igrzyskasto

dzien4 05Od 1 do 6 marca reprezentacja naszej szkoły przebywała na XX Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym. Z naszymi zawodnikami tradycyjnie już pojechała pani Justyna Trząska i pan Filip Trząski.

Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i przywieźli z Igrzysk mnóstwo medali ostatecznie zajmując 3 miejsce w rankingu szkół.

Poniżej prezentujemy wpisy pana Filipa z profilu na Facebooku Sekcji Sportów Zimowych.

 

Udanego wyjazdu gratulujemy trenerom i zawodnikom!

 ZAPRASZAMY DO LEKTURY I OGLĄDANIA ZDJĘĆ! :-)

 

Przed wyjazdem

Rozpoczynamy! XX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Suchym 2015. Około 700 uczestników, 50 szkół, 7 dni, 4 zimowe konkurencje oraz wiele godzin spędzonych na treningach i startach. Już jutro wyruszamy, pierwsze starty we wtorek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego profilu, codziennie wieczorem po 22:00 krótka relacja. Pełne wyniki dostępne będą na stronie organizatora www.igrzyskasto.pl
Trzymajcie kciuki i do zobaczenia po powrocie

1 marca

Pierwszy dzień zakończony. Na miejsce dojechaliśmy ok.15:00, pogoda piękna słoneczna i dużo śniegu. Po obiedzie (zupa pomidorowa i naleśniki z serem) odbył się wieczorny trening na biegówkach. Ćwiczyliśmy głównie zjazdy i zakręty w czasie zjazdu. Kolacja i pierwsze spotkanie informacyjne, na którym nasi zawodnicy dowiedzieli się wszystkich najważniejszych spraw związanych igrzyskami. Niedługo rozpoczynamy ciszę nocną. Jutro aż dwa treningi! Pozdrawiamy!

 

2 marca

Kolejny dzień za nami. Dziś przeznaczyliśmy go na dwa treningi (narciarski i biegówkowy). Po dobrym śniadaniu rozpoczęliśmy zjazdy na nartach na stoku "Suche". Po obiedzie pojechaliśmy naszym autokarem na trening biegówkowy na trasy w Kościelisku, niestety w czasie biegania deszcz nasilił się na tyle, że zmuszeni byliśmy przerwać trening i wrócić się domu. Po południu pijąc gorącą herbatę obejrzeliśmy film o tematyce sportowej. Po kolacji, odbyło się spotkanie informacyjne, na którym uczestnicy poznali swoje numery startowe i szczegóły dotyczące jutrzejszych startów. Jutro zawody na biegówkach.

 

3 marca

Wspaniały dzień na Zimowych Igrzyskach! Już pierwszego dnia zawodów nasza reprezentacja wywalczyła aż 5 medali!! (7 osób było nagradzanych na ceremonii dekoracji)! To kolejny rekord w historii naszych występów na Igrzyskach. Bardzo cieszy fakt, że tym razem medale zdobyli również nasi najmłodsi reprezentanci. SREBRO: Basia Ziobrzyńska, Hania Polanowska. BRĄZ: Matylda Zając, Adam Polanowski, Marta Rybarczyk, 4miejsca: Teodor Kaliciuk i Daniela Marcinkowska.
Po ceremonii dekoracji obejrzeliśmy świetny film hokejowy. Jutro występy naszych reprezentantów w naszej ulubionej dyscyplinie łyżwiarstwie. Trzymajcie dalej kciuki. W tym roku są wyjątkowo piękne medale, więc zamierzamy przywieść ich jak najwięcej

GALERIA NA STRONIE ORGANIZATORA

 

4 marca

UWAGA!! Nasza reprezentacja pobiła dziś kolejny rekord! Na rozgrywanych na hali lodowej w Nowym Targu zawodach nasi łyżwiarze zdobyli aż 8 medali!! Co łącznie daje nam aktualnie bilans 13 krążków. Złote medale wywalczyli dziś: Alicja Łodko, Adam Polanowski, Ola Marcinkowska. Srebrne medale: Basia Ziobrzyńska, Marta Rybarczyk, Ignacy Sikorski. Brązowe medale: Matylda Zając, Daniela Marcinkowska.
Z powodu awarii Toru Lodowego w Zakopanem, konkurencja łyżwiarstwo została przeniesiona na halę w Nowym Targu. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że zawody zaplanowane na godzinę 9:00 zostały przeniesione na 13:00. Czas ten wykorzystaliśmy na trening na miejskim lodowisku na rynku Nowego Targu. Lodowisko było niewielkie, ale tylko do naszej dyspozycji, więc warunki treningowe były rewelacyjne. Następnie oglądaliśmy zmagania licealistów i gimnazjalistów. W południe nasi gospodarze dowieźli nam z Suchego gorącą zupę :-) która dodała nam sił na kolejne godziny. Po pięknych startach naszych zawodników, które wzbudzały podziw publiczności, wróciliśmy na błyskawiczny obiad do naszego domu by po 20 minutach wyruszyć na trening narciarski na tyczkach. Odbył on się na oświetlonym, prywatnym stoku w Zębie. Po powrocie zjedliśmy kolacje a na spotkaniu informacyjnym ogłosiliśmy naszej reprezentacji wyniki dzisiejszych zawodów
Jutro dekoracja i zawody w narciarstwie alpejskim. Trzymajcie dalej kciuki!! Do usłyszenia jutro!

GALERIA NA STRONIE ORGANIZATORA

 

5 marca

Ostatni dzień naszych startów za nami. Niestety, jak to w sporcie bywa nie każdy dzień jest udany, nie zawsze się wygrywa. Ostatnia dyscyplina narciarstwo alpejskie nie dała nam niestety powodów do radości. Nasi zawodnicy mimo wielkiej woli walki zakończyli swoje przejazdy bez miejsc w pierwszych szóstkach. Dużym utrudnieniem dla naszych zawodników było zaskakujące niewygodne ustawienie slalomu z wyjątkowo ciasnymi dwiema ostatnimi bramkami. W miejscu tym przejazd zakończyli nasi najlepsi narciarze Krzyś Burchard (wytracenie całej prędkości) Marta Rybarczyk (upadek i wylecenie z trasy). Poziom zawodów był w tym roku bardzo wysoki. Po skończonych zawodach zjedliśmy obiad i wzięliśmy udział w ceremonii dekoracji, odbierając 8 medali za łyżwiarstwo. Wielka radość z dekoracji, przemówienia złotych medalistów i medale, spowodowały, że nasi reprezentanci szybko zapomnieli o dzisiejszych niepowodzeniach. Po kolacji obejrzeliśmy wspólnie zdjęcia z ostatnich czterech dni i zajęliśmy się nadrabianiem szkolnych zaległości. Jutro czeka nas wycieczka na Kalatówki i oczekiwanie na wyniki snowboardowe naszych rywali. Aktualnie jesteśmy ciągle najlepszą szkołą mając 210,5 pkt. przewagi nad dużym przymierzem... Czy to wystarczy zobaczymy.

GALERIA NA STRONIE ORGANIZATORA

 

6 marca

Ostatni dzień, ostatnia relacja. Dziś cała nasza reprezentacja przy pięknej pogodzie wyruszyła na super wycieczkę. Z Kuźnic doszliśmy do schroniska na Kondratowej, następnie zeszliśmy na Kalatówki i wróciliśmy do Kuźnic. Po wycieczce zjedliśmy zupę i wzięliśmy udział w ceremonii dekoracji najlepszych szkół i zawodników. W pierwszych szóstkach najlepszych zawodników igrzysk znaleźli się: Basia Ziobrzyńska, Adam Polanowski, Hania Polanowska i Daniela Marcinkowska. W klasyfikacji szkół zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce, za które otrzymaliśmy piękny olbrzymi puchar ;-) Jutro wracamy do Warszawy, do zobaczenia!

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej