SZKOŁA W WAKACJE

magazyn w szkoleIMG 1405Opuściliśmy już siedzibę na Kabatach.
Na Mokotowie trwają przygotowania do nowego roku szkolnego - remonty i prace budowlane.

 

Zapraszamy do odwiedzania strony internetwoej ROZBUDOWASZKOLY.PL oraz szkolnego Facebooka.

  

Sekretariat szkoły będzie otwarty w wakacje

od 1 do 10 lipca w godzinach 10-14

i od 17 do 31 sierpnia w godzinach 10-14.

tel/fax: 22 845 17 42
e-mail: sp2pr@spr.edu.pl

Szkoła Edukacji w naszej szkole

SE logo2019 2020 Szkola Edukacji w naszej szkole 400W roku szkolnym 2019/2020 troje naszych nauczycieli, panie Jolanta Bidzińska, Katarzyna Maleszak i Małgorzata Zielińska, po ponad półrocznym przygotowaniu i pobycie na wakacyjnej szkole letniej, uzyskało tytuł mentora i tym samym nasza podstawówka stała się szkołą praktyk dla studentów biologii, historii i języka polskiego. Pani Jola Bidzińska jest także post tutorem, czyli opiekuje się absolwentami Szkoły Edukacji w pierwszym roku ich pracy.

 

 Już w czerwcu na potrzeby kształcenia przyszłych nauczycieli zostały nagrane lekcje dwóch klas, prowadzone w naszych 

2019 2020 Szkola Edukacji w naszej szkole 1100placówkach na ul. Racławickiej i Wąwozowej, a we wrześniu przyjęliśmy czworo studentów ze Szkoły Edukacji, która działa przy Uniwersytecie Warszawskim. Powstała ona w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, a UW. Działania Szkoły Edukacji są nastawione na poprawę jakości nauczania w Polsce. To miejsce, w którym pokazuje się przyszłym, początkującym i doświadczonym nauczycielom, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu. Miejsce gdzie:

  • Buduje się wspólnotę skutecznych i zaangażowanych pedagogów
  • Daje im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia
  • Tworzy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja

Czytaj więcej...

HISTORIA JEST WAŻNA…

2019 2020 historia 001Nauka historii i wiedzy o społeczeństwie w klasach 4-8
W tym roku szkolnym, jak i w poprzednich latach…, staraliśmy się ze wszystkich sił pokazywać, że historia jest ważna i ciekawa. Chodziliśmy na wiele wycieczek m.in. do sejmu i do pałacu i Parku w Natolinie, budowaliśmy średniowieczne zamki. Uczyliśmy jak robić notatki w ciekawej formie tzw. Grafonotki (tu o powstaniu USA), komiksy – rewolucja neolityczna i memy. Poznawaliśmy łacińskie sentencje i mitologię grecką (także na lekcjach j. polskiego prowadzonych przez panie Izabelę Sawicką, Jolę Bidzińską, Patrycję Pierzynkę i Agnieszkę Masną). Wcielaliśmy się w postacie historyczne - z XIX wieku klasa 7t i klasa 7M, a także z okresu I Rzeczpospolitej: postaci a czasów Piastów i Jagiellonów oraz życie Mikołaja Kopernika.

2019 2020 historia 006Uczniowie wyjątkowo zainteresowani historią przygotowywali się do wojewódzkiego konkursu historycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Warszawy i Ogólnopolskiej Olimpiady organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Chętni pod kierunkiem pana Adama Kowalika mogli we wtorki uczyć się jak m.in. pisać rozprawki historyczne, a w poniedziałki lub środy powtarzać z panią Małgorzatą Zielińską wiadomości historyczne. Ciężka praca uczniów zaowocowała sukcesami. Szóstoklasiści Jan Jedliński, Jan Marchel i Ignacy Grunwald z kl. 7t, konkurując z czasami dwa lata od nich starszymi kolegami, przeszli do etapu rejonowego, a Julian Kamler został finalistą konkursu kuratoryjnego. Największy sukces odniósł Alexander Boniecki, który nie tylko został laureatem konkursu w woj. mazowieckim, ale zdobył też II miejsce w Polsce w Olimpiadzie Historycznej Tu fotorelacja z ostatniego centralnego etapu olimpiad, który odbył się w Poznaniu

Czytaj więcej...

Zdalne nauczanie w klasach starszych

Podczas całej kwarantanny uczniowie klas siódmych i ósmych ciężko pracowali. Zwieńczeniem pracy ósmaków były oczywiście egzaminy, w tym roku, jak wiadomo, przeniesione aż na czerwiec!

egzamin

 

Najstarsi uczniowie pilnie uczestniczyli w lekcjach on-line, a owocami ich działań jest mnóstwo prac, które na bierząco staraliśmy się prezentować na naszym facebookowym profilu.

Przede wszystkim nie zapominali oni w tym trudnym czasie o najbardziej potrzebujących. Uczniowie i uczennice podjęli się wielu akcji wolontariackich: szyli maseczki dla ubogich i bezdomnych, piekli ciasta i przygotowywali paczki żywnościowe, zbierali gry planszowe i przekazywali je podopiecznym Fundacji Saint'Egidio i Wspólnota Chleb Życia. Spożytkowali ten trudny czas, by nie był on tylko czasem przeczekania pandemii.

maski   91831163 3055819331124185 398758189828407296 n

Czytaj więcej...

zdalne nauczanie w klasach młodszych

Uczniowie klas 1-3 zasługują na ogromne gratulacje za to, jak poradzili sobie ze zdalnym nauczaniem. Z dnia na dzień wykazywali się coraz większą samodzielnością w korzystaniu z komputera, kreatywnie podchodzili do wielu zadań, które stawiali przed nimi nauczyciele i mimo utrudnionych warunków – pracując na platformie Microsoft Teams – większość z nich potrafiła utrzymać ze sobą różne koleżeńskie relacje.


Wszystkie klasy z chęcią uczestniczyły w lekcjach muzealnych organizowanych przez warszawskie muzea. W tym czasie, będącym wyzwaniem dla nas wszystkich, dzieci pracowały na lekcjach w kilkuosobowych grupach, co ułatwiło poradzenie sobie z pracą.

 

 2020 08 10 zdalne kl.1 3 001  2020 08 10 zdalne kl.1 3 004  2020 08 10 zdalne kl.1 3 005  2020 08 10 zdalne kl.1 3 003

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU 2019/2020

 

safe imageTen zaskakujący rok szkolny zakończymy Mszą Świętą w kościele św. Michała Archanioła w piątek 26 czerwca o godzinie 10.00.
Na mszę zapraszamy uczniów klas 7 i 8 wraz z rodzinami. Całą naszą społeczność zachęcamy do obejrzenia transmisji Mszy.
Wystarczy kliknąć w link
https://youtu.be/XmT3TM05uP4
albo wyszukać transmisję na stronie internetowej parafii
http://parafiamichal.pl/kanal-na-youtube/

Rozdanie świadectw poszczególnych klas odbywać się będzie według harmonogramu dostępnego w Librusie - wszystkich informacji udzielą też wychowawcy.

Prosimy o zachowanie zasad związanych ze stanem epidemii.

Dziękujemy za modlitwę za całą społeczność szkolną i naszą Parafię.

 

SZKOŁA W WARUNKACH IZOLACJI

Szkoła, tak jak i inne szkoły w Polsce, od 12 marca pracuje w warunkach izolacji. Kontaktujemy się ze sobą przede wszsystkim poprzez Internet. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, symaptycy mogą wymieniać sie wiadomościami oraz zadaniami dzięki szkolnej platformie Office 365 oraz Librusowi a także spotykamy się na szkolnej stronie FB oraz obserwujemy budowę szkoły na stronie rozbudowaszkoly.pl 


Zapraszamy w dwa internetowe miejsca, gdzie można zobaczyć, co się u nas dzieje:

FB szkola       ROZBUDOWA

Biologia i przyroda w klasach czwartych, piątych i szóstych w czasach pandemii

higiena zajecia kl4 02    kijanki 02    pazy 03    zero waste i hodowla ziemniakow o4    ptaki 01

W czasach pandemii i izolacji nie została przerwana nauka biologii i nauk pokrewnych!

Klasy czwarte pilnowały higieny, klasy piąte hodowały rośliny i zwierzęta a także gotowały, klasy szóste sprawdzały, co słychać u żab i ptaków.

Uczniowie zabiora nas w fascynujący świat przyrody!

HIGIENA       PŁAZY         W KUCHNI        HODOWLE ZIEMNIAKA I INNYCH WARZYW         ZIEMNIACZKI           KIJANKI         PTAKI

Czytaj więcej...

A na polskim w czasach pandemii...

W wielu klasach uczniowie podejmują twórcze literackie  wyzwania - czasem, bo pani prosi a czasem, bo coś samo w duszy gra! Niekiedy powstają wiersze, kiedy indziej rysunki albo fotografie i filmy.

Zachęcamy do lektury!

2020 05 07 5b zwane wyobraznia 19    List do ludoercw oraz innych ludzi    2020 06 09 5a i 4T probki literackie 5   Poranek z 4T 

Czytaj więcej...

GEO-PLANETA 2020

2020 06 05 geoplaneta klasy6 05W tym roku grupa pasjonatów geografii z klas szóstych: Ela, Ksawery, Łucja Ż, Łucja K, Wiktoria przygotowywali się do Konkursu Kuratoryjnego z geografii.

Kilkoro uczniów brało też udział w Ogólnopolskim Konkursie Geoplaneta. Łucja, Mania i Eryka z 6T przygotowały prace indywidualne o najpiękniejszych miejscach w Polsce. Inni wzięli udział w teście i Nikodem osiągnął w nim bardzo dobry wynik.

 

 

 

Czytaj więcej...

FNiN oraz superklasa 6T

2020 04 25 FNiN 6T 342020 04 25 FNiN 6T 042020 04 25 FNiN 6T 07

6T omawiała

"Felixa, Neta i Nikę oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

w warunkach odpowiadających treści książki - czyli całkowicie przez Internet!

 

Może nie spotkaliśmy Manfreda, ale powstało mnóstwo tekstów i projektów, w tym filmiki, które chyba by mu się spodobały. Książka wzięła nas na fantastyczne wyprawy - w świat literatury, twórczości własnej, analizy oraz kreatywności przestrzennej.

 

Zapraszam do czytania i oglądania,

 

dumna z osiągnięć klasy
p. Iza

 

Czytaj więcej...

Wielki królewski pokaz mody

queens hat 002queens hat 004Hear ye! Hear ye! - tak mógłby wołać angielski herod biegnący z wieściami z królewskiego dworu:

Jesteśmy wszyscy zaproszeni na Wielki Królewski Pokaz Mody - The Royal Fashion Show, poświęcony niesamowitej kolekcji kapeluszy królewskich. W trakcie pokazu będzie można obejrzeć prace najznakomitszych projektantów ze studia mody Ladybird Fashion House (Dom Mody Biedronki).

Przy okazji Dwór bardzo dziękuje wszystkim projektantom z udział w przedsięwzięciu!

Prosimy zatem przywdziać odpowiedni strój, zasiąść wygodnie i cieszyć się modą na najwyższym poziomie (tzn. poziomie głowy ;) )

 queens hat 005

 
 

Czytaj więcej...

Jak z obrazu

1709

 

 

 

Niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie i postanowili pokazać się
jako postacie z obrazu
albo zreinterpretować znane dzieła sztuki.

 

 

Pokazujemy rewelacyjne realizacje tego projektu.

 

 

  

Czytaj więcej...

WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI

2020 03 08 konkurs recytatorski 023Wiosenny Konkurs Recytatorski2020 03 08 konkurs recytatorski 055
odbył się pod dwoma hasłami:


recytatorzy z klas 1-3 przedstawili utwory na temat
Co kryje szkoła?
Usłyszeliśmy 39 rozwiązań znalezionych w twórczości Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej,
Wandy Chotomskiej czy Michała Rusinka.


Uczniowie z klas 4-6 zaprezentowali na scenie twórczość patrona naszej szkoły.
Wśród 25 recytatorów popularnością cieszył się wiersz „W klasie”,
ale publiczność miała okazję poznać również mniej znane utwory, również prozę ks. Jana Twardowskiego.


Wirtualne brawa dla wszystkich recytatorów!

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

800px Chora Church Constantinople 2007 013Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

 

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, którą daje nam Zmartwychwstały Chrystus.

Zmartwychwstanie to odrodzenie, tryumf życia nad śmiercią, prawdy nad kłamstwem, miłości nad nienawiścią.

 

Niech Święto Zmartwychwstania Pańskiego wypełni nasze serca nadzieją, miłością, siłą do walki z przeciwnościami i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin

List pani dyrektor w sprawie zawieszenia zajęć w szkole

Szanowni Państwo!
W związku z decyzją MEN i władz państwowych zajęcia w szkołach zostają zawieszone do 27 marca. W związku z tym:
- w czwartek i piątek (12 i 13 marca) szkoła na Mokotowie będzie pełniła funkcje opiekuńcze od 7.30 do 17.00. Ci z Państwa, którzy nie mogą zapewnić dzieciom opieki w tych dniach, mogą przyprowadzić je do szkoły. Obiady będą odwołane - proszę przygotować dzieciom odpowiednie posiłki.;
- uczniowie klas 7 i 8 pozostają w domu - obiady w Kabaczku dla młodzieży z Kabat proszę odwołać indywidualnie;
- od poniedziałku 16 marca do piątku 27 marca nie będziemy prowadzili zajęć opiekuńczych i dydaktycznych w budynkach na Mokotowie i Kabatach;
Dzieci powinny zabrać ze szkoły podręczniki i zeszyty ćwiczeń!
- od poniedziałku 16 marca w Librusie będziemy zamieszczać informacje od nauczycieli przedmiotów: zalecenia do samodzielnej pracy dla starszych uczniów lub do pracy pod nadzorem opiekunów dla dzieci z klas 1-3. Będziemy wykorzystywali różne możliwości pracy on-line: jutro spotykamy się w tej sprawie na nadzwyczajnej radzie pedagogicznej.
Pamiętajcie Państwo, że zalecenie GIS mówi o konieczności pozostawania dzieci w domu. My postaramy się o ciągłość nauczania, choć w nadzwyczajnych warunkach.
Wszystkie ważne informacje będziemy zamieszczali w Librusie!
Z poważaniem
Marzanna Rymsza-Leociak

Bal charytatywny 2020

bal1525 stycznia w gościnnych progach Fortu Sokolnickiego odbył się pierwszy bal charytatywny naszej szkoły. Przedstawiciele Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły bawili się do białego rana. To była niezapomniana noc! Pani Dyrektor poprowadziła poloneza, a potem w tan puścili sie już wszyscy. Nie zabrakło oczywiście dobrego jedzenia i napojów. W trakcie balu odbyła się aukcja dzieł różnych, z której dochód przeznaczony będzie na rozbudowę naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili sił przy organizacji tego wydarzenia!

Czytaj więcej...

Przygotowanie językowo kulturowe do mobilności ponadnarodowej - POLSZPANIA

PO WER Ponadnarodowa mobilnosc uczniow

Przygotowanie do wyjazdu: język angielski i hiszpański

Uczniowie zakwalifikowani do mobilności przeszli przygotowanie językowe z języka angielskiego i hiszpańskiego w terminie 23 września 2019 do 19 listopada 2019.

 

Każdy uczeń musiał odbyć w sumie 20 godzin zegarowych przygotowania, z czego 14 godzin języka angielskiego i 6 godzin języka hiszpańskiego.

 

W przygotowania byli zaangażowani nauczyciele naszej szkoły, rodzice, inne osoby spoza szkoły.

 

Więcej o przygotowaniu językowym i kulturowym w prezentacji (PDF):

Rekolekcje klas szóstych

Szóstoklasiści odbyli rekolekcje adwentowe w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. Konferencja, podczas której zapalaliśmy siedem świec menory poświęcona była siedmiu ważnym krokom przygotowania do nadejścia Pana. Słuchaliśmy o SAMOTNOŚCI, która służy wyczekiwaniu, DOBREJ NOWINIE, czyli odpowiedzi na wyczekiwanie. Kolejne rozważania dotyczyły PRAGNIENIA SŁUCHANIA słowa Bożego i roli WSPÓLNOTY. Próbowaliśmy następnie zrozumieć czym jest POSŁUSZEŃSTWO, które pozwala wyciszyć się i usłyszeć słowo Boże oraz czym jest CISZA KAZDEGO GESTU MIŁOŚCI. Na zakończenie zrozumieliśmy, że w życiu Maryji wszystkie te kroki zostały zrealizowane, że jej życie łączy te słowa, tak jak łączą się ramiona menory.

Czytaj więcej...

Rekolekcje klas piątych

To kolorowe to szata wzorowana na biblijnej szacie Józefa. Zapisywaliśmy na niej to, co dla nas bywa powodem zazdrości i gniewu ( kolor czerwony i podobne) oraz prośby by Pan Bóg pomógł nam przebaczyć lub uzyskać przebaczenie (kolor zielony i niebieski). Rekolekcje prowadził ks. Tadeusz Błaszczyk orionista. Na kanwie życia Józefa egipskiego dzieci mogły badać własną historię życia. Później podczas " namiotu spotkania" rozważać słowa Pisma świętego. A na końcu cieszyć się wspólną eucharystią.

Czytaj więcej...

Rekolekcje klas czwartych

11 grudnia 2019 r. klasy czwarte udały się na rekolekcje (dzień skupienia) do parafii Św. Alojzego Orione w Warszawie, przy ul. Lindleya 12. Cały dzień poświęcony był pracy nad zagadnieniem proroctwa i żywotami proroków. Po konferencji na której ksiądz prowadzący rekolekcje przedstawił dzieciom przykłady proroków ze Starego i Nowego Testamentu, dzieci samodzielnie studiowały tekst Pisma Św., żeby dowiedzieć się o nich więcej. Następnie pracując w grupach wykonały nowoczesne profile tych postaci w formie plakatów, aby nie tylko przybliżyć innym tamte osoby, ale także lepiej wczuć się w ich sytuację i lepiej zrozumieć dar, ale także brzemię proroctwa. Praca w grupach nad prezentacją postaci proroków była wyzwaniem dla wielu uczniów, ale zdołali oni dojść do kompromisów i stworzyć profile. Zwieńczeniem dnia pracy i rozważań był Sakrament Pokuty, a następnie Msza Św. i Sakrament Eucharystii. Uczniowie mieli okazję przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Rekolekcje klas trzecich

Klasy trzecie w tym roku miały w ramach rekolekcji dzień skupienia razem z rodzinami. Tym razem z Izraelitami "wyszliśmy z Egiptu" i przypominaliśmy sobie trudy wędrówki przez pustynię. Otrzymaliśmy też 10 przykazań. Całe spotkanie dotykało tematu Słowa. Przez słowo Bóg w historii Izraela robił cuda. Dzieci z rąk Rodziców otrzymały Pismo święte i razem z nimi rozpoczęły swoją podróż po kartach Biblii. 

