Kolejna rocznica Odzyskania Niepodległości została uczczona przez dzieci klas młodszych już w piątek. Uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach i zostali zaproszeni przez obie klasy trzecie na przedstawienie pt. „11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości”. Młodzi aktorzy zaprezentowali publiczności wzruszające chwile spotkania Józefa Piłsudskiego z żołnierzami. Wspaniałe śpiewy chłopców i dziewcząt żegnających ruszający na wojnę oddział bardzo podobały się publiczności.
Występ uatrakcyjniły piękne dekoracje namalowane przez rodziców i dzieci. Na uwagę zasługiwały staranie dobrane stroje i rekwizyty np. dziewczęta trzymały w rękach piękne, białe róże. Aktorzy zostali poproszeni o zaprezentowanie przedstawienia siostrom, które mieszkają obok szkoły.

Barbara Mortas i Katarzyna Chałupka

logo nowe 1