2016 09 21 23 4M 4T jesienna 001Jak co roku klasy czwarte brały udział w ramach szkoły jesiennej w biskupińskim festynie archeologicznym, który tym razem odbywał się pod hasłem „Fashion week”. 2016 09 21 23 4M 4T jesienna 012

Oprócz tradycyjnych stanowisk tkaczek, zielarek, rogowników, kata, wypalania glinianych naczyń, wytopu brązu i żelaza itp. zwiedzaliśmy także stanowiska fryzjerskie, kosmetyczne oraz biżuteryjne. Tegoroczną nowością były pokazy mody i tańca.

Nie zabrakło atrakcji w postaci przejażdżki kolejką wąskotorową oraz krótkiego rejsu „Diabłem weneckim” po jeziorze, a wieczorem wspaniałego ogniska urozmaiconego świetnymi występami czwartaków. Na Szlaku Piastowskim wdrapaliśmy się na Mysią Wieżę w Kruszwicy, zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską oraz Muzeum Początków Państw Polskiego, kościół Św. Trójcy  i romańską rotundę św. Prokopa w Strzelnie.

Wróciliśmy do Warszawy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni z udanego wyjazdu.

logo nowe 1

rozbudowa szkola