20190111 NocBiologow 0120190111 NocBiologow 04Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, uczniowie naszej szkoły brali udział w NOCY BIOLOGÓW na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Naszą przygodę na tej imprezie rozpoczęliśmy od warsztatów w Centrum Nowych Technologii UW. Podczas zajęć mogliśmy zwiedzić Laboratorium Fotosyntezy i Paliw Słonecznych, gdzie w międzynarodowym zespole pracuje się nad pozyskiwaniem energii ze sztucznego liścia.

Na naszych warsztatach przypomnieliśmy sobie, jak przebiega fotosynteza przeprowadzana przez rośliny, następnie omówiliśmy budowę grafenu, czyli płaskiej struktury złożonej z atomów węgla, która przypomina plaster miodu. Największą atrakcją było pozyskiwanie alg, które obok grafenu są budulcem sztucznego liścia. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał własną probówkę z algami przeprowadzającymi proces fotosyntezy.

20190111 NocBiologow 12Podczas Nocy biologów trafiliśmy również na wystawę Noc Żywych Trupów, na której mogliśmy dowiedzieć się, ile gatunków zwierząt już wyginęło i jak człowiek wpływa na niszczenie ekosystemów. Następnie odwiedziliśmy wiele stanowisk naukowych, na których widzieliśmy serce wilka, oglądaliśmy rozwielitki, badaliśmy budowę siedemdziesięcioletniego bagna oraz poznawaliśmy świecące substancje. Udało nam się również obejrzeć szczęki rekina.

ZAPRASZAMY TEŻ DO INNYCH ARTYKUŁÓW O OBIEŻYŚWIECIE:

GALERIE

RELACJE