W dniach 13-16 kwietnia przebywała w naszej szkole gościnnie grupa dzieci i nauczycieli z Krzyżówek niedaleko Korbielowa, które przyjechały pod wodzą pani Oli Sawickiej.
Dzieci mieszkały u rodzin klasy 6t i spędzały dni spacerując po Warszawie. Pierwszego dnia, w środę, przebyliśmy bardzo długą drogę wzdłuż Traktu Królewskiego od Sejmu RP przez Kościół Św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, do Pałacu Prezydenckiego gdzie oddaliśmy hołd ś.p. Prezydentowi Kaczyńskeimu i jego żonie zapalając znicze i modląc się. Zeszliśmy ulicą Karową do Biblioteki Uniwerysteckiej i jej ogrodów na dachu. Po krótkiej przerwie przeszliśmy Bednarską do Krakowskiego Przedmieścia i na Pl. Zamkowy. Przeszliśmy przez Starówkę i skończyliśmy zwiedzanie pod Pomnikiem Małego Powstańca. Nawet udało nam się wystąpić w telewizji japońskiej, której reporterzy pytali nas o znaczenie muzyki Chopina dla naszej narodowej tradycji oraz dla Warszawy.
W tych dniach ulice Warszawy wyglądają szczególnie z uwagi na żałobę narodową, więc mieliśmy niepowtarzalną okazję, aby odczuć niezwykłą solidarność ludzi czekających pod Pałacem Prezydenckim i modlących się wspólnie. Dzięki temu mogliśmy wszyscy, i my i nasi goście, przeżywać pełniej narodową stratę.
We czwartek nasi goście byli w Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie zwiedziliśmy Łazienki Królewskie. Mogliśmy w szczegółach przyjrzeć się budowlom zabytkowym zespołu pałacowego i pokazać je naszym gościom.
Podzieleni na małe zespoły składające się z naszych uczniów i naszych gości wędrowaliśmy po parku i odkrywaliśmy historię tych obiektów.
Zakończyliśmy nasz dzień składając hołd Prezydentowi Kaczorowskiemu, którego ciało przewieziono do Belwederu. Mogliśmy także wpisać się do księgi kondolencyjnej pod Belwederem w imieniu naszej klasy i szkoły.
Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Ciszewskiej-Koronie za organizację przyjazdu i opiekę nad dziećmi, oraz rodzicom: Pani Dominice Kraś, Państwu Fornalikom, Państwu Pruszkowskim i Państwu Jędrzejczykom za goszczenie dzieci i poświęcenie im czasu.

Wychowawczyni kl. 6t
Joanna Jedlińska

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej