Zoo 1M 27 04 2015 22Pewnego pięknego kwietniowego dnia klasa 1M wybrała się do Ogrodu Zoologicznego. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy w ptaszarni, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o ptasich zwyczajach. Dowiedzieliśmy się np. dlaczego flamingi są różowe i zobaczyliśmy na żywo gniazdo remiza. Wszystkie ptaki zachwyciły nas swoimi barwnymi piórkami, ciekawymi kształtami i odgłosami, które wydawały.

 

 

Następnie uczestniczyliśmy w lekcji o opiece nad zwierzętami. Uczyliśmy się, jakie pokarmy jedzą zwierzęta zamieszkujące zoo i te na wolności. Wykonywaliśmy ciekawe zadania związane z pokarmami zwierząt, a na koniec mogliśmy osobiście zapoznać się z niektórymi mieszkańcami ogrodu zoologicznego. Poznaliśmy węża zbożowego – niektórzy byli tak odważni, że trzymali go na swoich rękach. Rozmawialiśmy z Czesiem – papugą, która niczym dla żartów starała się zagłuszyć panią prowadzącą. Mogliśmy dotknąć chropowatej skóry pewnego gada i obserwować przeróżne owady – świerszcze, wije, patyczki i inne.

Na koniec odbyliśmy krótki spacer po zoo. Udało się nam zobaczyć: zabawną wydrę, flamingi, dwie pandy małe i niedźwiedzie polarne, które wygrzewały się na słońcu :-)

Na wycieczkę zaprosił nas jeden z naszych kolegów z 1M, który w ten sposób świętował swoje urodziny. To była niezwykła przygoda! :-) 

  

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej