Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
Zostały uzupełnione listy podręczników dla klas czwartych o tytuł podręcznika do języka niemieckiego: seria PUNKT dla klasy 4, autorka: Anna Potapowicz, wydawnictwo WSiP.
Życzymy udanej drugiej części wakacji!
Spotykamy się 1 września na Mszy Św. w kościele św. Michała Archanioła o g. 10.00, po której przechodzimy do szkoły, gdzie klasy spotkają się z wychowawcami.
Przypominamy, że są już dostepne wytyczne do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulacjami dotyczącymi tzw. WYPRAWKI SZKOLNEJ 2014 - prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronach
Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Edukacji
(zakładka: dla Ucznia i Rodzica - Pomoc socjalna dla uczniów)
oraz na innych stronach, np. Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodzica. 
Termin składania wniosków to 10 września.
Drodzy Uczniowie, szanowni Państwo!
W piątek 27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny Mszą Św. z pięknym kazaniem ks. proboszcza Jana Konarskiego, apelem, na którym wystapili uczniowie wyróżnieni za świetne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz spotkaniami w klasach - niektóre przeciągnęły się prawie do 14!
Dziekujemy bardzo za wspólnie spędzony rok szkolny, za wszystkie dobre słowa i gesty.
Życzymy cudownych wakacji!
Na stronie ukażą się jeszcze artykuły o ostatnich wydarzeniach - zapraszamy do czytania i oglądania!
UWAGA!
Uczniów zainteresowanych kuratoryjnymi konkursami przedmiotowymi zapraszamy do zajrzenia na stronę Mazowieckich Talentów, gdzie już teraz można poznać projekty programów merytorycznych
konkursów na rok 2014/2015!
W okresie wakacji sekretariat czynny w dniach:
1 - 11 lipca w godzinach 9.00 - 15.00
14 lipca - 15 sierpnia przerwa wakacyjna
18 - 29 sierpnia w godzinach 9.00 - 15.00
O 10.00 spotykamy się na Mszy Św. w kościele św. Michała Archanioła. Później dzieci z rodzicami przechodzą na boisko sąsiadujące z naszą szkołą, gdzie odbędzie sie uroczysty apel, na którym zostaną wyróżnieni uczniowie klas starszych z wyśmienitymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem.
Po apelu wychowawcy spotkają się z klasami w salach klas.
A później już WAKACJE! :-)
Do zobaczenia!
W roku szkolnym 2013/14 nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach języka angielskiego. Oto wyróżnienia:
-
w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE 2014 :
- NINA PAPIERSKA - kl. 4t - wyróżniona za dobry wynik w kategorii klas czwartych - 84. miejsce w województwie mazowieckim i 177. miejsce w kraju
- ARIANA KAMECKA JUREK - kl. 5m - wyróżniona za dobry wynik w kategorii klas piątych - 17. miejsce w województwie mazowieckim i 33. miejsce w kraju
- MATEUSZ ODROWĄŻ SYPNIEWSKI - kl. 6m - uzyskał 7. miejsce w województwie mazowieckim i 17. miejsce w kraju
- HANNA WALCZAK - kl. 6m - uzyskała 7. miejsce w województwie mazowieckim i 17. miejsce w kraju
- GABRIELA KINGSTON - kl. 6m - uzyskała 10. miejsce w województwie mazowieckim i 22. miejsce w kraju
- STANISŁAW NAKLICKI - kl. 6m - uzyskał 24. miejsce w województwie mazowieckim i 47. miejsce w kraju
- STEFAN REK - kl. 6t - uzyskał 35. miejsce w województwie mazowieckim i 74. miejsce w kraju
-
w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Szkół Przymierza Rodzin 2014 wyłoniliśmy pięcioro najlepszych anglistów w szkole:
- GABRIELA KINGSTON kl.6m - I miejsce w konkursie trzech Szkół Przymierza Rodzin
- Hanna Walczak kl. 6m - finalistka
- Stanisław Naklicki - kl. 6m - finalista
- Ariana Kamecka Jurek - kl. 5m - finalistka
- Liv Lindgren Ornass - kl. 5m - finalistka
GRATULUJEMY!!
nauczyciele języka angielskiego

Klasa 1T odwiedziła Zamek Królewski i uczestniczyła w ciekawych zajęciach pt. "Jego kudłata mość Kiopek".
W drodze powrotnej odpoczywaliśmy na ławeczce naszego patrona ks. Jana Twardowskiego.
Czytaj więcej...
Po kilku tygodniach, które minęły od ekscytujących podchodów matematycznych, przygotowanych przez kółko Kreatywnych Matematyków dla sąsiadów z Klubu Odkrywców, przyszedł czas na rewanż.
Odkrywcy stanęli na wysokości zadania i zaprosili swoich kolegów na grę miejską. Jednocześnie obie drużyny w losowo wybranej kolejności rozwiązywały dziesięć zadań, które wymagały szybkiego i wielokrotnego przemieszczenia się po najbliższej okolicy naszej szkoły, starając się jednocześnie rozszyfrować ukrytą w zadaniach wiadomość, wskazującą na miejsce, gdzie znajdowała się meta. Dodatkową trudność stanowił fakt, że zadania sformułowane zostały po angielsku, a odpowiedzi udzielone w mowie Szekspira nagradzane były dodatkowymi punktami.
Wyniki uzyskane przez obie drużyny różniły się zaledwie dwoma punktami, a o ostatecznej przewadze Klubu Odkrywców zadecydowało pierwszeństwo na mecie. Rozgrywka trwała blisko dwie godziny i zakończyła się… wspólnymi lodami w Ogródku Jordanowskim. Tym samym oba kółka z wielką pompą zakończyły sezon spotkań.

Podczas zielonej szkoły Dworscy Kuglarze wśród radości i zabawy oraz otaczającego nas piękna przyrody szlifowali swój warsztat aktorski. Codziennie odkrywaliśmy czym jest teatr i jakie skrywa sekrety. Poznawaliśmy też legendy krążące po okolicy. To właśnie na ich podstawie powstawały małe przedstawienia. Każdy spektakl był zmaganiem z inną formą teatralną. Były to: teatr kukiełkowy, teatr cieni i monodram. Jednak dzieci nie były tylko aktorami, wcielały się w rolę kostiumografa i same robiły rekwizyty. Cała grupa świetnie się przy tym bawiła. Nie brakowało też zabaw na świeżym powietrzu, spacerów i wypraw nad pobliskie jezioro. Wszyscy byli radośni, zawsze uśmiechnięci i ogarnięci twórczą pasją, dlatego śmiało można rzec, że
KAŻDY MARZY, BY SPOTKAĆ KUGLARZY!
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo!
Są już na naszej stronie dostępne listy podręczników dla klas 4-6 na przyszły rok.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
Ewentualne pytania prosimy kierować poprzez Librusa do nauczycieli uczących danych przedmiotów.
Izabela Sawicka
w imieniu dyrekcji szkoły
Kilkoro szóstoklasistów z naszej szkoły brało udział w Kole Varsavianistycznym dzialajacym przy naszym gimnazjum.
Właśnie zakończył się drugi rok działalności koła „Warszawskie ABC…”. W tym roku szkolnym zajmowaliśmy się różnymi obliczami wiary w stolicy. Odwiedziliśmy:
1 kościół ewangelicko-augsburski (luterański)
1 podróżniczą kawiarnię „Południk Zero”, gdzie słuchaliśmy wykładu o ikonach
1 synagogę
1 wytwórnię czekolady, założoną przez luteranina
Czytaj więcej...

Koniec roku to na historii czas OPOWIADACZY. Uczniowie klas czwartych opowiadali o postaciach związanych z oświeceniem w Polsce, a klas piątych o władcach, świętych i kronikarzach żyjących w średniowieczu. Niektórzy nie tylko doskonale umieli opowiedzieć o swojej postaci, ale zadbali także o odpowiednie stroje i rekwizyty.
Czytaj więcej...

Oto nasza lekcja matematyki! A my... gramy w kości! :-)
Czytaj więcej...
Ari, uczennica klasy 5M, prowadziła wykład w ramach V Międzynarodowej Konferencji Naukowej dla Dzieci , organizowanej przez Polską Akademię Dzieci. Miała wykład o ciągu Fibonacciego w auli Politechniki Gdańskiej. I najważniejsze: pochwalił jej wykład profesor z Uniwersytetu w Arizonie, dr Bruce Bayly!
Dzisiaj postanowiliśmy skorzystać z raju trukawkowego i złapać go torszkę do słoiczków na póżniej. 
Najpierw pieczołowicie odrywaliśmy szypułki do truskawek, potem owoce gotowały się długo długo w garnku z cukrem. W oczekiwamiu na słodki słoiczek, każdy pisał przepis w swoim zeszycie.
Na końcu smakowity dżem wylądował w słoiczkach.
Czytaj więcej...
Filmowa Karoca nie marnowała czasu na zielonej szkole. Mieliśmy ręce pełne roboty.
Czas zajmowało nam pisanie scenariusza, przygotowanie strojów, szukanie plenerów, ćwiczenie sztuki aktorskiej i wreszcie kręcenie filmu.
I to wszystko w tak krótkim czasie!
Czytaj więcej...
Zielona szkoła w grupie "Poszukiwaczy skeczu, pieśni i meczu" miała dość eklektyczny charakter, co zapowiadała już sama nazwa.
Poniżej znajdziecie relację z naszych dzialań i sporo zdjęć!


Czytaj więcej...
Trupa Teatralna spędziła bardzo pracowite pięć dni nad Wigrami w iście romantycznych nastrojach. 
Nie dość, że poznawała z innymi grupami uroki Wigierskiego Parku Narodowego, zwiedzała muzeum, klasztor, pływała kajakami, bawiła się przy ognisku, to jeszcze każdego dnia przygotowywała premierowe przedstawienie teatralne na podstawie ballad i romansów Adama Mickiewicza.
Czytaj więcej...
Suwalscy Wagabundzi również bardzo aktywnie spędzali czas na zielonej szkole.
Oto trochę zdjęc i komentarzy od pani Ewy:
A to my, Suwalscy Wagabundzi. Prawdziwe zuchy!
Czytaj więcej...


