2017 11 29 5T wycieczka 019

Kim był Ignacy Jan Paderewski? Na jakim instrumencie grał? Dlaczego fanki biegały za nim z nożyczkami? I gdzie w tym wszystkim polityka?

Uczniowie klasy 5T wzięli udział w lekcji muzealnej, dzięki której poznali odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące słynnego pianisty, kompozytora i męża stanu.

2017 11 29 5T wycieczka 039Dowiedzieli się również, co oznacza określenie in tempo rubato, które odnosimy do muzyki Paderewskiego, jego życia, a nawet losów naszego narodu.

Postać Paderewskiego-muzyka i polityka przybliżyła edukatorka pracująca dla Łazienek Królewskich, które to Muzeum odwiedziliśmy.

Podczas lekcji muzealnej nie zabrakło muzyki granej na pianinie przez naszą przewodniczkę, barwnych opowieści, licznych zagadek i zadań-wyzwań dla naszych uczniów.

Fotorelację z tego wydarzenia zobaczycie poniżej, zapraszamy!