wiosna w 2m 2015 05 25 11W marcu w ciągu kilku dni przygotowaliśmy nasz wielki projekt Biuro Podróży. W kilkuosobowych grupach opracowaliśmy  informacje o ciekawostkach, zaznaczaliśmy na mapie trasę wycieczki i przygotowywaliśmy plakaty. Każde biuro miało swoją ofertę i nazwę, a także hasło reklamowe.

W maju byliśmy w Muzeum Azji i Pacyfiku. Kto z Was zna gry, które pochodzą z Azji? Co, tylko Chińczyk? A tak, Chińczyk! Ale ta gra pochodzi z Indii. Co prawda w każdym kraju nazywa się inaczej. A kto układał Tangramy? One też są z Azji. Czy znacie zabawę w kółko i krzyżyk? W krajach azjatyckich ta gra ma inną planszę (kwadrat przedzielony przekątnymi oraz liniami poziomymi i pionowymi. Aby wygrać należy ustawić pionki w jednej linii. Gra  w "papier - kamień - nożyce", ma swój azjatycki odpowiednik. Po Japońsku to: Jan-ken-pon. Podobno istnieją nawet zawody w tej grze. A na deser kendama. To wspaniała gra ćwicząca koordynację oko - ręka.

wiosna w 2m 2015 05 25 21„Wybraliśmy się” też w Tatry.  Choć nie ruszyliśmy się z klasy nawet przez moment, to dzięki tacie Michała, panu Kacprowi, odwiedziliśmy Dolinę Pięciu Stawów. Pokonaliśmy  szczyty, Mnicha, Giewont i Rysy. Pan Kacper opowiadał nam jak się przygotować do wyprawy. Roztaczał przed nami uroki nocowania w górach, pobudki wśród stada kozic i spotkania z niedźwiedziem. Dodatkowo, każdy z nas mógł przymierzyć kask, w którym się wspinają zdobywcy  szczytów.  Mogliśmy wziąć do ręki raki i czekan. Już snujemy swoje plany i marzenia o zdobywaniu gór.

I jeszcze nasz wynalazca Janek znów nas zaskoczył. Owocem jego pięciotygodniowej pracy jest robocik. Janek sam go zaprojektował, zmontował i zaprogramował. Robot jeździ na dwóch kółkach. Z przodu Janek zamontował czujniki, które pomagają omijać przeszkody.

 logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej