Nasza szkoła także przygotowała się do obchodów. Wszystkie klasy, pod czujnym okiem muzyków p. Dagny i p. Piotra nauczyły się śpiewać pieśń "Mazurek 3 Maja" (ambicją naszej szkoły jest, aby dzieci po 6 klasie znały i umiały dobrze zaśpiewać polskie pieśni narodowe). Oprócz tego dzieci z klas 4-6 przygotowały na lekcjach informatyki strony poświęcone Konstytucji 3 Maja, jej twórcom, planom obchodów 214 rocznicy uchwalenia tej konstytucji i współczesnym konstytucjom na świecie .

Dodatkowo najstarsi uczniowie na godzinach wychowawczych przeprowadzili w okolicach szkoły mini badanie opinii publicznej, zadawali przechodniom 3 pytania związane z Konstytucją 3 Maja.

W ostatnim dniu szkoły przed Świętami - Pracy i Konstytucji 3 Maja delegacje klas 1-3 wraz z p. Dyrektor i p. Kazimierzem wywiesiły na budynku naszej szkoły polską flagę.

4 maja odbył się uroczysty apel poświęcony Konstytucji 3 Maja. W tym dniu obowiązywał strój galowy.

Wyniki "Ankiety konstytucyjnej"

wykres1  wykres2  wykres3

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej