Na ostatniej radzie pedagogicznej podsumowywaliśmy rok szkolny, a także wyniki egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalistów.

Egzamin ósmoklasisty odbył się po raz pierwszy w historii. Składał się on z trzech pisemnych części. Pierwszego dnia był egzamin z języka polskiego, który trwał 120 minut, drugiego z matematyki (100 minut), a trzeciego z języka angielskiego (90 minut) .

Nasi ósmoklasiści wypadli bardzo dobrze! Jako szkoła jesteśmy w najwyższych staninach, czyli wśród 5% wszystkich szkół podstawowych, które osiągnęły najlepsze wyniki w Polsce.

Także gimnazjaliści spisali się na medal! Oni mieli do napisania aż 6 egzaminów: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przyrody (zadania z 4 dziedzin - biologii, geografii, chemii i fizyki) , języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tu także osiągnęliśmy świetne wyniki.

Wśród ósmoklasistów i gimnazjalistów znalazły się osoby, które ze wszystkich części całego egzaminu uzyskały ponad 90% możliwych do zdobycia punktów.
Najlepiej egzaminy napisali: Łukasz Staszewski, Marcin Miron, Lusia Chłus, Mateusz Reszka, Zuza Nierada, Janka Białnicka - Birula, Łukasz Staszków, Józek Stypuła, Marysia Lipka, Ania Kokowska, Franek Źrebiec, Claudia Babled, Maciek Gójski, Róża Żalińska.
Serdecznie gratulujemy tym uczniom, a także tym, którym udało się zdobyć 100% w jakiejś dziedzinie:
Z historii i wiedzy o społeczeństwie – Ania Kokowska i Franek Źrebiec
Z matematyki – Ania Kokowska i Łukasz Staszewski
Z języka francuskiego – Claudia Babled
Z języka angielskiego - Robert Czernecki, Maciek Gójski, Ania Kokowska, Marysia Lipka, Zosia Litwin, Franek Marchel, Ignacy Sienkiewicz, Franek Źrebiec, Róża Żalińska, Karolina Bartmińska, Zuza Nierada, Antek Pałosz, Marcin Miron, Józek Stypuła, Zosia Tyszka.

Zachęcamy do obejrzenia zestawienia wyników naszych uczniów na tle wyników z całego kraju (plik pdf ↓)

Wszystkim uczniom życzymy zasłużonych wakacji!