POLSKI W OBIEKTYWIE PANI PATRYCJI
Pierwsze tygodnie nauki polskiego w tym roku szkolnym upłynęły nam w 4T i 5a bardzo szybko! Działo się w tym czasie całkiem sporo ciekawych rzeczy. Oto niektóre z nich!

20191016 4T polskiPP 003    20191021 4T polskiPP 002    20191104 5a polskiPP 018    20191104 5a polskiPP 024

20191104 5a polskiPP 010Uczniowie klas piątych zaczęli robić specjalizację z mitologii! Temat tak ich zainteresował, że zgłosili prośbę, by mitologia była oddzielnym przedmiotem w szkole! Co Wy na to? My jesteśmy „za”! Oprócz tego klasa 5A wkradła się z kamerą do raju. Podpatrywała świat w Edenie i pierwszych ludzi. Wszystko po to, by wcielić się w role Adama i Ewy, a czasem węża czy nawet samego Boga!

W tym czasie czwartoklasiści starali się znaleźć odpowiedź na ważne pytanie: Czy w szkole jest miejsce na marzenia? Ćwiczyli cierpliwość, stojąc w długich kolejkach, by wspólnymi siłami opisać swoją klasę (grupę uczniów) i… klasę (salę lekcyjną). Poszło im naprawdę bardzo dobrze! Od czasu do czasu zaglądali pod krzesła, gdzie mogli znaleźć zasady pisowni i fragmenty czytanki ortograficznej. Później wszystko musieli poskładać w całość. Udało się – w grupie siła! Próbowali też dokończyć zdanie „Książka 20191105 4T polskiPP 004jest jak…”. Oprócz tego bawili się w dziennikarzy i zgłębiali tajniki wywiadu! Efekt? Kilka wywiadów przeprowadzonych przez uczniów z nauczycielami, które w listopadzie ukażą się w szkolnej gazetce!
Warto jeszcze wspomnieć o uczestnikach Międzygalaktycznego Kursu Komunikacji. Pracują w pocie czoła i bawią się w najlepsze! Stroją miny, które wykorzystali, by stworzyć pantomimę pt. „Dzień słabości”. Później, na jej podstawie, uczyli się sztuki improwizacji. Oprócz tego wznoszą skomplikowane konstrukcje z samych siebie (np. hulajnogę czy helikopter). Przygotowują krótkie układy choreograficzne i udają naleśniki (serio!). Ćwiczą dykcję, oddech i siłę głosu. Uczą się krzyczeć i szeptać. Trenują (współ)pracę w grupie. Trzymamy za nich kciuki! Walczą o dyplom KOMUNIKonauty!

Wywiady

Kółko komunikacyjne - pantomima