Czytaj więcej...

Rekolekcje klas drugich

Rekolekcje adwentowe drugich klas przebiegały pod hasłem drogi. Najpierw uczestniczyliśmy we mszy świętej, a potem wybraliśmy się na tor przeszkód w parku Morskie Oko. Nieźle się namęczyliśmy, by pokonać wszystkie trudności. Ale to był dopiero początek, bo czekały nas jeszcze poważniejsze przeciwności. Wzmocnieni drugim śniadaniem zabraliśmy się za zobrazowanie naszej drogi do pana Boga i przeszkód, które na nas czyhają. Okazało się, że wiele z nich sami ustawiliśmy jako zawalidrogi.... Zazdrość, złość, gniew, lenistwo, ciągle myśli o tym, kiedy by tu zagrać wcale nie w planszówkę, oszukiwanie rodziców... Lista była długa, nasze drogi na szczyt wiszą na tablicach w drodze do szatni. A na koniec rozmawialiśmy o tym, co jest najważniejsze i jak to zrobić, by jednak udało się wejść na samą górę.

Czytaj więcej...

5b i pensjonariuszki DPSu

2020 01 09 DPS 5b 0022020 01 09 DPS 5b 014W czwartek 9 stycznia klasa 5b pojechała do Domu Pomocy Społecznej, aby spędzić trochę czasu z pensjonariuszkami ośrodka. Zawieźliśmy baaardzo dużo gier, za które niezwykle mocno dziękujemy Darczyńcom, oraz chęć do śpiewania (wraz ze śpiewnikami kolędowymi, które wcześniej klasa przygotowała z panem Michałem Markowskim).


Kiedy jedna grupa z panem Krzysiem odwiedzała leżące w pokojach Panie, aby śpiewać im kolędy, pozostali uczniowie z panią Izą grali w rozmaite gry planszowe z chętnymi Pensjonariuszkami w kawiarence Domu. Dzieci były bardzo zaangażowane; każda grupa kolędników przez około pół godziny śpiewała w kilku różnych pokojach, nieraz zachęcając do wspólnego śpiewu panie. Nasze działania koordynowała pani Małgosia Brzezińska, na co dzień pracująca w tym miejscu.

 

To był bardzo dobry czas, Panie cieszyły się występami a my jesteśmy wdzięczni, że po raz kolejny mogliśmy odwiedzić osoby z tego DPSu.

 

Czytaj więcej...

Zbliża się na Bal Charytatywny

plakat BAL

2020 01 18 przed balem 003Bal Charytatywny

Pod patronatem Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

 

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Bal Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego. Celem balu jest zbieranie funduszy na rozbudowę Szkoły.

 

Do wspólnej zabawy karnawałowej zapraszamy całą społeczność szkolną – rodziców, nauczycieli, absolwentów szkoły i ich rodziców, członków Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i rodziców z innych szkół przymierzowych oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków naszej szkoły.

Czytaj więcej...

VI Festiwal anglojęzyczny

 

KLASY 1-4 →2019 11 20 EnglishFestival 1 4    2019 11 20 EnglishFestival 5 6 ←KLASY 5-6

2019 12 09 festiwal piosenki angielskiej 001

 

W dniu 20 listopada odbyła się kolejna, szósta już, edycja szkolnego Festiwalu anglojęzycznego.

W zabawie udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Mimo, że koncert odbył się w oddziale szkoły na Mokotowie, na scenie wystąpili także uczniowie klas 7 i 8, którzy na co dzień uczą się na Kabatach. Nie zabrakło też odważnych pierwszoklasistów. Jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek - w tym roku były to aż trzy grupowe występy klasowe. Niestety nie udało się udokumentować autorskiego wykonania utworu jednego z uczniów klas 6, który w przejmującej piosence z własnym tekstem i muzyką, zaśpiewanej a capella, zwrócił uwagę na współczesne problemy klimatyczne. Pozostaje nam wspominać i zapewniać nieobecnych o wyjątkowości tego występu.

A na kolejną edycję Festiwalu - być może już na nowej scenie - zapraszamy za rok!

Czytaj więcej...

Mikołajki klasy 3T

 2019 12 30 mikolajki kl3t 006

Klasa 3T w ramach akcji mikołajkowej 19 grudnia odwiedziła Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Hetmańskiej. Pensjonariuszki, które spotkały się z dziećmi, to osoby starsze, często samotne. Spotkanie polegało na wspólnym, dzieci i Pań, robieniu kartek świątecznych. Nieplanowane, choć ku radości obu stron, przerodziło się w sesję z grami planszowymi.

 

 

 

Czytaj więcej...

3T na Zamku - rycerze i ich świat

20191213 3T w zamku 0120191213 3T w zamku 09W piątek 13 grudnia uczestniczyliśmy w zajęciach pt. "Rycerze i ich świat".

 

Na lekcji dowiedzieliśmy się jak można było zostać rycerzem, jakie powinności mieli paź, giermek i rycerz i szukaliśmy odpowiedzi co znaczy być rycerskim.

 

Oglądaliśmy kopie broni i części zbroi, a nawet mogliśmy je przymierzyć. Stoczyliśmy pojedynek, a na koniec odbyło się pasowanie na rycerza.

 

Czytaj więcej...

konkursy na stanowisko dyrektorów szkół na Bielanach i Ursynowie

Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin informuje, że w związku z końcem kadencji naszych dyrektorów szkół podstawowych na Bielanach i Ursynowie, Zarząd podjął decyzję o ogłoszeniu Konkursu na dyrektora w obu tych szkołach. Szczegółowe informacje nt. zasad Konkursu są na naszej stronie: www.przymierze.org.pl .
W imieniu Zarządu
Magda Kiełczewska

Czytaj więcej...

Klasa ósma i ewolucja kliptaków

klip3Była sobie wyspa. Na wyspie mieszkało wiele róznych stworzeń, miedzy innymi ptaki - kliptaki. Ptaki, jak to ptaki - latały, śpiewały, uganiały się za pożywieniem i atrakcyjnym partnerem. Wyspę zamieszkiwały aż trzy gatunki: o małych dziobach, dużych dziobach oraz - tak, zgadliście! - średnich. A ponieważ okoliczne rośliny produkowały różnych rozmiarów nasiona - każdy gatunek znajdował coś dla siebie. 

Ale gdyby przyszła susza? I, dajmy na to, przetrwałyby tylko rośli rodzące duże i twarde nasiona? Wielkodziobe kliptaki poradzą sobie, średniaki...może...ale kliptaki z małymi dziobami czeka głód.

Na przykładzie historii o kliptakach uczniowie klasy ósmej poznawali mechanizmy, rządzące ewolucją. Mogli "wcielić się" w jedną z grup i uzbrojeni w dziób - klips do papieru walczyć o pożywienie...i przetrwanie.

Okazało się to wcale niełatwe. Każdy przedmiot - ziarno kukurydzy, fasoli i szklana kulka - symbolizował nasiona o różnych wielkościach. Co sezon (czyli co rundę) zmieniał się skład nasion w środowisku. Ciężko było kliptakom, oj, ciężko...Małodziobe wymarły od razu, wielkodziobe, pomimo łapczywości - też nie zdołały zapewnic sobie odpowiednich dostaw kalorii. Pozostała nędzna grupka średniaków, wegetująca na granicy zagłady... ;)

Akcja mikołajkowa klasy 4T

2019 12 23 mikolajki kl4t 001Klasa 4T postanowiła w ramach Akcji Mikołajkowej urzadzić kiermasz ciast i ciasteczek, z którego dochód dzieci postanowiły przeznaczyć na pomoc bezdomnym i ubogim.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało się zebrać 480zł, które 19 grudnia przekazaliśmy p. Marii Bremer dla podopiecznych wspólnoty SantEgidio, w której działa od lat p. Maria.
Na spotkaniu z nią uczniowie obejrzeli film z zeszłorocznego obiadu świątecznego dla ubogich. Pani Maria Bremer także przeczytała list do Św. Mikołaja jednego z członków wspólnoty. Dzięki nam uda się spełnić kilka marzeń!

 

Czytaj więcej...

po południu w naszej szkole

2019 12 13 popoudnia 024

w roku 2019/2020 jest tak...

- Kółko Komunikacji Międzygalaktycznej
Uczestnicy Szkolnego Międzygalaktycznego Kursu Komunikacji nie próżnują! Ćwiczą rozpoznawanie tego, co im przeszkadza w skutecznym porozumiewaniu się. Próbują swoich sił jako mówcy i słuchacze. Uczą się, jak budować dobre sytuacje komunikacyjne. Pracują nad rozwiązaniami, dzięki którym można wybrnąć z konfliktów, zanim wojna między biorącymi udział w rozmowie rozpęta się na dobre. W tym roku są z nami przedstawiciele czwarto-, piąto-i szóstoklasistów.

 

Czytaj więcej...

Atrakcje w Polsce

9Uczniowie klas siódmych, którzy nie byli ani w Londynie ani w Hiszpanii nie próżnowali! Wszak w najbliższej okolicy też jest wiele do odkrycia.

26. 11. uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Maleszak zajmowali się pieniędzmi. Zastanawiali się, czym jest pieniądz, skąd się wziął, z czego wytwarzano pierwsze monety. Na przykładzie banknotów z całego świata zapoznawali się z technikami drukarskimi, zabezpieczeniami oraz odczytywali historię świata.

Następnego dnia rozpoczęli zajęcia od długiego spaceru, by przekonać się, że w najbliższej okolicy rośnie ponad dwadzieścia gatunków (w tym tak rzadkie i egzotyczne jak metasekwoja czy surmia) różnych drzew i ucząc się je rozpoznawać. Na koniec rozegraliśmy pasjonującą grę, której bohaterami były sowy Polski.

29.11 historycy zorganizowali wycieczkę po Ursynowie. Przede wszystkim zwiedzaliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy w Natolinie. Zobaczyliśmy m. in. piękny pałac z XVIII wieku, sarkofag, świątynię wzorowaną na greckiej, niezwykłą rzeźbę Magdaleny Abakanowicz. Poza tym zachwycaliśmy się przyrodą w rezerwacie i poza nim. Podziwialiśmy wszyscy sześćsetletni dąb "Mieszko". Na Kabaty wróciliśmy piękną Aleją Kasztanową, dowiadując się dalszych informacji o historii Natolina i dawnej wsi Wolica.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJE Z 2MK

2019 12 06 mikolajki 2mk 005Po roratach i pysznym wspólnym śniadaniu klasa 2mk postanowiła w ramach Mikołajek, co jest zwyczajem naszej szkoły, zrobić coś dobrego dla innych. Wypadło na pierniczki dla sąsiadów. Zeszło się tyle czasu na pieczeniu, że na muzyce z Panem Michałem, dzieci postanowiły napisać o tym piosenkę. A to rezultat:

Czytaj więcej...

Mission London

Część uczniów klas siódmych w drugiej połowie listopada wyruszyła z misją specjalną do Londynu! Przeczytajcie o ich przygodach w relacjach pana Michała Gwardysia. 

Have a nice journey! :D 

2019 11 24 29 ANGLIA kl7 071    2019 11 24 29 ANGLIA kl7 008    2019 11 24 29 ANGLIA kl7 088

Czytaj więcej...

LEKCJE PRZYRODY W KLASACH 4

2019 12 08 przyroda kl4 0042019 12 08 przyroda kl4 010Od września klasy czwarte poznają tajniki otaczającego świata podczas lekcji przyrody.

Wszyscy już wiedzą, czym jest przyroda ożywiona i nieożywiona i dzięki jakim urządzeniom można ją obserwować. Podczas lekcji czwartoklasiści oglądali preparaty mikroskopowe i rysowali je.

Kolejne tematy dotyczyły map i planów oraz kierunków geograficznych, które ćwiczone były na różne sposoby. Niektóre z zadań wyglądały jak lekcje wychowania fizycznego, trochę było też angielskiego, bo uczyliśmy się skrótów międzynarodowych. Każdy miał szansę stworzyć plan swojego wymarzonego miasta.

Po klasowych obserwacjach pogody, uczniowie klas czwartych odkrywają teraz tajemnice organizmów żywych. Ostatnio tworzyli plakaty o zależnościach pokarmowych.

 

Czytaj więcej...

RUSZYŁY PRACE BUDOWLANE!

20191127 rozbudowa 0320191206 rozbudowa23 października ruszyły prace budowlane! Robotnicy przygotowują plac i wykonują wjazd na teren budowy od ulicy Racławickiej. Dzieje się…

 

 

ROZBUDOWA SZKOŁY

 

Kalendarium rozbudowy
Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego
przy ul. Racławickiej 14

Czytaj więcej...

Charytatywny Bal Szkoły Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego 25 stycznia 2020 r., Fort Sokolnickiego

Pragnąc wspólnie cieszyć się z 30 lat istnienia naszej szkoły, serdecznie zapraszamy na Charytatywny Bal Szkoły Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego.


Do wspólnej zabawy karnawałowej zapraszamy całą społeczność szkolną – rodziców, nauczycieli, absolwentów szkoły i ich rodziców, członków Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i rodziców z innych szkół "przymierzowych" oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków naszej szkoły.

Czytaj więcej...

3M w Zamku Królewskim

20191204 3M Zamek Krolewski 001Dzisiaj mieliśmy okazję odbyć podróż w czasie.

 

Cofnęliśmy się 250 lat, do Warszawy czasów Canaletta. Przyglądaliśmy się ulicom dawnej Warszawy. Dzięki wedutom Bernardo Beletto odkryliśmy, że w tamtych czasach wykonywano zawody, których już nie ma. Można było spotkać forysiów, laufrów i woźniców. Sprawdzaliśmy, jak działa camera obscura.

Czytaj więcej...

Rozpoczął się Adwent. 1T przygotowuje lampiony.

20191128 1T lampiony 00220191128 1T lampiony 003KLASA 1 T przygotowała juz lampiony. 

 

 

6 grudnia klasy 1-6 spotkają się o wschodzie słońca na mszy roratniej.
W tym dniu klasy 7-8 wyjeżdżają na rekolekcje adwentowe, zaś na roratach spotkają się 11 grudnia u dominikanów.

 

 

Wszyscy przyjdziemy z lampionami.
Zobaczcie jakie piękne zrobiły pierwszaki.

 

Czytaj więcej...

Listopadowy Ogród Botaniczny

20191125 1T i3T Ogrod Botaniczny 00520191125 1T i3T Ogrod Botaniczny 007Klasy 1 i 3 Tradycyjne odwiedziły Ogród Botaniczny w listopadowej szacie. Spacerowaliśmy po jesiennych alejkach.


Odwiedziliśmy warzywnik, w którym rosła kapusta ozdobna, jarmuż, brukselka, marchew, kard. Wszystko było posadzone ekologicznie, bez sztucznych nawozów.
Dużo czasu spędziliśmy w szklarniach. Podziwialiśmy egzotyczne rośliny ozdobne, drzewka cytrusowe, kwiaty wabiące owady i kwitnące kamelie. Bardzo podobały nam się miejsca, w których mieszkały świnki morskie i kolorowe ptaki.

Czytaj więcej...

Klasy piąte w parlamencie

20191126 ejm i Senat klasy5 00120191126 ejm i Senat klasy5 02126 listopada obie klasy piąte odwiedziły budynki Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej.

Mogliśmy wejść do sal posiedzeń obu Izb, przejść sie korytarzem marszałkowskim i pięknymi schodami projektu Pniewskiego, obejrzeć makietę terenu parlamentu i zadawać mnóstwo pytań naszym przewodnikom. Dowiadywaliśmy się, która z Izb Parlamentu jest wyższa i dlaczego, kto ma większą władzę, kto gdzie siedzi, gdzie są kamery a gdzie ich nie ma, czy osoby na wózkach inwalidzkich mają dostęp do sal, czy w sali Senatu jest włócznia, kto może wejść do sal Sejmu i Senatu, jak długo trwają obrady oraz czym się zajmuje władza ustawodawcza.

 

Czytaj więcej...

jesienią w 2mk

GDZIE BYLIŚMY, CO ROBILIŚMY I CO WIDZIELIŚMY W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE?

 

2019 10 30 muzeum owiectwa 2mk 007W MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA 2019 11 06 gotujemy 2mk 008  W SZKOLNEJ STOŁÓWCE  2019 11 15 miary 2mk 010 W MUZEUM DLA DZIECI   2019 11 13 poczta 2mk 006     NA POCZCIE 

2mk w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

2019 10 30 muzeum owiectwa 2mk 003Piękna polska złota jesień powitała klasę 2mk w Łazienkach Królewskich. Kiedy doszliśmy do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa czekał na nas pan przewodnik, który opowiedział nam bardzo ciekawe rzeczy o zwierzętach w lesie, o tym jak szykują się do zimy i o ptakach w Polsce.

 

Czytaj więcej...

2mk gotuje

2019 11 06 gotujemy 2mk 001Łodyga, korzeń, a może liście? Najpierw odkryliśmy, które części warzyw zjadamy, a potem wrzuciliśmy je do garnka. Ugotowana przez nas zupa była bardzo smaczna. 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Z wizytą na poczcie

2019 11 13 poczta 2mk 009Niedawno wybraliśmy się klasą na wycieczkę na pobliską pocztę. Pomogliśmy ostemplować listy, sprawdziliśmy, czy ten urząd dostarcza listy do naszej szkoły i poznaliśmy drogę listu od nadawcy do adresata. Teraz zabieramy się za pisanie do kolegów i koleżanek z klasy. Znaczki już mamy!

 

Czytaj więcej...

Mierzymy i ważymy

2019 11 15 miary 2mk 008Klasa 2MK odwiedziła Muzeum Etnorficzne. Po dzisiejszych zajęciach wiemy już ile stóp i cali mierzymy i ile kamieni ważymy. Dowiedzieliśmy się co to jest korzec warszawski, mila rzymska, kwarta oraz bezmian.

 

Czytaj więcej...

Jak świętowaliśmy niepodległość na Kabatach

6Wprawdzie 11 listopada już za nami, ale przez większą część listopada odbywały się w obu naszych szkołach różne imprezy patriotyczne. 

8 listopada klasa ósma modliła się na cmentarzu na Służewie za poległych podczas II wojny światowej i Polaków pomordowanych w okresie komunizmu. Modliliśmy się m. in. za pochowanych tam 1717 ofiar września'39, zarówno żołnierzy Wojska Polskiego, jak i osoby ciwilne (ponad 1200 z nich to bezimienne ofiary). Pamiętaliśmy też o Polakach zamordowanych w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, których potajemnie grzebano przy murze cmentarnym na przełomie lat 40. i 50.

Czytaj więcej...

1T i pyszny sok

20191119 1T jedzenie 00220191119 1T jedzenie 005Klasa 1T podczas zajęć o zdrowym żywieniu przygotowała zdrowy, pełen witaminy C sok, wyciśnięty z pomarańczy.

Smakował wspaniale w zimny, listopadowy dzień.

 

Czytaj więcej...

Co jadamy, co nam smakuje? 1M kucharzy.

20191118 1M jedzenie 01220191118 1M jedzenie 001Dzieci z klasy 1M próbują swoich sił w gotowaniu.

Najpierw przygotowywaliśmy omleta wg instrukcji w podręczniku, a następnego dnia samodzielnie przygotowywaliśmy kolorowe, zdrowe kanapki.

Sami popatrzcie, czy nie mielibyście ochoty zjeść czegoś tak przemyślnie ułożonego?

 

 

Czytaj więcej...

GOŚCIE W SZKOLE NA KABATACH

20191119 BREXIT I INNE ODWIEDZINY NA KABATACH

W tym roku szkołę na Kabatach odwiedziło wielu wspaniałych gości. Mogliśmy porozmawiać o Szekspirze w języku narodowego poety Anglii, o klimacie ze specjalistą z Australii, o tym, jak trudnym zagadnieniem jest Brexit z Brytyjczykiem czy poznać punkt widzenia Wenezuelczyka. 

 

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wizyty, zapraszamy ponownie i cieszymy się na każde takie spotkanie!

 

CZYTAJ ARTYKUŁ 

Czytaj więcej...

Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

2019 11 16 Obiezyswiat Mazowiecki Zyrardow 062019 11 16 Obiezyswiat Mazowiecki Zyrardow 04OBIEŻYŚWIAT MAZOWIECKI ruszył 16 listopada 2019 r.na podbój Żyrardowa.

Naszym celem było Muzeum Lniarstwa, w którym zapoznaliśmy się z procesem obróbki lnu, oglądaliśmy stare maszyny i próbowaliśmy swoich sił w zdobieniu lnianych serwetek metodą sitodruku. Ogromną atrakcją było również spotkanie z niecodziennymi mieszkańcami Muzeum - wielbłądami Stefanem i Nelą, alpakami, osłami oraz dwoma młodymi reniferami.

Po zwiedzaniu odbyliśmy spacer podczas którego oczekiwaliśmy najciekawsze obiekty świadczące o przemysłowym charakterze dawnego Żyrardowa. Dzięki planom miasta i zdjęciom obiektów bez problemu dotarliśmy do pomnika Filipa de Girarda założyciela miasta, Resursy - dawnego klubu z salą balową, pończoszarni i starej przędzalni oraz placu targowego, na którym odbył się strajk szpularek w 1883 roku, pierwszy strajk powszechny na terenie Królestwa Polskiego. Podziwialiśmy również willę reprezentacyjną Karola Dittricha jr., pałacyk Tyrolski oraz domy robotnicze i ochronkę, która mogła przyjąć 1000 dzieci. Nad pięknie zaprojektowanym ceglanym miastem górują wieżę Kościoła karnego zaprojektowanego przez Józefa Piusa Dziekońskiego. Znaleźliśmy również gabinet pisarza Pawła Hulki-Markowskiego, który urodził się w Żyrardowie, a rozgłos zyskał dzięki tłumaczeniu powieści "Przygody dobrego wojaka Szwejka"

 

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

1280px Flag of Poland.svgObchody Święta Niepodległości w naszej szkole będą miały 3 odsłony. Dziś klasa ósma będzie modlić się na cmentarzu na Służewie za poległych podczas II wojny światowej i Polaków pomordowanych przez NKWD. Modlić się będziemy m. in. za pochowanych tam 1717 ofiar września 39, zarówno żołnierzy Wojska Polskiego jak i osób cywilnych (ponad 1200 z nich to bezimienne ofiary). Będziemy pamiętać też o Polakach zamordowanych w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, których na tym terenie potajemnie grzebano na przełomie lat 40. i 50.

12 listopada we wtorek klasy 1-6 o 8.15 wspólnie odśpiewają cały Hymn Polski, a potem odbędzie się DZIEŃ POLSKIEJ LITERATURY. każda klasa na jednej godzinie lekcyjnej wysłucha kilku fragmentów książek czytanych przez nauczycieli. Zaprezentujemy m.in. takich autorów jak: Juliusz Słowacki, Rafał Kosik, Mikołaj Sęp Szarzyński, Olga Tokarczuk, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim, Marcin Jeleń, Irena Bukowska, Ryszard Kapuściński, Jan Brzechwa, Bolesław Prus, Grzegorz Kasdepke, Antoni Marianowicz, Jerzy Niemczuk, Janusz Korczak, Joanna Olech, Aleksander Fredro, Sławomir Mrożek, Jan Kochanowski.

15 listopada klasy siódme odwiedzą Cytadelę Warszawską, gdzie będą dowiadywać się o losach Polaków walczących o niepodległość w XIX i XX wieku.

Wszystkich zachęcamy też do udziału 10.11 o 19.30 w koncercie pieśni patriotycznych organizowanym przez Muzeum Archidiecezji, na którym chórem będzie dyrygował pan Michał Markowski (nasz nauczyciel muzyki) https://liblink.pl/pfYsdcG5J4

Każdy z nas może pomóc - FILM A DAY

Obejrzyjcie trailer naszej szkolnej filmowej produkcji filmowej. Jeśli czujecie się zachęceni, wesprzyjcie rozbudowę naszej szkoły. Każdy kto wpłaci 50 zł na rozbudowę szkoły otrzyma w nagrodę dostęp do pełnej wersji z dodatkami. Dowód wpłaty prosimy przesłać na adres m_gwardys@o2.pl. W prezencie otrzymają Państwo zindywidualizowany link do filmu wraz z materiałami dodatkowymi.

Watch the trailer of our last year English film project. If you are impressed, please support our school's development. All those who donate 50 PLN or more will receive a copy of the film as a gift from us. Send a confirmation of payment to m_gwardys@o2.pl to receive a private link to the film and bonus material.

FILM A DAY TRAILER

Obieżyświat Mazowiecki w Czersku

2019 10 28 Obiezyswiat Noc Strachow 21Podczas wieczornej zabawy na Zamku w Czersku liczna grupa z kółka OBIEŻYŚWIAT MAZOWIECKI mogła poczuć odrobinę strachu.

 

Widzieliśmy stwory i białą zamkową damę, wysłuchaliśmy fragmentów "Pani Twardowskiej" i podziwialiśmy pokazy tańców z pochodniami. Wdrapaliśmy się na wieżę aby podziwiać zachód słońca, usiąść na prawdziwym tronie i odpocząć na sienniku. Po wędrówce do Góry Kalwarii i kolacji orientalnej wróciliśmy do Warszawy.

 

 

Czytaj więcej...

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

wsparcie dla biedronek 1024x639Serdecznie dziękujemy siostrzanym szkołom Przymierza Rodzin z Ursynowa i Bielan za wspieranie dzieła rozbudowy szkoły z Mokotowa.
Bardzo doceniamy Wasz wysiłek i starania!

Z wdzięcznością
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego

 

ROZBUDOWA SZKOŁY

 

Czytaj więcej...

Stworzenie wspólnoty warunkiem katolickości szkoły - spotkanie z panią profesor Katarzyną Olbrycht

2019 10 30 spotkanie prof Olbrycht 02W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie formacyjne dla chętnych nauczycieli ze wszystkich szkół Przymierza Rodzin.

Rozpoczęliśmy je w auli szkoły ursynowskiej wspólną Mszą Świętą. Po niej profesor Katarzyna Olbrycht z Uniwersytetu Śląskiego wygłosiła wykład "Stworzenie wspólnoty warunkiem katolickości szkoły." Pani profesor w przystępny sposób tłumaczyła czym różni się grupa od wspólnoty, dlaczego tak ważne jest nawiązywanie relacji osobowych zarówno z uczniami i ich rodzicami, jaki i współpracownikami. Przypominała do czego my jako katolicy jesteśmy zobowiązani w codziennym życiu. Bardzo ważnym wątkiem była bezinteresowna służebność pomagająca w prawdziwym rozwoju nas wszystkich.

Po wykładzie był czas na pytania i dyskusję. To było niezwykle inspirujące spotkanie.

 

Czytaj więcej...

WCIĄŻ PRZEŻYWAMY - PIKNIK DROGA 2019

2019 10 19 Piknik DROGA 2019 AS 972019 10 19 Piknik DROGA 2019 AS 16W tym roku rozpoczynamy trzydziesty rok dzialalnosci! To dla nas wielkie wydarzenie i rozpoczęliśmy świętowanie PIKNIKIEM, podczas którego po Mszy Świętej, wmurowalismy kamień węgielny rozbudowywanej szkoły.

 

Bowiem w nadchodzącym roku nie tylko skończymy trzydziestkę, ale również rozpoczniemy przebudowę, aby kolejne roczniki naszych uczniów mogły cieszyć się lepszymi warunkami pracy.

2019 10 18 Piknik przygotoania 06

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom, absolwentom za obecność i wielkie zaangażowanie w trakcie PIKNIKU oraz w poprzedzających je PRZYGOTOWANIACH.

 

Bardzo cieszymy się, że wspólnie z nami mogli świętować członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przymierze Rodzin z panią Izabelą Dzieduszycką, poprzednia pani dyrektor Maria Korolec, siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi i księża z parafii św. Michała.

 


2019 10 19 przedstawienie Piknik 01

Klatka filmik prezentacja PiknikZAPRASZAMY DO OBRJRZENIA FILMIKU PRZYGOTOWANEGO NA POTRZEBY PROJEKTU WYMIANY Z HISZPANIĄ!

 

POWSPOMINAJMY TAKŻE PRZEDSTAWIENIE PRZYGOTOWANE PRZEZ ÓSMOKLASISTÓW - TEATR!

 

Czytaj więcej...

Pomnik od podszewki - 1 M

2019 10 23 1M sztuka 09Klasa 1M udała się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na wystawę w pawilonie Zodiak przy pasażu Wiecha.

Wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Pomnik od podszewki”. Dowiedzieliśmy się, co każdy pomnik powinien mieć, jak wyglądają te tradycyjne, a jak nowoczesne pomniki.

W części warsztatowej pani Ola namówiła nas na tworzenie szalonych pomników. Całkiem szalonych, bo powstał np. pomnik pizzy ;-)

 

Czytaj więcej...

Piszczałki i organy

2019 10 23 organy i piszczalki 112019 10 23 organy i piszczalki 04W pewną październikową środę uczniowie klas 4-6 mieli okazję zobaczyć na Uniwersytecie Muzycznym im. Chopina prezentację Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy – organistki, która opowiadała o konstrukcji piszczałek, zwyczajach organistów, budowie i historii powstania organów od starożytności po współczesność.

W takcie zajęć wszyscy mieliśmy szansę zagrać "Te Deum" M. A. Charpentiera.

 

Czytaj więcej...

1M w bibliotece

2019 10 22 1M biblioteka 02

Pierwszaki ruszyły na podbój krainy książek. W zeszły czwartek w bibliotece na Ludowej tajniki tego miejsca odsłaniał przed nami pan Marek.

Okazało się, że w bibliotece można robić znacznie więcej niż nam się wydawało. Są tam rozmaite kursy, zajęcia, gry i zabawki.

A po powrocie do szkoły każdy przeniósł się gdzie indziej… To była najcichsza lekcja w całym dniu ;-)

 

Czytaj więcej...

Obieżyświat w Pomiechówku

2019 09 21 Obiezyswiat Pomiechowek 03    2019 09 21 Obiezyswiat Pomiechowek 16    2019 09 21 Obiezyswiat Pomiechowek 30

 

Na pierwszą tegoroczną wycieczkę Obieżyświat Mazowiecki wybrał się do Pomiechówka. Naszym celem był Park Dolina Wkry, w którym oprócz fantastycznej huśtawki z borsukiem, mogliśmy podziwiać modele motyli wykonane w skali 1:50. Udało nam się również zobaczyć  świat z wysokości koron drzew i poznać przy tym gniazdujące w lesie ptaki. W trakcie zwiedzania i zabawy uczestniczyliśmy w Akcji Sprzątanie Świata, okazało się, że w niedługim czasie udało nam się zebrać kilkanaście kilogramów szklanych butelek i cały wór plastiku. Po wszystkich aktywnościach uczestniczyliśmy w warsztacie recyklingowym, na którym  wytworzyliśmy papier czerpany, który potem zdobiliśmy. Na zakończenie wycieczki dobrze bawiliśmy się przy ognisku.

Czytaj więcej...

WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

DEN 2019W zeszłym roku szkolnym każdy uczeń miał szansę wziąć udział w konkursie „Rozpoznaj nauczyciela lub pracownika szkoły po jego nietypowych talentach”. Okazało się, że wśród nas są prawnicy, cukiernicy, psychologowie, socjologowie, negocjatorzy, znawcy wielu języków, nietypowi kolekcjonerzy i miłośnicy wielu mniej znanych dyscyplin sportowych. W tym roku nie ma osobnego konkursu, ale chcieliśmy Wam pokazać, że cały czas się rozwijamy. Tylko w ostatnim kwartale nasi nauczyciele wzięli udział m.in. w takich szkoleniach:
 
  • Matematyka w klasach młodszych – metoda prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej.
  • Wykorzystanie środków europejskich w programie ponadnarodowej mobilności uczniów POWER.
  • Konferencja Montessori Europe w Dublinie.
  • Artyści dla edukacji.
  • Metodyka-Praktyka-Pasja. Niemiecki skraca dystans.
  • Kurs rysunku ołówkiem i węglem oraz malarstwa temperą i akrylem.
  • Ucz wydajniej - pracuj mniej.
  • Święta żydowskie – Sukkot.
  • Myśląca klasa.
  • Kurs turystyki kwalifikowanej – turystyka rowerowa.
  • Czas to zdrowie.
  • Wzmacnianie koncentracji uwagi dla dzieci.
  • Ocenianie inaczej. Warsztaty z Anną Szulc.
  • Przemoc dzieci wobec dorosłych i bezradność rodzicielska.
  • Jak być mentorem dla innych nauczycieli.
  • Edukacja Globalna na zajęciach przedmiotowych w szkole.
  • Hejt! Jak uczyć o empatii w czasach nienawiści?
  • Partnerstwo w muzyce.
  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkołach w świetle przepisów prawa oświatowego.
  • Choroba Alzheimera i inne formy demencji. Warsztaty z Teepą Snow.
  • Psychologiczne aspekty pracy z osobami starszymi w utrudnionym kontakcie.
  • Jak przygotowywać uczniów do
    Europejskiego Konkursu Can Sat 2019/2020.
  • Jak ciekawie uczyć o Konstytucji?
  • Wirtualne archiwa na lekcjach historii.
  • Język – super moc. Praca z grupą uczniów zróżnicowaną językowo i wsparcie w nauce języka polskiego
  • Jak budować zespół?
  • Baranki - program przygotowań do sakramentu pojednania oraz eucharystii.
  • ARCHI-PRZYGODY - program z zakresu edukacji architektonicznej
  • Przypowieści biblijne.
 
Wielu nauczycieli poświęciło część wakacji, by zdobywać nową wiedzę i uczyć się nowych umiejętności, dziś jest szczególny dzień kiedy pamiętamy o nich z wdzięcznością.
 

Biblioteczka religijna

2019 10 11 bibioteczka religijna 1211 października ruszyła biblioteczka religijna dla klas starszych. Jej działalność zainaugurowali uczniowie klasy 7t. Najpierw na lekcji religii, każdy wybrał sobie egzemplarz do cichej lektury. Po 25 minutach czytania siódmoklasiści zaprezentowali innym swoją książkę. Niektórzy tak się wciągnęli w treść, że zapragnęli kontynuować lekturę w domu.

Pierwsze wypożyczone pozycje to:
· „Święty Stanisław Kostka. Wyprawa za głosem powołania” Aleksandra Polewska
· „Po tej stronie nieba. Młodzi święci” Szymon Żyśko
· „Plaster miodu” o. Adam Szustak OP
· „Osioł w raju” o. Adam Szustak OP
· „Ojcze nasz. O Bogu, który jest blisko” ks. Marek Dziewiecki, Katarzyna Szkarpetowska
2019 10 11 bibioteczka religijna 03· „Kim oni są, ci muzułmanie?” Zuzanna Pol
· „Jeszcze pięć minutek” Adam Szustak OP
· „Ewangelia dla nienormalnych” Adam Szustak OP
· „Bóg. Życie i twórczość” Szymon Hołownia
· „Ale faza! Życie pod napięciem” Rafał Szymkowiak OFMCap, Adam Maniura
· „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni” Szymon Hołownia

Czytaj więcej...

Zręczne ręce!

2019 10 11 zreczne rece kolko 162019 10 11 zreczne rece kolko 09W każdy czwartek odbywają się zajęcia kółka Zręczne ręce.

 

Temat pracy to zawsze niespodzianka dla uczestników kółka. Na stołach pojawiają się materiały plastyczne: kolorowy papier, włóczki, plastelina, koraliki, piórka i igły. Za oknem mamy piękną jesienną pogodę, wykorzystujemy do pracy dary jesieni - kasztany, żołędzie, kolorowe liście. W naszej galerii prac można zobaczyć: słonecznik, łapacz snów, jesienny jeż i kolorowa pajęczyna.

 

Prawda, że wykonały ją zręczne ręce?

 

 

Czytaj więcej...

Klasy czwarte w poszukiwaniu początków państwa polskiego

2019 09 18 20 4M i 4T jesienna 01aZaczęliśmy od legend, a nie faktów. Dlatego pojechaliśmy najpierw do Kruszwicy, gdzie z Mysiej Wieży oglądaliśmy legendarne jezioro Gopło i szukaliśmy myszy, które zjadły Popiela.

Stamtąd pojechaliśmy prosto do Gniezna i tam obejrzeliśmy bezcenne Drzwi Gnieźnieńskie, na których przedstawiono żywot św. Wojciecha. Obejrzeliśmy także katedrę i wspaniałe pamiątki polskiej przeszłości. Po krótkim spacerze dotarliśmy do Muzeum Początków Państwa polskiego, gdzie ekspozycja oraz projekcje uporządkowały nam wiedzę o dynastii Piastów.

Pod wieczór trafiliśmy do Poznania i przed snem jeszcze raz powtórzyliśmy sobie zdobytą wiedzę rozwiązując skomplikowany historyczny quiz.

Czytaj więcej...

Koncert poświęcony Pamięci Jana Pawła II

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin w ramach swojej działalności włącza się w świętowanie 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

Serdecznie Państwa zapraszamy na Koncert poświęcony Pamięci Jana Pawła II, który odbędzie się 12 października 2019 roku (sobota) o godzinie 14.30 w kościele św. Michała Archanioła w Warszawie przy ulicy Puławskiej 95, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego.

Czytaj więcej...

Klasy drugie w Dolinie Bobrów

2019 09 20 szkoa jesienna klasy drugie 001

2019 09 20 szkoa jesienna klasy drugie 049

Klasy drugie spędziły jesienną szkołę w Dolinie Bobrów, gospodarstwie agrotyrystycznym na Mazowszu. Bobrów nie spotkaliśmy, ale widzieliśmy pień drzewa charakterystycznie przez nie obgryziony.


Przez trzy dni zajmowaliśmy się przede wszystkim produkcją i konsumpcją jedzenia - kisiliśmy kapustę i ostatnie już ogórki w tym sezonie, zajadaliśmy się plackami ziemniaczanymi, domowym masłem i serem, degustowaliśmy miód.
Ale żeby zjeść pyszne placki na podwieczorek, trzeba było zetrzeć ziemniaki na tarce, wcześniej je obrać, a na samym początku wykopać z ziemi.

 

Czytaj więcej...

Klasy piąte na Szlaku Piastowskim

2019 09 18 20 5a i 5b jesienna 01Klasy piąte ruszyły na jesienną szkołę Szlakiem Piastowskim, a nawet przedpiastowskim, bo do Biskupina.

Początki wycieczki były trudne, bo goniliśmy się z deszczem, co i raz ten wyścig przegrywając: zlało nas już przy autokarze, potem deszcz zganiał nas z Mysiej Wieży w Kruszwicy, utrudniał też zwiedzanie w Strzelnie.

Czytaj więcej...

Klasa ósma - szkoła jesienna Łódź

2019 09 18 20 8a jesienna 01Klasa ósma spędziła trzy ciekawe dni w Łodzi.

 

Zaczęliśmy sportowo od wizyty w Muzeum Sportu w Zatoce Sportu. Interaktywna wystawa „Szybciej, wyżej, mocniej” wprowadziła nas w historię sportu i turystyki w Łodzi. W kawiarni szachowej, nawiązującej do wnętrza kawiarni Roszkowskiego z końca XIX w., mogliśmy rozegrać mecz szachowy. Usiedliśmy też na trybunach stadionu i spróbowaliśmy swoich sił podczas treningu na profesjonalnych rowerach szosowych – umieszczonych na trenażerach.

Czytaj więcej...

Co słychać w 2MK po wakacjach?

2019 09 06 2MK po wakacjach 001Hurra! Jesteśmy już w drugiej klasie.
2019 09 06 2MK po wakacjach 005

Po powrocie z wakacji prezentowaliśmy nasze wakacyjne skarby. Każde z nas było w jakimś innym wyjątkowym miejscu, każde z nas przywiozło wyjątkowe znaleziska. Po zwiedzaniu naszego wakacyjnego muzeum, szukaliśmy palcem na mapie miejsc, gdzie byliśmy i skąd pochodzą nasze pamiątki. Było super!

Kilka dni później wybraliśmy się na wycieczkę do dżungli. No może nie zupełnie. W muzeum Azji i Pacyfiku dowiedzieliśmy się, że prawdziwa dżungla jest tylko w Indiach, poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące te lasy, układaliśmy tangramy i oczywiście świetnie się bawiliśmy.

 

Czytaj więcej...

Córka bazyliszka

2019 09 16 2MK 2MA 001Jeśli chcecie sprawdzić, co może spotkać uczniów na wagrach, wybierzcie się na spektakl Praskiego Teatru Lalek.
Klasy 2MK i 2MA bawiły się świetnie, przy okazji zdobywając wiedzę na temat początków państwa polskiego.
Poza tym widzieliśmy też szkielet warszawskiej Syrenki i inne cuda z gabinetu osobliwości.
Córka bazyliszka okazała się znawczynią domowych zup warzywnych.
A wszystko to działo się między brawurowymi popisami cyrkowymi.

 

Czytaj więcej...

1T w Spale

2019 09 18 20 1T jesienna 06Klasa 1 Tradycyjna spędziła szkołę jesienną w Spale. Podziwialiśmy piękne okolice przełomu rzeki Pilicy i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzaliśmy zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, poznaliśmy historię kościoła św. Idziego.

2019 09 18 20 1T jesienna 12Podczas zajęć terenowych dzieci uczyły się jak przygotować ognisko i bezpiecznie je rozpalić. Herbata z ogrodowych ziół cieszyła się dużym powodzeniem. W czasie zajęć plastyczno - technicznych wszyscy filcowali owczą wełnę mocząc ją w wodzie z rozpuszczonym szarym mydłem. Dzięki tym czynnościom mogliśmy wykonać kolorowe, filcowe piłeczki.

Dużo radości dało dzieciom wykonanie z kawałków znalezionej kory pływających statków. Udało się je zwodować i pływały po spalskim stawie.

Ostatni dzień spędziliśmy w leśniczówce, w której znajduje się lecznica dzikich zwierząt. Opiekunowie zwierząt opowiadali nam historie lisów, orła, dzika, koni, saren i innych leśnych zwierząt, które nie mogą żyć na wolności i znajdują swój dom w lecznicy.

Dzieci chętnie bawiły się z kotami, obserwowały karmienie młodego łoszaka i wypoczywały wśród pięknej przyrody. To był bardzo udany wyjazd, wszystkie pierwszaki były bardzo dzielne i uśmiechnięte.

 

 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA KLASY 6T DO RABKI–ZDROJU

2019 09 18 20 6T jesienna 112019 09 18 20 6T jesienna 03Tej jesieni obraliśmy sobie za cel wycieczki Rabkę-Zdrój, uzdrowisko dziecięce u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Podróż pociągiem do Krakowa, a potem do Rabki minęła nam szybko i przyjemnie, mimo że jedna osoba goniła nas innym pociągiem, aby dołączyć do grupy.


Zaraz po przyjeździe ruszyliśmy na spacer po Rabce. Przeszliśmy przez stoki Bani i podziwiając owce pasące się na łące dotarliśmy na Kirkut zlokalizowany na miejscu masowych mordów z lat II Wojny Światowej. Poznaliśmy ciemną stronę historii Rabki i ruszyliśmy do Parku Zdrojowego, gdzie czekały na nas gokarty i wiele tras w miasteczku ruchu drogowego. Po zabawie ruszyliśmy dalej, poznając związki św. Jana Pawła II z Rabką. Pooddychaliśmy solankowym powietrzem w tężni. Po kolacji i odpoczynku tworzyliśmy podczas warsztatów z metaloplastyki świeczniki i proste zabawki. Rozwiązywaliśmy też niezliczone zagadki logiczne.

2019 09 18 20 6T jesienna 46Kolejny dzień przywitał nas zmienną pogodą, ale w bojowych nastrojach ruszyliśmy w góry. Przeszliśmy 16 km z Obidowej przez Stare Wierchy (kisiel) – Maciejową (pomidorowa i śpiew) do Rabki. Podczas wycieczki mieliśmy okazję wystawiać buzie do słońca, ale i łapać kulki gradowe do kubeczków. Widzieliśmy też ośnieżone szczyty Tatr. Wieczorem odbyliśmy spacer po Rabce, odwiedziliśmy siedzibę GOPR, poznaliśmy historię właściciela Rabki i twórcy uzdrowiska Juliana Zubrzyckiego i jego małżonki, która koniecznie chciała spocząć pod posadzką kościoła. Na koniec w zupełnych ciemnościach „włamaliśmy” się do XVI wiecznego kościółka, w którym wysłuchaliśmy koncertu organowego oraz zwiedziliśmy wystawę Muzeum im. Władysława Orkana.

Ostatni dzień wyprawy stał pod znakiem zdobywania pierwszych szlifów górniczych podczas zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce.

 

Czytaj więcej...

Lubelskie wspomnienia klasy 6M

2019 09 18 20 6M jesienna 01Pierwszego dnia rozegraliśmy grę miejską, zwiedzając przy tym Stare Miasto i jego podziemia. Odwiedziliśmy też klasztor dominikanów. Wieczorem wspólnie przygotowaliśmy kolację. Była też gra w kalambury oraz nocny spacer.

2019 09 18 20 6M jesienna 16

Drugiego dnia byliśmy gośćmi Komendy Miejskiej lubelskiej policji, gdzie dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda pokój przesłuchań dla nieletnich ofiar przemocy, na czym polega praca techników policyjnych, a także co oficer dyżurny ma na swoim ekranie komputera. Po obiedzie szaleliśmy w przestrzeni działań twórczych zorganizowanej przez CK Lublin pod hasłem "Rezerwat Dzikich Dzieci". Wszystkie dostępne tam konstrukcje zbudowały samodzielnie dzieci podczas wakacji, dorosłym jest tu zasadniczo wstęp wzbroniony (dla pani Doroty i pana Michała zrobiono wyjątek, żeby mogli uwiecznić dzikość na zdjęciach). Wieczorem grzaliśmy się przy ognisku, oddawaliśmy pączkowemu szaleństwu i braliśmy udział w niezwykle ciekawych zajęciach na temat dzikich zwierząt żyjących w mieście. Dzień zakończyliśmy nocnym spacer w poszukiwaniu poezji na ulicach miasta.

 

2019 09 18 20 6M jesienna 35Ostatni dzień rozpoczęliśmy wizytą w Domu Słowa na wystawie ilustracji Piotra Sochy do książki "Pszczoły". Następnie zwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku (w miłym towarzystwie licealistów z siostrzanej szkoły przy ul. Grzegorzewskiej ;)), ekipa odważnych wspięła się na donżon (sami ich spytajcie co to znaczy), zajrzeliśmy przez furtkę na Stary Kirkut, a po południu piekliśmy lubelskie cebularze i zwiedzaliśmy archiwum historii miasta, prowadzone przez Teatr Brama NN. Żal było wracać, ale na osłodę bawiliśmy się świetnie w kenta podczas podróży powrotnej!

Czytaj więcej...

Klasa 1M w Grzybowie, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno”

2019 09 18 20 1M jesienna 06Wyglądają jak dzieci z Bullerbyn – Tak skomentował zdjęcia ktoś z rodziców.

I tak właśnie było. Na trzy dni klasa 1M przeniosła się do miejsca idealnego dla dzieci. Gospodarstwo gdzie można biegać za krowami, doić kozy i karmić małe kózki mlekiem z butelki, a dorosłe kawałkami dyni i siankiem. Poszliśmy w pole, a z naturalnych materiałów powstał obraz Stworzenia świata. Dużo radości sprawiła zabawa patykami, kolbami kukurydzy, kamykami. Po drodze rozmawialiśmy z koniem i rogatym koziołkiem.

Z panią Ewą zbieraliśmy zioła, z których tworzyliśmy plansze – zielniki.

Zwiedziliśmy piekarnię i sami zrobiliśmy bułki w różnych kształtach – była kobra, żółw, krokodyl...

Poznawaliśmy życie owadów i zajrzeliśmy do domku trzmieli. Z prawdziwego pszczelego wosku zrobiliśmy pachnące świeczki. Przy wieczornym ognisku piekliśmy kiełbaski.

Nauczyliśmy się się robić wycinanki z serwetek. Niektórzy przekonali się do potraw, których wcześniej nie lubili albo tak myśleli.

Zebraliśmy z grządki strączki fasoli i łuskaliśmy je. W środku były czerwone fasolki.

Wieczorem pani Magda czytała na głos książkę.

Czytaj więcej...

filmowa Apokalipsa naszego ucznia

Kadr Apokalipsa JanMSzanowni Państwo,

z radością informujemy, że Janek Motoczyński z klasy VII M zdobył III nagrodę (w swojej kategorii wiekowej) za filmik animowany pt. "Apokalipsa" w VIII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży.

Przegląd odbył się 13-15.09.2019 r. we Wrocławiu, Janek nagrał film ponad rok temu, ale dopiero teraz zdecydował się pokazać dzieło publicznie.

 

Gratulujemy i zapraszamy do oglądania! 

 

IX Rodzinny Rajd Rowerowy

2019 09 15 rajd rowerowy 02eW niedzielę 15 września odbył się IX Rodzinny Rajd Rowerowy.

Wspaniała pogoda, ciekawa trasa i świetna zabawa - tak w kilku słowach można opisać tegoroczną integracyjną imprezę.
O 10:30 rozpoczęliśmy przejazd przez Las Kabacki. 11 km leśnych dróg pokonali wszyscy, nawet najmłodsi, uczestnicy rajdu. W tym roku odwiedziliśmy Wzgórze Trzech Szczytów czyli słynną Kazurkę, z której uczestnicy podziwiali panoramę Ursynowa i oraz rowerowe zjazdy i skoki.

Na Polanie Powsińskiej czekały już na nas ognisko, kiełbaski, napoje i słodycze. Po posiłku dzieci i dorośli brali udział w konkursach i zabawach sportowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w swoich kategoriach wiekowych otrzymali słodkie nagrody. W rajdzie wzięło udział około 150 osób.

W organizacji imprezy pomagali nam uczniowie naszej szkoły na Kabatach: Jagoda Fijałkowska, Ala Łodko, Zosia Troniewska, Hela Salak, Oliwka Staszków, Hania Niemyjska, Zosia Latała, Sonia Slezkin oraz Mateusz Niewiński.

Do zobaczenia za rok!!!

 

Czytaj więcej...

Wyjazdy integracyjne klas 7

integr 16

Klasy siódme przywitały nowy rok poza szkolną ławką. Ponieważ od września będą uczyć się w filii na Kabatach, z nowymi wychowawcami i nowymi koleżankami i kolegami, wyjechali na dwa dni, by spędzić ze sobą trochę czasu. Klasa 7T była w Podkowie Leśnej, 7M - w Otwocku. 

Z czym wiązała się u nas INTEGRACJA?

Intensywne bycie razem

Nocny spacer

Terminarze i regulaminy

      Energiczne dzieciaki

   Gry na dworze

                                                                                       Rączki - Rączki...

                                                                                   Atrakcje na balkonie i hamaku

                                                                                      Cisza w kaplicy

                                                                                    Jedzenie

                                                                                   A nawet zmywanie!

Czytaj więcej...

Ponadnarodowa mobilność uczniów - wymiana z Hiszpanią

SZANOWNI UCZNIOWIE I RODZICE!Pol Esp

 

Miło nam poinformować, że nasz projekt współpracy zagranicznej został zaakceptowany w konkursie wniosków i został bardzo dobrze oceniony przez komisję weryfikującą. Do konkursu przystąpiło 348 szkół z całej Polski.

Projekt „Klimat i ludzie” otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, w IV Osi Priorytetowej Innowacje Społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2.

Realizacja naszego projektu startuje już w pierwszym semestrze tego roku szkolnego!

Dzięki pozyskanej dotacji, 20 uczniów ze starszych klas naszej szkoły (oddział Kabaty) będzie mogło wraz z uczniami z partnerskiej szkoły IES Ildefonso Serrano realizować projekt współpracy w szkole hiszpańskiej w miejscowości Segura de Leon w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Możliwa jest także kontynuacja tej współpracy polegająca na wizycie hiszpańskich uczniów w naszej szkole, ale tej części nie obejmuje finansowanie z programu PO WER.

Rekrutacja uczniów do projektu zacznie się 5 września. Regulamin rekrutacji dostępny jest poniżej

Zespół językowy                  

(kontakt: koordynator projektu Joanna Jedlińska - przez Librus)

 

REGULAMIN

Pierwsze zebrania

PLANOWANE PIERWSZE ZEBRANIA MOKOTÓW

WTOREK 3 WRZEŚNIA:

17.00 - obowiązkowe szkolenie LIBRUS dla rodziców nowych uczniów (klasy pierwsze oraz dzieci, które dołączają w tym roku)

17.30 - zebrania klasowe klas 1-3

18.30 - zebrania klasowe klas 4-6

INFORMACJE O PODRĘCZNIKACH W KLASACH 4-6 ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA PIERWSZYM SPOTKANIU Z WYCHOWAWCAMI.

KABATY

CZWARTEK 5 WRZEŚNIA

19.00 - zebrania dla rodziców klas 7-8; siedziba na Kabatach.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę świętą, rozpoczynającą rok szkolny 2019/20.

Mszę będzie sprawował dla nas ks. Jan Konarski w poniedziałek 2 września 2019 o 10.00 w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.

Po mszy zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do szkoły, na spotkania z wychowawcami. Klasy siódme wyjeżdżają z wychowawcami na wyjazdy integracyjne.

 Dyrektor szkoły Marzanna Rymsza-Leociak z nauczycielami i pracownikami szkoły

 


PLANOWANE PIERWSZE ZEBRANIA MOKOTÓW

WTOREK 3 WRZEŚNIA:

17.00 - obowiązkowe szkolenie LIBRUS dla rodziców nowych uczniów (klasy pierwsze oraz dzieci, które dołączają w tym roku)

17.30 - zebrania klasowe klas 1-3

18.30 - zebrania klasowe klas 4-6

INFORMACJE O PODRĘCZNIKACH W KLASACH 4-6 ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA PIERWSZYM SPOTKANIU Z WYCHOWAWCAMI.

KABATY

CZWARTEK 5 WRZEŚNIA

19.00 - zebrania dla rodziców klas 7-8; siedziba na Kabatach.

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej