UWAGA ŁYŻWY!

Dnia 30 listopada rozpoczynamy naukę jazdy na łyżwach w kl. 1-3. Zajęcia odbywać się będą na sztucznym torze łyżwiarskim „Stegny”. Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu łyżwiarskiego i dokładne sprawdzenie go w domu. Nie ma możliwości wypożyczenia łyżew na miejscu.

1. Łyżwy używane w poprzednim sezonie powinne być naostrzone, (można to zrobić na „Torwarze” lub torze „Stegny”, w godzinach tzw. ślizgawek). Uwaga! łyżwy nowe również muszą być naostrzone. Łyżwy nie mogą być za ciasne, musi zmieścić się skarpetka. Do łyżew za luźnych wkładamy grubą skarpetę.
2. Obowiązkowe są kaski, narciarskie lub hokejowe. Kaski rowerowe albo na rolki nie nadają się! Proszę dopasować kask w domu, regulując zapięcie pod brodą tak, by kask nie zsuwał się z głowy. Pod kask zakładamy dopasowaną czapkę z cienkiego polaru lub kominiarkę. Dobrej jakości i dobrze dopasowane kaski nie wymagają zakładania pod nie czapek.
3. Rękawiczki, nieprzemakalne najlepiej narciarskie. Uwaga! Bez rękawiczek i kasku, ze względów bezpieczeństwa, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach.
4. Ubranie na łyżwy musi być lekkie i nie krępujące ruchów. Najlepsze są kombinezony narciarskie jedno lub dwuczęściowe a pod spód odzież termiczna i bluza polarowa .Pamiętajmy, że dziecko cały czas pozostaje w ruchu. Proszę zawsze dać dziecku bieliznę do przebrania, tak by po zajęciach mogło założyć suche ubranie.
5. Coś do picia! Woda lub napój tylko w plastikowej butelce lub metalowy termos z ciepłą (nie gorącą) herbatą. Nie ma możliwości kupienia napojów na miejscu.
6. Mała bawełniana szmatka do wytarcia mokrych łyżew, przed włożeniem do ochraniaczy.

Uwaga! Po przyjściu do domu należy z łyżew zdjąć ochraniacze i pozostawić do wyschnięcia. Proszę, by dziecko zrobiło to samodzielnie. Uczymy dbania o własny sprzęt.

Wszystkie w/w rzeczy dziecko musi mieć w torbie zamykanej na zamek błyskawiczny.
Bardzo proszę zrobić w domu próbę samodzielnego wkładania swoich rzeczy do torby oraz sprawnego ubierania się i rozbierania. Proszę jednak nie obawiać się, że dzieci wyjdą na lód w źle założonym sprzęcie lub w rozpiętym ubraniu.
W naukę jazdy na łyżwach i bezpieczeństwo Państwa dzieci zaangażowanych będzie dwóch nauczycieli W.F. i instruktor PZŁ.

Z łyżwiarskim pozdrowieniem
Justyna Trząska
(nauczyciel W.F.)

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej