców.


 

 

Roraty 2012

W tym roku na roratach szkolnych i śniadaniu roratnim spotkamy się 7 grudnia.

Msza roratnia w kościela św. Michała przy Puławskiej a później sniadanie w szkole.

 

Przydział zadań:klasy czwarte - praca z dzbankami (rodzice), klasy piąte - ustawiania ławek dzień wcześniej (rodzice), klasy szóste - sprzątanie po śniadaniu roratnim (dzieci).


Rekolekcje adwentowe 2012

Rekolekcje odbędą się:

3 grudnia dla klas 1-2,

11 grudnia dla klas 3-4 

12 grudnia dla klas 5-6. 


SPOTKANIE Z SIOSTRĄ MISJONARKĄ

27 i 28 listopada mieliśmy niecodziennego gościa na lekcjach religii. Odwiedziła nas s. Katarzyna Pypłot ze zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi i opowiedziała nam o swojej pracy misyjnej w Angoli.

Kraj ten, wyniszczony wieloletnią wojną domową, jest pełen kontrastów społecznych i kulturowych. Są piękne i bogate dzielnice miast i kopalnie diamentów, ale i olbrzymie dzielnice biedy, pozbawione prądu, kanalizacji czy wody.

Nasze dzieci mogły zobaczyć na zdjęciach pokazywanych przez siostrę, jak wiele brakuje angolskim dzieciom na co dzień. Nawet szkoła i codzienna nauka jest w tym kraju luksusem, na których większość rodziców nie stać. Tornister zastępuje im często duża puszka po mleku, która bywa jednocześnie krzesełkiem.

Siostra z przejęciem opowiadała o swojej pracy i zachęcała nas byśmy podejmowali wyzwania związane z pomocą misjom, przede wszystkim modlitwą, ale też ofiarą.

Marta Kocyan

Jesienny Liść 2012

W piątek, 30.11. odbył się po raz ósmy Mokotowski Konkurs Poezji Europejskiej „Jesienny Liść”. Oczywiście nie mogliśmy nie wziąć w nim udziału i nie zdobyć wysokich miejsc.
Świetnie przygotowani stanęliśmy do zawodów z języka niemieckiego i francuskiego i mimo zaciętej walki i wysokiego poziomu, zdobyliśmy z:

 • języka niemieckiego w kategorii klas szóstych:
  - pierwsze miejsce dla Józefa Szafrańskiego z kl. 6T
  - drugie miejsce dla Emilki Makarenko, Witka Kraszewskiego i Krzysia Sapały z kl. 6M
 • w kategorii klas piątych:
  - drugie miejsce dla Gabrysi Kingston z kl. 5M
 • języka francuskiego w kategorii klas szóstych:
  - pierwsze miejsce dla Poli Osińskiej i Jasminy Mmerole z kl. 6M
 • w kategorii klas piątych:
  - pierwsze miejsce dla Hani Walczak, Heli Mrozowskiej i Tosi Milewskiej z kl. 5M
  - drugie miejsce dla Maksa Hojki, Antka Klamki i Martyny Madej z kl. 5M

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie trudu rywalizacji, a zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.

Ewa Podleśna-Kiefer i Monika Kochanowska

Dzień Językowy "PISMO" 22 listopada 2012

Dzień językowy przebiegł w tym roku pod ZNAKAMI ALFABETU.

Najpierw obejrzeliśmy pokaz przygotowany przez panią Joasię Jedlińską, zobaczyliśmy bardzo dziwne rodzaje pisma!

A potem wyruszyliśmy na wędrówkę w rozmaite regiony świata. Najpierw trafiliśmy do Izraela i zobaczyliśmy pismo hebrajskie. Można także było posłuchać pieknej gry na skrzypcach i podziwiać tancerzy.

Następnie polecieliśmy jeszcze dalej - przywitała nas egzotyczna Japonia. W Kraju Kwitnącej Wiśni mogliśmy się przekonać, jak trudna do opanowania jest sztuka posługiwania się pałeczkami.

Wróciliśmy potem nieco na zachód i owiał nas chłód syberyjskiej Rosji, gdzie zobaczyliśmy, jak jednocześnie podobne i niepodobne są do polskich litery alfabetu cyrylicznego.

Pozostaliśmy na dalekim wschodzie - mogliśmy zajrzeć teraz do Państwa Środka i usłyszeć o różnych odmianach języka chińskiego.

Znowu ruszyliśmy na zachód i tym razem dotarliśmy na arabskie targowisko. Były arabskie księżniczki i nawet przejażdżka wielbłądem!

I wreszcie wróciliśmy do naszej Europy - wkroczyliśmy do Grecji, gdzie byliśmy świadkami sporu olimpijskich bogów i zobaczyliśmy greckie litery - wcale nie tak łatwo je odczytać!

Na końcu wylądowaliśmy w sali, w której wyeksponowano litery występujące w różnych językach europejskich (niemieckim, polskim, duńskim, węgierskim, rumuńskim, itp.) Mogliśmy wziąć udział w konkursie rozpoznawania języków z jakich pochodzą te znaki. Był to konkurs indywidualny, a wygrał w nim Józek Szafrański z kl. 6t.


 

Dzień Językowy to także konkurs na najlepszą prezentację przygotowaną przez klasy starsze. Każdy uczeń i nauczyciel mógł zagłosować na ulubioną prezentację. W głosowaniu uczniowskim zwyciężyła prezentacja pisma arabskiego (kl. 6t), a nauczyciele za najlepszą uznali prezentację pisma greckiego (kl. 4m). Wszyscy, którzy przygotowywali prezentacje otrzymali słodycze, bardzo potrzebne do ćwiczeń "językowych"...


 

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Mokotowa w Tenisie Stołowym chłopców - 2012!

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym chłopców, które odbyły się 29 listopada.

Nasi uczniowie zdopingowani sukcesem dziewczyn, które dzień wcześniej wywalczyły mistrzostwo Mokotowa, również stanęli na najwyższym stopniu podium, pokonując drugi zespół z naszej szkoły. 

Gratulujemy! photo7

Mistrzostwo Mokotowa 2012 w Tenisie Stołowym dziewcząt!

photo4Kolejny sukces naszych uczniów w zawodach sportowych. Złote medale w Mistrzostwach Mokotowa w Tenisie Stołowym - 2012 zdobyły dziewczyny z pierwszego zespołu:

Zespół nr 1
1. Ania Wesołowska 
2. Ola Reiff
3. Tosia Milewska 

Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Giełda narciarska

W tym roku zapraszamy na GIEŁDĘ NARCIARSKĄ 10 listopada w budynku szkoły.


 

Święto Niepodległości w klasach młodszych

Kolejna rocznica Odzyskania Niepodległości została uczczona przez dzieci klas młodszych już w piątek. Uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach i zostali zaproszeni przez obie klasy trzecie na przedstawienie pt. „11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości”. Młodzi aktorzy zaprezentowali publiczności wzruszające chwile spotkania Józefa Piłsudskiego z żołnierzami. Wspaniałe śpiewy chłopców i dziewcząt żegnających ruszający na wojnę oddział bardzo podobały się publiczności.
Występ uatrakcyjniły piękne dekoracje namalowane przez rodziców i dzieci. Na uwagę zasługiwały staranie dobrane stroje i rekwizyty np. dziewczęta trzymały w rękach piękne, białe róże. Aktorzy zostali poproszeni o zaprezentowanie przedstawienia siostrom, które mieszkają obok szkoły.

Barbara Mortas i Katarzyna Chałupka

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości 2012 w Domu Spotkań z Historią

W tym roku obchody 94 rocznicy święta Odzyskania Niepodległości przenieśliśmy, dzięki uprzejmości mamy naszej uczennicy, do Domu Spotkań z Historią, gdzie zorganizowane zostały dla klas 4-6 warsztaty. Na Karową 20 udaliśmy się trzema grupami. Jako pierwsze pojechały dzieci najstarsze czyli klasy szóste, potem piąte, a na końcu czwarte. Na miejscu wszystkie klasy zostały podzielone na mniejsze grupy, co znacznie usprawniło pracę.

Przygotowane dla nas warsztaty składały się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała multimedialną prezentację oraz pogadankę z dziećmi, w czasie której wyjaśnione zostały takie pojęcia jak np.: patriotyzm, wolność, niepodległość, naród. Następnie wspólnie zastanawialiśmy się na tym, dlaczego doszło do utraty niepodległości i w jaki sposób została ona odzyskana? Jak to jest dziś z naszym patriotyzmem? Czy wolności zawsze bronimy tylko w zbrojnych wystąpieniach? Co oznacza dla nas solidarność? Jakie wartości są dla nas najważniejsze? 
Druga część warsztatów obejmowała zadania plastyczne. Pierwsze z nich polegało na przyporządkowaniu podanych pojęć podstawie czyli fundamentowi naszego domu, jakim jest Ojczyzna. Mogły to być np. wspólny język, wiara. Następnie określenie celu, jaki powinien nam przyświecać np. życie w wolniej i niepodległej Ojczyźnie oraz wyznaczenie środków, za pomocą których powinniśmy osiągnąć zamierzony cel. W drugim zadaniu dzieci mogły wykazać się zdobytą wiedzą oraz przede wszystkim kreatywnością, której naszym uczniom nie brakuje, i stworzyć plakat dla swoich rówieśników, który zachęcałby ich do wzięcia udziału w obchodach Święta Niepodległości. Propozycji było wiele: od koncertów rockowych oraz parad militarnych zaczynając, a kończąc na symulatorach lotów.

Ewa Podleśna-Kiefer

Dzień Językowy "PISMO" 22 listopada

Dzień językowy w tym roku odbywa się pod hasłem "PISMO" i dotyczy różnych systemów zapisu języków świata, m.in. alfabetów, systemów piktograficznych i innych.  Każda klasa przygotowuje prezentację (nie dłuższą niż 5 minut) dotyczącą przydzielonego pisma oraz kultury regionu, gdzie tego pisma się używa. Trzeba zaprezentować najważniejsze zasady pisma – np. czy jest to alfabet, czy może inny system znaków?

Czytaj więcej...

Klasa 5T w Łazienkach

Klasa 5T w Lazienkach

 

20 listopada 2012 klasa 5t wybrała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich, gdzie wzięła udział w lekcji muzealnej pt."Zostań nadwornym artystą".

W zabytkowych wnętrzach Muzeum dzieci szukały odpowiedzi na pytania dotyczące sztuki w epoce Oświecenia i dziś, oraz na chwilę same zostały nadwornymi artystami.

 


Klasy piąte na Olimpie

Klasy piąte zawędrowały 22 października 2012 roku baaardzo daleko w czasie i przestrzeni. Choć wydaje się, że nie wychodziliśmy z salki gimnastycznej i nie zmieniliśmy się za bardzo, na zdjęciach rozpoznają Państwo greckie boginie i greckich bogów! 

Czytaj więcej...

Kwesta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zakończona

puszka Dzien Papieski

 Zakończyła się doroczna akcja kwestowania na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Obecnie z pomocy korzysta ponad 2500 uczniów, głównie gimnazjalistów, licealistów i studentów z całej Polski. W naszej szkole w akcji wzięło udział 26 kwestarzy, łącznie udało się zebrać 10147,72 zł, co oznacza, że zebrali Państwo pieniądze na utrzymanie trojga gimnazjalistów przez rok.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kweście za rok!

Czytaj więcej...

MamoPomoc 2

Kolejne spotkanie MamoPomocy zaplanowane jest na sobotę 24 listopada, od 17:00, w sali gimnastycznej naszej szkoły. 

Karolina Bourgeon-Zielińska, mama Ziemka 2M, Kajtka 4T


 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W naszej szkole 94. rocznicę odzyskania niepodległości obchodzić będziemy w piątek 9.11.
Klasy 1-2 zapraszamy na przedstawienie przygotowane przez klasy trzecie, które odbędzie się o 10.10.

Dla wszystkich klas starszych przewidziane jest wyjście do Domu Spotkań z Historią, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne połączone ze składaniem kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Czytaj więcej...

Łyżwiarskie Czwartki

lyzwiarskie-czwartki start

 

 Ruszają Łyżwiarskie Czwartki!

 

Pierwsze zawody już 15 listopada - więcej informacji w zakładce SPORT

  


 

Sukces podczas Mistrzostw Mokotowa: Sztafety - Przełaje

Nasi zawodnicy, mający w pamięci ostatnie indywidualne sukcesy, potwierdzili swoją wspaniałą dyspozycję w biegach drużynowych.

Obie reprezentacje odniosły wielki sukces, zajmując drugie miejsca w swoich biegach.

Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

 photo15

 


 

Biblioteczka językowa Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin

Zapraszamy uczniów do korzystania z biblioteczki językowej. Książki można wypożyczać i oddawać we wtorki i w środy na przerwie po drugiej lekcji (9.55-10.10) w jadalni. Poniżej - regulamin.

Nasz księgozbiór jest na razie skromny. Jeśli posiadają Państwo niepotrzebne książki lub czasopisma w języku obcym, nasza biblioteczka chętnie je przygarnie. Gromadzeniem książek zajmuje się p. Monika Szymańska.

 Regulamin biblioteczki językowej 

 1. Z biblioteczki językowej mogą korzystać uczniowie, którzy zapoznali się z regulaminem i zobowiązali się do jego przestrzegania (podpis ucznia i rodzica pod regulaminem).
 2. Uczniowie klas 1-2 korzystają z biblioteki za zgodą uczącego ich nauczyciela-anglisty, który ocenia, czy poradzą sobie z lekturą.
 3. Nie wolno samemu brać ani oddawać książek - książki podaje i odkłada nauczyciel.
 4. Korzystanie z biblioteczki jest bezpłatne.
 5. Czytelnik może wypożyczyć książki tylko na swoje nazwisko.
 6. Uczeń może wypożyczyć tylko jedną książkę na raz.
 7. Nie można wypożyczonych książek przekazywać innym osobom.
 8. Książkę trzeba oddać najpóźniej po trzech tygodniach.
 9. Wypożyczone książki należy szanować.
 10. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela. Do momentu odkupienia książki uczeń nie może korzystać z biblioteki.
 11. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik musi oddać wszystkie wypożyczone książki.


logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej