2016 11 02 5B swieci 001     2016 11 02 5B swieci 0022 listopada, na środowej lekcji religii uczniowie 5b nie było nudno - wspominaliśmy  wybranych świętych i błogosławionych.

Niektórych świętych łatwo było rozpoznać już po stroju czy po towarzyszących im rekwizytach np. insygnia królewskie,  smok (mały i zabawkowy oczywiście) czy palma. Niektórzy fantastycznie weszli w swoją rolę i trzymali nas w niepewności do końca.

Tego dnia zaszczycili na św. Jerzy - ten od smoka, św. Stanisław Kostka, trzy królowe Jadwigi, dwie matki Teresy z Kalkuty, św. Helena i Jan Paweł II (kto się przyjrzy uważnie, zobaczy na zdjęciu osobę z białą piuską na głowie).  Na zdjęciu widać także Jagodę, która trzyma na tacy wyłupione oczy - jaką jest świętą - ja już wiem. Zosia trzymająca lilię - znak czystości i niewinności  i strzały - wybrała św. Filomenę, 13 letnią męczennicę, która mimo młodego wieku nie przestraszyła się cierpienia i wybrała Chrystusa, zresztą jak wszyscy święci, o których rozmawialiśmy.

biedronka logo

rozbudowa szkola