W wielu klasach uczniowie podejmują twórcze literackie  wyzwania - czasem, bo pani prosi a czasem, bo coś samo w duszy gra! Niekiedy powstają wiersze, kiedy indziej rysunki albo fotografie i filmy.

Zachęcamy do lektury!

2020 05 07 5b zwane wyobraznia 19    List do ludoercw oraz innych ludzi    2020 06 09 5a i 4T probki literackie 5   Poranek z 4T

Klasa 6T przeczytała z panią Izą "List do ludożerców" Tadeusza Różewicza. Rozmawialiśmy o przesłaniu wiersza i o tym, co się w nim kryje. Uczniowie podjęli się trudnego zadania i napisali swoje Listy a także starali się sparafrazować ten znany utwór. Jestem z Was dumna! I.S.

Pod czułym i czujnym okiem pani Patrycji klasy 5a i 4T rozwijaja talenty literackie. Oto pierwsze próbki.

Powstał też filmik z prac zainspirowanych PORANKIEM.

Zastukaj palcem w ścianę - zobacz, co przyniesie wyobraźnia. Jaki wiersz czytała klasa 5b?

Klasa 6T czytała Felixa, Neta i Nikę - ZOBACZCIE, co z tego wynikło.

logo nowe 1

rozbudowa szkola