Banda Robin Hooda
Banda Robin Hooda bawiła się świetnie w czasie zielonej szkoły. To był czas radości, nauki, śpiewania piosenek i pląsów. Członkowie Bandy Robin Hooda potrafią odpowiedzieć na wiele pytań związanych z wyjazdem.
Czytaj więcej...
SPRAWDZIAN 2014 definitywnie za nami!
Szóstoklasiści dowiedzieli się dziś, jakie wyniki osiagnęli i chyba wszyscy moga byc zadowoleni! :D
Gratulujemy naszym uczniom!
Średnia szkoły wyniosła aż 34,58 pkt.
Wielu uczniów podstawówki odwiedziło w ostatnią sobotę 18. Piknik Naukowy, a na nim stoisko naszego gimnazjum . Można tam było zobaczyć chemicznego kameleona, wykonać doświadczenia z atramentem, tlenem, świeczką oraz dwiema rurkami.
Poza tym chętni mogli spróbować rozwiązać rebusy i zagadki dotyczące czasu. Każdy mógł też skosztować nietypowej potrawy i obejrzeć banknoty z dawnych czasów.
Czytaj więcej...
W dniach 26-30 maja 2014 zielona szkoła klas starszych odbyła się na Suwalszczyźnie w miejscowości Gawrych Ruda, położnej nad zatoką Jeziora Wigry. Grupa Castor Wingris przemierzała puszczańskie szlaki wokół jeziora Staw, podgadała ptaki na Półwyspie Jeziora Wigry o nazwie Łysocha oraz szukała śladów bobra i rosiczek na ścieżce Suchary. Prawdziwą gratką był połów bezkręgowców i ich rozpoznawanie pod okiem hydrobiologa z Ośrodka Edukacji Środowiskowej. Udało nam się złapać kiełże, rureczniki, larwy jętki i ważki, nartniki i chrząszcza pływaka żółtobrzuszka.
Podobnie jak wszystkie grupy odwiedziliśmy Muzeum Wigier w Starym Folwarku, gdzie pływaliśmy Leptodorą, czyli łodzią ze szklanym dnem oraz Klasztor Pokamedulski w Wigrach. Niezapomnianym przeżyciem był też spływ kajakowy Czarną Hańczą. Wybraliśmy się też na wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, gdzie oglądaliśmy krajobraz stworzony przez Lądolód Skandynawski. Teraz już wiemy, czym są ozy, kemy i drumliny i jak powstały. Codziennie pracowaliśmy z mapami, na których zaznaczaliśmy przemierzane szlaki i oglądane atrakcje. Podczas pobytu nie zabrakło oczywiście chwil na zabawę – pluskanie w wodzie, bitwę na balony, przedstawienia teatralne i dyskotekę. W drodze do Warszawy wraz ze wszystkimi grupami zwiedziliśmy Twierdzę Osowiec położoną na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Czytaj więcej...
Podczas zielonej szkoły klas 4-6 odbył się kilkugodzinny spływ kajakowy królową suwalskich rzek - Czarną Hańczą. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mimo zimna, było tylko 12 stopni, przejmującego wiatru, a w niektórych przypadkach niepewności, wsiedli na kajaki. Zaczęliśmy od rozgrzewki, pod okiem ratowników WOPR i instruktorów kajakarstwa, potem było krótkie szkolenie z techniki wiosłowania i ruszyliśmy.
Nasza trasa z Wysokiego Mostu do Frącek liczyła 13 kilometrów i prowadziła przez Puszczę Augustowską i teren Wigierskiego Parku Narodowego. Po czterech godzinach wszyscy szczęśliwi i w większości przypadków mokrzy dotarliśmy do celu.
Czytaj więcej...
W trakcie trwania wiosennej szkoły nasza grupa uczyła się trudnej sztuki przetrwania.
Zajęcia rozpoczęliśmy od stworzenia kodeksu rycerskiego, w którym każdy podpisał zasady panujące w naszej grupie. Następnym punktem naszego programu było opanowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, nauczyliśmy się: opatrywać rany, usztywniać złamane kończyny, postępować w przypadku ugryzienia osy czy zasłabnięcia.
Zbudowaliśmy też polowe nosze, na których każdy uczestnik mógł przebyć kilkanaście metrów. Kolejny dzień to nauka pozyskiwania wody pitnej, wspólnie zbudowaliśmy trójpoziomowy filtr leśny, zbieracz deszczówki oraz uzyskiwaliśmy wodę z liści roślin. Popołudniu uczyliśmy się jak zdobyć jedzenie. Zbudowaliśmy prawdziwe łuki, odbył się też konkurs celności w strzelaniu do dzika śmietnikowego :-) Wypiekaliśmy też na ognisku podpłomyki, ostatnim punktem dnia była prezentacja multimedialna dotycząca roślin trujących i jadalnych. Środa to wspólna wycieczka do Olsztyna, lekcja w planetarium i wizyta w zamku, gdzie pracował Mikołaj Kopernik. Nasza grupa miała także inne atrakcje, takie jak: lekcja o pszczołach, podchody, bieg na orientację, tworzenie map ośrodka, spanie na karimatach i w śpiworach, budowanie szałasu wycieczka piesza do Ośrodka Mierki, ćwiczenie chodzenia po „slacku”. Czasami rozgrywaliśmy też mecze w rzucaną siatkówkę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
i dziękujemy za bardzo udany wyjazd 
Filip Trząski
Ewa Polak
Czytaj więcej...
Zakończył sie Konkurs a podczas apeli na zielonych szkołach wręczono już dyplomy i nagrody.
Bardzo dziekujemy szanownym Autorom i zachęcamy do dalszej pracy!
Dziekujemy też wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, czytali i komentowali wiersze - to dzięki Wam młodzi poeci moga poczuć się zauważeni i docenieni!
Poniżej znajdują sie wyniki, zaś teraz garść ciekawostek:
- w Konkursie wzięło udział 18 uczniów
- do Konkursu zakwalifikowano 42 utwory
- w głosowaniu wzięło udział 120 osób:
47 uczniów klas młodszych (na 93 w ogóle)
32 uczniów klas starszych
41 osób dorosłych
- utwory zostały w sumie pobrane ze strony internetowej 469 razy.
GRATULUJEMY
Czytaj więcej...

Docierają do nas pierwsze relacje - pogoda dopisuje, okolica piękna, warunki dobre... Po zwiedzeniu w poniedziałek, podczas podróży, zamku w Nidzicy nasze "maluchy" zadomowiły sie już nad jeziorem.
Grupa pani Jagny i pani Kasi w plenerze → 
← Dzieci zapatrzone w głeboką studnię w Olsztynie podczas wycieczki w środę.
W czwartek odbył się TURNIEJ → 
← wieczorne, pożegnalne ognisko... w sali :-)
Czytaj więcej...
Dzieci wraz z nauczycielami wyruszyły na zielone szkoły! 
Wyjazd potrwa do piątku. Powrót obu grup (klasy 1-3 oraz klasy 4-6) na parking obok Toru Stegny ok. g. 19.
Do zobaczenia!
Szanowni Państwo,
od nowego roku szkolnego czesne w naszej szkole będzie wynosiło 960 zł miesięcznie przy płatności w 12 ratach (Uchwała nr 10 Prezydium Zarządu Przymierza Rodzin z dnia 22 maja).
Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
ekipa filmowa z naszego Gimnazjum (a właściwie obu Szkół - Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, bo to nasi absolwenci) bierze od początku roku szkolnego udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej".
Bogdan, Olaf i Jasiek - ekipa 42 Warszawa - dotarli do finału konkursu (na 48 ekip z liceów i (zaledwie kilku) gimnazjów z całej Polski do finału dotarło tylko 12 drużyn).
Od dziś do 28 maja trwa głosowanie na najlepszy film w kategorii amatorskiej. System głosowania wygląda tak, że na poszczególne produkcje mogą głosować wszyscy chętni, bez ograniczeń w rodzaju rejestracji w systemie (z jednego komputera można zagłosować tylko raz). Siłą rzeczy reprezentanci dużych szkół mają większe szanse - liczniejsze grono kolegów.
Mam ogromną prośbę - wspomóżmy naszych reprezentantów!
Aby zagłosować należy wejść na stronę http://www.filmnahoryzoncie.com.pl/ i tam na samym początku jest dział "Projekty filmowe ukończone!".
Pod zdjęciem jest tekst: "Zachęcamy również do głosowania zarówno na filmy z wersji BASIC jak i z wersji PRO, które można znaleźć można tutaj i tutaj" - (ekipa 42 Warszawa, film w wersji BASIC). Tam wystarczy kliknąć na pierwsze słowo "tutaj" w ostatnim zdaniu i otwiera się szablon głosowania.
Dziękujemy za głosy!
Uczniowie klas czwartych z grupy niemieckiej przygotowali pod okiem pani Kariny Skolimowskiej (mamy Idy z 4T) przedstawienie ‘Muzykanci z Bremy’ w języku niemieckim. Ta znana wszystkim baśń braci Grimm w inscenizacji Pani Skolimowskiej zyskała zupełnie nowy charakter. Wspaniały efekt końcowy, okupiony długimi tygodniami ciężkiej pracy, zadowolił nie tylko rodziców występujących dzieci oraz grono pedagogiczne, ale przede wszystkim najbardziej wybredną publiczność – uczniów z klas młodszych.
Oto małe próbki.
Czytaj więcej...
W piątek 9 maja klasy drugie poszły do biblioteki na spotkanie z autorką książki pt. "Gupikowo", panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Zdarzenia z tej książki stały się naprawdę. Jak przeczytasz tę książkę, możesz na stronie gupikowo.pl zagłosować na swoją ulubioną postać. Pod koniec spotkania dzieci miały szansę kupić książkę z autografem. "Gupikowo" to pani Moniki pierwsza książka. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pani Monika uczestniczyła w 101 spotkaniach autorskich.
Marysia Konopka i Lena Jednacz z 2 OM
W poniedziałek 28 kwietnia br. wybraliśmy się na "Niewidzialną wystawę". 
Przeżycia i odczucia z nią związane były skrajnie różne. Wyraźnie widać to w naszych relacjach:
- Mogliśmy poczuć się jak niewidomi (Maciek, Janek, Robert, Mela Zosia, Weronika, Ida, Staś)
- Poznawaliśmy alfabet Braila (Róża)
- To, że nic nie było widać, było bardzo emocjonujące (Alik)
Czytaj więcej...
Było wspaniałe słoneczne czwartkowe popołudnie gdy Zjednoczone Siły Kreatywnych Matematyków i Odkrywców ruszyły dziarsko w teren. Okazją do wyprawy były podchody matematyczne, których inicjatorem i organizatorem byli członkowie Kółka Kreatywnych Matematyków. Na ekipę Klubu Odkrywców czekała blisko półtorakilometrowa trasa, pieczołowicie oznaczona czerwonymi wstążkami, a także seria zadań, których rozwiązanie stanowiło niejednokrotnie poważne wyzwanie. Honor obu drużyn został uratowany. Kreatywni Matematycy dowiedli nie tylko fantastycznych zdolności rachowania i logicznego myślenia, ale także umiejętności organizatorskich. Z kolei Odkrywcy dali się poznać jako całkiem sprawni arytmetycy i analitycy problemów. Obie grupy zostały uhonorowane okazałymi pucharami o bardzo ciekawej formie i… słodkim wnętrzu! Złociste trofeum przypadło Klubowi Odkrywców, którego członkowie zdołali prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania na trasie, korzystając wszelako z dwóch podpowiedzi i tym samym zrzekając się części punktów na rzecz drużyny Kreatywnych Matematyków, uhonorowanych pucharem srebrzystym.
Gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy! :-)
p. Kasia Chałupka, p. Michał Gwardyś
Czytaj więcej...
Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami grup na zielone szkoły 2014.
Zapisy do grup będą przeprowadzać wychowawcy 12 i 13 maja.
Przypominamy, że w tym roku klasy 1-3 jadą do Waszety k. Olsztynka zaś klasy 4-6 do Gawrych Rudy. Wyjazdy potrwają 5 dni - od 26 do 30 maja.
Uwaga! Grupa surwiwalowa dla klas młodszych jest przeznaczona dla klas 2-3!
30 kwietnia klasa 6M wybrała się na wycieczkę po Warszawie szlakiem "Kamieni na szaniec". Spacer ten był podsumowaniem lekcji języka polskiego, na których uczniowie omawiali książkę Aleksandra Kamińskiego i poznawali postaci Alka, Rudego i Zośki. Udało nam się dotrzeć do następujących miejsc związanych z Szarymi Szeregami:
1. Kamienica przy ul. Kazimierzowskiej 15 - miejsce gdzie przywieziono "Rudego" po odbiciu z rąk Gestapo.
2. Kamienica przy al. Niepodległości 159 - dom rodzinny "Rudego"
3. Al. Szucha - Mauzoleum Walk i Męczeństwa - miejsce przesłuchań
4. Al. Ujazdowskie - miejsce udanego zamachu na Franza Kutscherę
5. Wejście do kanałów na pl. Krasińskich
6. Arsenał - miejsce odbicia 25 więźniów, w tym "Rudego"
7. Cmentarz Wojskowy na Powązkach - kwatera brzozowych krzyży, gdzie pochowani są: Aleksy Dawidowski, Jan Bytnar, Tadeusz Zawadzki, Aleksander Kamiński.
Czytaj więcej...
Zapraszamy do czytania wierszy!
Trwa szkolny konkurs poezji dziecięcej, utwory można znaleźć w specjalnej zakładce
Klasy 5T i 6T 11 kwietnia uczestniczyły w Lekcji czytania z Joanną Olech zorganizowanej przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Zajęcia odbyły się Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr LIV przy ul. Ludowej.
Uczniowie rozmawiali z pisarką o lekturze "Wyspa mojej siostry" Katarzyny Ryrych.
Fotograficzną relację można zobaczyć na stronie-blogu Biblioteki. Zapraszamy!

25 kwietnia klasy szóste brały udział w zajęciach doświadczalnych w Instytucie Fizyki PAN. Podczas lekcji o świetle, uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zjawisko odbicia, załamania i polaryzacji światła. Prowadzący wyjaśnił, jak powstaje tęcza i do czego służą światłowody. Dowiedzieliśmy się także, dzięki wielu doświadczeniom, jak wygląda falowa struktura światła. W części zajęć poświęconej elektryczności oglądaliśmy pokaz związany z przepływem prądu i tworzeniem się pola elektromagnetycznego.
Czytaj więcej...
W deszczowy poniedziałek, nie przejmując się pogodą, klasa 4M
z panią Małgosią Zielińską i p. Izą Sawicką wyruszyła na warszawską Starówkę, odkryć ślady średniowiecza ukryte w kościołach, zakamarkach, uliczkach i murach...

Zaczęliśmy od króciutkiego spaceru, który pokazał nam, jak malutka była średniowieczna Warszawa, a chodząc wzdłuż istniejących i nieistniejących już murów, szukaliśmy schronienia przed deszczem pod bramami i w Barbakanie.
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...


15 kwietnia naszą szkołę odwiedził polski himalaista, pierwszy człowiek, który stanął zimą na Mount Evereście i pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi.
Pan Leszek Cichy pokazał nam film nakręcony podczas wyprawy na Mount Everest w 1980 roku, mogliśmy usłyszeć rozmowy jakie prowadzili uczestnicy wyprawy oraz pierwsze słowa jakie zostały wypowiedziane po zdobyciu szczytu 17 lutego 1980 roku.
Czytaj więcej...
Kl. 4T i 4M niedawno były na przedstawieniu pt. "Piotruś Pan" w teatrze BUFFO. Teatr ten słynie z licznych przedstawień musicalowych. Sztuka była w języku angielskim, lecz w jednym momencie aktor przemówił w języku polskim - było to bardzo śmieszne!
Jesli znudziły się Wam przedstawienia w języku polskim, koniecznie obejrzyjcie ten spektakl!
Weronika Ziarkowska, 4T
PETER PAN - Tour de Force Theatre
"Bardzo dobry wynik" osiągnęli:
Szymon Kamler z klasy 5T
Hania Walczak z klasy 6M
a wyróżnienie za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole w klasach czwartych otrzymała
Weronika Ziarkowska z klasy 4T
Serdecznie gratulujemy!!!
We wtorek 8 kwietnia klasy 4M,5M i 6T odbyły fascynującą podróż w świat chemii.
Dla klasy czwartej i piątej zajęcia w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie były pierwszym kontaktem z doświadczeniami chemicznymi. 
Klasa szósta w szkole na lekcjach przyrody przeprowadzała już różne doświadczenia, a zajęcia w Muzeum z pewnością zachęciły uczniów do nauki chemii już od września w gimnazjum. Zajęcia w ramach wtorkowych zabaw z chemią były ciekawe i ekscytujące.
Było sporo dymu i ciepła w związku z reakcjami egzotermicznymi oraz sztucznej krwi, którą produkowaliśmy. Udało się też stworzyć "żywą" gąsienicę z piany i perhydrolu.
Czytaj więcej...
Do Warszawy zjechała właśnie ekipa filmowców z Bollywood, a tymczasem w naszym lokalnym studio filmowym zakończyły się właśnie zdjęcia do krótkometrażowej produkcji pt. "The Fish of Antarctica" ("Rybka z Antarktydy"). Film powstał techniką animacji poklatkowej i został stworzony przez członków Klubu Odkrywców (English Explorers' Club). Mimo, że film trwa tylko (a może aż?) dwie minuty, zdjęcia zajęły nam dwie godziny. Warto o tym pamiętać, oglądając kolejny odcinek Misia Uszatka.
Poniżej przedstawiamy też galerię zdjęć z planu i zapraszamy do obejrzenia filmu. Miłych wrażeń!
{youtube}VzY26hSmvVc{/youtube}
Czytaj więcej...
KONKURS
POEZJI DZIECIĘCEJ
PISZESZ WIERSZE?
CHCESZ JE NAM POKAZAĆ?
OTO OKAZJA!
WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE POETYCKIM.
CZUJESZ W SOBIE POETYCKIEGO DUCHA?
A MOŻE O TOBIE PISAŁ GROCHOWIAK?
Inni się zadziwią ,,On chyba poeta".
A tyś po prostu fajny jest chłopaczek,
Co lubi trochę mądrzej,
Niż inni popatrzeć.
KAŻDY UCZESTNIK MOŻE ZGŁOSIĆ DOWOLNĄ LICZBĘ WIERSZY O DOWOLNEJ DŁUGOŚCI.
ZASADY:
- WIERSZE MUSZĄ BYĆ ORYGINALNE, NIE WOLNO PODAWAĆ CUDZYCH UTWORÓW ZA SWOJE.
- TEMAT UTWORU JEST DOWOLNY, ALE NIE MOŻE NARUSZAĆ ZASAD DOBREGO SMAKU.
- KAŻDY WIERSZ TRZEBA ŁADNIE PRZEPISAĆ NA OSOBNEJ KARTCE, CZYTELNIE PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM I PODAĆ KLASĘ.
- WIERSZE W DNIACH 23-25 KWIETNIA (w godz. 8.00-15.00) NALEŻY WRZUCIĆ
DO OZNACZONEGO PUDŁA NA 2. PIĘTRZE. PUDŁO PRZYGOTUJE PANI MARTYNA WOJTKOWSKA.
Czytaj więcej...
Bardzo miło mi poinformować,
że Szymon Marchel z klasy 6T
został laureatem XIX edycji Konkursu Historycznego
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".
p. Małgorzata Zielińska
Gratulujemy!
Lekcja o smakach w klasie 2OM odbyła się 27 marca w pizzerni "Casa di Sole" przy ul. Stępińskiej.
Zapraszamy do przeczytania relacji dzieci! :) - w artykule poniżej.
Czytaj więcej...

13 marca, korzystając z pięknej pogody, klasa 1 M udała się do zoo.
Dostrzegliśmy pierwsze oznaki wiosny i budzące się niedźwiedzie brunatne. Odwiedziliśmy ptaszarnię, w której pani przewodniczka pokazała nam wyjątkowe gatunki ptaków. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, co jedzą zwierzęta. Próbowaliśmy skomponować menu dla słonia. Braliśmy udział w karmieniu jaszczurek. W czasie częstowania jednej z nich, posiłek niespodziewanie zaczął fruwać, strasząc nas. Dzięki szybkiej interwencji, szarańcza, która była tym posiłkiem, została schwytana, a dzieci mogły przestać piszczeć :-)
Ustaliliśmy zgodnie, że taką wyprawę trzeba powtórzyć, choć zmęczenie było duże.
Czytaj więcej...

W 4M pojawiają się różne prace... Czasem są związane z godzinami wychowawczymi, czasem z historią, czasem z przyrodą czy językiem polskim...
Czytaj więcej...

