9Uczniowie klas siódmych, którzy nie byli ani w Londynie ani w Hiszpanii nie próżnowali! Wszak w najbliższej okolicy też jest wiele do odkrycia.

26. 11. uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Maleszak zajmowali się pieniędzmi. Zastanawiali się, czym jest pieniądz, skąd się wziął, z czego wytwarzano pierwsze monety. Na przykładzie banknotów z całego świata zapoznawali się z technikami drukarskimi, zabezpieczeniami oraz odczytywali historię świata.

Następnego dnia rozpoczęli zajęcia od długiego spaceru, by przekonać się, że w najbliższej okolicy rośnie ponad dwadzieścia gatunków (w tym tak rzadkie i egzotyczne jak metasekwoja czy surmia) różnych drzew i ucząc się je rozpoznawać. Na koniec rozegraliśmy pasjonującą grę, której bohaterami były sowy Polski.

29.11 historycy zorganizowali wycieczkę po Ursynowie. Przede wszystkim zwiedzaliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy w Natolinie. Zobaczyliśmy m. in. piękny pałac z XVIII wieku, sarkofag, świątynię wzorowaną na greckiej, niezwykłą rzeźbę Magdaleny Abakanowicz. Poza tym zachwycaliśmy się przyrodą w rezerwacie i poza nim. Podziwialiśmy wszyscy sześćsetletni dąb "Mieszko". Na Kabaty wróciliśmy piękną Aleją Kasztanową, dowiadując się dalszych informacji o historii Natolina i dawnej wsi Wolica.

biedronka logo

rozbudowa szkola