20141106 1M niepodleglosc 011Aleją Niepodległości

obchody Dnia Niepodległości 2014 przybrały nieco inną niż zwykle formułę, nawiązując przy okazji do świętowanej w tym roku 70. rocznicy 6M po mokotowiewybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkie klasy udały się na spacery po najbliższym i nieco dalszym sąsiedztwie szkoły w poszukiwaniu śladów ludzi, którzy pragnęli za wszelką, najwyższą nawet cenę, budować Niepodległą. Chodziło przy tym nie tylko o Powstańców, ale także o architektów, a nawet prezydenta miasta, który swoje ostatnie lata życia spędził właśnie na Mokotowie.

Prezentujemy teraz materiały, które zostały opracowane jako przewodnik dla spacerujących. Chcielibyśmy bowiem, aby nasz projekt pod hasłem „Aleją Niepodległości” wyszedł poza ramy wydarzenia wewnątrzszkolnego. Zachęcamy wszystkich do osobistego zwiedzenia opisanych tu miejsc; do bezpośredniego zetknięcia się z historią, której żywe ślady są obecne w najbliższym otoczeniu naszej szkoły.

Gwarantujemy, że jest to doświadczenie, które na długo zapada w pamięć, a niejednokrotnie zmienia sposób w jaki postrzegamy zarówno historię, jak i teraźniejszość. Przekonały się już o tym (i dały temu wyraz) dzieci, teraz zapraszamy także Państwa.


logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej