Tematem rekolekcji klas 3-6 był cytat z ewangelii św. Łukasza "Dziś muszę się zatrzymać w twoim domu", który odnosi się do spotkania celnika Zacheusza z Jezusem.

W różnej, dostosowanej do wieku, formie dzieci rozważały, czym jest wiara i jak przemienia wierzącego. Czy i po czym można rozpoznać tego, który wierzy w Boga.

Przed klasami 3 i 4 było trudne i wymagające niezmiernej wytrwałości zadanie zbudowania Bramy Wiary, dla niektórych to zadanie okazało się ponad siły... inni stali się dumnymi posiadaczami niewielkiej budowli.

Klasy starsze 5 i 6 w grupach rozważali dwie postawy ewangelicznych bohaterów: bogatego młodzieńca, który odchodzi smutny po spotkaniu z Jezusem i nieuczciwego celnika Zacheusza, który raduje się bo Jezus zmienia jego życie. Niektóre z grup przygotowały swoją współczesną wersję spotkania Zacheusza z Jesusem.

W tym roku nasze rekolekcje po raz pierwszy odbyły się w naszej parafialnej świątyni p.w. Michała Archanioła, gdzie czuliśmy się jak u siebie. Ks. Proboszcz Jan Konarski przywitał nas serdecznie i sam towarzyszył nam w tej wędrówce ze Słowem Bożym, za co mu bardzo dziękujemy. Klasy 5 i 6 poznały też ks. Mariusza Jedliczkę, który prowadził rozważania, pomógł nam przygotować się do spowiedzi i przewodniczył Mszy św. podsumowującej ten dzień skupienia.


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej