kino1

3 października nasza klasa była w Teatrze Lalka na spektaklu "Kino Palace".  Spotkanie ze starym kinem dotyczyło dwóch legendarnych dzieł m -  "Narzeczona Frankensteina" i "King Konga". Kolejne sceny przeplatane były gagami z udziałem Charliego Chaplina i Harolda Lloyda. kino5

 

 

 

14 listopada zaś klasa 2OM zwiedzała Zamek Królewski podczas lekcji muzelanej "Portret Króla Jegomości". Nauczyliśmy się rozpoznawać portrety prywatne i reprezentacyjne. Poznaliśmy trudne słowo pochodzące z łaciny - insygnia. Przemykaliśmy korytarze i komnaty Zamku jako detektywi poszukujący atrybutów władzy królewskiej na różnych obrazach. Zobaczyliśmy przy okazji, jak wyglądają prace konserwatorskie nad obrazem "Rejtan - upadek Polski" Matejki. Na koniec każdy z nas wykonał portret króla lub królowej zgodnie z obowiązującymi kolorami i symbolami.


 stewardessa w 2OM 2013 008

W piatęk 15 listopada mieliśmy wyjątkowego gościa.

Przyszła do nas Pani Katarzyna Żalińska, mama Jagody z naszej klasy i Róży z 4t, by opowiedzieć o swoje pracy.

Pani Kasia jest stewardessą, dowiedzieliśmy się więc, jak wyglądają różne procedury związane z lotem, za co odpowiada obsługa, a także jakimi maszynami dysponują obecnie Polskie Linie Lotnicze. Przez chwilę poczuliśmy się jak w kabinie samolotu - mogliśmy odświeżyć ręce wilgotnymi chusteczkami, obejrzeć tajemniczą papierową torebkę dla osób, które źle się czują, a także wypić i zjeść małe co nieco. Dostaliśmy też gazety dla dzieci, które nudzą się podczas lotu - było co czytać na kolejnych przerwach.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

pani Katarzyna otrzymała zgodę od swojej firmy na publikację zdjęć w stroju służbowym na naszej stronie internetowej


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej