11 grudnia 2019 r. klasy czwarte udały się na rekolekcje (dzień skupienia) do parafii Św. Alojzego Orione w Warszawie, przy ul. Lindleya 12. Cały dzień poświęcony był pracy nad zagadnieniem proroctwa i żywotami proroków. Po konferencji na której ksiądz prowadzący rekolekcje przedstawił dzieciom przykłady proroków ze Starego i Nowego Testamentu, dzieci samodzielnie studiowały tekst Pisma Św., żeby dowiedzieć się o nich więcej. Następnie pracując w grupach wykonały nowoczesne profile tych postaci w formie plakatów, aby nie tylko przybliżyć innym tamte osoby, ale także lepiej wczuć się w ich sytuację i lepiej zrozumieć dar, ale także brzemię proroctwa. Praca w grupach nad prezentacją postaci proroków była wyzwaniem dla wielu uczniów, ale zdołali oni dojść do kompromisów i stworzyć profile. Zwieńczeniem dnia pracy i rozważań był Sakrament Pokuty, a następnie Msza Św. i Sakrament Eucharystii. Uczniowie mieli okazję przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

biedronka logo

rozbudowa szkola