Uczniowie klas 1-3 zasługują na ogromne gratulacje za to, jak poradzili sobie ze zdalnym nauczaniem. Z dnia na dzień wykazywali się coraz większą samodzielnością w korzystaniu z komputera, kreatywnie podchodzili do wielu zadań, które stawiali przed nimi nauczyciele i mimo utrudnionych warunków – pracując na platformie Microsoft Teams – większość z nich potrafiła utrzymać ze sobą różne koleżeńskie relacje.

Wszystkie klasy z chęcią uczestniczyły w lekcjach muzealnych organizowanych przez warszawskie muzea. W tym czasie, będącym wyzwaniem dla nas wszystkich, dzieci pracowały na lekcjach w kilkuosobowych grupach, co ułatwiło poradzenie sobie z pracą.

2020 08 10 zdalne kl.1 3 001  2020 08 10 zdalne kl.1 3 004  2020 08 10 zdalne kl.1 3 005  2020 08 10 zdalne kl.1 3 003

Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy roku szkolnego podjęliśmy w klasach wiele działań, np.:

Klasa 3M - w czasie, gdy mieliśmy wyjechać na szkołę wiosenną - odbyła ją on – line. Poznali 5 państw w 5 dni. Odwiedzili Wiedeń, Paryż, Londyn, Malediwy, Ugandę. Przy okazji omawiania lektury pt. „O psie, który jeździł koleją” zwiedzili też Włochy, a szczególnie Marittimę, gdzie Lampo ma swój pomnik.

Klasa 3T doświadczyła za to zamiany ról. Chętni uczniowie wcielali się w rolę nauczyciela, ich wychowawczyni stała się na kilka lekcji uczennicą i brała udział w zajęciach, które prowadzili. Uczniowie sami wybierali temat, na który poprowadzą lekcje on – line i rzetelnie przygotowywali się do tego zadania.

Klasa 2MK odbyła dwa spotkania z osobami, które opowiedziały im o swojej pracy. Poznali zawód archeologa, który odpowiedział m.in. na pytania o tym, czy stare rzeczy mogą mieć na sobie choroby i co najciekawszego udało mu się wykopać. Połączyli się też z Polską Stacją Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. W czasie tego spotkania mogli usłyszeć od uczestników 44. wyprawy m.in. na czym polegają ich zadania, za czym najbardziej tęsknią i z jakimi zwierzętami spotkali się oko w oko.

Klasa 2MA układała figury geometryczne z najdziwniejszych znalezionych w domu przedmiotów, jak chińskie pałeczki, patyczki kosmetyczne czy widelce, a także wcielała się w domach w rolę tropicieli przedmiotów o różnej wielkości i różnej wadze. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowały w tajemnicy przed rodzicami zagadki o nich samych. Wyszukiwanie i rozpoznawanie siebie w zagadkach było wspólną zabawą i przysporzyło rodzicom dużo śmiechu i radości.

Za to uczniowie z klasy 1M odtworzyli znane im z klasy pomoce matematyczne. Z czego można zrobić złoty materiał? Można do tego wykorzystać nawet żelki, czy chrupkie pieczywo. Każdy pomysł jest dobry. Dzieci piekły też rogaliki drożdżowe i obserwowały przyrodę - siały nasionka, zakładały swoje własne naturalne kolekcje i wykonywały książeczki o ziołach. Chętni odbywali dodatkowe lekcje pracy własnej poznając nowe części mowy, czy zgłębiając tajemnice kosmosu.

W Dzień Dziecka klasa 1T spotkała się w niecodziennych fryzurach. Wśród różnych zabaw – również ruchowych - które były dla nich na ten dzień przygotowane, udało się zagrać w grę planszową on - line. Uczniowie dostali opracowane plansze i zapoznali się z regułami. Mimo, że zabawy odbywały się w grupach przed ekranem, gdzie każdy po kolei rzucał kostką – zabawa i praca były znakomite. Dużo radości sprawił też żelkowo – czekoladowy poczęstunek on-line kończący spotkanie.

Część bardziej szczegółowych relacji można też znaleźć na naszej szkolnej stronie na facebooku. Zachęcamy do śledzenia tego, co u nas słychać.

logo nowe 1

rozbudowa szkola