Archiprzygody w 3M

NCKarchiprzygodyTrzeciaki już dwa razy brały udział w spotkaniu z panią architekt.

 

W czasie tych spotkań, przygotowanych przez Narodowe Centrum Kultury, dzieci nie tylko dowiadują się, na czym polega praca architekta, ale same twórczo eksperymentują, budują i sprawdzają.

Na spacerze po naszej okolicy odkrywaliśmy detale budynków, parku i innych miejsc tak często przez nas mijanych. Potrafimy już na planie okolicy odszukać potrzebne informacje.

 

Z niecierpliwością oczekujemy na dalsze zajęcia.

Czytaj więcej...

1MK W GRZYBOWIE

2018 09 26 28 1mk jesienna 029

  

Ostatnie wrześniowe dni klasa 1MK spędziła w Grzybowie.

 

Mieliśmy tam pełne ręce roboty, bo już od rana pomagaliśmy w gospodarstwie przy karmieniu i dojeniu kóz oraz przy sprzątaniu u zwierząt. Udało nam się pobuszować w burakach i dyniach, którymi po zebraniu mogliśmy nakarmić zwierzęta. Wszyscy z zapałem zbierali jabłka, z których przygotowaliśmy suszone przysmaki. Przez lornetki mogliśmy obejrzeć nie tylko ptaki, ale też zachód słońca. Ubrudziliśmy się mąką przy pieczeniu chleba i ziemią przy zbiorze ziół. Czas spędzaliśmy pożytecznie i pracowicie, ale było też dużo zabawy, np. polno - leśne podchody. Na belach słomy odkryliśmy, że niektórzy z nas potrafią latać.

 

Dzięki temu wszystkiemu mieliśmy możliwość poznać się, zawrzeć pierwsze przyjaźnie i przywieźć wiele wspomnień.

  

 

 

Czytaj więcej...

3M w Bajkowej Zagrodzie

2018 09 26 28 3M jesienna 031

W ostatnich dniach września Klasa III M gościła w "Bajkowej Zagrodzie" pod Radzyminem.

 

W otoczeniu lasów i łąk uczyliśmy się i bawiliśmy. Uczestniczyliśmy np. w warsztatach bębniarskich, na których uczyliśmy się grania na bębnach, a także braliśmy udział w zajęciach ze zwierzętami: psami, kurami, jeżem, królikiem i jeszcze innymi. Zwierzęta dały się głaskać i przytulać, co sprawiało nam wielką radość. Były też zajęcia z wychowawcami, na których poznawaliśmy m.in. otaczającą nas przyrodę: drzewa, grzyby, niektóre zwierzęta występujące w lesie. Było śpiewanie, było ognisko, piłka nożna, podchody, i wiele, wiele innych atrakcji.

 

Wspólny wyjazd pozwolił nam lepiej poznać się wzajemnie i pooddychać świeżym powietrzem.

  

Czytaj więcej...

Jesienna szkoła klas 1MA oraz 3T

2018 09 26 28 1MAi3T jesienna 006Klasy 1MA i 3T odwiedziły okolice Zalewu Sulejowskiego.

Wszystkich zainteresowały Groty Nagórzyckie i legendy z nimi związane. Podczas warsztatów naukowo-artystycznych poznawaliśmy dawne dzieje Ziemi.

Wszyscy zdobyli podstawy leśnego survivalu: biwakowanie w lesie, rozpalanie ognia w leśnym piecu, a przede wszystkim wspólne budowanie wspaniałych szałasów wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji. Wieczorny teatr cieni przeniósł nas w świat przygody i fantazji. Mieliśmy okazję poznać ciekawe miejsca związane ze Skansenem Rzeki Pilicy. Bardzo zainteresowała nas historia i działanie młyna wodnego, rezerwat geologiczny "Niebieskie Źródła" i oczywiście okazały żubr, którego pomnik stoi w Spale.
To był bardzo ciekawy wyjazd!

 

 

Czytaj więcej...

Klasy czwarte w podróży - Kraków i okolice

2018 09 26 28 4a i 4b jesienna 0282018 09 26 28 4a i 4b jesienna 035

Klasy czwarte w tym roku wyjątkowo wyruszyły w okolice Krakowa. W dość nietypowy sposób omijaliśmy główne zabytki bądź przyglądaliśmy się im o nietypowej porze albo z okien autobusu tudzież przechodziliśmy przez nie krokiem zdecydowanym i bez zbytnich rozważań. Po wyprawie okazało się, że wycieczka była... za krótka! I że uczestnicy byli gotowi na co najmniej tygodniową wyprawę.

 

A co zobaczyliśmy przez trzy dni - zobaczcie i przeczytajcie poniżej!

 

Czytaj więcej...

5M pod ziemią, pod wodą i pod... wrażeniem

2018 09 26 28 5MwKrakowie jesienna 0032018 09 26 28 5MwKrakowie jesienna 017

Od początku było wiadomo, że skoro nasza wizyta w Krakowie ma trwać tylko trzy dni, to będzie musiała być niezwykle intensywna.

 

Bolesna konieczność selekcji tego, co zdążymy obejrzeć, choćby w przelocie, a co musimy zostawić na inny raz, sprawiła że był to czas przeżyty wyjątkowo aktywnie.

Czytaj więcej...

6M w Białowieży

 

 2018 09 26 28 6MwBilowiezy jesienna 003   2018 09 26 28 6MwBilowiezy jesienna 009   2018 09 26 28 6MwBilowiezy jesienna 037

W tym roku klasa 6M nie pojechała na Szkołę Zieloną do miasta lecz do lasu i to prawdziwego - Puszczy Białowieskiej.        

Czytaj więcej...

Klasy drugie na jesiennej szkole

2018 09 26 28 2Mi2T jesienna 001Klasy drugie wyruszyły na wyprawę do Kazimierza Dolnego. Po drodze zwiedziliśmy Grodzisko Żmijowisko i ulepiliśmy miski gliniane, metodą znaną dawnym Słowianom.

Wieczorem odkrywaliśmy uroki Kazimierza i sporządziliśmy szkice najpiękniejszych kamieniczek.

Zdobyliśmy zamek w Janowcu, oczarowani dworem z Moniek chcieliśMy w nim zamieszkać.

Poznaliśmy ukryte tajemnice cukru, w czasie warsztatów, w Muzeum Złotnictwa.

Wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży, a na kazimierskiej baszcie nauczyliśmy się przekazywać wiadomości flagami sygnałowymi.

 

  

Czytaj więcej...

Łódź oczami uczniów klasy 5T

2018 09 19 21 5T jesienna Lodz 0242018 09 19 21 5T jesienna Lodz 039Początkowo miasto Łódź z niczym specjalnym nam się nie kojarzyło.


Może trochę z przemysłem, ale, tak szczerze mówiąc, nie bardzo wiedzieliśmy, po co tam jedziemy.

Jednak już po pierwszych godzinach naszego pobytu w Łodzi byliśmy pełni entuzjazmu i dobrej energii.

 

Czytaj więcej...

Serwujemy wspomnienia...

2018 09 14 4b wspomnienia 012018 09 14 4b wspomnienia 23

Uczniowie klasy 4b udali się w nieco nostalgiczną podróż... Tęskniąc już za uciekającymi wakacjami przynieśli do szkoły pamiątki, zainspirowani wierszem Czesława Janczarskiego. 

 

Były książki, magnesy, pocztówki, kroniki, podkowy, muszle, monety a nawet odnóże kraba i stary żuk! Choć niektórzy mieli puste ręce, wspomnienia krążyły po sali...

Czytaj więcej...

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy 2018

2018 09 16 rajd rowerowy 06W niedzielę 16 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Pogoda idealna, słonecznie choć nie upalnie. Wspólnie pokonaliśmy ponad 11 kilometrową trasę. Zobaczyliśmy (przez mur) wagon metra w hangarze, jeden ze 160 pomników pamięci Karola Tchorka oraz przy szlabanie w Julianku 2018 09 16 rajd rowerowy 09zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Około południa pojawiliśmy się na polanie, gdzie paliły się już dwa ogniska. Wspólnie posileni kiełbaską z ogniska braliśmy udział w zabawach z słodkimi nagrodami.

Serdeczne podziękowania dla: pana Klamki za niespodziewaną poranną wizytę i przygotowanie drewna :) Stasia Kowalskiego i p.Krzysia Sawickiego za przygotowanie i rozpalanie ognisk oraz straż przy naszej polanie, naszym absolwentkom za pomoc w ubezpieczaniu przejazdu i obsługę stanowisk gier: Poli Hojce, Marcie Kudle, Jagodzie Żalińskiej oraz Hani Polanowskiej i Marcie Świeżak oraz Pani Dyrektor za patronat, obecność i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Książki z historią - poleca pani Małgosia Zielińska

Drodzy Uczniowie,

przesyłam Wam listę ciekawych książek dotyczących historii. Są one bardzo różne. Jedne poważne i długie, inne krótsze, ale też warte poznania. Niektóre zostały wydane po raz pierwszy ponad 100 lat temu, inne w zeszłym roku. Szukając lektury dla siebie, pytajcie rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i przyjaciół, co Wam polecają, ale nie bójcie się sięgnąć po pozycję, której nikt z Waszych znajomych nie czytał.

Jeżeli sami traficie na ciekawą książkę, której nie ma w tym zestawie, proszę, powiedzcie mi o tym. Nich lista rozrasta się dzięki Wam.

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Zielińska

ZAPRASZAMY DO ARCHIWUM

W zakładce WYDARZENIA mogą znaleźć Państwo kronikę zapisów z zeszłych lat.

Zachęcamy do oglądania i czytania!

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 3 września spotykamy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

 

O godzinie 10.00 Msza Św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła.

Po mszy dzieci pod opieką rodziców przechodzą do budynku szkoły,
gdzie odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.

 

DO ZOBACZENIA!

 

PLANOWANE PIERWSZE ZEBRANIA

WTOREK 4 WRZEŚNIA:

17.00 - obowiązkowe szkolenie LIBRUS dla rodziców nowych uczniów (klasy pierwsze oraz dzieci, które dołączają w tym roku)

17.30 - zebrania klasowe klas 1-3

18.30 - zebrania klasowe klas 4-6