3 kwietnia w klasie 4T padło wiele pytań... Zastanawialiśmy się, czy w ogóle lubimy pytać, czy lubimy, żeby nas pytano, na jakie pytania chcielibyśmy odpowiedzieć a jakie pragnęlibyśmy zadać. Zastanawialiśmy się, czy rzeczywiście "(...) łatwiej pytanie stawiać / niż odpowiadać na nie?", jak twierdzi Emilia Waśniowska w wierszu "Pytania" - zbudowaliśmy wieże z klocków i wyższa urosła konstrukcja tych, którzy zgodzili się z poetką.
A potem badaliśmy utwór Joanny Papuzińskiej pod tym samym tytułem: czytaliśmy go, kiedy jeszcze był w kawałkach, słuchaliśmy w całosci w wykoaniu aktorki i pozwalaliśmy sobie na przerywaną lekturę podczas gdzy zastanawialiśmy się, co jest dobre... Na końcu powstały ilustracje do wiersza
i zrobiliśmy sobie wspólną fotografię!
Czytaj więcej...
Hania Walczak, uczennica klasy 6M, zmierzyła się z egzaminem Cambridge English PET (Preliminary English Test, poziom B1) i uzyskała aż 97%. Gratulujemy!
Informacje organizacyjne i cennik egzaminu PET są dostępne na stronie British Council.
Dzisiaj nasi uczniowie wraz z szóstoklasistami z całej Polski piszą SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.
Prosimy o modlitwę za nich!
Uczniowie z klas 1 - 5 nie mają dziś zajęć edukacyjnych ani opiekuńczych. W budynku szkoły moga przebywać tylko szóstoklasiści, członkowie komisji egzaminacyjnych oraz administratorzy budynku.
SZÓSTOKLASISTOM ŻYCZYMY POWODZENIA! :-)

W konkursie matematycznym MAT wyróżnienie otrzymał:
Szymon Oniszczuk, klasa VT
Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych byli:
Janek Schwendimann, kl.II
Michał Rybarczyk, kl. III
Marta Świeżak, kl. IV
Michał Janik, kl VI
Serdecznie gratulujemy!
W 37. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka na etapie dzielnicowym wzięło udział 86 recytatorów z mokotowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby.
Nagrodzono następujących uczniów:
Hubert Michalczyk z kl. 2AM otrzymał wyróżnienie w kategorii klas I-III,
Mateusz Sypniewski z kl. 6M otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii klas IV-VI,
zaś
Martyna Madej z kl. 6M otrzymała nagrodę I stopnia
w kategorii kl. IV-VI.
Przeszła do kolejnego etapu - weźmie udział w finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.
Serdecznie gratulujemy!
Jolanta Bidzińska
Czytaj więcej...
Klasy czwarte oraz klasa 6T miały niesamowitą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych - mogliśmy pójść na spektakl "Peter Pan" grany w Teatrze Buffo przez Tour de Force Theatre całkowicie po angielsku!
Niesamowita piątka aktorów stworzyła na scenie z minimalną scenografią prawdziwy londyński dom, niezbadane przestworza i cudowny świat, w którym Boys walczą z Pirates.
Zrozumieliśmy wszystko i przedstawienie bardzo się nam podobało! Zachęcamy też innych - jeśli będziecie mieć okazję, koniecznie pójdźcie na spektakl "Peter Pan" w wykonaniu Tour de Force Theatre!
Czytaj więcej...

Nasze gimnazjum 15 marca zaprezentowało się na ursynowskiej giełdzie gimnazjów. Pani Katarzyna Maleszak, nauczycielka biologii i informatyki, opowiada o szkole (od 1,42): http://ursynow.tv/oferta-edukacyjna-ursynowskich-gimnazjow/

10 marca odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski. Wiersze zaprezentowało 49 recytatorów z klas młodszych i 31 z klas starszych.
Temat konkursu dotyczył urody rzeczy powszednich, więc mieliśmy okazję wysłuchać utworów o stole, łyżce, widelcu, butach, zegarze, kapeluszu, talerzu, guziku, pralce i innych "zwyczajnych" przedmiotach.
Czytaj więcej...
W Alfiku Humanistycznym bardzo dobry wynik uzyskali:
Antonina Milewska kl.6m,
Stanisław Naklicki kl.6m,
Hanna Walczak kl.6m.
Dobry wynik uzyskały:
Gabriela Kingston kl.6m
i Ari Kamecka-Jurek kl.5m.
Hanna Walczak przeszła także do trzeciego etapu konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" i do trzeciego etapu konkursu ,,Z ortografią na co dzień".
Gratulacje!
"Bardzo dobry wynik" osiągnęli:
Janek Schwendimann - klasa 2OM
Staszek Naklicki - klasa 6M
Szymon Oniszczuk - klasa 5T
Michał Janik - klasa 6T
Antek Klamka - klasa 6M
oraz wyróżnienia za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole:
Marta Świeżak - w klasach czwartych
Aleksandra Marcinkowska - w klasach trzecich.
Serdecznie gratulujemy!!!
W lutym klasy szóste odwiedziły Muzeum Ewolucji PAN
w Pałacu Kultury i Nauki. Podczas lekcji prowadzonej przez paleonologa dowiedzieliśmy się jakie ślady pozostały po dinozaurach, co to są żywe skamieniałości, czym są koprolity i jaka jest podstawa klasyfikacji dinozaurów.
Czytaj więcej...
Tydzień Teatralny 2014 za nami!
Pracowaliśmy z tekstem Katarzyny Kotowskiej "Jeż". Towarzyszyły nam wielkie emocje i mnóstwo radości.
Grand Prix zdobyła 6M - gratulujemy!
Do zobaczenia za rok!
Poniżej tabela z wynikami.
Czytaj więcej...
Łazienki Królewskie w lutym to miejsce, w którym można znaleźć mnóstwo zimujących owodów. Przekonaliśmy się o tym podczas lekcji "Czy owady tylko wadzą?" z p. Dariuszem Kucharskim, entomologiem.
Poznaliśmy budowę tej największej na świecie grupy zwierząt, nauczyliśmy się rozpoznawać kilka gatunków owadów. Przeżyliśmy bliskie i niezwykle emocjonujące spotkanie m.in. z modliszką, wijem, gigantycznym patyczakiem.
I pewnie nikt z nas nie nazwie już owada robakiem, bo to większy błąd niż pomylić wieloryba z myszą.
Obejrzyj zdjęcia:
Czytaj więcej...

W 2OM 7 stycznia gościliśmy kolejnego rodzica. Odwiedził nas tata Karoliny, pan Łukasz Lipiński, który jest konstruktorem silników samolotowych.
Robiliśmy proste doświadczenia dowodzące skomplikowanych zasad: dzięki ćwiczeniu z kartką przekonaliśmy się, dlaczego samolot lata i o co właściwie chodzi z tymi cząsteczkami, które raz się lubią, raz odpychają? Obliczyliśmy, ile waży powietrze w naszej klasie. Zobaczyliśmy zdjęcie silnika, które będą miały samoloty za kilka lat.
Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców!
Obejrzyj zdjęcia w galerii poniżej!
Czytaj więcej...
Bardzo miło nam poinformować, że
Gabrysia Kingston
została finalistką konkursu polonistycznego
a
Ignacy Stachura
został finalistą konkursu matematycznego.
Dla obojga to już kolejny sukces w niezwykle trudnych konkursach.
Gratulujemy!
Wyniki można zobaczyć na stronie Mazowieckich Talentów.


Tymczasem na historii spotkali się bogowie z mitologii rzymskiej. Ciekawe czy uda Wam się odnaleźć Minerwę, Jowisza, Wulkana, Furię czy Discordię?
Czytaj więcej...
Zapraszamy do przeczytania opisów kółek na drugi semestr!
Niebawem zapisy a tuż przed feriami wywiesimy w szkole listy uczestników.
Zapraszamy na zebranie rekrutacyjne
do klas pierwszych
w najbliższy wtorek, 4 lutego 2014 roku, o godzinie 18.00
w naszej szkole przy Racławickiej 14.

20 stycznia szkoła rozbłysła kolorami - klasy młodsze tańczyły w rytm muzyki z filmów bollywoodzkich a dzieci ze starszych klas trudno było rozpoznać podczas iście weneckiej maskarady!
Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć!
Czytaj więcej...
BRAWO!
Ignacy Stachura (6M)
został laureatem konkursu kuratoryjnego z przyrody,
a Gabrysia Kingston (6M)
została finalistką tego konkursu.
Bardzo się cieszymy i
GRATULUJEMY!
Gratulujemy także nauczycielce Ignacego i Gabrysi - pani Ani Kulinicz-Walczak!
Szkolny Konkurs Szopkowy 2014
Róża Leszczyńska - PIERWSZE MIEJSCE oraz NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO
Marysia i Franek Wierzbiccy wraz z rodziną - DRUGIE MIEJSCE
Zosia Nowak - DRUGIE MIEJSCE
Mela Woźniak - TRZECIE MIEJSCE oraz WYRÓŻNIENIE JURY DZIECIĘCEGO
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo!
W zakładce REKRUTACJA dostępny jest już Regulamin rekrutacji 2014/2015.
Zapraszamy do zapoznania się z nim a osoby zainteresowane - do uczestnictwa w
zebraniu rekrutacyjnym w najbliższy wtorek 4 lutego 2014 roku o godzinie 18.00
w naszej szkole przy Racławickiej 14.
W dziale DOKUMENTY SZKOLNE można przeczytać dokumenty obowiązujące w naszej szkole, między innymi UMOWĘ O NAUKĘ SZKOLNĄ.

Czytaj więcej...
Z przyjemnością informuję, że Szymon Marchel uczeń z kl. 6T zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego o II wojnie światowej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego".
Gratulacje!
Małgorzata Zielińska
20 grudnia 2013 roku w 1M...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...
Celem konkursu jest czerpanie radości płynącej z Bożego Narodzenia i wspólnego tworzenia. Wykonaniem szopki może zajmować się cała
rodzina, dziecko, bądź grupa dzieci bez pomocy lub z pomocą dorosłych.
Szopka może być wykonana dowolną techniką w formacie nie przekraczającym wymiarów 30cmx30cmx30cm. Wszystkie elementy muszą być trwale zamocowane.
Prace na konkurs można przynosić 7 i 8 stycznia 2014 roku do godziny 12.45 do pani Jagny Starskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 stycznia 2014 roku, a ogłoszenie wyników i prezentacja zwycięskich prac 10 stycznia 2014 roku podczas Kolędowania.
Nagrody w konkursie mają charakter symboliczny. Przewidziana jest nagroda dziecięca - zwycięzca wyłaniany jest w drodze głosowania wszystkich uczniów naszej szkoły oraz nagroda jury biorącego pod uwagę: walory artystyczne, oryginalność, sposób wykonania pracy.
Organizatorki
16 grudnia mogliśmy uczestniczyć w spektaklu "O pastuszkach co to w nocy, poszli boso o północy"
pani Agnieszki Kołodyńskiej, która jest autorką i wykonawczynią przedstawienia.
Jest to wspaniała propozycja przygody teatralnej, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim tworzy przestrzeń do odkrywania tych wspaniałych aspektów poznawczych, jakimi są przeżywanie i dzielenie się.
Historia Gwiazdki i Pastuszków wprowadza dzieci w świat, gdzie dobro potrafi przezwyciężyć wszelkie przeszkody. Dzieci aktywnie uczestniczą w narracji, samodzielnie przygotowują i "ożywiają" swoich bohaterów.
Czytaj więcej...


Klasa 2AM była w bibliotece. Dowiedzieliśmy się o zasadach panujących tam i w czytelni.
Dowiedzieliśmy się jak możemy zapisać się do biblioteki i jak z niej korzystać.
Okazało się, że w bibliotece też można się świetnie bawić.
Czytaj więcej...
4 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs LOKOMOTYWA, 
w którym wzięło udział wielu uczniów klas młodszych.
Świętowaliśmy w ten sposób rok Juliana Tuwima w klasach 1 - 3. Dzieci przygotowały się rewelacyjnie a widownia mogła podziwiać naprawdę niesamowite recytacje. Uczniowie mieli również okazję uslyszeć recytujących nauczycieli... Śmiechu było co niemiara!
Jury w składzie: Magda Nowak, Agata Mironkin, Marzanna Leociak, przyznało następujące nagrody:
Czytaj więcej...
Klasa 1 tradycyjna wybrała się w grudniu na zajęcia do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Podczas warsztatu dzieci zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki ziemi. Poznawały rolę naturalnych materiałów w tworzeniu i odbiorze dzieł sztuki. Wykonały własne kompozycje z zebranych wcześniej materiałów. Efekty pracy były bardzo ciekawe.
Barbara Mortas i Justyna Bartczak
W grudniu na lekcjach polskiego u pani Joli Bidzińskiej omawialiśmy między innymi przypowieść o synu marnotrawnym. Powstały prace - komiksy ze współczesnymi wersjami tej opowieści. Oto dwa komiksy:
Czytaj więcej...
Niezwykle miło nam poinformować, że nasi uczniowie świetnie radzą sobie w konkurasach przedmiotowych:
Gabrysia Kingston i Ignacy Stachura
przeszli do etapu wojewódzkiego konkursu z przyrody
Gabrysia Kingston i Marysia Boguta
przeszły do etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego
Mateusz Odrowąż-Sypniewski
awansował do II etapu Konkursu Informatycznego miniLogia.
GRATULUJEMY!

Przed szkolnym konkursem zrobiliśmy klasowe przesłuchania :-)
Każde z dzieci wyrecytowało wybrany przez siebie wiersz. Słuchanie umilały nam również specjalne rekwizyty przygotowane do wierszy.
Na koniec czekała dzieci niespodzianka. Nie one jedne przygotowały wiersz Juliana Tuwima. Pani Marta i Pani Magda, z pomocą swoich uczniów, przedstawiły "Rzepkę".
Czytaj więcej...

Naszą szkołę odwiedziły pieski z opiekunami z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.
Dzieci z klasy młodszych mogły dowiedzieć się, jak zachowywać się w kontakcie z psem, jakie zachować środki ostrożności przy nieznajomym psie.
Nasi czworonożni goście pokazywali sztuczki a na koniec pozwolili się pogłaskać.
Każde dziecko dostało książeczkę z podstawowymi informacjami o zwierzętach domowych, rasach i o ich opiece.
Czytaj więcej...
W tym roku szkolnym klasa 1 tradycyjna bierze udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". W ramach projektu uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez kino Muranów. Podczas zajęć listopadowych poznawaliśmy kulturę, tradycje i obyczaje Holandii.
Obejrzeliśmy film pt. "Alfie, mały wilkołak", którego fabuła posłużyła organizatorom do rozmów o tolerancji. Po projekcji filmu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Każdy mógł zaprojektować wzór holenderskiego kafelka.
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin serdecznie zaprasza na XX aukcję obrazów i rysunków, która odbędzie się 1 grudnia 2013 r. (niedziela) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Warszawie, ul. Foksal 2.
Czytaj więcej...

Miło mi poinformować o sukcesie ucznia naszej szkoły, Stasia z 6M, w międzynarodowych zawodach First Lego League odbywających się w Magdeburgu w ostatnią sobotę, 23 listopada, FIRST LEGO League (FLL) to program skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest wprowadzenie ich w świat nauki i technologii poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Młodzi ludzie nie tylko zdobywają wiedzę praktyczną, ale także uczą się pracy w grupie. Wszystko to ma je zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy z przedmiotów ścisłych. Turniej to również niezwykłe emocje. Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat stają przed wyzwaniem skonstruowania w pełni autonomicznego robota z klocków LEGO TECH, a następnie jego zaprogramowania w taki sposób, aby wykonał on jak najdokładniej szereg czynności, z których każda podlega punktacji.
Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Dziś gościliśmy w naszej klasie 1M mamę Natalki, która jest architektem.
Na lekcji oglądaliśmy różne domy, dzięki Pani Justynie mogliśmy dowiedzieć się, jak projektuje się dom kawałek po kawałku, jak wyglądają makiety a nawet zaprojektować własne osiedle.
Czytaj więcej...
Klasa 2AM była na wycieczce w teatrze Lalka. Zobaczyliśmy spektakl w reżyserii Karola Fischera pt. Czerwony Kapturek.
W tym przedstawieniu aktorzy bardzo słuchają się dzieci!

3 października nasza klasa była w Teatrze Lalka na spektaklu "Kino Palace". Spotkanie ze starym kinem dotyczyło dwóch legendarnych dzieł m - "Narzeczona Frankensteina" i "King Konga". Kolejne sceny przeplatane były gagami z udziałem Charliego Chaplina i Harolda Lloyda. 
14 listopada zaś klasa 2OM zwiedzała Zamek Królewski podczas lekcji muzelanej "Portret Króla Jegomości". Nauczyliśmy się rozpoznawać portrety prywatne i reprezentacyjne. Poznaliśmy trudne słowo pochodzące z łaciny - insygnia. Przemykaliśmy korytarze i komnaty Zamku jako detektywi poszukujący atrybutów władzy królewskiej na różnych obrazach. Zobaczyliśmy przy okazji, jak wyglądają prace konserwatorskie nad obrazem "Rejtan - upadek Polski" Matejki. Na koniec każdy z nas wykonał portret króla lub królowej zgodnie z obowiązującymi kolorami i symbolami.

W piatęk 15 listopada mieliśmy wyjątkowego gościa.
Przyszła do nas Pani Katarzyna Żalińska, mama Jagody z naszej klasy i Róży z 4t, by opowiedzieć o swoje pracy.
Pani Kasia jest stewardessą, dowiedzieliśmy się więc, jak wyglądają różne procedury związane z lotem, za co odpowiada obsługa, a także jakimi maszynami dysponują obecnie Polskie Linie Lotnicze. Przez chwilę poczuliśmy się jak w kabinie samolotu - mogliśmy odświeżyć ręce wilgotnymi chusteczkami, obejrzeć tajemniczą papierową torebkę dla osób, które źle się czują, a także wypić i zjeść małe co nieco. Dostaliśmy też gazety dla dzieci, które nudzą się podczas lotu - było co czytać na kolejnych przerwach.
BARDZO DZIĘKUJEMY!
Czytaj więcej...
PIERWSZA GALERIA ZDJĘĆ - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Czytaj więcej...

Być może wiele osób nie wie o tym, że przeszło 400 km nad naszymi głowami z zawrotną prędkością 28 tys. km/h krąży wokół Ziemi Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), na pokładzie której sześciu astronautów z różnych krajów, m.in. z USA, Rosji i Włoch, prowadzi rozmaite eksperymenty naukowe. Stacja powstawała przez wiele lat w wyniku współpracy zespołów inżynierskich z całego świata (tak, również z Polski!) i jest obecnie tak ogromna, że w pogodną noc widać ją z Ziemi gołym okiem jako jasny punkt pędzący po niebie.
Czytaj więcej...
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 31 października 2013 roku tragicznie zmarła śp. prof. Janina Słomińska - współzałożycielka Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
Pogrzeb odbędzie się we czwartek 14 listopada br. na Powązkach. Msza Św. w kościele św. Karola Boromeusza o godz.14, po czym nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego.