2017 01 30 do 02 11 AIESEC 0032017 01 30 do 02 11 AIESEC 012Tuż przed feriami zimowymi, przez dwa tygodnie, pracowali w naszej szkole wolontariusze z innych krajów.

 

Byli to: Kristie z Hongkongu, Saud z Omanu i Harin z Korei Płd, studenci różnych kierunków, którzy zgłosili się do programu wolontariatu w fundacji AIESEC i przeszli kilkustopniowe eliminacje.

W naszej szkole, bardzo sympatyczni i otwarci młodzi ludzie mieli za zadanie nawiązać kontakt z uczniami i przybliżyć im swoje kultury. Zajęcia odbywały się po angielsku, a każda klasa spotkała się z każdym wolontariuszem 3 razy (w młodszych klasach, z powodów logistycznych – 2 razy).

 

Swój pobyt w szkole rozpoczęli od balu karnawałowego, zabawy i wspólnych tańców. 2017 01 30 do 02 11 AIESEC 017Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci i nauczycieli, a ponieważ nasi goście byli bardzo otwarci, nawiązali kontakt z wieloma uczniami. Kristie i Harin pokazały miejsca w których mieszkają, pokazały pisma swoich języków (kantoński i koreański), mówiły o tym jakie sporty się uprawia, jak wyglądają szkoły i jak się żyje w wielkich miastach azjatyckich (Hongkong – gdzie urodziła się i mieszka Kristie, Singapur w którym studiuje obecnie Harin). Czwartaki próbowały się nauczyć po kantońsku łamańców językowych o szalonym pajączku, czy liczyć do pięciu. Saud opowiedział o swoim Omanie pokazując symbole narodowe, zdjęcia miast, stroje tradycyjne i pieniądze. Opowiadał o przemianach w kraju przez ostatnie 47 lat i odpowiadał na pytania uczniów. 2017 01 30 do 02 11 AIESEC 010Szóstoklasiści byli bardzo dociekliwi. Piątoklasiści pod kierunkiem Sauda wymyślali i opisywali swoje własne państwa, określali prawa, symbole i rysowali mapy ich terenów. Goście pokazywali zdjęcia i filmiki o ciekawej tematyce kulturowej i mówili do dzieci po angielsku. Widać było po naszych uczniach, że z zaciekawieniem i radością kontaktują się z przybyszami, żartują z nimi i dobrze się bawią.

 

Pobyt wolontariuszy nie byłby możliwy, gdyby nie poświęcenie i wsparcie rodzin, które przyjęły przybyszy do swoich domów, opiekowały się nimi, dając im dach nad głową i posiłki, oraz spędzając z nimi czas.

Dlatego dziękujemy serdecznie czterem rodzinom:

Rodzinie Państwa Coddingtonów , Rodzinie Państwa Leśniewskich,

Rodzinie Państwa Latała i Rodzinie Państwa Ciemniewskich.

Dzięki zaangażowaniu tych rodzin projekt mógł zostać zrealizowany ku pożytkowi całej społeczności.

A oto kilka zdjęć z zajęć z Kristie, Harin i Saudem.

 

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej