Dnia 21 września 2006 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach przygotowań do tego dnia uczniowie klas młodszych wykonywali dekorację poznając flagi poszczególnych krajów w Europie. Klasy 4-6 odkrywały nieznane oblicze europejskich języków szukając na całym świecie miejsc, w których języki te są używane. Innym zadaniem przybliżającym im kraje europejskie było przygotowanie projektu przedstawiającego wybrane państwo leżące na terenie Europy i wyłonienie z każdej klasy dwóch kandydatów do konkursu z wiedzy o językach i kulturze Starego Kontynentu. 

Konkurs ten miał formę quizu. Większość uczestników wykazała się dużą wiedzą, a pierwsza trójka zaskoczyła wszystkich swoim gruntownym przygotowanie. W trakcie trwania quizu mieliśmy też konkurs dla widowni, która odgadywała języki piosenek włączanych przez znaną wszystkim DJ JJ. Nagrodą za dobrą odpowiedź była kontrolowana degustacja europejskich dań przygotowanych przez naszych uczniów. 
Warto tutaj wspomnieć, że wśród widowni znalazł się uczeń, który rozpoznał język kameruński i wiedział, że bardzo często można go usłyszeć na ulicach Paryża. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość spróbowania jednego z hiszpańskich, angielskich czy też portugalskich przysmaków. Podsumowując trzeba powiedzieć, że przebieg Europejskiego Dnia Języków był kolejnym wydarzeniem potwierdzającym wyjątkowość uczniów, którzy tworzą wyjątkową szkołę.

Quiz z okazji Europejskiego Dnia Języków

 

I miejsce - Marcin Krupa

II miejsce - Julia Serafińska

III miejsce Miłosz Stępkowski

Przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przypominamy, że twórczość księdza Jana Twardowskiego była tłumaczona m.in. na język: albański, angielski, białoruski, czeski, fiński, flamandzki, francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słowacki, szwedzki, ukraiński, węgierski, włoski.logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej